Jump to content

Transportation in Athens


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@junglist Σε ευχαριστω παρα πολυ,τωρα ειδα το ποστ σου συγνωμη.Αναζητηση κανεις πατωντας το κουμπι αναζητησης,ή πατωντας το menu και την επιλογη αναζητησης ή απλα πληκτρολογοντας τον αριθμο της γραμμης.

Τωρα δεν ξερω αν ισχυουν με το Nook ή αν εχει το search key......

 

@adamspir για το tweetdeck που ελεγες εννοεις το animation προς τα δεξια που κανει οταν πατας πανω σε ενα στοιχειο της λιστας ??

Οσο για να μικρυνω τους τιτλους με την μπαρα αλλαξα ολοκληρο το UI και το προσαρμοσα αναλογα με το μεγεθος της καθε οθονης οποτε οσο γινοταν εγινε και δεν πιστευω να αλλαξω ξανα το UI συντομα(εκτος του χρωματος του κουμπιου).......

 

@sardas Σε ευχαριστω φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@adamspir για το tweetdeck που ελεγες εννοεις το animation προς τα δεξια που κανει οταν πατας πανω σε ενα στοιχειο της λιστας ??

 

 

Όχι, λέω για τη μετακίνηση δεξιά-αριστερά για να μεταβείς από λίστα σε λίστα!

Link to comment
Share on other sites

@junglist Σε ευχαριστω παρα πολυ,τωρα ειδα το ποστ σου συγνωμη.Αναζητηση κανεις πατωντας το κουμπι αναζητησης,ή πατωντας το menu και την επιλογη αναζητησης ή απλα πληκτρολογοντας τον αριθμο της γραμμης.

Τωρα δεν ξερω αν ισχυουν με το Nook ή αν εχει το search key......

Modded 2.3.2 rom φοράει το ΝΟΟΚ οπότε με το search key μια χαρά έκανα την δουλειά μου.

Μπράβο φίλε για την προσπάθειά σου. :)

Μετρό πώς και δεν έχεις?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Modded 2.3.2 rom φοράει το ΝΟΟΚ οπότε με το search key μια χαρά έκανα την δουλειά μου.

Μπράβο φίλε για την προσπάθειά σου. :)

Μετρό πώς και δεν έχεις?

 

Σε ευχαριστω φιλε μου,χαιρομαι.

Το μετρο υπαρχει...ψαξε με ελληνικους χαρακτηρες Μ1,Μ2,Μ3(το Μ1 ειναι του ΗΣΑΠ πλεον )

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και απο εμένα!πολύ καλό το προγραμμα, βοηθάει πολύ!

Να προτείνω και εγώ μερικές ιδέες/συμβουλές;

Λοιπον, αρχικά εμένα θα μου άρεσε να μπει άλλη μια καρτελα, με "αγαπημένα" μέσα ετσι ωστε να μην ψάχνουμε κάθε φορά τα ίδια λεωφορεία που χρησιμοποιουμε συχνά.

Επίσης με παρατεταμένο άγγιγμα σε μια γραμμή να εμφανίζεται επιλογή προσθήκη γραμμής στη σύγκριση, γιατι τώρα είναι λιγο βάσανο να ψάξεις όλες τις γραμμές για να συγκρίνεις δύο-εκτός αν υπάρχει τρόπος και δεν τον εχω δει ακομα εγω.

Επίσης, κάτι που έχει αναφερθεί νομίζω και παλαιότερα, να γίνεται αν είμαι εύκολο ταξινόμηση με βάση το νουμερο της γραμμης, και όχι την ονομασία, νομίζω είναι πιο πρακτικο! Επίσης καθώς σκρολαρεις πάνω κάτω να εμφανίζεται αυτή η μπάρα που εμφανίζεται πχ όταν σκρολαρεις στα πρόσωπα και κανείς γρηγορη μετάβασή απο το ένα γράμμα στο αλλο.

