Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια εκανα το αλμα και πηγα στο ideos x5 και το blade μου το αφησα στην ακρη.σας εχω εμπιστοσυνη μιας και μιλαγαμε τοσες σελιδες για το μικρο και θαυματουργο λεπιδι μας για αυτο θελω τη βοηθεια σας.ειχα παρει το bluetooth sony ericsson mw600 και δουλευε μια χαρα με το bladeα αλλα τωρα στο ideos δεν το βλεπει με τιποτα,οτι και να κανω.υπαρχει καποα εφαρμογη η καποιος τροπος να το δει για να το συνδεσω??αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι ειναι αναγκη λογω του οτι μιλαω αρκετα στο τηλεφωνο..

 

Στις οδηγίες του bluetooth σου θα βρεις πως να το κάνεις reset για να το δει η νέα σου συσκευή. Στα SE νομίζω είναι με παρατεταμένο πάτημα των πλήκτρων αυξομείωσης της έντασης ή του πλήκτρου αποδοχής/απόρριψης κλήσης. Θα αρχίσει να αναβοσβήνει κόκκινο/πράσινο και θα το κάνεις pair με τη νέα συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις οδηγίες του bluetooth σου θα βρεις πως να το κάνεις reset για να το δει η νέα σου συσκευή. Στα SE νομίζω είναι με παρατεταμένο πάτημα των πλήκτρων αυξομείωσης της έντασης ή του πλήκτρου αποδοχής/απόρριψης κλήσης. Θα αρχίσει να αναβοσβήνει κόκκινο/πράσινο και θα το κάνεις pair με τη νέα συσκευή.

 

Τελικα βρηκα λυση και τη γραφω μηπως τη χρειαστει κανεις αλλος:)η λυση ειναι απλη,θελει hard reset το bluetooth και μετα την βρισκει τη συσκευη κανονικα.αυτο γινεται κανοντας αυτο:

turn off, press and hold down power until pairing indication appears, press power and call buttons simultaneously until headset turns off

ευχαριστω πολυ!

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω κατεβασμενα καποια wallpapers 960*800 ή ποσο ειναι τελοσπαντων, και οταν παω να τα ορισω ως wallpaper, δεν το βαζει ολοκληρο, παρα μονο ενα τετραγωνο 'μερος' του wallpaper!!! Για ποιον λογο?? Δεν θα πρεπε να το παρει ολοκληρο? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω κατεβασμενα καποια wallpapers 960*800 ή ποσο ειναι τελοσπαντων, και οταν παω να τα ορισω ως wallpaper, δεν το βαζει ολοκληρο, παρα μονο ενα τετραγωνο 'μερος' του wallpaper!!! Για ποιον λογο?? Δεν θα πρεπε να το παρει ολοκληρο? :wacko:

 

εάν χρησιμοποιείς την "Συλλογή" πρέπει να το τραβήξεις εσύ με το δάχτυλο σου για ν' ανοίξει το παράθυρο και είναι λίγο μπελάς. Εγώ έχω βάλει το QuickPic και διαλέγοντας οποιο wallpaper θες απλά το αποθηκεύεις και είσαι έτοιμος.;)

 

@Enema -> επειδή και εγώ νευρίαζα με το multitouch και μου άνοιγε παραπάνω το wallpaper επέλεξα το QuickPic. Μπορεί στο market να' χει και άλλες επιλογές. Όρεξη να' χεις να ψάχνεις...

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πανω που θα εκανα edit, το βρηκα καταλαθος! Οντως ετσι γινεται! Τι χαζο να μην το επιλεγει ολοκληρο απο default.

Θα το εχω υποψην το quickpic γιατι μεχρι να καταφερω να το επιλεξω ολο με το κακο multitouch του blade μπουχτησα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε τη format ειναι η παλια καρτα, εχεις 2ο partition με καποιο σκριπτ η link2sd;

 

η κάρτα του είναι ακριβώς όπως την αγόρασα. δεν πειραξα τίποτα για να μην κάνω καμιά ζημιά και μείνω με την χαρά. χρειάζομαι πολυ φως γτ είμαι σε βαθύ σκοτάδι, και πουθενά δεν βρήκα άλλη συζήτηση σχετική με το προβληματισμό μου...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω βαλει την rllss5 αλλα δεν εχω το εικονιδιο market εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες που μου λεει οτι εγκατασταθηκαν.....αλλα δεν τις βρισκω....ενω εκανα κανονικα login το email μου στο android market.......καμια λυση??????
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει η rlss5???

 

Sent from my Blade[/QUO

 

την βγαζεις μια μερα και ας το εχεις ξεζουμισει

 

γεια χαρα,απο χθες το λεπιδι μου εχει κανει 2 επανακινησεις στο ασχετο!τη μια επαιζα το angry birds και την αλλη οταν το ανοιξα σημερα το πρωι...εχει κανεις το ιδο προβλημα,η κατι αντοιστιχο?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει η rlss5???

