Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά με το handcent είναι πανεύκολο, γράφεις το μήνυμα που θέλεις και μετά τσεκάρεις,από τις επαφές σου, σε όποιες θέλεις να σταλεί, πατάς και όλα οκ!

 

Ετσι...Μια βασικη λειτουργια που εχουν ολα σχεδον τα κινητα χωρις να απαιτειτε προσθετη εφαρμογη.Κατι τετοια με ενοχλουν στο HTC desire.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην cm7 μπορω να βαλω το hboot για να κανω την μνημη στα 300mb....???

γτ το data2xxx που δοκιμασα ηθελε να αλλαξω το cwm σε 3.0.0 ενω εχω το 3.0.5

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Όσοι έχετε εγκαταστήσει κάποια καινούργια Sense Gingerbread rom έχετε κάνει πρώτα S-off το κινητό και αν ναι τι έκδοση Hboot έχετε πλέον; Ρωτάω γιατί προσπαθώ με όλους τους πιθανούς και απίθανους τρόπους να περάσω τις τελευταίες ρομ και πάντα το τηλέφωνο κολλάει στη λευκή οθόνη με το logo της HTC.

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Αν εννοείς τις καινούριες Gingerbread με Sense, τότε χρειάζεσαι το CM7 Hboot ΜΟΝΟ για όσες είναι Data++ (αναφέρεται στον τίτλο της κάθε rom). Αυτές απαιτούν να έχεις ext3 partition στην sd card σου και φυσικά για ν' αλλάξεις το Hboot πρέπει οπωσδήποτε να είσαι s-off.

Όσες τώρα, είναι απλές A2SD+ και όχι Data++, δεν χρειάζονται το CM7 Hboot (αρκεί το Sense Hboot) και φυσικά δεν χρειάζεται να είσαι s-off.

 

Ps. Πολλοί έχουν πρόβλημα και κολλάνε στο HTC logo, λόγω partition στην sd card τους. Προέρχονταν από rom με ext4 partition και δυστυχώς προς το παρών, οι καινούριοι Gingerbread kernel δεν το υποστηρίζουν. Οπότε πρόσεξε να έχεις ext3. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Αν εννοείς τις καινούριες Gingerbread με Sense, τότε χρειάζεσαι το CM7 Hboot ΜΟΝΟ για όσες είναι Data++ (αναφέρεται στον τίτλο της κάθε rom). Αυτές απαιτούν να έχεις ext3 partition στην sd card σου και φυσικά για ν' αλλάξεις το Hboot πρέπει οπωσδήποτε να είσαι s-off.

Όσες τώρα, είναι απλές A2SD+ και όχι Data++, δεν χρειάζονται το CM7 Hboot (αρκεί το Sense Hboot) και φυσικά δεν χρειάζεται να είσαι s-off.

 

Ps. Πολλοί έχουν πρόβλημα και κολλάνε στο HTC logo, λόγω partition στην sd card τους. Προέρχονταν από rom με ext4 partition και δυστυχώς προς το παρών, οι καινούριοι Gingerbread kernel δεν το υποστηρίζουν. Οπότε πρόσεξε να έχεις ext3. ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει ext3 με κάθε τρόπο και εξακολουθεί να κολλάει στην αρχική οθόνη εγκαθιστώντας Α2SD+ ρομ. Αυτός είναι ο λόγος που σκέφτηκα μήπως χρειάζεται Hboot διαφορετικό. Τέλος πάντων θα το ψάξω λίγο ακόμη και βλέπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Καθώς (ακόοοομα) περιμένω το Desire στο ταχυδρομείο, σκέφτηκα ότι μιας και θα χρησιμοποιήσω κάποιες φορές το GPS του στο αυτοκίνητο, να ψαχτώ για φορτιστή αυτοκινήτου (επίσης θέλω να ψαχτώ για navi πρόγραμμα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα αφού έρθει πρώτα).

