Jump to content

Transportation in Athens


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α οκει σ ευχαριστω για την απαντηση, και παλι συγχαρητηρια και καλη συνεχεια :) οσο για το 1 και 2 που ανεφερα μπορει να ειναι ενα προβλημα αλλα εκτος του οτι δεν ευθυνεσαι εσυ δεν καθιστα προβληματικη την εφαρμογη σου. μονο αυτο για τον οσε ισως ελειπε, αλλα τι να τους κανεις... και παλι θενξ!

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και για τις παρατηρησεις σου,αλλα....

Οπως αναφερω και στο προγραμμα και στους ορους χρησης

1.Οι απεργιες προερχονται απο το απεργια.gr οποτε δεν ευθυνομαι για ελλειψη στοιχειων

2. Αν εννοεις αυτο που γραφει πανω τελευταια ενημερωση ....... αυτο ειναι λογω του οτι η κυκλοφορια προερχετε απο την Διευθυνση Τροχαιας Αττικης οποτε δεν ειναι στο χερι μου.... αν δεν ενημερωνουν συχνα την σελιδα τους....

3.Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που λες οσο και να θελω, γιατι προκυπτουν νομικα δικαιωματα χρησης κτλ που για να γινει αυτο χρειαζομαι αδεια απο τον ΟΣΕ πρωτα.Κατι που πιστευω δεν θα δωσει γιατι εκανε προσφατα mobile εκδοση της σελιδας του.

 

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,για οτιδηποτε θες μην διστασεις να ρωτησεις και θα κανω οτι μπορω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΚΔΟΣΗ 1.71 (ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ)

=================================================================

  1. Καλύτερο bugreporting, στατιστικά.
  2. Πιο γρήγορο
  3. Μικρότερο μέγεθος
  4. Πλήρως συμβατότητα με Android versions 4+
  5. Αλλαγή του μενού
  6. Αλλαγή των πληροφοριών του προγράμματος
  7. Προστέθηκε 1 permision για καλύτερο έλεγχο ύπαρξης σύνδεσης στο ιντερνετ
  8. Προστεθήκαν προαιρετικές δημοσκοπήσεις της Pollfish(για εκδόσεις 2.1+) για να βοηθήσετε στην συνέχιση ανάπτυξης του προγράμματος, ΔΙΑΒΑΣTΕ ΤΟ DIALOG που θα εμφανιστει.
  9. Αλλαγή εικονιδίου εφαρμογής
  10. Bug fixes,speed improvements

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εφαρμογη !!! Πως κανω ομως αναζητηση γραμμης ?

 

Παω στο "Αναζητηση" (φακος) γραφω Α8 αλλα διπλα εχει ενα X μονο και το σβηνει αν το πατησω

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εφαρμογη !!! Πως κανω ομως αναζητηση γραμμης ?

 

Παω στο "Αναζητηση" (φακος) γραφω Α8 αλλα διπλα εχει ενα X μονο και το σβηνει αν το πατησω

 

Ευχαριστω

 

Καλησπερα φιλε μου,σε ευχαριστω:).

Εχεις ορισει τροπο αναζητησης απο τις ρυθμισεις???

Ορισε βαση του ονοματος(μεσα απο το μενου-ρυθμισεις) και γραψε με ελληνικους χαρακτηρες Α8 και πατα αναζητηση(φακο) ή το enter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,σε ευχαριστω:).

Εχεις ορισει τροπο αναζητησης απο τις ρυθμισεις???

Ορισε βαση του ονοματος(μεσα απο το μενου-ρυθμισεις) και γραψε με ελληνικους χαρακτηρες Α8 και πατα αναζητηση(φακο) ή το enter

 

Φακος δεν υπαρχει για να την ψαξει αλλα μονο για να γραψω Α8

 

Το γραφω παταω enter αλλα μου λεει δεν βρεθηκε

Δοκιμασα το Α και με ελληνικα και λατινικα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φακος δεν υπαρχει για να την ψαξει αλλα μονο για να γραψω Α8

 

Το γραφω παταω enter αλλα μου λεει δεν βρεθηκε

Δοκιμασα το Α και με ελληνικα και λατινικα

 

Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα ειχα πενθος...

Εμενα την βρισκει μια χαρα..μυστηριο:confused:

Εκανες το update 1.71 ετσι??? σιγουρευτου οτι εχεις την τελευταια εκδοση πρωτα....

Αν εχεις την τελευταια εκδοση πες μου περισσοτερα στοιχεια για να μπορεσω να το κοιταξω καλυτερα....

Εκδοση του android του κινητου σου,αν εχεις custom rom και το μοντελο του κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα..μήπως χρειάζεται αναβάθμιση η βάση δεδομένων για το καλοκαιρινό ωράριο δρομολογίων?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..μήπως χρειάζεται αναβάθμιση η βάση δεδομένων για το καλοκαιρινό ωράριο δρομολογίων?

ευχαριστώ!

 

Καλησπερα Νικο,

Οντως χρειαζεται αλλα δεν ξερω αν προλαβω,προσπαθω να την κανω αλλα ειναι λιγο δυσκολο λογο εξεταστικης-δουλειας :(

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πρόβλημα, προς Θεού! όποτε θες, θα είναι ευπρόσδεκτο. Σε ευχαριστώ πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαιρομαι που μπορω να πω ευχαριστω για αυτην την εφαρμογη!! Ειναι πολυ εξυπηρετικη!

