Jump to content

Transportation in Athens


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσα και την αναβάθμιση 1.55 για το Transportation in Athens στο οποίο έχουν γίνει οι εξής αλλαγές:

 

-Μικρότερο Μέγεθος

-Διορθώθηκαν οι γραμμές Π2,Μ3.Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη!

-Καλύτερος έλεγχος και αντιμετώπιση για προβλήματα των Αγαπημένων αλλά και ολόκληρου του προγράμματος!

-Διάφορα άλλα bug fixes!

 

Καλή σας μέρα!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγχαρητηρια για τη συνεχη υποστηριξη.. τα δρομολογια της εφαρμογης ειναι τα χειμερινα-κανονικα;

 

καλημερα

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για τη συνεχη υποστηριξη.. τα δρομολογια της εφαρμογης ειναι τα χειμερινα-κανονικα;

 

καλημερα

 

Sent from my unique SGSII

 

Σε ευχαριστώ:),προσπαθώ να το ενημερώνω όσες περισσότερες φορές μπορώ και όσο πιο γρήγορα αλλάζει το ωράριο.....ναι φίλε μου τώρα βρίσκεται στα "κανονικά" από τις αρχές περίπου του Οκτώβρη.

 

Transportation in Athens version 1.56

=================

-Προστέθηκαν Όροι Χρήσης(διαθέσιμοι και από το μενού,για οποιαδήποτε απορία επικοινωνήστε μαζί μου)

-Καλύτερη διαχείριση και ενημέρωση σφαλμάτων της εφαρμογής

-bug fixes(Σύγκριση Γραμμών)!

Edited by darkpain
Ενημερωση αναβαθμισης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορα :)

Ελπίζω να μην γινομαι ενοχλητικός κάθε φορά με τις προτάσεις μου, αλλά πάρε άλλες 2 ;)

1) δυνατότητα ταξινομησης των αγαπημένων, αλφαβητική, κατά αριθμο γραμμης και το ποιο σημαντικο όπως θέλει ο χρήστης.

2) πολλαπλη επιλογή στα αγαπημένα, για να μπορείς να διαγραψεις πολλά μαζι και όχι ή ένα ενα ή όλα μαζι

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορα :)

Ελπίζω να μην γινομαι ενοχλητικός κάθε φορά με τις προτάσεις μου, αλλά πάρε άλλες 2 ;)

1) δυνατότητα ταξινομησης των αγαπημένων, αλφαβητική, κατά αριθμο γραμμης και το ποιο σημαντικο όπως θέλει ο χρήστης.

2) πολλαπλη επιλογή στα αγαπημένα, για να μπορείς να διαγραψεις πολλά μαζι και όχι ή ένα ενα ή όλα μαζι

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Παρακαλω:),δεν γινεσαι καθολου ενοχλητικος,αλλωστε αυτος ειναι ο λογος που εχουμε αυτο το thread για να μου λετε την γνωμη σας και τις προτασεις σας!:D

Το 1. δεν το βρισκω αναγκαιο-χρησιμο αλλα δεν το αποκλειω τελειως ...καθως ποσες αγαπημενες γραμμες να εχεις καταχωρημενες που να χρειαζονται ταξινομηση?:p

Το 2. ειναι αρκετα καλη προταση και θα την λαβω υποψη μου:)

Σε ευχαριστω για τις προτασεις σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,μολις ανεβασα την αναβαθμιση με τις εξης αλλαγες:

 

-Προστέθηκε υποστήριξη για ICS(4.0)

-Διόρθωση γραμμών X40,X41,X63,X93,X95,X96,X97,137,Π2,11,815.(Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.)

-UI-Speed improvements!

-Bug fixes!

ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

thanks..ρίξε μια ματιά σε παρακαλώ γιατί ενώ προσπαθώ να περάσω το 206 στα αγαπημένα, μου λέει ότι ήδη βρίσκεται σε αυτά αλλά εγώ δε το βλέπω...:O
Link to comment
Share on other sites

thanks..ρίξε μια ματιά σε παρακαλώ γιατί ενώ προσπαθώ να περάσω το 206 στα αγαπημένα, μου λέει ότι ήδη βρίσκεται σε αυτά αλλά εγώ δε το βλέπω...:O

 

Χμμ...ριξε ενα clear data ή προσπαθησε να διαγραψεις ολα τα αγαπημενα και θα εισαι ενταξει!!

Θα το ελεξω να δω τι παιζει παντως...σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω ότι διέγραψα όλα τα αγαπημένα και πάλι δεν...

περνάει κανονικά τα πρώτα 4 και βάζοντας το 206 μου πετάει μήνυμα ότι είναι ήδη στα αγαπημένα, χωρίς ωστόσο να είναι εκεί..

