Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,η starburst έχει διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης απο τις υπόλοιπες rom??Διάβασα λίγο το mini-site τους και μπερδεύτηκα,πολύπλοκο μου φάνηκε..
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρατήρησα ένα προβληματάκι σχετικό με Sense και είπα να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή έχει κάποια λύση.

Έχω την τελευταία Leedroid και προσπαθώντας να συνδέσω μια επαφή με την αντίστοιχή της στο facebook δεν την βρίσκω στη λίστα που σου εμφανίζει!!Αν πάω, όμως, στην εφαρμογή facebook η επαφή υπάρχει κανονικά και βλέπω τα post στο wall, τις φωτογραφίες κλπ. Στις Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί & συγχρονισμός το Facebook for HTC Sense είναι ρυθμισμένο σε αυτόματο συγχρονισμό και δοκίμασα να κάνω και χειροκίνητο χωρίς επιτυχία. Το πιο "κουλό", όμως, είναι ότι αν πάω στα Πρόσωπα->Κατάλογοι online και επιλέξω το Facebook, ο αριθμός των φίλων που μου λέει πάνω πάνω είναι 2!! λιγότεροι από αυτούς που λέει το facebook αν μπω από υπολογιστή!(Και προφανώς ο ένας είναι η επαφή που προσπαθώ να συνδέσω και δεν εμφανίζεται ούτε σε αυτη τη λίστα). Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Βρήκε καμιά λύση;

Edited by Fangel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,η starburst έχει διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης απο τις υπόλοιπες rom??Διάβασα λίγο το mini-site τους και μπερδεύτηκα,πολύπλοκο μου φάνηκε..

 

που ακριβως μπερδευτικες??? κανεις τα κλασσικα wipes και με clockwork την περνας κανονικοτατα!μετα αφου την bootareis και κατσει καλα κανεις restart και ξαναμπαινεις clockwork και περνας και το data2sd. Μη ξεχασεις να εχεις φτιαγμενο το ext3 partition στην sd!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ένα προβληματάκι σχετικό με Sense και είπα να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή έχει κάποια λύση.

Έχω την τελευταία Leedroid και προσπαθώντας να συνδέσω μια επαφή με την αντίστοιχή της στο facebook δεν την βρίσκω στη λίστα που σου εμφανίζει!!Αν πάω, όμως, στην εφαρμογή facebook η επαφή υπάρχει κανονικά και βλέπω τα post στο wall, τις φωτογραφίες κλπ. Στις Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί & συγχρονισμός το Facebook for HTC Sense είναι ρυθμισμένο σε αυτόματο συγχρονισμό και δοκίμασα να κάνω και χειροκίνητο χωρίς επιτυχία. Το πιο "κουλό", όμως, είναι ότι αν πάω στα Πρόσωπα->Κατάλογοι online και επιλέξω το Facebook, ο αριθμός των φίλων που μου λέει πάνω πάνω είναι 2!! λιγότεροι από αυτούς που λέει το facebook αν μπω από υπολογιστή!(Και προφανώς ο ένας είναι η επαφή που προσπαθώ να συνδέσω και δεν εμφανίζεται ούτε σε αυτη τη λίστα). Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Βρήκε καμιά λύση;

καλημερα

για πηγαινε προσωπα- μενου -προβολη-& τικαρε το Facebook for HTC Sense

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω ενα θεμα... εβαλα την insert coin 2.0.1... ολα καλα... αλλα δεν μου ανοιγει το wifi... βγαζει σφαλμα... παω να αλλαξω ρατιο κανω τα wipe ολα αλλα στο τελος οταν ανοιγει το κινητο εχω το παλιο ratio... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω ενα θεμα... εβαλα την insert coin 2.0.1... ολα καλα... αλλα δεν μου ανοιγει το wifi... βγαζει σφαλμα... παω να αλλαξω ρατιο κανω τα wipe ολα αλλα στο τελος οταν ανοιγει το κινητο εχω το παλιο ratio... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει...

 

Εμενα μου δουλευει αψογα ξαναδοκιμασε να την περασεις απο την αρχη...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δουλευει αψογα ξαναδοκιμασε να την περασεις απο την αρχη...

 

3 φορες την εβαλα...!!! αλλα παλι τπτ... αλλα το ρατιο γτ δεν αλλαζει?

αυτο με προβληματιζει...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω ενα θεμα... εβαλα την insert coin 2.0.1... ολα καλα... αλλα δεν μου ανοιγει το wifi... βγαζει σφαλμα... παω να αλλαξω ρατιο κανω τα wipe ολα αλλα στο τελος οταν ανοιγει το κινητο εχω το παλιο ratio... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει...

 

 

 

Κάνεις wipe για να βάλεις Radio ROM? :blink::blink:

 

Πως σου 'ρθε αυτο;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

3 φορες την εβαλα...!!! αλλα παλι τπτ... αλλα το ρατιο γτ δεν αλλαζει?

αυτο με προβληματιζει...

 

πολυ περιεργο φανταζομαι οτι κανεις ολα τα wipes πριν φλασαρεις το ραδιο?Ελπιζω να μπορει να σε βοηθησει καποιος απο τα παιδια...