Αλλα... Παρατηρησα οτι οι ωρες δρομολογιων διαφερουν απο αυτες που γραφει στο σαιτ του οασα... Π.χ.#149 Γλυφαδα-Βαρη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλη μου :)

Δυστυχως τελευταια λογω δουλειας και υγειας δεν καταφερα να αναβαθμισω την βαση της εφαρμογης.

Το εχω υποψη μου και με την πρωτη ευκαιρια θα το αναβαθμισω ;)

 

Edit:

Συγνωμη δεν το ηξερα ;) και σε ευχαριστω για την κατανοηση!

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μολις ανεβηκε η αναβαθμιση για το Transportation in Athens

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darkpain.athenstransportation

 

ΕΚΔΟΣΗ 1,8

==========

Αναβαθμιση ολοκληρης της βασης(290 γραμμες)

Συμβατοτητα με Android 4,3+

Υποστηριξη xxhdpi αναλυσεων οθονης

Αλλαγη εικονιδιων της Action Bar

Αναβαθμιση της βιβλιοθηκης αποστολης προβληματων(BugSense)

Αναβαθμιση της βιβλιοθηκης δημοσκοπησεων(Pollfish)

bug fixes

UI improvements

Link to comment
Share on other sites

Δρομολόγια πάνω στον χάρτη με το πού έχει στάσεις το κάθε λεωφορείο έχουν μπει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θα ήξταν πολύ βολικό η λίστα με τα λεωφορεία-τρόλευ να ήταν κατά αύξουσα σειρά, ώστε να βρίσκεις κάτι πιο εύκολα, εκτός του search.
Link to comment
Share on other sites

junglist Οχι δεν εχουν μπει ακομη δυστυχως.

Nikos_s3 Εχεις δικιο. Εχω σκοπο να μπει ταξινομηση βαση αριθμου,ονοματος και τυπος γραμμης στο μελλον.

Και τις 2 προτασεις που εχετε προτεινει τις εχω υποψη μου και οταν θα βρω περισσοτερο χρονο θα τις υλοποιησω στο μελλον :)

Καθε αναβαθμιση ολοκληρης της βασης χρειαζεται τουλαχιστον 3-4 μερες απο τον χρονο μου και περισσοτερες απο 20-25 ωρες δουλειας ανευ αποδοχων ;) .

Οποτε μπορειτε να κατανοησετε οτι δεν μπορω να υλοποιησω ολες τις προτασεις σε 1 αναβαθμιση και ποσο χρονο θα χρειαστω για να υλοποιησω ολες τις προτασεις σας. Ολες οι προτασεις σημειώνονται και θα υλοποιηθουν στο μελλον :D

Σας ευχαριστω για την κατανοηση:)

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε όπως και να έχει...:)

επιπλέον, με το τελευταίο (bug fixes) update, έχασε όλα τα αγαπημένα...τα οποία μάλλον πρέπει να τα δεις λίγο, γιατί πατώντας πάνω σε μια γραμμή παρατεταμένα, ανοίγει το μενού για να το βάλεις στα αγαπημένα, αλλά ανοίγει και ακριβώς από πάνω το κλασικό "στάσεις-πρόγραμα"...με ένα κλικ πάνω στην γραμμή πάλι, κλείνει το δεύτερο και έτσι μπορείς να επιλέξεις να μπει η γραμμή στα αγαπημένα.

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω :)

Η διαγραφη των αγαπημενων ηταν "εσκεμμενο" για αποφυγη προβληματων μετα απο την διορθωση της βασης και των προβληματων της τελευταιας αναβαθμισης 1,81. Απολογουμαι για αυτο αλλα ηταν αναγκαιο για την ομαλη χρηση του προγραμματος.

Αυτο που λες με το παρετεταμενο κλικ για προσθεση στα αγαπημενα το ελεγξα και δεν μου συμβαινει ουτε στο emulator ουτε στο κινητο μου....

Μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το κινητο σου(εκδοση android,αναλυση οθονης,μεγεθος οθονης) για να το κοιταξω καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 (KOT49H - 4.4.2)

xhdpi η ανάλυση (θα το δεις και στον emulator!

και για να γίνω λίγο παραπάνω περιγραφικός, πατάω παρατεταμένα...αν δεν αφήσω το πάτημα, όντως ανοίγει από κάτω το μενού με τα αγαπημένα...μόλις όμως αφήσω το πάτημα, έρχεται το κλασικό "πρόγραμμα-στάσεις" ...περίεργο όντως..

Link to comment
Share on other sites

Οντως περιεργο Νικο γιατι το εκανε μονο στις συσκευες με Android 4.4.2.

Το εχω διορθωσει και εχω ανεβασει αναβαθμιση.

Σε ευχαριστω για την ενημερωση :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΟΤΙ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΑ 30,000 DOWNLOADS!:D:D:D

 

 

Την εβδομάδα που πέρασε το Transportation in Athens ξεπέρασε τα 30,000 downloads.

Σας ευχαριστώ για την προτίμηση!:D:D

 

Αν θέλετε να υποστηρίξετε την εφαρμογή να συνεχίσει το development και να παραμείνει δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις συμπληρώστε καμιά έρευνα όταν είναι διαθέσιμη;)

Με αυτόν τον τρόπο βοηθάτε να παραμείνει δωρεάν,χωρίς διαφημίσεις και κερδίζετε και δώρα;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...