Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θυμάμαι καλά το blade είναι στη λίστα της cyanogen που θα πάρουν ics

 

Τί είναι ics?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια.ειχα το galaxs s και μοy χαλασε και σκεφτομαι να παρω το blade και εχω καποιες αποριες...θα βρω τρελει διαφορα?αξιζει τα λεφτα του?τι τιμη εχει τωρα?μπορω να το βρω μονο στην wind?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για Ελλάδα μόνο από wind στα 150 ευρώ (ή εδώ). Ωστόσο δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τη συσκευή που είχες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.ειχα το galaxs s και μοy χαλασε και σκεφτομαι να παρω το blade και εχω καποιες αποριες...θα βρω τρελει διαφορα?αξιζει τα λεφτα του?τι τιμη εχει τωρα?μπορω να το βρω μονο στην wind?

 

Αν μπορείς να διαθέσεις μέχρι 200€ κοίτα και για τα Ideos X5 Pro και Sony Ericsson Neo V.

Είχα το Blade και πήρα το Neo V. Η μέρα με τη νύχτα!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ενα πουλακι με ειπε οτι φεβρουαριο ισως να ερθει το blade 2............:D:D:D:D:D:D
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει χαλασει 2 φορες το ζτε μου και αυτην την φορα ξεχασαν να μου φερουν πισω και την μπαταρια!το θεμα μου ειναι και θα ηθελα αν γινεται να με συμβουλεψετε επειδη η πλακετα που μου βαλαν ειναι GEN2 τι παιζει με το TPT κλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη και αξιοπιστη θηκη για το blade Μου?

 

Μπορω να διαθεσω μεχρι 20 ευρω.

 

Να υποθεσω πως μαζι με την θηκη θα εχει και screnn protector?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη και αξιοπιστη θηκη για το blade Μου?

 

Μπορω να διαθεσω μεχρι 20 ευρω.

 

Να υποθεσω πως μαζι με την θηκη θα εχει και screnn protector?

Ευχαριστω!

Θήκη για το blade εγώ έχω αυτή, και είναι χωρίς screen protector.

Θα σου πρότεινα όμως να ρίξεις μια ματιά εδώ γιατί από τότε που πήρα εγώ το blade μέχρι σήμερα έχει γίνει ο χαμός με αξεσουάρ για το blade.

 

Τώρα για το χαμό που ζητάς να γίνει στο φορουμ για το blade....μάλλον άργησες ένα χρόνο!!!:D

Link to comment
Share on other sites

περασα την 2.2 με τα 512mb μπορώ να φλασαρω οποια Rom θελω τωρα απο πανω?πχ εαν ειναι 2.3.4 μπορω?εαν γινει μια στην κατα το φλασαρισμα τι κανω μπορώ να γυρισω πισω?ρωτο γιατι τωρα ειμαι με cwm και οχι με fun.
Link to comment
Share on other sites

Θήκη για το blade εγώ έχω αυτή, και είναι χωρίς screen protector.

Θα σου πρότεινα όμως να ρίξεις μια ματιά εδώ γιατί από τότε που πήρα εγώ το blade μέχρι σήμερα έχει γίνει ο χαμός με αξεσουάρ για το blade.

 

Τώρα για το χαμό που ζητάς να γίνει στο φορουμ για το blade....μάλλον άργησες ένα χρόνο!!!:D

 

παρακολουθουσα συχνα τις συζυτησεις για το blade στο φορουμ.πριν ακομη το παρω.απλως ειμαι ακομη πολλυυυυυυ αρχαριος στα smartphones.

ευχαριστω για τα λινκς!!!!

Link to comment
Share on other sites

περασα την 2.2 με τα 512mb μπορώ να φλασαρω οποια Rom θελω τωρα απο πανω?πχ εαν ειναι 2.3.4 μπορω?εαν γινει μια στην κατα το φλασαρισμα τι κανω μπορώ να γυρισω πισω?ρωτο γιατι τωρα ειμαι με cwm και οχι με fun.

Μπορείς να φλασάρεις οποιαδήποτε rom είναι για gen2 blade. Πριν κάνεις οποιαδήποτε επέμβαση, για ασφάλεια , μπορείς να μπεις στο cwm και να πάρεις ένα nandroid backup της συσκευής σου, που αν κάτι δεν πάει καλά ή δεν σ'αρέσει να κάνεις restore το backup και να επανέλθεις στην κατάσταση που ήσουν πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά...

