Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι όλα αυτά τα cm hboot, s-off, a2sd ρε παιδιά; Περιμένω (εναγωνίως) το Desire μου κι εγώ και ψάχνομαι με after-market roms αλλά έχετε ξεφύγει στο θέμα, δεν νιώθω τίποτα (κι είμαι μηχανικός Η/Υ να φανταστείτε, έχω επαφή με gadgets κλπ)...

Πού μπορώ να διαβάσω τι είναι όλα αυτά; (google is your friend μήπως; )

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι είναι όλα αυτά τα cm hboot, s-off, a2sd ρε παιδιά; Περιμένω (εναγωνίως) το Desire μου κι εγώ και ψάχνομαι με after-market roms αλλά έχετε ξεφύγει στο θέμα, δεν νιώθω τίποτα (κι είμαι μηχανικός Η/Υ να φανταστείτε, έχω επαφή με gadgets κλπ)...

Πού μπορώ να διαβάσω τι είναι όλα αυτά; (google is your friend μήπως; )

Koίταξε επίσης κι εδώ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω αλλη ρομ στο desire και ενω τελειωσε κανονικα η διαδικασια στο bootloader μετα το reboot βλεπω μονο την ασπρη οθονη με το logo htc .

η ρομ την οποια πηγα να βαλω ειναι η Ginger Sense][15 Apr]RCMix S v07 σαν zip απο την καρτα μνημης

 

ξερει κανεις τι μπορω να κανω ;μπορω να βαλω ξανα μαμα ρομ με καποιο τροπο ;το τηλεφωνο δεν ανοιγει .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι μπορω να κανω ;μπορω να βαλω ξανα μαμα ρομ με καποιο τροπο ;το τηλεφωνο δεν ανοιγει .

 

Μπορείς να μπεις σε hboot ή δεν ανοίγει καθόλου; Όταν το βάζεις στο ρεύμα ανάβει το λαμπάκι;

 

Εάν δεν ανοίγει καθόλου, πιθανολογώ βλάβη στο κομμάτι του radio. Εάν είναι εντός εγγύησης, μπορείς να το πας στην αντιπροσωπεία. Εάν είσαι τυχερός και δεν καταλάβουν ότι το κινητό ήταν "πειραγμένο", μπορεί να τη γλιτώσεις δωρεάν. Διαφορετικά, κατά πάσα πιθανότητα, μπορεί να διορθωθεί με JTAG.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εδω και λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι το ακουστικο του τηλεφωνου ειναι πολυ χαμηλο. ειτε ακουω απο την συσκευη ειτε απο το bt handsfree ειναι το ιδιο.

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μπορω να επεμβω στο συστημα του τηλεφωνου ωστε να ανεβασω την ενταση λιγακι παραπανω??

Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη για να με ενημερωνει ποιες κλησεις απο αυτες που δεχομαι προερχονται απο προωθηση απο ενα αλλο τηλεφωνο που εχω??

ευχαριστω για οποια απαντηση!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εδω και λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι το ακουστικο του τηλεφωνου ειναι πολυ χαμηλο. ειτε ακουω απο την συσκευη ειτε απο το bt handsfree ειναι το ιδιο.

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μπορω να επεμβω στο συστημα του τηλεφωνου ωστε να ανεβασω την ενταση λιγακι παραπανω??

Επισης υπαρχει καποια εφαρμογη για να με ενημερωνει ποιες κλησεις απο αυτες που δεχομαι προερχονται απο προωθηση απο ενα αλλο τηλεφωνο που εχω??

ευχαριστω για οποια απαντηση!!!

 

Την ώρα που απαντάς σε μια κλήση δοκίμασε να πατήσεις το volume up στα πλάγια του κινητού για να δεις αν είναι τερμα ο ήχος.

Η εφαρμογή που ζητάς νομίζω λέγεται dsp manager αλλά ,πάλι νομίζω ,απαιτεί να είσαι ρουτ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που απαντάς σε μια κλήση δοκίμασε να πατήσεις το volume up στα πλάγια του κινητού για να δεις αν είναι τερμα ο ήχος.

Η εφαρμογή που ζητάς νομίζω λέγεται dsp manager αλλά ,πάλι νομίζω ,απαιτεί να είσαι ρουτ.

 

ευχαριστω για την απαντηση

ειναι τερμα ο ηχος απο τα πλαγια κουμπια του τηλεφωνου.

Οσον αφορα για την εφαρμογη μπορω να γινω ρουτ.. θα ανεβασει τον ηχο αυτη η εφαρμογη?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις σε hboot ή δεν ανοίγει καθόλου; Όταν το βάζεις στο ρεύμα ανάβει το λαμπάκι;

 

Εάν δεν ανοίγει καθόλου, πιθανολογώ βλάβη στο κομμάτι του radio. Εάν είναι εντός εγγύησης, μπορείς να το πας στην αντιπροσωπεία. Εάν είσαι τυχερός και δεν καταλάβουν ότι το κινητό ήταν "πειραγμένο", μπορεί να τη γλιτώσεις δωρεάν. Διαφορετικά, κατά πάσα πιθανότητα, μπορεί να διορθωθεί με JTAG.

 

μπορω να μπω σε bootloader και οταν το βαζω στο ρευμα αναβει λαμπακι κανονικα

δεν μπορω να περασω μια αλλη ρομ απο την sd ωστε να ανοιξει ; αν ξαναδοκιμασω να περασω την ιδια θα δουλεψει ;

 

δεν κανω κατι για να μην το αχρηστευσω εντελως..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα...

