Jump to content

Transportation in Athens


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στη ευχαριστη θεση να σας παρουσιασω την τελικη Beta του προγραμματος για τις συγκοινωνιες της Αθηνας. Transportation in Athens λεγεται και θα το δειτε ΕΔΩ

Σημερα ξεκινουν τα τεστ οποτε απο Τριτη και μετα θα ειναι ετοιμο να το κατεβασετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι στη ευχαριστη θεση να σας παρουσιασω την τελικη Beta του προγραμματος για τις συγκοινωνιες της Αθηνας. Transportation in Athens λεγεται και θα το δειτε ΕΔΩ

Σημερα ξεκινουν τα τεστ οποτε απο Τριτη και μετα θα ειναι ετοιμο να το κατεβασετε

 

Απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Συγχαρητήρια Μάριεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :D :D: D

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Και ακομη δεν ειδατε τιποτα!!! :)

Μακαρι να μην υπαρξει προβλημα και θα γινει πολυ ωραιο στο μελλον:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα τεστ τελειωσαν πολυ γρηγορα(ευχαριστω τα παιδια που συμμετειχαν):) χωρις κανενα προβλημα οποτε ειμαι στην πιο ευχαριστη θεση(πιο πολυ και απο πριν :p) να σας ανακοινωσω οτι πλεον το Transportation in Athens ειναι διαθεσιμο να το κατεβασετε απο το Android Market.Το καινουργιο βιντεο της παρουσιασης της εκδοσης 1,0 βρισκεται

και το προγραμμα(1,0 εκδοση) ΕΔΩ.

 

Ελπιζω να σας αρεσει...Περιμενω τις εντυπωσεις/παρατησεις σας :)

 

[ATTACH]18935[/ATTACH][ATTACH]18936[/ATTACH]

[ATTACH]18937[/ATTACH][ATTACH]18938[/ATTACH]

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την προσπάθεια καθώς και για την ταχύτητα υλοποίησης της εφαρμογής!

Έχω κάποιες παρατηρήσεις έπειτα από μια ματιά που έριξα στην εφαρμογή:

- Θα προτιμούσα να εμφανίζονται οι διάφορες γραμμές με βάση τον αύξοντα αριθμό τους κ όχι αλφαβητικά

- Τα transition εφέ δεν νομίζω οτι προσδίδουν και πολλά στην εφαρμογή και αντιθέτως κάνουν την πλοήγηση πιο αργή χωρίς λόγο

- Τα γράμματα στα tab που βρίσκονται στο κάτω μέρος είναι πολύ μικρά και τα εικονίδια που υπάρχουν δεν βοηθούν στο να ξεχωρίσεις εύκολα τι έχει το κάθε tab

 

Κατά τα άλλα ξανά μπράβο που έκανες αυτήν την εφαρμογή καθώς θα φανεί πολύ χρήσιμη! Είμαι σίγουρος ότι θα εξελιχθεί πολύ ωραία! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα τεστ τελειωσαν πολυ γρηγορα(ευχαριστω τα παιδια που συμμετειχαν):) χωρις κανενα προβλημα οποτε ειμαι στην πιο ευχαριστη θεση(πιο πολυ και απο πριν :p) να σας ανακοινωσω οτι πλεον το Transportation in Athens ειναι διαθεσιμο να το κατεβασετε απο το Android Market.Το καινουργιο βιντεο της παρουσιασης της εκδοσης 1,0 βρισκεται
και το προγραμμα(1,0 εκδοση) ΕΔΩ.

 

Ελπιζω να σας αρεσει...Περιμενω τις εντυπωσεις/παρατησεις σας :)

 

[ATTACH]18935[/ATTACH][ATTACH]18936[/ATTACH]

[ATTACH]18937[/ATTACH][ATTACH]18938[/ATTACH]

 

Να πω και εγώ με τη σειρά μου συγχαρητήρια για την εφαρμογή και για τον κόπο σου. Δουλεύει μια χαρά στο Samsung galaxy 3. Το μόνο θεματάκι που εντόπισα ήταν στην Αναζήτηση όταν έβαλα π.χ. να μου βρεί την γραμμή 4 (τρόλευ), δεν μου την βρήκε. Μου εμφάνισε μόνο την γραμμή 421.