 

Έχοντας λάβει ένα BLADE δώρο (η γυναίκα μου δηλαδή), και έχοντας προσπαθήσει να βρω μια άκρη σχετικά με το τι παίζεται με αυτό το τηλέφωνο, το Android κλπ., πρέπει να πω ότι ΧΑΘΗΚΑ.....:confused:

Έχω ασχοληθεί στο παρελθόν (προ Android) με firmware updates κλπ. με επιτυχία, αυτή η ιστορία όμως με το Android με έχει κάνει να αισθάνομαι κάπως ..... :worry:

Αιτία είναι η πληθώρα των θεμάτων που υπάρχουν σχετικά με το θέμα, αλλά και η θεώρηση οτι όλοι έχουν τις ίδιες (υψηλές είναι αλήθεια, ειδικά εδώ στο myphone) γνώσεις και δεξιότητες.....

Για να μην μακρυγορώ λοιπόν, έφτιαξα αυτό το θέμα, ώστε αυτοί που ξεκινάνε να έχουν μια βήμα-βήμα προσέγγιση στις δυνατότητες του ΖΤΕ Blade....

 

Και ξεκινώ κάνοντας πρώτος την αρχή.

Έχω δει ότι αναφέρονται:

Ξεκλειδώματα μνήμης

Mοντέλα GEN1 ή GEN2,

Μοντέλα που κυκλοφόρησαν πριν τον Φεβρουάριο του 11 και

Μοντέλα που κυκλοφόρησαν μετά τον Φεβρουάριο του 11

Αντικατάσταση Recovery Partition

Επίσημη Αναβάθμιση από το Site της WIND

και άλλα πολλά.

 

Η ερώτηση με την οποία αρχικά ψάχνομαι εδώ και μέρες λοιπόν είναι, πως βλέπω ποιά έκδοση του κινητού έχω (πρό ή μετά τον 2/11, GEN1 ή GEN2).

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα για όσους ασχοληθούν με εμάς τους νέους....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ερώτηση με την οποία αρχικά ψάχνομαι εδώ και μέρες λοιπόν είναι, πως βλέπω ποιά έκδοση του κινητού έχω (πρό ή μετά τον 2/11, GEN1 ή GEN2).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=303396

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω μια εφαρμογή από το market στον υπολογιστή και μου λέει ότι δεν είναι συμβατό το λεπίδι. Από το κινητό δεν την εμφανίζει καν. Δοκίμασα να αλλάξω το DPI από το prop σε 160 από 240 αλλά και πάλι δεν την έβρισκε την εφαρμογή. Έχουμε κανέναν τρόπο γι'αυτό;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το market enabler στο κινητο, και κανε fake εναν αμερικανικο παροχο. Μετα κανεις εκαθαριση δεδομενων στο market, και λογικα θα στην εμφανισει.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά...

 

Έχοντας λάβει ένα BLADE δώρο (η γυναίκα μου δηλαδή), και έχοντας προσπαθήσει να βρω μια άκρη σχετικά με το τι παίζεται με αυτό το τηλέφωνο, το Android κλπ., πρέπει να πω ότι ΧΑΘΗΚΑ.....:confused:

Έχω ασχοληθεί στο παρελθόν (προ Android) με firmware updates κλπ. με επιτυχία, αυτή η ιστορία όμως με το Android με έχει κάνει να αισθάνομαι κάπως ..... :worry:

Αιτία είναι η πληθώρα των θεμάτων που υπάρχουν σχετικά με το θέμα, αλλά και η θεώρηση οτι όλοι έχουν τις ίδιες (υψηλές είναι αλήθεια, ειδικά εδώ στο myphone) γνώσεις και δεξιότητες.....

Για να μην μακρυγορώ λοιπόν, έφτιαξα αυτό το θέμα, ώστε αυτοί που ξεκινάνε να έχουν μια βήμα-βήμα προσέγγιση στις δυνατότητες του ΖΤΕ Blade....

 

Και ξεκινώ κάνοντας πρώτος την αρχή.

Έχω δει ότι αναφέρονται:

Ξεκλειδώματα μνήμης

Mοντέλα GEN1 ή GEN2,

Μοντέλα που κυκλοφόρησαν πριν τον Φεβρουάριο του 11 και

Μοντέλα που κυκλοφόρησαν μετά τον Φεβρουάριο του 11

Αντικατάσταση Recovery Partition

Επίσημη Αναβάθμιση από το Site της WIND

και άλλα πολλά.