Αυτα... δεν ξέρω κατά πόσο είναι υλοποιησιμα, αλλά επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά την εφαρμογή μου έρχονται συνεχώς ιδέες και είπα να τις μοιραστώ..:)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και απο εμένα!πολύ καλό το προγραμμα, βοηθάει πολύ!

Να προτείνω και εγώ μερικές ιδέες/συμβουλές;

1.Λοιπον, αρχικά εμένα θα μου άρεσε να μπει άλλη μια καρτελα, με "αγαπημένα" μέσα ετσι ωστε να μην ψάχνουμε κάθε φορά τα ίδια λεωφορεία που χρησιμοποιουμε συχνά.

2.Επίσης με παρατεταμένο άγγιγμα σε μια γραμμή να εμφανίζεται επιλογή προσθήκη γραμμής στη σύγκριση, γιατι τώρα είναι λιγο βάσανο να ψάξεις όλες τις γραμμές για να συγκρίνεις δύο-εκτός αν υπάρχει τρόπος και δεν τον εχω δει ακομα εγω.

3.Επίσης, κάτι που έχει αναφερθεί νομίζω και παλαιότερα, να γίνεται αν είμαι εύκολο ταξινόμηση με βάση το νουμερο της γραμμης, και όχι την ονομασία, νομίζω είναι πιο πρακτικο!

4.Επίσης καθώς σκρολαρεις πάνω κάτω να εμφανίζεται αυτή η μπάρα που εμφανίζεται πχ όταν σκρολαρεις στα πρόσωπα και κανείς γρηγορη μετάβασή απο το ένα γράμμα στο αλλο.

Αυτα... δεν ξέρω κατά πόσο είναι υλοποιησιμα, αλλά επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά την εφαρμογή μου έρχονται συνεχώς ιδέες και είπα να τις μοιραστώ..:)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Καλησπερα και σε ευχαριστω για τις ιδεες σου.

Αν σου πω οτι τρομαξα οταν ειδα τις ιδεες σου θα το πιστεψεις???:blink:

Κανω την αναβαθμιση απο εχτες και σκεφτομουν τι να προσθεσω και τα 4 σημεια ηταν στο μυαλο μου και το 4ο ειδικα το δοκιμασα :p

Μπας και με παρακολουθας:worry:???:p

Ολα τα εχω υποψη μου και θα ερθουν συντομα :) μονο σχετικα με το 3ο,θα αργησει λιγο να γινει...

 

@hurin Νομιζω μπερδευτηκες λιγο φιλε μου :P

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα μπράβο από μένα για τη συνεχή βελτίωση.

 

Το μόνο που μου χτύπησε κάπως, είναι το icon στην αρχή, που o τίτλος δε χωράει με τίποτα, το "Transportation" κόβεται, και το Athens δε φαίνεται καθόλου.

Θα πρότεινα να αλλάξεις τον τίτλο στο icon σε "Athens Transport", που είναι η "Αγγλική" έκδοση (αντί για Αμερικάνικη που είναι τώρα), και θα χωράει κανονικά.

Αν και δεν είναι σοβαρό αυτό... μπράβο και πάλι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα μπράβο από μένα για τη συνεχή βελτίωση.

 

Το μόνο που μου χτύπησε κάπως, είναι το icon στην αρχή, που o τίτλος δε χωράει με τίποτα, το "Transportation" κόβεται, και το Athens δε φαίνεται καθόλου.

Θα πρότεινα να αλλάξεις τον τίτλο στο icon σε "Athens Transport", που είναι η "Αγγλική" έκδοση (αντί για Αμερικάνικη που είναι τώρα), και θα χωράει κανονικά.

