Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά για όσους περάσουν CMW μετά από το rom manager, να ξέρουν ότι αν το κινητό τους κλείσει/ξεμείνει από μπαταρία, μετά δεν μπορούν να το φορτίσουν. Αν σας συμβεί αυτό τότε απλά βγάζετε την μπαταρία περιμένετε κανένα 10λεπτο, και μετά πηγαίνετε στο fastboot με το πλήκτρο voulume down και power.

 

Eπειδή θέλω να περάσω στο κινητό της γυναίκας μου καινούρια rom, oi roms με sense 3.5 είναι σταθερές ;. Επίσης σημαντικό και αυτό...τρώει κολλήματα λόγω ram ;. Mε λίγα λόγια αξίζει ή ακόμα είναι στην αρχή ;

 

Ευχαριστώ.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο που αναφερεις για την Miui τσεκαρα γυρω στις 50 σελιδες χθες :P :P χαχαχ

 

οσο αφορα το chip..ολοι το ιδιο δεν πρεπει να φοραμε???

 

Ναι, μερικά themes είναι πραγματικά πανέμορφα. Αλλά 500 τόσες σελίδες!!!! Δεν ξέρω το πόσο stable είναι η συγκεκριμένη rom. Με την VU είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Όσο αναφορά το chip δεν θα το έλεγα. Ο @mixalakis32 λέει ότι φοράει το SEM04G ενώ εγώ βλέπω ότι φοράω το M4G2DE. Οπότε μάλλον είναι ανάλογα την παρτίδα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αστέρι.ερωτηση τι ειναι οι htc fastboot drivers?και αν δεν θέλουμε να δώσουμε το serial number πειράζει?

Σε ευχαριστω παρα πολυ!:D

Υ.Γ. Αν θέλουμε να το γυρίσουμε στην μαμισια ρομ και αν θέλουμε να το ξερουταρουμε θα μπορουμε?

 

To HTC FASTBOOT είναι για να μπορέσει να δεί το κινητό σου σε recovery mode απο τα windows, Αν δεν δώσεις τον κωδικό δυστυχώς δεν μπορείς να συνεχίσεις τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αστέρι.ερωτηση τι ειναι οι htc fastboot drivers?και αν δεν θέλουμε να δώσουμε το serial number πειράζει?

Σε ευχαριστω παρα πολυ!:D

Υ.Γ. Αν θέλουμε να το γυρίσουμε στην μαμισια ρομ και αν θέλουμε να το ξερουταρουμε θα μπορουμε?

 

μέσα απο το rom manager όταν θα περάσεις μια CFW θα σου βγάλει επιλογή να κάνεις backup την μαμίσια rom οπότε καλό είναι να την έχει.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται για το ροοτ βρηκα και αυτο εδω στους xda!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το chip δεν θα το έλεγα. Ο @mixalakis32 λέει ότι φοράει το SEM04G ενώ εγώ βλέπω ότι φοράω το M4G2DE. Οπότε μάλλον είναι ανάλογα την παρτίδα.

Το chip που το βλεπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω περάσει κάτι ελληνικά mp3 στο κινητό και μερικά τραγούδια ενώ στο pc φαίνονται κανονικά τα ονόματα τους στο κινητό φαίνονται κινεζικά ξέρει κανείς τι παίζει? :ninja:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω περάσει κάτι ελληνικά mp3 στο κινητό και μερικά τραγούδια ενώ στο pc φαίνονται κανονικά τα ονόματα τους στο κινητό φαίνονται κινεζικά ξέρει κανείς τι παίζει? :ninja:

 

Πανε απο το Pc μεσα στην καρτα microSD του κινητου σου και βρες τα τραγουδια και μαθε κινεζικα :lol:

Κανε δεξι κλικ στο τραγουδι και στις ιδιοτητες θα δεις οτι σαν τιτλους τα εχει στα κινεζικα...εκει σβηνεις και γραφεις τον τιτλο που θελεις...οποτε εαν εχεις πολλα τραγουδια ετσι καλη διορθωση και ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το chip που το βλεπουμε?

 

Στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17680805 θα βρεις όλη την διαδρομή των folders μέχρι το αρχειο που περιεχει τον τύπο του τσιπ.