 

Η ερώτηση με την οποία αρχικά ψάχνομαι εδώ και μέρες λοιπόν είναι, πως βλέπω ποιά έκδοση του κινητού έχω (πρό ή μετά τον 2/11, GEN1 ή GEN2).

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα για όσους ασχοληθούν με εμάς τους νέους....

Εγκατέστησε την εφαρμογή Ask Mr Pigfish από το market και όταν την τρέξεις θα σου πει τι Gen είναι το blade σου.

Για να μην χάνεσαι όμως, το προτεινόμενο thread για να ξεκινήσεις με το blade, είναι το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444 .

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το market enabler στο κινητο, και κανε fake εναν αμερικανικο παροχο. Μετα κανεις εκαθαριση δεδομενων στο market, και λογικα θα στην εμφανισει.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ MARKET ENABLER.

ΕΧΩ ΣΤΟ ΛΕΠΙΔΙ ΤΗΝ BLADE MIX 365 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ MARKET ENABLER ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ.

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ Η ΟΧΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε την εφαρμογή Ask Mr Pigfish από το market και όταν την τρέξεις θα σου πει τι Gen είναι το blade σου.

Για να μην χάνεσαι όμως, το προτεινόμενο thread για να ξεκινήσεις με το blade, είναι το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444 .

Ευχαριστώ πολύ και εσένα και τον athanaso77.

Θα ξεκινήσω (σιγά σιγά) με το θέμα που προτείνεις μήπως και βγάλω άκρη.

Απλά ήθελα να ξέρω αρχικά το status της συσκευής, τι έχω στα χέρια μου δηλαδή.

Να υποθέσω από τις απαντήσεις και των δύο ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει πατώντας κάποιο συνδυασμό πλήκτρων, όπως σε παλιότερα τηλέφωνα που πατώντας πχ. *#0000# σου έβγαζε firmware ή άτι αντίστοιχο.

Δεν έχω ξανακάνει εγκατάσταση εφαρμογής απο το market, οπότε ελπίζω στο θέμα που προτείνεις να έχει κάποιες οδηγίες. Και ελπίζω να είναι χωρίς χρέωση.....:O

Σας ευχαριστώ και πάλι παιδιά....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και εσένα και τον athanaso77.

Θα ξεκινήσω (σιγά σιγά) με το θέμα που προτείνεις μήπως και βγάλω άκρη.

Απλά ήθελα να ξέρω αρχικά το status της συσκευής, τι έχω στα χέρια μου δηλαδή.

Να υποθέσω από τις απαντήσεις και των δύο ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει πατώντας κάποιο συνδυασμό πλήκτρων, όπως σε παλιότερα τηλέφωνα που πατώντας πχ. *#0000# σου έβγαζε firmware ή άτι αντίστοιχο.

Δεν έχω ξανακάνει εγκατάσταση εφαρμογής απο το market, οπότε ελπίζω στο θέμα που προτείνεις να έχει κάποιες οδηγίες. Και ελπίζω να είναι χωρίς χρέωση.....:O

Σας ευχαριστώ και πάλι παιδιά....

Για να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής από το Android market χρειάζεσαι την εφαρμογή market ή οποία λογικά είναι προεγκατεστημένη στο κινητό σου, και έναν λογαριασμό gmail. Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο σου φαίνεται;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω καποιο προβλημα με των φωτισμο των 3πληκτων.μερικες φορες εχουν φως και μερικες φορες οχι γιατι?εχω την grs r3
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά συνλεπιδόφοροι,

έχω το blade 1 χρόνο ακριβώς και είμαι ακόμη ενθουσιασμένος. Ένας φίλος αυτό τον καιρό θέλει να αγοράσει κινητό. Νομίζετε ότι αξίζει να ψάξει για μεταχειρισμένο blade? Από που? Πόσο θεωρείται μία λογική τιμή? Μήπως γνωρίζετε κάποιον που να πουλά το δικό του?

 

Ελπίζω να μη παραβιάζω κάποιο κανόνα του φόρουμ για αγοραπωλησίες :worry:

 

Καλή δύναμη σε όλους το 2012

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...