Ευχαριστούμε.

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

very niceeee!

να ρωτησω ομως ειναι ολες οι γραμμες μεσα?γιατι μου φαινεται οτι λειπουν καποιες , επισης 2 προτασεις για να γινει υπερεφαρμογη ,

1. να υπαρχει ο χαρτης με τις γραμμες του μετρο και τις στασεις τους

2. να παιρνει ενα feedback απο το http://apergies.gr/ που δειχνει ποτε κ ποια εχουν σταση κ απεργια , θεωρω οτι θα ειναι η number 1 επιλογη για τα ελληνικα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και χαιρομαι που σας αρεσε και μοιραζεστε τις προτασεις σας μαζι μου(θα προσπαθησω να ικανοποιησω τις περισσοτερες)...

Οπως εχω ξαναπει σιγα σιγα ολα θα γινουν(οσα παιρνανε απο τα χερια μου τουλαχιστον) σε μελλοντικες αναβαθμισεις ..

@adamspir Αχ αυτα τα εφε...... :P(μπορει να φυγω τα εφε στην αρχη αν ενοχλουν σε πολλους)

σχετικα με τον αυξοντα αριθμο των γραμμων παλι δεν θα βολευε να κοιτας 400+ γραμμες γιαυτο και εβαλα αναζητηση αλλα σκοπευα προσεχως σε αναβαθμιση να βαλω επιλογη αν θες να τα βλεπεις κατα αυξουσα/φθινουσα σειρα κατα αριθμο ή κατα ονομα αλφαβητικα(οπως τα εχω τωρα).

Για τα γραμματα....nexus one εχεις ε?χμμμ θα δω τι θα κανω......

 

@nhariton Σε ευχαριστω που μου το επισημανες θα το διορθωσω

 

@super_sayian 1.Θα μπορουσες να μου πεις αν μπορεις σε παρακαλω (στο μαιλ ή με προσωπικο μηνυμα εδω) ποιες λειπουν για να τις προσθεσω στην βαση μου?2.Οκ,θα το σημειωσω:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Μολις ανεβασα καινουργια εκδοση(1,1) στην οποια εγινε

1.Διορθωση της μπαρας(μενου) για μεγαλυτερα φοντα και εικονιδια για τις μεγαλυτερες οθονες με μεγαλυτερο dpi

2.Καλυτερα αποτελεσματα στην αναζητηση

3.Προβολη διαφορετικων(καλυτερων) απεργιων-ανακοινωσεων

 

 

Νομιζω σας καλυψα ολους απο λιγο προς το παρον:D

Σας ευχαριστω για τις επισημανσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ!!! :D
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Μολις ανεβασα καινουργια εκδοση(1,1) στην οποια εγινε

1.Διορθωση της μπαρας(μενου) για μεγαλυτερα φοντα και εικονιδια για τις μεγαλυτερες οθονες με μεγαλυτερο dpi

2.Καλυτερα αποτελεσματα στην αναζητηση

3.Προβολη διαφορετικων(καλυτερων) απεργιων-ανακοινωσεων

 

 

Νομιζω σας καλυψα ολους απο λιγο προς το παρον:D

Σας ευχαριστω για τις επισημανσεις:)

 

Η αναζήτηση δουλεύει μια χαρά τώρα! Μπράβο! Σχετικά με τα εικονίδια κάτω, πάλι δεν φαίνονται καλά! Φαίνονται σαν από την μέση της λέξης και κάτω να κάνει fade out με αποτέλεσμα να φαίνεται σχεδόν η μισή λέξη! Επίσης τα αστεράκια από πάνω είναι πολύ μεγάλα σε σχέση με το κείμενο!