 

δεν χρειαζεται να κανεις wipes στην αλλαγη ραδιο...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις wipe για να βάλεις Radio ROM? :blink::blink:

 

Πως σου 'ρθε αυτο;

 

ναι κανω.... ολα τα wipe..απο εδω το κατεβασα... http://www.mediafire.com/?jbdv4y5ymmk

 

 

πως μου ηρθε ποιο???

 

να μην κανω wipe?? αυτο εννοεις?

 

εκανα το ρατιο χωρις wipes κ μου κανει loop τωρα....

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του να κάνεις root το desire oπως αναφέρεται στην πρώτη σελίδα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος πχ όπως εγκατάσταση απλά εφαρμογής?Ευχαριστώ

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του να κάνεις root το desire oπως αναφέρεται στην πρώτη σελίδα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος πχ όπως εγκατάσταση απλά εφαρμογής?Ευχαριστώ

 

Όχι, τα HTC είναι NAND locked, και οι απλοί τρόποι των άλλων κινητών (π.χ. Galaxy) δεν περνάνε εδώ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,η starburst έχει διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης απο τις υπόλοιπες rom??Διάβασα λίγο το mini-site τους και μπερδεύτηκα,πολύπλοκο μου φάνηκε..

 

Δεν θυμάμαι να έχει ιδιαίτερες διαφορές. Κάνεις partition την κάρτα σου, flashαρεις τη rom και μετά το data2sd. Όλα τα αρχεία είναι στο wiki site.:)

Link to comment
Share on other sites

 

να μην κανω wipe?? αυτο εννοεις?

 

 

Ναι. Δεν θέλει wipes το radio. Απλά το βάζεις και παίζει. Για τα loops κάτι άλλο παιζει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν θέλει wipes το radio. Απλά το βάζεις και παίζει. Για τα loops κάτι άλλο παιζει.

 

Ρε συ έβαλα το 32.54 κ πάλι τίποτα... δεν έπαιζε το ασύρματο.. ξανά κατέβασα την ρομ έκανα πάλι εγκατάσταση κ πάλι τα ίδια..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ έβαλα το 32.54 κ πάλι τίποτα... δεν έπαιζε το ασύρματο.. ξανά κατέβασα την ρομ έκανα πάλι εγκατάσταση κ πάλι τα ίδια..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μηπως είναι θέμα hardware? Εφαγε καμία τούμπα το κινητό?

 

Αν οχι δοκίμασε καποια αλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, μην λες τέτοια...! Μακρυά από εμας...! Έβαλα τώρα αυτή που εχω στην υπογραφή μου κ είναι κομπλέ... μόνο στην 2.0.1 το κάνει αυτό..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πια insertcoin να κατεβασω μου βγαζει πολλες εκδοσεις και δεν το'χω γενικα.μη το καψω ακομα δεν το πηρα...
LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα HTC είναι NAND locked, και οι απλοί τρόποι των άλλων κινητών (π.χ. Galaxy) δεν περνάνε εδώ...

 

Μπορεί να βγει στο μέλλον δηλ εφαρμογή ή να πειραματιστώ,πρώτο μου smartphone ειναι και τώρα μπαίνω και γω στην παρέα,,,

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του να κάνεις root το desire oπως αναφέρεται στην πρώτη σελίδα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος πχ όπως εγκατάσταση απλά εφαρμογής?Ευχαριστώ

 

Υπάρχει.Ψάξε στο Google για visionary r14 apk και θα τη βρεις

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέραν του να κάνεις root το desire oπως αναφέρεται στην πρώτη σελίδα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος πχ όπως εγκατάσταση απλά εφαρμογής?Ευχαριστώ

 

Αν μιλας για apk μπορεις να τα περασεις και απο το htc sync. καπου εχει επιλογη

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

για πηγαινε προσωπα- μενου -προβολη-& τικαρε το Facebook for HTC Sense

Σ'ευχαριστώ για την πρόταση. Το δοκίμασα αλλά το μόνο που κατάφερνει αυτό είναι να εμφανίζονται και οι facebook επαφές μου στα "Πρόσωπα". Και φυσικά 2 λιγότερες απο οτι έχω κανονικά...! Κάποιο σκάλωμα μου φαίνεται έχει φάει..Περίεργο.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πια insertcoin να κατεβασω μου βγαζει πολλες εκδοσεις και δεν το'χω γενικα.μη το καψω ακομα δεν το πηρα...

 

αν ακολοθησεις τους οδηγους στην 1η σελιδα και περασεις την 2.0.1 δεν θα εχεις κανενα προβλημα , εγω εκανα την διαδικασια πριν απο μια εβδομαδα και ολα καλα :D:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πια insertcoin να κατεβασω μου βγαζει πολλες εκδοσεις και δεν το'χω γενικα.μη το καψω ακομα δεν το πηρα...

 

Αν έχεις ένα fat32 και ένα ext κατέβασε αυτήν που λέει insertcoin 2.0.0.zip.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω μετά από δοκιμή όλων σχεδόν των ROM που υπάρχουν και ειδικά Gingerbread 2.3.3, είναι ότι σαν την Ginger Villain ΔΕΝ υπάρχει άλλη.

Ούτε ένα κόλλημα, ταχύτατη, και (τουλάχιστον μέχρι τώρα με βαριά χρήση) κανένα bug.

Προσωπικά για μένα δεν υπάρχει πλέον επιστροφή σε προ 2.3.3 rom.

Edited by avesalom

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...