για να μην σε βάζω σε κόπο, θα κάνω σε λίγο και ένα clear data στην εφαρμογή, τα περνάω όλα από την αρχή και ενημερώνω..;)

εγώ thanks..:)

 

update: δυστυχώς και με clear data τα ίδια κάνει..όλα τα άλλα αγαπημένα προστίθενται κανονικά, το 206 βγάζει μήνυμα ότι είναι ήδη στην λίστα..περίεργο..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

αν σου πω ότι διέγραψα όλα τα αγαπημένα και πάλι δεν...

περνάει κανονικά τα πρώτα 4 και βάζοντας το 206 μου πετάει μήνυμα ότι είναι ήδη στα αγαπημένα, χωρίς ωστόσο να είναι εκεί..

για να μην σε βάζω σε κόπο, θα κάνω σε λίγο και ένα clear data στην εφαρμογή, τα περνάω όλα από την αρχή και ενημερώνω..;)

εγώ thanks..:)

 

update: δυστυχώς και με clear data τα ίδια κάνει..όλα τα άλλα αγαπημένα προστίθενται κανονικά, το 206 βγάζει μήνυμα ότι είναι ήδη στην λίστα..περίεργο..

 

Χμμμ...οντως πολυ παραξενο:blink:

Δοκιμασα και εγω διαφορους τροπους για να δω αν εχει προβλημα με την συγκεκριμενη γραμμη ή και με αλλες αλλα δεν μου κανει προβλημα.Την διαγραφει και την καταχωρει κανονικα.Θα το ερευνησω περαιτερω και αν βρω κατι θα σε ενημερωσω.

Ειναι πολυ παραξενο ομως,γιατι εχω βαλει εξτρα ελεγχους(στις τελευταιες 2 εκδοσεις,1.56-1.57) στην διαγραφη ολων, που αν ηταν error θα σου εβγαζε μηνυμα για να κανεις clear data,με το οποιο επρεπε να λυθει το προβλημα σου καθως διαγραφει εντελως την βαση των αγαπημενων...πολυ παραξενο....

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

μπας και έχει περιορισμό στον αριθμό των αγαπημένων..έχω 4 και το 206 θα ήταν το 5ο..
Link to comment
Share on other sites

μπας και έχει περιορισμό στον αριθμό των αγαπημένων..έχω 4 και το 206 θα ήταν το 5ο..

 

Οχι δεν υπαρχει κανενας περιορισμος.

Τα αγαπημενα ειναι προσωπικη βαση(database) για τον καθενα και δεν εχει limit,καθως πιανει ελαχιστο χωρο:)

Επιπλεον εχω δοκιμασει να προσθεσω περισσοτερες απο 20 και τις καταχωρησε μια χαρα.

Κατι αλλο πρεπει να παιζει το οποιο ειναι πολυ παραξενο και δεν βλεπω κατι που να το δικαιολογει!

Link to comment
Share on other sites

πολύ κουλό όντως...ξαναέσβησα όλα τα αγαπημένα και πέρασα το 206 πρώτο...και πέρασε μια χαρά..

το ίδιο πέρασαν και τα υπόλοιπα, οπότε όλα κομπλέ..:)

thanks mate...appreciated..;)

Link to comment
Share on other sites

πολύ κουλό όντως...ξαναέσβησα όλα τα αγαπημένα και πέρασα το 206 πρώτο...και πέρασε μια χαρά..

το ίδιο πέρασαν και τα υπόλοιπα, οπότε όλα κομπλέ..:)

thanks mate...appreciated..;)

 

Ωραία:D

Τίποτα,χαίρομαι που βοήθησα!!:) Καλά Χριστούγεννα!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδια,μολις ανεβηκε και η ενημερωση για το Transportation in Athens.

==========

ΕΚΔΟΣΗ 1,6

==========

*Ανανέωση ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ της βάσης

*Καλύτερη υποστήριξη για ICS(4.X)

*Καλύτερη υποστήριξη για όλα τα Tablets

*Καλύτερη προβολή Απεργιών (αλλαγή φορέα σε Apergia.gr)

*Ακόμη πιο γρήγορο με λιγότερη κατανάλωση μνήμης

*Δυνατότητα αποστολής feedback μέσα απο το MENU

*Αλλαγή Action Bar(Πρόσθεση menu+ActionBar για παλαιότερες εκδόσεις<3.Χ-4.Χ)

*Αλλαγή εικονιδίων

*Καλύτερη αναφορά προβλήματος γραμμής

*Διόρθωση σύγκρισης γραμμών

*Διόρθωση προβλήματος συσκευών με ICS και αλλά bug fixes

 

Καλη σας νυχτα και καλα ταξιδια;)

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η εφαρμογη σου ειναι πολυ χρησιμη. Χρησιμοποιω συχνα λεοφωρεια και ειναι οτι πρεπει συν οτι δε χρειαζεται και συνδεση στο ιντερνετ! Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η εφαρμογη σου ειναι πολυ χρησιμη. Χρησιμοποιω συχνα λεοφωρεια και ειναι οτι πρεπει συν οτι δε χρειαζεται και συνδεση στο ιντερνετ! Συγχαρητηρια για τη δουλεια σου!!