Αν και δεν είναι σοβαρό αυτό... μπράβο και πάλι.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου:)

Βασικα και εμενα με χαλουσε απο την αρχη αυτο αλλα επειδη υπαρχει ηδη στο Iphone, app με ονομα Athens Transport για ευνοητους λογους δεν ηθελα να βαλω αυτο το ονομα....Το αλλο που ειχα σκεφτει ηταν Transport in Athens αλλα καπως δεν μου καθοταν για αυτο και το ονομασα Transportation in Athens

 

@hurin Σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

μολις ανεβασα την καινουργια εκδοση 1,4 στην οποια εγιναν οι εξης αλλαγες/προσθεσεις:

 

ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ

-Προσθεσης γραμμης απο κεντρικη οθονη/οθονη αποτελεσματων αναζητησης με παρατεταμενο κλικ πανω στην γραμμη (χωρις οριο αριθμων γραμμων που μπορειτε να προσθεσετε)

-Διαγραφη γραμμης με παρατεταμενο κλικ απο τα αγαπημενα πανω στην γραμμη ή για διαγραφη ολων των γραμμων πατωντας το ΜΕΝΟΥ ενω ειστε στα ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ

 

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΓΡΑΜΜΩΝ

-Προσθεση με παρατεταμενο κλικ απο κεντρικη οθονη αλλα και απο την οθονη αποτελεσματων αναζητησης με επιλογη πεδιου που θελετε εσεις

-"Θυμαται" τις γραμμες που ειχατε επιλεξει

 

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ UI

-Χρωματος διαχωριστικου(εγινε γκρι σε ολες τις λιστες:p)

-Αλλαγη εμφανισης κουμπιου(χρωματος,μεγεθους κειμενου αλλα και του χρωματος του κουμπιου ετσι ωστε να ειναι πιο ευαναγνωστο)-επιστροφη στην αρχη

-Αφαιρεση πληρης οθονης οπου υπαρχουν ωρες δρομολογιων για να βλεπετε την ωρα :)

-Καλυτερη διαχειριση του κουμπιου επιλογης ΑΠΟ ΑΦΕΤΗΡΙΑ-ΤΕΡΜΑ(δεν κρυβετε πλεον οταν πατε κατω-scrollarete) απορω πως και δεν το ειχα προσεξει τοσο καιρο:lol:

 

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ......

 

 

Για να δειτε το καινουργιο βιντεο με τις αλλαγες

και για αν κατεβασετε το προγραμμα πηγαινετε ΕΔΩ

Σας ευχαριστω :)

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά,χαίρομαι πολύ που σας άρεσε:) ...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ ωραίες οι αλλαγές/βελτιώσεις..

Μια παρατήρηση και μια πρόταση: όταν κάνω αναζήτηση μιας γραμμής και εμφανιστεί το αποτέλεσμα, αν παω να κάνω νέα αναζήτηση(ενώ είμαι δηλαδή στην οθονη των αποτελεσμάτων) δεν λειτουργεί, δεν βγάζει νέα αποτελέσματα, πρέπει να γυρίσω πίσω.. νομίζω παλιά δε γινόταν αυτό, οπότε υποθέτω είναι κάποιο bug...

 

 

Και η πρόταση: βαλε αν θες κουμπακι αγαπημένων διπλα απο τις γραμμές η τη σύγκριση, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πηγαίνουμε απο το μενού!

 

Keep up the good work ;)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολύ ωραίες οι αλλαγές/βελτιώσεις..

Μια παρατήρηση και μια πρόταση: όταν κάνω αναζήτηση μιας γραμμής και εμφανιστεί το αποτέλεσμα, αν παω να κάνω νέα αναζήτηση(ενώ είμαι δηλαδή στην οθονη των αποτελεσμάτων) δεν λειτουργεί, δεν βγάζει νέα αποτελέσματα, πρέπει να γυρίσω πίσω.. νομίζω παλιά δε γινόταν αυτό, οπότε υποθέτω είναι κάποιο bug...

 

 

Και η πρόταση: βαλε αν θες κουμπακι αγαπημένων διπλα απο τις γραμμές η τη σύγκριση, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πηγαίνουμε απο το μενού!

 

Keep up the good work ;)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω!

