Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC EVO 3D


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μην τρελαινόμαστε κιόλας.

Η συσκευή έχει δύο κάμερες που είναι 5MP. Φαντάζομαι ότι το κόστος θα ήταν υψηλότερο για την HTC (και για την κάθε εταιρία) να πάει και να βάλει πχ 8MP. Δηλαδή τα 5 τι έχουν; Δεν είστε ικανοποιημένοι από την απόδοση των καμερών; Ή μήπως όταν κοιτάτε μια φωτογραφία στο κινητό καταλαβαίνουμε την διαφορά ανάμεσα στα 5 και στα 105MP ; Εκτός αν κάποιος φωτογραφίζει πχ ένα αεροπλάνο στο ουρανό και θέλει να ζουμάρει μετά την εικόνα για να δει τι χρώμα μάτια έχει η αεροσυνοδός!!! :P

Στο κάτω κάτω άλλη είναι η κύρια χρήση του κινητού. Δεν το παίρνει κάποιος για να τραβάει βίντεο και φωτογραφίες. Και τα 5MP νομίζω ότι είναι αρκετά για να κάνουν την δουλειά τους περισσότερο από αξιοπρεπέστατα.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν και οι κάμερες που πωλούνται σε καταστήματα και σίγουρα κάνουν αυτή τη δουλειά πολύ καλύτερα.

Φυσικά και θέλουμε η κάθε συσκευή που έχουμε να έχει όσο το δυνατόν καλύτερα χαρακτηριστικά. Αλλά μην είμαστε και υπερβολικοί.

Προσωπική άποψη πάντα όλα αυτά και εννοείται ότι τα λέμε φιλικά.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μονο μειονεκτημα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο πιστευω πως ειναι το 720p βιντεο...με ξενερωσε. :O

 

το κινητό θα το πάρει κάποιος για τις 3d δυνατότητες του, αν θες 1080p video και 12mps photos μπορείς να πας σε άλλη υλοποίηση.

 

και ο ανταγωνισμός τα ίδια δίνει αφού ανταγωνισμός θεωρείτε το αντίστοιχο 3d κινητό τα αλλά είναι άλλη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

H HTC θα την λανσαρει σαν την κορυφαια της συσκευη,ετσι δεν ειναι? Αρα ο ανταγωνισμος θα ειναι με την καλυτερη συσκευη της καθε εταιριας. π.χ. iphone.
Link to comment
Share on other sites

H HTC θα την λανσαρει σαν την κορυφαια της συσκευη,ετσι δεν ειναι? Αρα ο ανταγωνισμος θα ειναι με την καλυτερη συσκευη της καθε εταιριας. π.χ. iphone.

 

από την στιγμή που η εταιρία έχει και αλλά κινητά με τα χαρακτηριστικά που θες, δεν σημαίνει οτι επειδή αυτή το θεωρεί το κορυφαίο της οτι εσύ θα πρέπει να πάρεις αυτό σονυ και καλά η να συγκρινεις το συγκεκριμένο με το αντίστοιχο τοπ κινητό άλλης εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

H HTC θα την λανσαρει σαν την κορυφαια της συσκευη,ετσι δεν ειναι? Αρα ο ανταγωνισμος θα ειναι με την καλυτερη συσκευη της καθε εταιριας. π.χ. iphone.

 