 

nice job ;)

 

Σας ευχαριστω πολυ παιδια:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
μπράβο πολύ καλή δουλειά!

Σε ευχαριστω φιλε μου:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,μολις ανεβασα την αναβαθμιση 1.70 για το Transportation in Athens(for Android)

Οι αλλαγες ειναι:

-Διόρθωση γραμμών Χ96,Χ97,171,21,137,036,550,Γ18,817,Π1,813,Μ3,508,220,Μ1,Β3,149,Β1,131

-Αφαιρέθηκε η γραμμή 720

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

-Προστέθηκε δημιουργία συντομεύσεων.

Τώρα μπορείτε να δημιουργήσετε συντομεύσεις

μέσα από την εφαρμογή αλλά και εκτός εφαρμογής για γρήγορη πρόσβαση και αναζήτηση.

Στο πρόγραμμα βρίσκεται μέσα στο ΜΕΝΟΥ.

-Διάφορα bug fixes

-Μερικές αλλαγές σε UI και Menu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αν και είναι καιρός, αξίζει να σου δώσω συγχαρητήρια για αυτά που κάνεις.

 

edit: Μόλις είδα ότι έχω πρόβλημα, samsung galaxy nexus :S. Μπορείς να το φτιάξεις? Ανυπομονώ να το κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι καιρός, αξίζει να σου δώσω συγχαρητήρια για αυτά που κάνεις.

 

edit: Μόλις είδα ότι έχω πρόβλημα, samsung galaxy nexus :S. Μπορείς να το φτιάξεις? Ανυπομονώ να το κατεβάσω

 

Σε ευχαριστω φιλε μου:D

Τι προβλημα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα και συγχαρητηρια για τη προσπαθεια σου! τη βρισκω πολυ εξυπηρετικη και βολικη.. βεβαια εχω καποιες ενστασεις.. καλοπροαιρετα παντα :)

 

1. απ ο,τι προσεξα δεν εχει πληρης ενημερωση για το ποια μεσα απεργουν..

2. η κυκλοφορια που λεει δε μου ενημερωνεται παντα, ακομα κι αν πατησω ενημερωση

3. και το πιο βασικο για μενα, θα μπορουσες να βαλεις πληροφοριες (δηλαδη δρομολογια,στασεις,ανταποκρισεις κλπ) για τον οσε? ειδα οτι εχεις προαστιακο, αλλα ο οσε ειναι αλλο.. πχ αθηνα-χαλκιδα. θα ηταν τελεια τοτε η εφαρμογη σου! και παλι μπραβο σου, και αναμενω update.

 

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και συγχαρητηρια για τη προσπαθεια σου! τη βρισκω πολυ εξυπηρετικη και βολικη.. βεβαια εχω καποιες ενστασεις.. καλοπροαιρετα παντα :)

 

1. απ ο,τι προσεξα δεν εχει πληρης ενημερωση για το ποια μεσα απεργουν..

2. η κυκλοφορια που λεει δε μου ενημερωνεται παντα, ακομα κι αν πατησω ενημερωση

3. και το πιο βασικο για μενα, θα μπορουσες να βαλεις πληροφοριες (δηλαδη δρομολογια,στασεις,ανταποκρισεις κλπ) για τον οσε? ειδα οτι εχεις προαστιακο, αλλα ο οσε ειναι αλλο.. πχ αθηνα-χαλκιδα. θα ηταν τελεια τοτε η εφαρμογη σου! και παλι μπραβο σου, και αναμενω update.

 

καλη συνεχεια!

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και για τις παρατηρησεις σου,αλλα....

Οπως αναφερω και στο προγραμμα και στους ορους χρησης

1.Οι απεργιες προερχονται απο το απεργια.gr οποτε δεν ευθυνομαι για ελλειψη στοιχειων

2. Αν εννοεις αυτο που γραφει πανω τελευταια ενημερωση ....... αυτο ειναι λογω του οτι η κυκλοφορια προερχετε απο την Διευθυνση Τροχαιας Αττικης οποτε δεν ειναι στο χερι μου.... αν δεν ενημερωνουν συχνα την σελιδα τους....

3.Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που λες οσο και να θελω, γιατι προκυπτουν νομικα δικαιωματα χρησης κτλ που για να γινει αυτο χρειαζομαι αδεια απο τον ΟΣΕ πρωτα.Κατι που πιστευω δεν θα δωσει γιατι εκανε προσφατα mobile εκδοση της σελιδας του.

 

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,για οτιδηποτε θες μην διστασεις να ρωτησεις και θα κανω οτι μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...