 

Σχετικά με τα εφέ που είπες :) Απλά το επισήμανα γτ για να πας από την μια οθόνη στην άλλη πρέπει να περιμένεις να τελειώσει το animation, κάτι που καθυστερεί πάρα πολύ την πλοήγηση στην εφαρμογή. :)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ο πρώτος που σου έκανα σχόλιο στο Market....;)

Μπράβο που κυκλοφόρησε η εφαρμογή τόσο γρήγορα...

Αναμένουμε βέβαια να δούμε τί άλλο έχεις στο μυαλό σου...;)

Link to comment
Share on other sites

@Evripidis Ναι,τo προσεξα και σου απαντησα:)

@adamspir Εχεις δικιο εχει λιγο fade αλλα επειδη συγκρινα το πριν και το μετα(σε πραγματικη οθονη 800χ480 επειδη ο emulator ειναι αστα να πανε-τα εδειχνε τεραστια πριν να τα διορθωσω να φανταστειτε)ειναι μεγαλη η αλλαγη,μεγαλωσαν αρκετα.Αυριο θα δω τι αλλο μπορω να κανω να ειναι πιο συμμετρικα ;) .

Για τα εφε..δεν πιστευω οτι καθυστερει και τοσο(δινει μια αλλη αισθηση),γιαυτο αλλωστε και δεν εχω βαλει σε ολες τις οθονες ;)........

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανεβασα τωρα κιαλλη εκδοση(1,2) στην οποια

Διορθωθηκε η γραμμη 307(Σε ευχαριστω super_sayian)

Αλλαξα τα χρωματα του μενου για να τα βλεπετε καλυτερα(ασπρα οταν δεν ειναι επιλεγμενα και γαλαζια οταν ειναι επιλεγμενα,αυτο ηταν ειδικα για σενα adamspir ελπιζω να σαρεσει..)

Καλημερα :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν γινεται στο θεμα κυκλοφοριας αντι να παιρνει feedback τη σελιδα να τη φερνει στα μετρα της οθονης , δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο

τοσα update γρηγορα ουτε η google , ευγε νεε!χεχε

Link to comment
Share on other sites

φίλε συγχαρητήρια για την εφαρμογή, η γραμμή 800 πάντως γράφει νίκαια-πειραιάς και οι στάσεις που δείχνει είναι στο ΟΑΚΑ (δηλαδή καμία σχέση)

 

Edit: βασικά τώρα που το κοιτάω και η γραμμή 910 λέει συγγρού φιξ-τζιτζιφιές και οι στάσεις που βγάζει είναι απο κηφισό στο αεροδρόμιο.....μήπως κάτι δεν πάει καλά;

 

 

 

ΥΓ αν βάλεις και το μετρό θα είσαι θεός !

Edited by gassim
Link to comment
Share on other sites

φίλε συγχαρητήρια για την εφαρμογή, η γραμμή 800 πάντως γράφει νίκαια-πειραιάς και οι στάσεις που δείχνει είναι στο ΟΑΚΑ (δηλαδή καμία σχέση)

 

Edit: βασικά τώρα που το κοιτάω και η γραμμή 910 λέει συγγρού φιξ-τζιτζιφιές και οι στάσεις που βγάζει είναι απο κηφισό στο αεροδρόμιο.....μήπως κάτι δεν πάει καλά;

 

 

 

ΥΓ αν βάλεις και το μετρό θα είσαι θεός !

 

Το μετρό υπάρχει!Για δες το καλύτερα!!! :)

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν γινεται στο θεμα κυκλοφοριας αντι να παιρνει feedback τη σελιδα να τη φερνει στα μετρα της οθονης , δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο

τοσα update γρηγορα ουτε η google , ευγε νεε!χεχε

 

Καλημερα:p χεχ......χμμ θα κοιταξω αργοτερα τι αλλο μπορω να κανω αλλα πιστευω εκανα οτι καλυτερο μπορουσα για να ειναι ευαναγνωστη για ολους τους τυπους οθονων(με multitouch και χωρις ) και με το λιγοτερο κοστος σε θεμα ΜΒ

 

 

@gassim Σε ευχαριστω :) θα ελεγξω τις δυο γραμμες που λες αλλα καταλαβετε και εμενα που καθησα να καταγραψω 400+ γραμμες x2(απο αφετηρια και τερμα) + τις διαδρομες,ωρες,στασεις κτλ δεν ηταν οτι πιο ευκολο και ειναι λογικο καπου να μου καναν παιχνιδια τα ματια μου :P.

