Jump to content

[Επίσημο] Nokia X1-00 & X1-01


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ξέρουμε αν το φέρνει η αντιπροσωπία σε άλλα χρώματα εκτός από το βαρετό γκρι; Σε περίπτωση που δεν το φέρνει και το αγοράσω από το εξωτερικό, πόσο θα μου στοιχίσει να του περάσω το ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνετε με το dual sim? Άλλος λέει ότι δουλεύει κανονικά άλλος ότι χάνεται το σήμα όταν χρησιμοποιείται η μία γραμμή. Καλό είναι να ξέρουμε αν χρησιμοποιείται κάρτες της ίδιας εταιρείας ή διαφορετικής να δούμε μήπως το πρόβλημα οφείλεται σε αυτό. Edited by prototype
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αποφάσισα να μη το παρω. Θα κοιτάξω καλύτερα προς samsung μερια που γνωρίζει καλύτερα μετα απο τόσα χρόνια τα dual sim
Link to comment
Share on other sites

Το κεντρικό πλήκτρο του Χ1-01 είναι 5 κατευθύνσεων? Πιέζεται και στο κέντρο?

Γιατί αυτό βολέυει πολύ.. Την ίδια απορία έχω και για το C2-00. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι μονο στο C2...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κεντρικό πλήκτρο του Χ1-01 είναι 5 κατευθύνσεων? Πιέζεται και στο κέντρο?

Γιατί αυτό βολέυει πολύ.. Την ίδια απορία έχω και για το C2-00. Ευχαριστώ.

Ειναι τεσαρων κατευθυνσεων, στην μεση δεν πατιετε δυστιχος :(

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τεσαρων κατευθυνσεων, στην μεση δεν πατιετε δυστιχος :(

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά εσείς που το έχετε όταν σας καλεί κάποιος στη δευτερη κάρτα ενώ μιλάτε στην πρώτη σας ειδοποιεί? Όπως φαίνεται στο βίντεο?

Ή χάνεται το σήμα της 2ης κάρτας και έρχεται μετά μήνυμα? Δοκίμασα το κινητό σήμερα και ενώ μιλούσα στην μια κάρτα, καλώντας από σταθερό στην άλλη μου έβγαζε μήνυμα οτι η κλήση δεν είναι εφικτή και μου ήρθε sms όταν τερμάτισα την πρώτη κλήση. Τελικά τι ισχύει? Μήπως το κινητο του ozon74 που ανέβασε το binteo στο youtube είχε περασμένη κάποια αναβάθμιση ή κάποια άλλη ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά εσείς που το έχετε όταν σας καλεί κάποιος στη δευτερη κάρτα ενώ μιλάτε στην πρώτη σας ειδοποιεί? Όπως φαίνεται στο βίντεο?

Ή χάνεται το σήμα της 2ης κάρτας και έρχεται μετά μήνυμα? Δοκίμασα το κινητό σήμερα και ενώ μιλούσα στην μια κάρτα, καλώντας από σταθερό στην άλλη μου έβγαζε μήνυμα οτι η κλήση δεν είναι εφικτή και μου ήρθε sms όταν τερμάτισα την πρώτη κλήση. Τελικά τι ισχύει? Μήπως το κινητο του ozon74 που ανέβασε το binteo στο youtube είχε περασμένη κάποια αναβάθμιση ή κάποια άλλη ρύθμιση?

 

 

Δεν ξερω τι γινετε με το κινιτο του ozon74 (αν και θα ηθελα να μας πει...) αλλα εμενα πευτει εντος το σημα της μιας οταν μιλαω με την αλλη

Link to comment
Share on other sites

To πηρα χθες,

 

εχει εκπληκτικο ηχειο!! (πρεπει να κανω ενα versus με το 5800)

και πολυ καλη αναπαραγωγη mp3 απο τα ακουστικα.