Ναι αλλά δεν είναι μόνο αυτή η μοναδική της κορυφαία, έχει και το Sensation το οποίο δεν έχει 3D ιδιότητες.;) Επίσης το Evo δεν είναι απλά ένα ακόμα κορυφαίο smartphone αλλά έχει μια ιδιαιτερότητα λόγω 3D δυνατοτήτων οπότε απευθύνεται πρωτίστως σε αυτούς που ενδιαφέρονται για 3D ιδιότητες και ως τέτοιο προωθείται εξάλλου και από την εταιρεία όπως αντίστοιχα συμβαίνει και με το Optimus 3D της LG. Οπότε είναι αυτονόητο οτι όποιος θέλει 3D κοιτάει το Evo και τον άμεσο ανταγωνισμό που για την ώρα είναι μόνο το Optimus 3D της LG. Όποιος θέλει απλά ένα πολύ καλό smartphone κοιτάει το Sensation και τον άμεσο ανταγωνισμό που δεν είναι το Evo αλλά τα iphone, Arc, Optimus 2X, Galaxy SII, Atrix κλπ.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι μόνο αυτή η μοναδική της κορυφαία, έχει και το Sensation το οποίο δεν έχει 3D ιδιότητες.;) Επίσης το Evo δεν είναι απλά ένα ακόμα κορυφαίο smartphone αλλά έχει μια ιδιαιτερότητα λόγω 3D δυνατοτήτων οπότε απευθύνεται πρωτίστως σε αυτούς που ενδιαφέρονται για 3D ιδιότητες και ως τέτοιο προωθείται εξάλλου και από την εταιρεία όπως αντίστοιχα συμβαίνει και με το Optimus 3D της LG. Οπότε είναι αυτονόητο οτι όποιος θέλει 3D κοιτάει το Evo και τον άμεσο ανταγωνισμό που για την ώρα είναι μόνο το Optimus 3D της LG. Όποιος θέλει απλά ένα πολύ καλό smartphone κοιτάει το Sensation και τον άμεσο ανταγωνισμό που δεν είναι το Evo αλλά τα iphone, Arc, Optimus 2X, Galaxy SII, Atrix κλπ.

 

σωστός! αυτό ήθελα να πω από πάνω και βαριόμουνα να το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα να δω επιτέλους από κοντά πως είναι το 3D σε κινητό, και δοκίμασα το LG.

Πραγματικά είναι ότι πιο εντυπωσιακό έχω δει σε κινητό!! :blink: Δεν πα να έχεις iτέτοιο, εξαπύρηνα, και 25MP κάμερα... Πραγματικά η 3D εμπειρία είναι κάτι το πρωτόγνωρο!!

Οπότε η αμφιβολία μου για το αν όντως υπάρχει καλή υλοποίηση σε κινητό, μου έφυγε. Οπότε σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του EVO, και το sense νομίζω έχω αποφασίσει για το επόμενο κινητό μου!:p

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμη είναι αν με έπιασε αυτός ο "πονοκέφαλος" που διαβάζω σε sites. Η αλήθεια είναι ότι όσο έβλεπα ταινίες δεν είχα κανένα πρόβλημα. Λίγο στο παιχνίδι με πόνεσε το κεφάλι μου, ίσως γιατί εξελίσσονταν όλα τόσο γρήγορα και δεν ήξερα που να εστιάσω.

Ανυπομονώ να δοκιμάσω το EVO!:D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι επειδη διαθετω μια 3D tv, τα 3d video που θα τραβαει το κινητο θα παιζουν στην tv με την χρηση των 3d γυαλιων? και αν ναι τι μορφης ειναι τα βιντεο αυτα? sbs (side by side)? η το ψευτο 3d anaglyph , με την χρηση των γυαλιων κοκκινο -μπλε που ?

 

μπορει να τραβιξει και φωτογραφιες 3D?

 

υπαρχουν πουθενα samples 3D βιντεο απο το κινητο να κατεβασω να δω πως φαινοντε στν 3d tv?

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι επειδη διαθετω μια 3D tv, τα 3d video που θα τραβαει το κινητο θα παιζουν στην tv με την χρηση των 3d γυαλιων? και αν ναι τι μορφης ειναι τα βιντεο αυτα? sbs (side by side)? η το ψευτο 3d anaglyph , με την χρηση των γυαλιων κοκκινο -μπλε που ?

 

μπορει να τραβιξει και φωτογραφιες 3D?

 

υπαρχουν πουθενα samples 3D βιντεο απο το κινητο να κατεβασω να δω πως φαινοντε στν 3d tv?

 

sbs ειναι τα Video. Samples θα βρεις εδω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1137416

Link to comment
Share on other sites

τα 3d video που θα τραβαει το κινητο θα παιζουν στην tv με την χρηση των 3d γυαλιων?

Από ότι έχω διαβάσει παίζουν κανονικά σε 3D τηλεοράσεις.

 

Κανένα νεότερο για ημερομηνία κυκλοφορίας έχουμε? :shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H HTC θα την λανσαρει σαν την κορυφαια της συσκευη,ετσι δεν ειναι? Αρα ο ανταγωνισμος θα ειναι με την καλυτερη συσκευη της καθε εταιριας. π.χ. iphone.

 

Αυτή η συζήτηση δε νομίζω ότι οδηγεί κάπου. Ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα που είναι η συσκευή αυτή καθεαυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο για ημερομηνία κυκλοφορίας έχουμε? :shifty:

Στην Αγγλία μιλάνε για τέλη Αυγούστου...