Οσο για το μετρο τι εννοεις ακριβως?γιατι οπως λεει η φιλη Κατερινα υπαρχει.....

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο μετά για την εξαιρετικά χρήσιμη εφαρμογή με το ωραίο transition . Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν σε μελλοντική έκδοση να βάλεις την δυνατότητα ορισμού αφετηρίας και προορισμού και πρόταση συνδυασμού μέσων απο το πρόγραμμα (υπήρχε κάποινο στα wm αν θυμάμαι καλά ). Το gps βέβαια θα το έχεις σκεφτεί τι ώθηση θα δώσει στο πρόγραμμα σου ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο μετά για την εξαιρετικά χρήσιμη εφαρμογή με το ωραίο transition . Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν σε μελλοντική έκδοση να βάλεις την δυνατότητα ορισμού αφετηρίας και προορισμού και πρόταση συνδυασμού μέσων απο το πρόγραμμα (υπήρχε κάποινο στα wm αν θυμάμαι καλά ). Το gps βέβαια θα το έχεις σκεφτεί τι ώθηση θα δώσει στο πρόγραμμα σου ...

 

Χαιρομαι ιδιαιτερα που βρηκα ενα που του αρεσαν τα transitions:lol:,σε ευχαριστω:) Σχετικα με το βελτιστη διαδρομη και gps το εχω υποψη φιλε μου για τις μελλοντικες αναβαθμισεις οπως εχω αναφερει ξανα απλα πρεπει πρωτα να μπουν και οι στασεις ως σημεια του χαρτη πρωτα για να γινουν ολα αυτα οποτε θα παρει λιγο χρονο.......:)

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και την 230. Ειναι και αυτη λαθος. Απο αφετηρια , απο τερμα ειναι οκ Edited by machine

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξα δυο διαδρομές που ξέρω και τις βρήκα λαθος: γραμμή 807 και Α15 (η από αφετηρία είναι λάθος).

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω ανεβασει καινουργια αναβαθμιση(1,21) στην οποια διορθωσα το προβλημα με τις στασεις(ειχα κανει λαθος σε μια σταση(απο αφετηρια) και πηρε μαζι της και τις υπολοιπες :P).

Η μονη που ειχα κανει οντως λαθος ηταν αυτη που διορθωσα εχτες(307)

Εριξα μια ματια σε αρκετες(και αυτες που μου αναφερατε) και φαινεται οτι ολες τωρα ειναι ενταξει,αλλα αν βρειτε καμια ενημερωστε με:)(γιατι προφανως ημουν αρκετα :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τις στάσεις, οπότε μια χαρά! Χαίρομαι ιδιαίτερα που έχεις σχέδια για χρησιμοποίηση του gps και της αναζήτησης βέλτιστης διαδρομής!

2 πράγματα παραμένουν για εμένα ως ελαττώματα:

1.Τα εφέ χεχε :) (τουλ δώσε επιλογή να τα απενεργοποιουν όσοι δεν θελουν)

2. Τα γραφικά της εφαρμογής

Τα χρώματα μου φαίνονται λίγο υπερβολικά και δεν δένουν ωραία μεταξύ τους. π.χ. Στην κεντρική λίστα θα μπορούσες να έχεις άσπρο φόντο αντί για αυτό το περιεργο μπλε με τις κόκκινες διαχωριστικές γραμμές.