Βρήκα λοιπόν αυτούς εδώ τους δύο που βγάζει η HTC:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21414

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21408

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι γιατί υπάρχει τέτοια διαφορά στην τιμή, και τι θα χάσω αν αγοράσω τον φθηνό. Επίσης ο δεύτερος είδα ότι υπάρχει σε πολλά καταστήματα, ο πρώτος μόνο σε αυτό...:confused:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Καθώς (ακόοοομα) περιμένω το Desire στο ταχυδρομείο, σκέφτηκα ότι μιας και θα χρησιμοποιήσω κάποιες φορές το GPS του στο αυτοκίνητο, να ψαχτώ για φορτιστή αυτοκινήτου (επίσης θέλω να ψαχτώ για navi πρόγραμμα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα αφού έρθει πρώτα).

Βρήκα λοιπόν αυτούς εδώ τους δύο που βγάζει η HTC:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21414

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21408

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι γιατί υπάρχει τέτοια διαφορά στην τιμή, και τι θα χάσω αν αγοράσω τον φθηνό. Επίσης ο δεύτερος είδα ότι υπάρχει σε πολλά καταστήματα, ο πρώτος μόνο σε αυτό...:confused:

 

Ο δεύτερος είναι ο ορίτζιναλ.

Πάρε τον πρώτο.Τίποτα δεν θα χάσεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ κι εγώ κάτι τέτοιο υποψιάστηκα, αλλά μετά βλέπω στην περιγραφή:

"Φορτίστε την αγαπημένη σας συσκευή στο αυτοκίνητο ή σκάφος, με αυτό το αυθεντικό προϊόν της εταιρίας HTC.":lol:

Τι αυθεντικός μας λέει:lol: Τέλος πάντων θα τον τσιμπήσω, η διαφορά είναι πολύ μεγάλη στα χρήματα, ειδικά για 1-2 φορές το χρόνο που θα χρησιμοποιώ το Desire ως navi:ninja:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει ext3 με κάθε τρόπο και εξακολουθεί να κολλάει στην αρχική οθόνη εγκαθιστώντας Α2SD+ ρομ. Αυτός είναι ο λόγος που σκέφτηκα μήπως χρειάζεται Hboot διαφορετικό. Τέλος πάντων θα το ψάξω λίγο ακόμη και βλέπουμε :)

χωρις να θελω να τρομαξω καποιον, οταν καταφερα με τα χιλια ζορια να περασω τη leedroid 3.0 ολα φαινονταν καλα, αφου ειχα ηδη ext3 και ειχα φλασαρει αυτο το zip που φτιαχνει το partition(το κανει align ή κατι τετοιο). ολα καλα μεχρι εδω..ΑΛΛΑ οταν θελησα να επιστρεψω στο nandroid backup, μου βγηκε η πιστη στην κυριολεξια, δεν το περναγε με τιποτα...κι αν το περναγε μετα δε διαβαζε την καρτα μνημης επισης με τιποτα..αφου εκανα χιλιαδες wipe(μαζι με την εντολη fastboot oem enableqxdm 0) και ξανα απο την αρχη, τελικα καταφερε να δει την καρτα μνημης ΑΛΛΑ οταν εβγαζα το καλωδιο απο την υποδοχη(ειτε ως φορτιση, ειτε σαν card reader) το κινητο εκανε βιαιη επανεκκινηση, χωρις να κλεινει, εσβηνε αμεσως..ελεγα μπας και φταιει το radio γιατι μολις το ειχα περασει, εβαλα 3 radios, αλλαξα 3-4 kernels..τελικα το εψαξα και καταλαβα οτι ειχε brickαριστει το καημενο :p

ευτυχως που υπαρχει το xda για τη λυση και ο Paul απο modaco για την ευκολη υλοποιηση με αυτο http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/309939/usb-brick-rickrolled-b0rked-fixed/

 

ημουν σε διακοπες τωρα και δεν ειχα ευκολο τροπο να το λυσω, τα βρηκα ολα με 3g και τα κατεβασα στο κινητο..ευτυχως λυθηκε ευκολα.