 

 

Μέχρι τώρα πάντως η νέα RRU δουλεύει μια χαρά και νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα από πλευράς καταναλωσης. Πάντως 2-3 φορές που γύρισε το τηλέφωνο από 3G σε 2G ΔΕΝ έκοψε την κλήση. Μια στιγμιαία παύση και συνέχισα να μιλάω κανονικά. Θα το τσεκάρω όμως πιο διεξοδικά αυτό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17680805 θα βρεις όλη την διαδρομή των folders μέχρι το αρχειο που περιεχει τον τύπο του τσιπ.

 

 

Μέχρι τώρα πάντως η νέα RRU δουλεύει μια χαρά και νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα από πλευράς καταναλωσης. Πάντως 2-3 φορές που γύρισε το τηλέφωνο από 3G σε 2G ΔΕΝ έκοψε την κλήση. Μια στιγμιαία παύση και συνέχισα να μιλάω κανονικά. Θα το τσεκάρω όμως πιο διεξοδικά αυτό.

 

Εννοεις οτι με την μαμα ρομ την εκοβε την κληση καμμια φορα?

 

 

Και κατι αλλο....

Οταν τερματιζω την κληση ακουγεται ενα μπιπ το οποιο πολλες φορες ειναι πολυ δυνατο.αλλες φορες ειναι πιο σιγανο.πως ρυθμιζεται η ενταση του?

 

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα,θαυμα.....2 αυγούστου σταλθηκε το s μου στο σερβις της htc.7 του μηνος ελαβα μηνυμα πως χρηζει αντικαταστασης κεντρικης πλακετας,και πως βριακεται σε αναμονη ανταλακτικου.εχτες 21 σεπτεμβρη μετα απο 50 μερες ελαβα μηνυμα οτι το κινητο μου ειναι ετοιμο......

Αυριο θα το εχω στα χερια μου....παλι καλα που δεν πιασαμε διμηνο αναμονης........

 

Sent from wherever im am at this moment

Link to comment
Share on other sites

η htc προγραματιζει να βγαλει το sense 3.0 για το κινητο μας? η μονο με xda θα το χαρουμε?

(μαρεσουν τα official πραγματα μεν... αλλα το 3.0 περισσοτερο :p)

Link to comment
Share on other sites

η htc προγραματιζει να βγαλει το sense 3.0 για το κινητο μας? η μονο με xda θα το χαρουμε?

(μαρεσουν τα official πραγματα μεν... αλλα το 3.0 περισσοτερο :p)

 

Ήδη κυκλοφορεί μια επίσημη leaked έκδοση με Android 2.3.5 και Sense 3.0 (3.57.291.8) άρα κάποια στιγμή θα βγει και official.

Επίσης κυκλοφορεί και έκδοση με Sense 3.5 και Android 2.3.5, είναι port από το Runnymede.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια επισημη εκδοση φοραει αυτη τι στιγμη ρε παιδια το τηλεφωνο?

Γιατι στο δικο μου βλεπω την 2.3.3 και εδω λετε οτι σε λιγο θα παρει την 2.3.5 .....ζηταω ενημερωση μηπως εχει κατι και δεν μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ κολλατος, με εβαλες σε διαδικασιες τωρα...:lol:

 

...και εγω 2,3,3 εχω δεν νομιζω να εχει βγει κατι αλλο

Edited by Cubigon
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι με την μαμα ρομ την εκοβε την κληση καμμια φορα?

 

 

Παραπάνω από "καμιά φορά"!:lol:

 

 

Και κατι αλλο....

Οταν τερματιζω την κληση ακουγεται ενα μπιπ το οποιο πολλες φορες ειναι πολυ δυνατο.αλλες φορες ειναι πιο σιγανο.πως ρυθμιζεται η ενταση του?

 

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

 

Με την ρομ που έχω τώρα δεν το κάνει. Το θυμάμε που το έκανε με την στοκ ρομ αλλά δεν είχα βρει κάτι που να το σταματάει. Αν κάποιος άλλος ξέρει, ας βοηθήσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω από "καμιά φορά"!:lol:

 

 

 

 

 

Με την ρομ που έχω τώρα δεν το κάνει. Το θυμάμε που το έκανε με την στοκ ρομ αλλά δεν είχα βρει κάτι που να το σταματάει. Αν κάποιος άλλος ξέρει, ας βοηθήσει.

οταν τα ελεγα οτι σε αυτοματο 2g/3g επεφτε η γραμμη παρα πολλες φορες ... καποιοι ελεγαν εδω μεσα οτι πρωτη φορα το ακουνε....

στα ασυρματα δικτυα bt,wifi και αυτοματο 2g/3g ειναι ΜΑΚΡΑΝ το χειροτερο κινητο!