 

Επίσης κάτι άλλο που θα μου άρεσε θα ήταν να έχεις ομαδοποιήσει αρχικά τις γραμμές με βάση το μέσο (δλδ Λεωφορειο, τρολει, μετρο κτλ) και μετά να έχει όλες τις αντίστοιχες γραμμές και επίσης να παρουσιάσεις κάπως πιο οργανωμένα τα ωράρια των δρομολογίων. π.χ. να διαβάζει από τη συσκευή την ώρα και να τονίζει κάπως το πιο κοντινό δρομολόγιο

 

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να υλοποιήσεις αυτά που προτείνω απλά επειδή έχω διαπιστώσει ότι είσαι ανοιχτός σε προτάσεις για αυτό και εγώ στα λέω :)

Συγχαρητήρια και πάλι πάντως καθώς η συγκεκριμένη εφαρμογή ήταν απαραίτητη και καταλαβαίνω ότι χρειάστηκε πολύς χρόνος ιδιαίτερα με την μεταφορά των δεδομένων!

Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

@adamspir Αν καταφερω να υλοποιησω ολα αυτα που εχω στο μυαλο μου θα ειναι τελεια(κατα εμενα τουλαχιστον γιατι αποτι φαινεται τα transitions και τα χρωματα που αρεσουν σε μενα δεν αρεσουν σε αλλους).

1.Δεν ειναι λογικο να απενεργοποιει ο χρηστης τα εφε της εφαρμογης πιστευω ή τουλαχιστον δεν το ειδα πουθενα αυτο.....

2.Επειδη εχουν ειπωθει πολλα σχολια για το UI και τα χρωματα οτι ειναι φανταχτερα ή δεν αρεσουν σε αρκετους,δεν μου εξηγατε τουλαχιστον τι και γιατι δεν σας αρεσει.Δηλαδη θα προτιμουσατε μια μαυροασπρη εφαρμογη?Η μια εφαρμογη γεματο εικονες?(ο καθενας εχει το γουστο του και το ωραιο UI για τον καθενα ειναι διαφορετικο,π.χ εμενα μαρεσουν πολυ οι εφαρμογες του weakwire ειδικα η ζουγκλα γιατι ειναι ομορφη με χρωματα και εχει κανει παρα πολυ καλη δουλεια με εφε κτλ και φαινεται)

Θα με αφησεις να διαφωνησω στο δεν δενουν γιατι αν προσεξεις ακολουθουν καποιο μοτιβο,οι τιτλοι πανω πανω ειναι μαυροι με κοκκινα γραμματα, οι υποτιτλοι(κατηγοριες)ειναι μωβ με κοκκινα γραμματα,οπως επισης ολες οι λιστες εχουν το ιδιο γαλαζιο χρωμα με την κοκκινη διαχωριστικη γραμμη(η μονη που μπορω να πω δεν ταιριαζει και ιδιατερα).Οπως επισης και τα αστερακια στην τελευταια εκδοση εγιναν μωβ με γαλαζιο.Το ασπρο φοντο το ελεξα για την αρχικη αλλα φαινεται πολυ απαισιο και μετα δεν μπορεις να βαλεις ενα χρωμα ωραιο για τα νουμερα της γραμμης που να ξεχωριζει και να πηγαινει στο συνολο.......Το μαυρο σκετο το θεωρω πολυ μουντο καθως και δεν θα ξεχωριζεις τιποτα εκει μεσα σε τοσες πληροφοριες και αριθμους.

Οι γραμμες οπως εχω πει ξανα ειχα σκεφτει να τις βαλω ξεχωριστα αλλα δεν αξιζει να εχεις 3-4 υποκατηγοριες που οι 2 εχουν 1-2 γραμμες.

Αυτο που λες "να διαβάζει από τη συσκευή την ώρα και να τονίζει κάπως το πιο κοντινό δρομολόγιο" εχω μια παραπλησια ιδεα που πιστευω θαρεσει που θα γινει και αυτη σιγα σιγα......

Αν δεν ηθελα να μου λεγατε τις προτασεις σας δεν θα εκανα τις αλλαγες στα φοντα και στα χρωματα ουτε καν να δημιουργουσα αυτο το θεμα :P ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...