Ο δεύτερος είναι ο ορίτζιναλ.

Πάρε τον πρώτο.Τίποτα δεν θα χάσεις.

επισης το καλωδιο ειναι αποσπωμενο και οχι ενιαιο με το φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Καθώς (ακόοοομα) περιμένω το Desire στο ταχυδρομείο, σκέφτηκα ότι μιας και θα χρησιμοποιήσω κάποιες φορές το GPS του στο αυτοκίνητο, να ψαχτώ για φορτιστή αυτοκινήτου (επίσης θέλω να ψαχτώ για navi πρόγραμμα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα αφού έρθει πρώτα).

Βρήκα λοιπόν αυτούς εδώ τους δύο που βγάζει η HTC:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21414

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21408

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι γιατί υπάρχει τέτοια διαφορά στην τιμή, και τι θα χάσω αν αγοράσω τον φθηνό. Επίσης ο δεύτερος είδα ότι υπάρχει σε πολλά καταστήματα, ο πρώτος μόνο σε αυτό...:confused:

 

Προφανώς ο ακριβότερος δίνει μεγαλύτερη ένταση σε ρεύμα και φορτίζει πιο γρήγορα. Είναι πιο δυνατός εν ολίγοις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι κάτοχος Desire από τον Ιούλιο.

Σήμερα το κινητό νομίζω ότι παρέδωσε πνεύμα.

Δέχθηκα μια κλήση και έκλεισε μόνο του.

Έπειτα ξεκίνησε τις επανεκκινήσεις.

Δεν μπορεί να εισέλθει πουθενά, παρά μένει ανοιχτό στην λευκή οθόνη με τα πράσινα γράμματα HTC. Αυτό και τίποτα άλλο.

Προσπάθησα με το Volume Down + Power να μπω να κάνω recovery ή fast boot αλλά και πάλι κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις.....

 

Τα φώτα σας παρακαλώ....

Τι πρέπει να κάνω?

Θα το πάω στον Γερμανό από όπου και το αγόρασα αλλά ρωτάω μήπως γίνεται κάτι για τώρα.

Απλά να σας πω ότι το κινητό μου είναι απείραχτο από Root + ROM, ποτέ δεν ασχολήθηκα με αυτά, και είναι ελληνικό(από τον Γερμανό) με οθόνη amoled.

Επίσης επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα μου έκανε από τον πρώτο καιρό, αλλά δεν είχα δώσει βάση.....

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Το θέμα των επανεκινήσσεων είναι συνήθως πρόβλημα της πλακέτας του κινητού και θα χρειαστεί αλλαγή για να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει ext3 με κάθε τρόπο και εξακολουθεί να κολλάει στην αρχική οθόνη εγκαθιστώντας Α2SD+ ρομ. Αυτός είναι ο λόγος που σκέφτηκα μήπως χρειάζεται Hboot διαφορετικό. Τέλος πάντων θα το ψάξω λίγο ακόμη και βλέπουμε :)

 

Αν είσαι με CWM recovery, μήπως να δοκίμαζες το RA recovery;

Στο RCMix S thread, όσοι έγραφαν ότι κολλούσαν σε boot loop, μετά από προτροπή κάποιων χρηστών άλλαζαν σε RA recovery και επανέρχονταν με θετικό post ότι μπόρεσαν και έκαναν την εγκατάσταση της rom με επιτυχία.

 

Ίσως να δουλέψει και για σένα, άσχετα ποια rom προσπαθείς να περάσεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει τα AMOLED Desire έχουν πάρα πολλά πρόβλημα με την πλακέτα... Ισχύει αυτό;:wacko:

Υ.Γ. Για το φορτιστή είδα ότι με χρέωναν +7 € μεταφορικά οπότε η τιμή του πλησίαζε αρκετά αυτή του ακριβού, οπότε αν τον βρω σε μαγαζί τον ακριβό θα τον πάρω, αλλιώς πάμε για το φθηνό.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

ψαξε για usb φορτιστή αυτοκινήτου με ένταση 1Α. Οτιδήποτε λιγότερο δεν θα ικανοποιήσει τις ανάγκες σε ρευμα του gps.