Αν εννοεις να πατησεις το κουμπι αναζητησης οτι δεν λειτουργει,ναι αυτο λειτουργει οπουδηποτε βρισκεσαι...

Θα το ελεξω .....Σε ευχαριστω για την ενημερωση!

 

Η πρωτη μου σκεψη ηταν να βαλω τα αγαπημενα διπλα απο την κεντρικη οθονη(γραμμες) βασικα,απλα επειδη θα προστεθουν κιαλλα πραγματα μετα ειπα να ειναι πιο περιποιημενο,να μην γεμισουμε απο τωρα την μπαρα κιαλλο:p... γιαυτο και αλλαξα τις διαταξεις στο μενου και εβαλα υποκατηγοριες:)

 

 

*****

Μιας και με πιασαν οι αυπνιες μου παλι :P

διορθωσα το προβληματακι με το search(1.41v),σε ευχαριστω για την επισημανση :)

Καλη σας νυχτα

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπραβο και απο μενα..

 

περιμενουμε νεες προσθηκες.. συνεχισε ετσι..

 

Σε ευχαριστω φιλε μου και σας Ευχαριστω ολους για την υποστηριξη σας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σου φίλε!

Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δουλειά σου! Μας λύνεις τα χέρια!

Την εγκατέστησα στο Desire S όλα φαίνονται ΟΚ αλλά δε μου λειτουγεί η αναζήτηση... ότι και να βάλω μου βγάζει πάντα την γραμμή 106... τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ!

Νίκος

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

άπαχτη η εφαρμογή, συγχαρητήρια! Λύνει τα χέρια γιατί μέχρι τώρα πάλευα στο ιντερνετ να βρω τα δρομολόγια κάθε φορά που έψαχνα κάτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε!

Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δουλειά σου! Μας λύνεις τα χέρια!

Την εγκατέστησα στο Desire S όλα φαίνονται ΟΚ αλλά δε μου λειτουγεί η αναζήτηση... ότι και να βάλω μου βγάζει πάντα την γραμμή 106... τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ!

Νίκος

 

Σε ευχαριστω φιλε μου:)

Ισως βαζεις ονοματα αντι αριθμους γραμμων?

 

άπαχτη η εφαρμογή, συγχαρητήρια! Λύνει τα χέρια γιατί μέχρι τώρα πάλευα στο ιντερνετ να βρω τα δρομολόγια κάθε φορά που έψαχνα κάτι

 

Σε ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου:)

Ισως βαζεις ονοματα αντι αριθμους γραμμων?

 

Μμμ ναι αυτό έκανα :ooch: Σκέφτεσαι ίσως κάποια στιγμή να έβαζες αναζήτηση με βάση το όνομα της περιοχής; Μου χρειάστηκε προχτές και έψαχνα τις γραμμές μια - μια...

 

:)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι αυτό έκανα :ooch: Σκέφτεσαι ίσως κάποια στιγμή να έβαζες αναζήτηση με βάση το όνομα της περιοχής; Μου χρειάστηκε προχτές και έψαχνα τις γραμμές μια - μια...

 

:)

 

Αν εννοεις με το ονομα της γραμμης, αυτο θα γινει καποια στιγμη αλλα αν εννοεις με το αν περναει απο καποια περιοχη η συγκεκριμενη γραμμη αυτο ειναι αρκετα δυσκολο και δεν πιστευω να υλοποιηθει....

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις με το ονομα της γραμμης, αυτο θα γινει καποια στιγμη αλλα αν εννοεις με το αν περναει απο καποια περιοχη η συγκεκριμενη γραμμη αυτο ειναι αρκετα δυσκολο και δεν πιστευω να υλοποιηθει....

 

Όχι, νομίζω ότι θα ήταν καλή βελτίωση η αναζήτηση σε λεκτικό που να περιέχεται έστω στο όνομα της γραμμής απλά, το άλλο σίγουρα είναι πολύ πολύπλοκο

 

:)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...