 

http://www.handtec.co.uk/product.php/4800/htc-evo-3d--sim-free-unlocked-black-/ae0d03df7fb833377f90b7e701a6a66b

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει? Γιατί ενώ σε όλα τα reviews λένε ότι το EVO είναι πολύ γρήγορο, στα tests που κάνουν βγάζει σκορ πολύ μικρότερα του SGS II?? :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα να δω επιτέλους από κοντά πως είναι το 3D σε κινητό, και δοκίμασα το LG.

Πραγματικά είναι ότι πιο εντυπωσιακό έχω δει σε κινητό!! :blink: Δεν πα να έχεις iτέτοιο, εξαπύρηνα, και 25MP κάμερα... Πραγματικά η 3D εμπειρία είναι κάτι το πρωτόγνωρο!!

Οπότε η αμφιβολία μου για το αν όντως υπάρχει καλή υλοποίηση σε κινητό, μου έφυγε. Οπότε σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του EVO, και το sense νομίζω έχω αποφασίσει για το επόμενο κινητό μου!:p

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμη είναι αν με έπιασε αυτός ο "πονοκέφαλος" που διαβάζω σε sites. Η αλήθεια είναι ότι όσο έβλεπα ταινίες δεν είχα κανένα πρόβλημα. Λίγο στο παιχνίδι με πόνεσε το κεφάλι μου, ίσως γιατί εξελίσσονταν όλα τόσο γρήγορα και δεν ήξερα που να εστιάσω.

Ανυπομονώ να δοκιμάσω το EVO!:D

 

πανω σε αυτο που λες και επειδη εχω το lg optimus 3d ειναι καλο πραγματικα το 3d του αλλα υπαρχουν βιντεακια που δε ζαλιζουν και αλλα που το κανουν ισως ειναι η ποιοτητα τους.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει? Γιατί ενώ σε όλα τα reviews λένε ότι το EVO είναι πολύ γρήγορο, στα tests που κάνουν βγάζει σκορ πολύ μικρότερα του SGS II?? :worry:

 

Μπορεί το EVO να ειναι πολύ γρήγορο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν γρηγορότερα.

Στο EVO δεν είαι η ταχύτητα που τραβάει κάποιον να το αγοράσει όταν βγει. Είναι το 3D.

Επίσης αυτά τα τεστ που τρέχουν (quadrant κλπ) δεν είναι και ό,τι πιο αξιόπιστο υπάρχει. Το θέμα είναι ότι πρόκειται για μία συσκευή η οποία είναι πραγματικά πάρα πολύ δυνατή και έχει και το 3D ως επιπλέον δυνατότητα. Από κει και πέρα μπορεί το S2 να είναι ταχύτερο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα παρατηρήσεις και καμιά τεράστια διαφορά στην καθημερινή χρήση.

Συνεπώς... μιλάμε για μια κορυφαία συσκευή και ελπίζουμε να επιβεβαιωθούμε και όταν με το καλό κυκλοφορήσει.

 

Τώρα αν θες να το συγκρίνεις με κάποια άλλη συσκευή, καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο τμήμα των διαξιφισμών, αλλά ούτε κι αυτό θα έχει κάποια βάση μιας και δεν έχουμε ακόμα δει το EVO στην αγορά ώστε να βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω να κάνω σύγκριση. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου (πχ. ανακοίνωση νεότερου μοντέλου) το EVO θα το πάρω από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του, μιας και το περιμένω καιρό. :O

Απλά μου έχει κάνει εντύπωση αυτό με τα σκορ και το ανέφερα.

 

Στην Ευρώπη θα κυκλοφορήσει με το χρυσό περίβλημα στην κάμερα ή το κόκκινο?:p Γιατί σε άλλα reviews το βλέπω με το ένα και σε άλλα με το άλλο.

Και σχετικά με το sar, έχω διαβάσει ότι είναι γύρω στο 0,88. Ξέρετε αν είναι η τιμή για Αμερική ή Ευρώπη?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη θα κυκλοφορήσει με το χρυσό περίβλημα στην κάμερα ή το κόκκινο?:p Γιατί σε άλλα reviews το βλέπω με το ένα και σε άλλα με το άλλο.