Προφανώς ο ακριβότερος δίνει μεγαλύτερη ένταση σε ρεύμα και φορτίζει πιο γρήγορα. Είναι πιο δυνατός εν ολίγοις.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που δεν ήξερα! Υπάρχει δηλαδή περίπτωση με το φθηνό που δεν γράφει 1A να τραβάει περισσότερο ρεύμα απ'όσο δίνει ο φορτιστής;:ninja: Οπότε πάμε για το γνήσιο τελικά, έχετε να προτείνετε κανένα online κατάστημα που να μη χρεώνει μεταφορικά;:confused:

 

ψαξε για usb φορτιστή αυτοκινήτου με ένταση 1Α. Οτιδήποτε λιγότερο δεν θα ικανοποιήσει τις ανάγκες σε ρευμα του gps.
Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

στην cm7 μπορω να βαλω το hboot για να κανω την μνημη στα 300mb....???

γτ το data2xxx που δοκιμασα ηθελε να αλλαξω το cwm σε 3.0.0 ενω εχω το 3.0.5

 

αλλη μια ερωτηση αφου δεν πηρα απαντηση ακομα.... ποιο ειναι το αρχειο εκεινο που βγαζεις το hboot...?????

κ κανεις δεν ξερει πως θα βαλω στην cm7 το data2whatever...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

κ κανεις δεν ξερει πως θα βαλω στην cm7 το data2whatever...?

 

Απλα φλασαρεις το αρχειο zip απο το recovery, δεν υπαρχει κατι αλλο που να πρεπει να γινει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να και κάτι που δεν ήξερα! Υπάρχει δηλαδή περίπτωση με το φθηνό που δεν γράφει 1A να τραβάει περισσότερο ρεύμα απ'όσο δίνει ο φορτιστής;:ninja:

 

Δεν εννοεί αυτό. Υπάρχουν πολλοί φορτιστές που δίνουν 500mA δηλαδή το μισό ρεύμα από όσο αναφέρει ο ακριβός στο link που αναφέρεις. Αυτό το ρεύμα πολλές φορές δεν είναι αρκετό για να φορτίσει τη συσκευή (παρά μόνο να την συντηρήσει) όταν είναι σε πλήρη λειτουργία όπως για παράδειγμα με τη χρήση GPS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή αυτοκίνητου είχα πάρει από mediamarket, ένα άσπρο με έξοδο 1Α χωρίς δικό του καλώδιο, είχε υποδοχή για usb άρα κάνει για αρκετά κινητά. 5 ευρώ έκανε, μάρκα δεν θυμάμαι τώρα..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι κάτοχος Desire από τον Ιούλιο.

Σήμερα το κινητό νομίζω ότι παρέδωσε πνεύμα.

Δέχθηκα μια κλήση και έκλεισε μόνο του.

Έπειτα ξεκίνησε τις επανεκκινήσεις.

Δεν μπορεί να εισέλθει πουθενά, παρά μένει ανοιχτό στην λευκή οθόνη με τα πράσινα γράμματα HTC. Αυτό και τίποτα άλλο.

Προσπάθησα με το Volume Down + Power να μπω να κάνω recovery ή fast boot αλλά και πάλι κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις.....

 

Τα φώτα σας παρακαλώ....

Τι πρέπει να κάνω?

Θα το πάω στον Γερμανό από όπου και το αγόρασα αλλά ρωτάω μήπως γίνεται κάτι για τώρα.

Απλά να σας πω ότι το κινητό μου είναι απείραχτο από Root + ROM, ποτέ δεν ασχολήθηκα με αυτά, και είναι ελληνικό(από τον Γερμανό) με οθόνη amoled.

Επίσης επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα μου έκανε από τον πρώτο καιρό, αλλά δεν είχα δώσει βάση.....