 

στα συν ο φακος , η micro sd εως 16gb, και φυσικα η μπαταρια (1430mah)

 

με βλεπω να το κραταω τελικα :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό για το στρατό. Μέχρι τώρα έχω διαβάσει καλά σχόλια στο myphone αλλά σε άλλα site όπως στο gsmarena (τα σχόλια κάτω από το review) τα σχόλια είναι αποτρεπτικά.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει/πει την άποψή του για τα παρακάτω θεματάκια:

1) Ακουστικό (όχι το ηχείο για τη μουσική). Είναι καλό, καθαρό και με δυνατή ένταση? Έχω άσχημη εμπειρία από nokia σε αυτό το θέμα και είναι το μόνο που με κρατάει και δεν έχω αγοράσει ακόμα το κινητό.

2) Μπαταρία απ'ότι διαβάζω βγάζει άνετα 5-6 μέρες με μέτρια χρήση, σωστά?

3) Στο θέμα της dual sim μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με τις δυο κάρτες χωρίς να χάσεις κάποια κλήση? Δε με ενδιαφέρει αν πέφτει λίγο το σήμα στη μια όταν μιλάω στην άλλη αρκεί η ειδοποίηση για την κλήση που μπορεί να έχασα να έρχεται αμέσως μετά.

4) Το μενού είναι βολικό? Εννοώ από την απλή περιήγηση μέχρι και κάποια βασικά πράγματα όπως η μεταφορά επαφών...

5) Bluetooth δεν έχει, σωστά?

6) Έχει υποδοχή 3,5 χιλ για τα ακουστικά και τι βύσμα έχει ο φορτιστής?

7) Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που πρέπει να έχω υπόψη μου γιατί δε θα έχω πολύ χρόνο από τη στιγμή που θα το πάρω μέχρι να μπω στρατό για να ψάχνω λύσεις σε φόρουμ.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε παρτο, είναι καλό για τη δουλειά που το θες. κ γω φανταρος θα μπω κ το τσιμπησα. 8 μερες με το βραδυ κλειστό. είναι ποιοτικό κ ευκολο. έχει το λεπτό βύσμα της νόκια για φορτιση , όχι το τύπου usb. Δεν ξέρω τον τύπο να το ονομάσω. η ποιότητα του για μουσική είναι πάνω από ικανοποιητική κ από ηχεία κ από ακουστικό. πάντα έχω στο μυαλό μου την τιμή. bluetooth klp δεν έχει. είναι αρκετά μικρό και στιβαρό κ γενικά θα σε ικανοποιήσει. η νοκια είναι από τις καλύτερες εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

αδερφε παρτο, είναι καλό για τη δουλειά που το θες. κ γω φανταρος θα μπω κ το τσιμπησα. 8 μερες με το βραδυ κλειστό. είναι ποιοτικό κ ευκολο. έχει το λεπτό βύσμα της νόκια για φορτιση , όχι το τύπου usb. Δεν ξέρω τον τύπο να το ονομάσω. η ποιότητα του για μουσική είναι πάνω από ικανοποιητική κ από ηχεία κ από ακουστικό. πάντα έχω στο μυαλό μου την τιμή. bluetooth klp δεν έχει. είναι αρκετά μικρό και στιβαρό κ γενικά θα σε ικανοποιήσει. η νοκια είναι από τις καλύτερες εταιρίες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Απλά για να το ξεκαθαρίσω:

Το ακουστικό θέλω να είναι καθαρό και δυνατό κατα τη διάρκεια μιας κλήσης! Φαντάζομαι δεν έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με δυσκολία στις κλήσεις αφού δεν αναφέρεις κάτι τέτοιο...

Thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Απλά για να το ξεκαθαρίσω:

Το ακουστικό θέλω να είναι καθαρό και δυνατό κατα τη διάρκεια μιας κλήσης! Φαντάζομαι δεν έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με δυσκολία στις κλήσεις αφού δεν αναφέρεις κάτι τέτοιο...

Thanks again!

 

ναι ειναι τελειο.