 

Σύμφωνα με το site της HTC θα κυκλοφορήσει με το χρυσό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. :happy:

 

Δεν θυμάμαι αν έχει ξανά αναφερθεί, αλλά πρέπει να γίνει μία διόρθωση στο πρώτο post. Δεν καταγράφει βίντεο σε 1080p HD. Και τα 2D και τα 3D βίντεο, είναι σε 720p. Αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι απλά αναπαράγει σε 1080p.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θυμάμαι αν έχει ξανά αναφερθεί, αλλά πρέπει να γίνει μία διόρθωση στο πρώτο post. Δεν καταγράφει βίντεο σε 1080p HD. Και τα 2D και τα 3D βίντεο, είναι σε 720p. Αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι απλά αναπαράγει σε 1080p.;)

 

Στο πρώτο post δεν αναφέρεται κάπου ότι καταγράφει 1080p βίντεο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1080p HD & 720p 3D HD videos

Αν αναφέρεται στην αναπαραγωγή είναι ΟΚ. Απλά επειδή στην αρχή είχε "κυκλοφορήσει" και σε επίσημους καταλόγους ότι σε 2D καταγράφει σε 1080p και μετά το άλλαξαν, για αυτό το ανέφερα.;)

 

699€ στην Ιταλία?? http://droid.cellularemagazine.it/2011/08/01/htc-evo-3d-il-nostro-unboxing/

 

Αρχίζουν και κυκλοφορούν όλο και περισσότερα video με unboxing από διάφορες χώρες της Ευρώπης...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το iphone4 απο προχθές με έχει ζαλίσει ο κολλητός μου να του το πουλήσω, έτσι μπήκα στο τριπάκι να ψάξω για νεο κινητό, μιας και κινηγώ τα iphone απο 3g έως το 4αρι. Αρχικά είπα να πάρω το galaxy s2 μόλις το έπιασα στα χέρια μου, απο κάτω στην βιτρίνα είχαν το lg optimus 3d, εμεινα με το κινητό απίστευτο! Σήμερα ενα φιλαράκι μου είπε να δω για το htc evo 3d, είναι 5 βήματα πάνω απο το lg ενα απο αυτα είναι στην ram και στην μπαταρία. Έτσι λοιπόν άρχισα να ψάχνω για να το παραγγείλω τοπ htc αλλα απο ότι βλέπω Ελλάδα πουθενα! :mad::mad:

Επειδή είμαι fan και καλός αγοραστής του ebay κοιταξα απο εκεί και το βρήκα σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με αυτή της Ιταλίας στα 699$.

Οι πωλητές είναι αξιόπιστοι κάποιοι, το πρόβλημα μου είναι εαν θα είναι συμβατό gsm για Ελλάδα και φυσικά εαν θα έχω ελληνικό μενού.

Γνωρίζει κανείς εαν το αγοράσω απο Αμερική θα μπορώ να το λειτουργήσω?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι λοιπόν άρχισα να ψάχνω για να το παραγγείλω τοπ htc αλλα απο ότι βλέπω Ελλάδα πουθενα! :mad::mad:

 

Αφού δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα λογικό δεν είναι;

 

Επειδή είμαι fan και καλός αγοραστής του ebay κοιταξα απο εκεί και το βρήκα σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με αυτή της Ιταλίας στα 699$.

 

Είδες αν τα έχουν ετοιμοπαράδοτα ή έμεινες στις τιμές μόνο;

 

Οι πωλητές είναι αξιόπιστοι κάποιοι, το πρόβλημα μου είναι εαν θα είναι συμβατό gsm για Ελλάδα και φυσικά εαν θα έχω ελληνικό μενού.

 

Αν αγοράσεις ευρωπαϊκό θα δουλεύει σίγουρα εδώ.

 

Γνωρίζει κανείς εαν το αγοράσω απο Αμερική θα μπορώ να το λειτουργήσω?

 

Ανάλογα, αν αγοράζεις GSM συσκευή ναι, αν αγοράσεις CDMA όχι. Είτε έτσι είτε αλλιώς πάντως δεν θα έχεις εγγύηση εδώ και κατά συνέπεια δεν στο συνιστώ. Κοίταξε καλύτερα προς την ευρωπαϊκή αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, θα περιμένω να καταφτασει Ελλάδα, δεν έχουμε καμια επίσημη ή μη, ημερομηνία αφιξης?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...