 

 

Τελικά το κινητό λειτούργησε :blink: :wacko:

Άφησα την μπαταρία εκτός, έκανα recovery

και μέχρι τώρα δεν έχει σβήσει....

 

Απλά το κινητό επανήλθε στην εργοστασιακή μορφή και έχασα τα πάντα....

ΚΑΙ ΕΠΑΦΕΣ...ευτυχώς υπήρχε ένα back up από το htc sync και τη γλίτωσα.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής.

Που βρίσκω και πως μπορώ να διαγράψω αυτό το back up file, έτσι ώστε να φτιάξω το κινητό όπως θέλω και να περάσω καινούριο?

Διότι με το που συνδέω το κινητό και πατάω συγχρονισμό, μου συγχρονίζει από το PC προς το κινητό. Το ανάποδο γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Πέρασα την LeeDrOiD V3.0.3 αλλά έχω ένα περίεργο πρόβλημα...

Αφού τη flash-αρα κανονικά,, στη συνέχεια συνδέθηκα στο router (το κλασσικό άσπρο που δίνει ο ΟΤΕ), πέρασα όλα τα apps που ήθελα από το Market, έκανα και συγχρονισμό του gmail λογαριασμού μου για να περαστούν όλα τα τηλέφωνα και όλα δούλευαν κομπλέ.

 

Τώρα όμως που προσπαθώ να συνδεθώ σε ένα άλλο router (ένα Speedtouch 585 v6), ενώ περναώ κανονικά το pass και ενώ δείχνει ότι δίνει IP στο κινητό, για κάποιο λόγο δεν έχω internet...:wacko:

Ούτε refresh σε weather/news κάνει, ούτε ο browser φορτώνει οποιαδήποτε σελίδα, ούτε συγχρονισμός με το gmail γίνεται ούτε τίποτα.

 

Στο thread του XDA δεν βρήκα κάποια βοήθεια...

Έχετε να προτείνετε καμμία λύση; Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Εδώ και λίγες ώρες είμαι κι εγώ ένας τρισευτυχισμένος κάτοχος Desire! Έχω πάθει πλάκα με πολλά πράγματα (μετά το G900 που είχα νιώθω ότι ταξιδεύω στο μέλλον :lol: ) αλλά δε θα σας κουράσω, τα ξέρετε ήδη καλύτερα από μένα:happy:

Θέλω να γράψω δημόσια ένα τεράστιο ευχαριστώ στον costsa41 που μου το πούλησε, καθώς το κινητό ήταν κυριολεκτικά σε κατάσταση καινούριου!

Λοιπόν, σταματάω το παραλήρημα και ξεκινάω τις απορίες :ninja:

Πρώτον ο Κώστας μου το έστειλε με screen protector, το οποίο είναι σαν τις οθόνες τις TFT κάπως ματ στην υφή, και ωραίο για να γλιστράνε τα δάχτυλα όμορφα πάνω στην οθόνη χωρίς να αφήνουν δαχτυλιές. Όμως έχει ένα μεγάλο μείον: αλλοιώνει τα χρώματα σε μεγάλο βαθμό, γιατί λειτουργεί σα μεγεθυντικός φακός και βλέπω τα pixels με χρώματα κόκκινα και πράσινα, ειδικά σε οθόνες με λευκό φόντο με πιάνει ζαλάδα :lol: Σκέφτομαι λοιπόν να το αντικαταστήσω, αλλά δεν ξέρω με ποιο για να μην έχω το ίδιο θέμα; Ποια προτείνετε ώστε πρώτον να μην αλλοιώνει την εικόνα και δεύτερον να μην επηρεάζει το touch; Επίσης πώς τα ξεκολλάμε/κολλάμε αυτά; Φοβάμαι μην κάνω ζημιά :( Από την άλλη υποτίθεται πως έχει Gorilla glass και το Desire, γιατί βάζουμε screen protectors;