 

ακους τον αλλο δυνατα και καθαρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,τελικά χάνεται το σήμα της άλλης κάρτας όταν μιλάς στην άλλη ή όχι;και μήπως γνωρίζει κάποιος ποιές οι διαφορές αυτου του τηλεφώνου με το 101 από οτι είδα στη Νοκια ίδια μπαταρία φοράνε και είναι και 10 ευρω φθηνότερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το σκέφτεσστε, με κλειστά τα μάτια.. μην αναλώνεστε σε τρελές λεπτομέρειες. για την τιμή του, για τη δουλειά που το θέλουμε, είναι πολύ πολύ καλό. το σήμα χάνεται αλλά μετά έχεις την ειδοποίηση κλήσης. η ένταση ήχου πολύ καλή. κ γω 2 μήνες το ζάλιζα κ το πήρα κ ξέγνοιασα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το σκέφτεσστε, με κλειστά τα μάτια.. μην αναλώνεστε σε τρελές λεπτομέρειες. για την τιμή του, για τη δουλειά που το θέλουμε, είναι πολύ πολύ καλό. το σήμα χάνεται αλλά μετά έχεις την ειδοποίηση κλήσης. η ένταση ήχου πολύ καλή. κ γω 2 μήνες το ζάλιζα κ το πήρα κ ξέγνοιασα.

Σύμφωνοι, η τιμή του δεν είναι σημαντική αλλά δεν έχει σχέση με το αν θα μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου απροβλημάτιστα.

Διαβάζω πχ σε σχόλια ότι αν πέσει το σήμα τότε επανέρχεται μόνο μετά από απενεργοποίηση του κινητού ή ότι πρέπει να προσέξουμε το κινητό να είναι made in china και όχι made in india γιατί από ινδία εμφανίζουν προβλήματα. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από ινδία λέει και το πήρα από πολύ γνωστό κατάστημα ελλάδος. Ακόμα και να χαθεί το σήμα, μετά από λίγα δευτερόλεπτα επανέρχεται κανονικά. Μια φορά χρειαστηκε να κάνω επανεκκίνηση, και τελικά το σήμα είχε χαθεί επειδή η περιοχή δεν είχε δίκτυο. Δεν βλέπω διαφορά στις βασικές λειτουργίες σε σχέση με το καταπληκτικό ε52 που επίσης έχω. δεν υπάρχει κινητό κάτω από 50 ευρώ με 2 sim τόσο ολοκληρωμένο και από τόσο καλή εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει dual active. μην το σκεφτεσαι. χ1-01 , κάτι άλλο δεν παίζει στα χρήματα αυτά κ με 16sd micro k μπαταρία τέτοια κ ηχείο τόσο καλό κ δυνατό κ ποιότητα nokia
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει dual active.

νομιζω οτι ειναι ακριβως οπως και το x1-01 οτι ακριβως κανει αυτο κανει και το 101 ειναι

dual active,εσυ το εχεις διαβασει καπου ή το λες ετσι αν θελεις πες μου γιατι και τα 10 ευρω ειναι χρησιμα

Link to comment
Share on other sites

κάπου το είχα διαβάσει αδερφέ αλλά δε θυμάμαι τώρα. έχει κ μικρότερη μπαταρία. ήταν οι δύο λόγοι που δεν το διάλεξα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπέροχα, το κινητό δεν υποστηρίζει microsim ακόμα και αν τοποθετηθεί με adaptor (τουλάχιστον έτσι αναφέρει στο φυλλάδιο οδηγιών).

Ο ήχος στο ακουστικό είναι σχετικά καλός αλλά και πάλι χειρότερος από άλλα τηλέφωνα που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Θα το δουλέψω τις επόμενες ημέρες και ελπίζω η εντύπωση που θα σχηματίσω να είναι θετική.

Φοβερό και ακατανόητο μειονέκτημα το ότι υπάρχει περιορισμός στους χαρακτήρες του ονόματος μιας επαφής (μέχρι 12 γράμματα)!:mad:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω το κινητακι για τον στρατο ολα κομπλε αλλα ξερει κανενας γιατι οταν με κανουν κληση εμφανιζεται μονο ο αριθμος και οχι το ονομα ??φαινεται λες και με παιρνουν αγνωστα νουμερα παρολο που τα εχω αποθηκεθμενα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παίζει να εχεις τα ονοματα στη συσκευη ΚΑΙ στη σιμ?

 

 

πάντως δε με ενθουσιασε τοσο το κινητακι. το περιμενα μικροτερο σε διαστασεις. δε δοκιμασα να δω πως παει απο ηχο.. επισης η ελλειψη επιλογης με το κεντρικο πληκτρο χτυπαει ασχημα :(

αλλα για τα χρηατα του πιστευω ειναι ΟΚ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...