Για να εγκαταστήσω και να λειτουργήσουν εφαρμογές τύπου app2sd, data2sd κλπ, πρεπει να είμαι root ή δεν είναι απαραίτητο;

Link to comment
Share on other sites

μπορω να μπω σε bootloader και οταν το βαζω στο ρευμα αναβει λαμπακι κανονικα

δεν μπορω να περασω μια αλλη ρομ απο την sd ωστε να ανοιξει ; αν ξαναδοκιμασω να περασω την ιδια θα δουλεψει ;

 

δεν κανω κατι για να μην το αχρηστευσω εντελως..

 

Από τη στιγμή που μπορείς να μπεις στη recovery, αρκεί να εγκαταστήσεις μια άλλη ROM, που ξέρεις ότι δουλεύει.

 

Παιδιά μια ερωτησούλα...

Για να εγκαταστήσω και να λειτουργήσουν εφαρμογές τύπου app2sd, data2sd κλπ, πρεπει να είμαι root ή δεν είναι απαραίτητο;

 

Πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση

ειναι τερμα ο ηχος απο τα πλαγια κουμπια του τηλεφωνου.

Οσον αφορα για την εφαρμογη μπορω να γινω ρουτ.. θα ανεβασει τον ηχο αυτη η εφαρμογη?

 

καλησπερα\

στην ενταση ακουστικου για ομιλια θα βοηθησει??? ο dsp manager?? που μπορω να τον βρω??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα\

στην ενταση ακουστικου για ομιλια θα βοηθησει??? ο dsp manager?? που μπορω να τον βρω??

 

μπορεις να βρεις καποιες τετοιες εφαρμογες στο market αν και οι πιο πολλες custom Roms το εχουν εγκατεστημένο

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις καποιες τετοιες εφαρμογες στο market αν και οι πιο πολλες custom Roms το εχουν εγκατεστημένο

 

ευχαριστω

μερικες τετοιες εφαρμογες? απο μαρκετ? γιατι δεν θελω να βαλω custom rom..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι κάτοχος Desire από τον Ιούλιο.

Σήμερα το κινητό νομίζω ότι παρέδωσε πνεύμα.

Δέχθηκα μια κλήση και έκλεισε μόνο του.

Έπειτα ξεκίνησε τις επανεκκινήσεις.

Δεν μπορεί να εισέλθει πουθενά, παρά μένει ανοιχτό στην λευκή οθόνη με τα πράσινα γράμματα HTC. Αυτό και τίποτα άλλο.

Προσπάθησα με το Volume Down + Power να μπω να κάνω recovery ή fast boot αλλά και πάλι κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις.....

 

Τα φώτα σας παρακαλώ....

Τι πρέπει να κάνω?

Θα το πάω στον Γερμανό από όπου και το αγόρασα αλλά ρωτάω μήπως γίνεται κάτι για τώρα.

Απλά να σας πω ότι το κινητό μου είναι απείραχτο από Root + ROM, ποτέ δεν ασχολήθηκα με αυτά, και είναι ελληνικό(από τον Γερμανό) με οθόνη amoled.

Επίσης επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα μου έκανε από τον πρώτο καιρό, αλλά δεν είχα δώσει βάση.....

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου. Πρόκειται για ένα ελάττωμα που είχαν ορισμένες συσκευές και που διορθώνεται με αλλαγή motherboard από το service.
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου. Πρόκειται για ένα ελάττωμα που είχαν ορισμένες συσκευές και που διορθώνεται με αλλαγή motherboard από το service.

 

Αυτό που φοβόμουν :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να απευθυνθείς καλύτερα εδώ όπου συζητάμε για εφαρμογές γενικότερα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση των φίλων που έχουν αγοράσει απο expansys η πανευρωπαική εγγύηση ισχύει κανονικά και εδώ μέσω ACE. Το δικό μου έφυγε για service σήμερα.

 

Λοιπόν το Desire επέστρεψε πίσω με αλλαγή οθόνης και ευτυχώς με Amoled.

4 Απρ. έφυγε 21 Απρ. γύρισε αρκετά γρήγορα θα έλεγα. Τώρα flasharo MIUI XJ και είμαι πάλι πανευτυχής κάτοχος Desire.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Όσοι έχετε εγκαταστήσει κάποια καινούργια Sense Gingerbread rom έχετε κάνει πρώτα S-off το κινητό και αν ναι τι έκδοση Hboot έχετε πλέον; Ρωτάω γιατί προσπαθώ με όλους τους πιθανούς και απίθανους τρόπους να περάσω τις τελευταίες ρομ και πάντα το τηλέφωνο κολλάει στη λευκή οθόνη με το logo της HTC.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ποιό τρόπο μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το τηλέφωνο στην κάρτα SIM?

Ή από την SD στην κάρτα SIM?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, με ποιο προγραμμα μπορω ευκολα να στειλω sms σε πολλους αποδεκτες?

(στα Ελληνικα)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ποιό τρόπο μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το τηλέφωνο στην κάρτα SIM?

Ή από την SD στην κάρτα SIM?

 

Καλημερα...

Τηλεφωνο-menu-επαφες-menu-εισαγωγη εξαγωγη.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Τηλεφωνο-menu-επαφες-menu-εισαγωγη εξαγωγη.

 

Sent from my Desire HD

 

Νομιζω αυτο γινεται μονο σε rom HD.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά με το handsent sms

 

Εγω εστειλα και με την δικια του εφαρμογη.Βεβαια δεν ηταν και οτι πιο ευκολο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...