σημερα ειχα μηνυματα για χαμενες κλησεις πανω απο δεκα.και drop calls 4-5....και μιλαμε οτι ειναι το τεταρτο desire s που εχω αγορασει/δοκιμασει...

Link to comment
Share on other sites

οταν τα ελεγα οτι σε αυτοματο 2g/3g επεφτε η γραμμη παρα πολλες φορες ... καποιοι ελεγαν εδω μεσα οτι πρωτη φορα το ακουνε....

στα ασυρματα δικτυα bt,wifi και αυτοματο 2g/3g ειναι ΜΑΚΡΑΝ το χειροτερο κινητο!

σημερα ειχα μηνυματα για χαμενες κλησεις πανω απο δεκα.και drop calls 4-5....και μιλαμε οτι ειναι το τεταρτο desire s που εχω αγορασει/δοκιμασει...

 

Μήπως να αλλάξεις δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αλλάξεις δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. :p

 

γιατι εσυ με ποιο δικτυο ειπες οτι ειχες πολλες φορες διακοπες στην κληση σε εναλλαγη απο 2g σε 3g?

 

με ΟΛΑ τα προηγουμενα ΜΗ android κινητα ποτε δεν ειχα drop call.η αν ειχα ηταν μια φορα το μηνα

Link to comment
Share on other sites

γιατι εσυ με ποιο δικτυο ειπες οτι ειχες πολλες φορες διακοπες στην κληση σε εναλλαγη απο 2g σε 3g?

 

με ΟΛΑ τα προηγουμενα ΜΗ android κινητα ποτε δεν ειχα drop call.η αν ειχα ηταν μια φορα το μηνα

 

Εγώ με Cosmote, σε συγκεκριμένο σημείο στο σπίτι μου, (για 3όροφο) με N900, Ε66, Xperia X10pro, και ένα Νόκια με S40 και τώρα με το Desire S μου κάνει Call Drop. όποτε δεν νομίζω πως φταίει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είπα ότι εχω πρόβλημα με την ληψη του. Πότε δεν είχα. Απλά σε περίπτωση μεταγωγής από 3g σε 2g και εφόσον υπήρχε ενεργή κλήση, κόβονταν. Πράγμα το οποίο είναι αναμενόμενο ως ένα βαθμό και χωρίς να φταίει πάντα το τηλέφωνο. Τις περισσότερες φορές είναι θέμα παροχου η ανεπιτυχης μεταγωγή και σε ελάχιστες περιπτώσεις φταίει το τηλέφωνο. Αν ρίξετε μια μάτια στην θεωρία λειτουργίας της κυψελωειδους τηλεφωνίας και στην θεωρία της υπηρεσίας 3g και 2g τότε θα καταλάβετε γιατί πολλές φορές είναι ανεπιτυχή τα hand-over.

 

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είπα ότι εχω πρόβλημα με την ληψη του. Πότε δεν είχα. Απλά σε περίπτωση μεταγωγής από 3g σε 2g και εφόσον υπήρχε ενεργή κλήση, κόβονταν. Πράγμα το οποίο είναι αναμενόμενο ως ένα βαθμό και χωρίς να φταίει πάντα το τηλέφωνο. Τις περισσότερες φορές είναι θέμα παροχου η ανεπιτυχης μεταγωγή και σε ελάχιστες περιπτώσεις φταίει το τηλέφωνο. Αν ρίξετε μια μάτια στην θεωρία λειτουργίας της κυψελωειδους τηλεφωνίας και στην θεωρία της υπηρεσίας 3g και 2g τότε θα καταλάβετε γιατί πολλές φορές είναι ανεπιτυχή τα hand-over.

 

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Ναι λογικό είναι, το GSM παίζει με στενοζωνικές συχνότητες στα 200Khz, ενω το 3G που παίζει μέσα απο το CDMA χρησιμοποιεί ευρυζωνική στα 5Mhz, σχετικά για να γίνει η αλλαγή φάσματος και η πολύπλέξία λογικά επιρεάζει και την επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω μηνυμα και κανω ενα λαθος παταω delete και αντι να σβησει το τελευταιο γραμμα με βγαζει ενα μενου να διαλεξω ποιο μηνυμα απο τα εισερχομενα θελω να διαγραψω... Αυτο γινεται μονο την πρωτη φορα που παταω delete.. μετα λειτουργει κανονικα! Μπορω να κανω κατι να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...