Και η δεύτερη απορία μου για την ώρα έχει να κάνει με το GPS: το ενεργοποίησα στις συνδέσεις, άνοιξα την πλοήγηση και άναψε το εικονίδιο πάνω του δορυφόρου, αλλά πώς ξέρω σε πόσους και με τι σήμα κλείδωσε; Υπόψιν εκτός από το Angry Birds :p και το Skype δεν έχει κανένα app περασμένο μέσα, το έκανα φουλ reset και είναι σε εργοστασιακή μορφή. Αυτά για την ώρα, περιμένω απαντήσεις με ανυπομονησία :O

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Εδώ και λίγες ώρες είμαι κι εγώ ένας τρισευτυχισμένος κάτοχος Desire! Έχω πάθει πλάκα με πολλά πράγματα (μετά το G900 που είχα νιώθω ότι ταξιδεύω στο μέλλον :lol: ) αλλά δε θα σας κουράσω, τα ξέρετε ήδη καλύτερα από μένα:happy:

Θέλω να γράψω δημόσια ένα τεράστιο ευχαριστώ στον costsa41 που μου το πούλησε, καθώς το κινητό ήταν κυριολεκτικά σε κατάσταση καινούριου!

Λοιπόν, σταματάω το παραλήρημα και ξεκινάω τις απορίες :ninja:

Πρώτον ο Κώστας μου το έστειλε με screen protector, το οποίο είναι σαν τις οθόνες τις TFT κάπως ματ στην υφή, και ωραίο για να γλιστράνε τα δάχτυλα όμορφα πάνω στην οθόνη χωρίς να αφήνουν δαχτυλιές. Όμως έχει ένα μεγάλο μείον: αλλοιώνει τα χρώματα σε μεγάλο βαθμό, γιατί λειτουργεί σα μεγεθυντικός φακός και βλέπω τα pixels με χρώματα κόκκινα και πράσινα, ειδικά σε οθόνες με λευκό φόντο με πιάνει ζαλάδα :lol: Σκέφτομαι λοιπόν να το αντικαταστήσω, αλλά δεν ξέρω με ποιο για να μην έχω το ίδιο θέμα; Ποια προτείνετε ώστε πρώτον να μην αλλοιώνει την εικόνα και δεύτερον να μην επηρεάζει το touch; Επίσης πώς τα ξεκολλάμε/κολλάμε αυτά; Φοβάμαι μην κάνω ζημιά :( Από την άλλη υποτίθεται πως έχει Gorilla glass και το Desire, γιατί βάζουμε screen protectors;

Και η δεύτερη απορία μου για την ώρα έχει να κάνει με το GPS: το ενεργοποίησα στις συνδέσεις, άνοιξα την πλοήγηση και άναψε το εικονίδιο πάνω του δορυφόρου, αλλά πώς ξέρω σε πόσους και με τι σήμα κλείδωσε; Υπόψιν εκτός από το Angry Birds :p και το Skype δεν έχει κανένα app περασμένο μέσα, το έκανα φουλ reset και είναι σε εργοστασιακή μορφή. Αυτά για την ώρα, περιμένω απαντήσεις με ανυπομονησία :O

 

Η γνώμη μου είναι να μην βάλεις κανένα screen protector.Όσα έχω δει εγώ δεν συγκρίνονται με την αφή της κανονικής οθόνης.

Μάλιστα προχθές έγινε το εξής.Μου 'επεσε από ύψος 60 εκατοστών ένα βαρύ στυλό με τη μύτη πάνω στην οθόνη και δεν έπαθε τίποτα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το market? όταν πάω να δω τις καινούργιες εφαρμογές κρασάρει και κάνει επανεκίνηση (το market). Έκανα και εκκαθάριση δεδομένων αλλά δεν άλλαξε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδια κι εδώ, μόλις παω στις νέες κρασαρει :confused:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το market? όταν πάω να δω τις καινούργιες εφαρμογές κρασάρει και κάνει επανεκίνηση (το market). Έκανα και εκκαθάριση δεδομένων αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

 

Συμβαινει σε πολλες συσκευες ανεξαρτητως cooked η official rom...Αγνωστο το γιατι....

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...