 

Sent from my Blade

 

Στα ίδια επίπεδα με την CM 7.0.0, λίγο καλύτερα δηλαδή από CM 7.0.2

Link to comment
Share on other sites

Στην rlss5 όταν ψάχνεις στο τηλεφωνικό κατάλογο , και γράψεις το πρώτο γράμμα κάνει αναζήτηση η όχι? μόνο για αυτήν την λειτουργία είμαι ακόμα με r11 ουτε κανε r12..
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Στην rlss5 όταν ψάχνεις στο τηλεφωνικό κατάλογο , και γράψεις το πρώτο γράμμα κάνει αναζήτηση η όχι? μόνο για αυτήν την λειτουργία είμαι ακόμα με r11 ουτε κανε r12..

 

Έχει zte smartdialer (εκτός αν φλασάρεις το addon AOSP contacts) άρα ναι.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως ξεκλειδωσες τη μνημη σε 512? ποιον οδηγο ακολουθησες;

θελω να ξεκλειδωσω το κινητο ενος φιλου που ειναι gen2 και δεν βρισκω οδηγιες

 

δεν είναι πλέον τόσο εύκολο όσο παλιά, αλλά δεν είναι και δύσκολο...

 

Το κλείδωμα των 256RAM γίνεται με το appsboot.mbn. Παλιά, η Ουγκρική TPT rom είχε το σωστό appsboot.mbn ώστε στο install της rom να γίνεται repartition και να ξεκλειδώνει η RAM. Δυστυχώς όμως η Ουγκρική TPT rom είναι για Gen1, αλλά είναι και TPT method, που πλέον στα gen2 δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε.

 

Ο μόνος γνωστός τρόπος μέχρι τώρα για να φλασάρεις το appsboot.mbn στο gen2 blade είναι μέσω windows, και περιγράφεται εδώ. Ο οδηγός ουσιαστικά είναι για μετατροπή gen1->gen2 από τα windows, αλλά αν ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες θα έχεις στο τέλος ένα ωραιότατο gen2 repartitioned κινητό με 512RAM, ακόμα κι αν ήταν gen2 από την αρχή.

 

Καλό διάβασμα και καλή τύχη. Θυμήσου πάντα να κρατάς ένα backup ώστε αν γίνει στραβή να έχει το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Επίσης, αφού το blade του φίλου σου είναι 2,2 wind, κάνε ένα κόπο και ανέβασε το nandroid backup να δώσουμε τροφή και σε εμάς τους παιχνιδιάριδες.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

μόλις εντόπησα αυτό στο site της WIND, αλλά εδώ που είμαι δεν μπορώ να το δοκιμάσω, για όποιον εδιαφέρεται:

 

Καταστήματα > ΖΤΕ Βlade > ZTE Blade Λειτουργικό Αναβάθμισης

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση:):):):)
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

μόλις εντόπησα αυτό στο site της WIND, αλλά εδώ που είμαι δεν μπορώ να το δοκιμάσω, για όποιον εδιαφέρεται:

 

Καταστήματα > ΖΤΕ Βlade > ZTE Blade Λειτουργικό Αναβάθμισης

 

ευχαριστώ.

λέτε να το έχουν έτοιμο rooted κλπ ... χα χα χα το δοκίμασε κανένας ? αξίζει γιατί δεν μπορώ να κάνω backup το δικό μου και δεν λέει να τα ξαναπερνάω από την αρχή

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

λέτε να το έχουν έτοιμο rooted κλπ ... χα χα χα το δοκίμασε κανένας ? αξίζει γιατί δεν μπορώ να κάνω backup το δικό μου και δεν λέει να τα ξαναπερνάω από την αρχή

 

:p ζηλιάρη! , αν περιμέντε 5 ώρες θα το κάνω εγώ μόλις επιστρέψω στο σπιτοεργαστήριο :cool:

Link to comment
Share on other sites

λέτε να το έχουν έτοιμο rooted κλπ ... χα χα χα το δοκίμασε κανένας ? αξίζει γιατί δεν μπορώ να κάνω backup το δικό μου και δεν λέει να τα ξαναπερνάω από την αρχή

Επιτελους ..:superman::respect::clap::clap::dance::yahoo::up:

 

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%96%CE%A4%CE%95-%CE%92lade/ZTE-Blade-%CE%9B%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82.aspx

Edited by palm
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό ρωτούσατε που είναι η 2.2 της wind και τώρα που βγήκε φοβάστε να την δοκιμάσετε; :lol:
Link to comment
Share on other sites

.....Επισημη αναβαθμιση απο τη wind ????:rolleyes: :cool:.......αν κανω την αναβαθμιση χανονται η 512 ram? :worry:

 

Ακριβως αυτο πρεπει καπιος να δοκιμαυει για να δουμε. :p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που γνωριζει,αν χανεται η 512? :worry:......και κατι αλλο....αυτη η αναβαθμιση ειναι η froyo ala wind δηλαδη?:cool:

 

Ευχαριστως να δοκιμασω.....αλλα το φοβαμαι λιγο μιας και δεν ειμαι και ο απολυτος χειρουργος :O :lol:οπως αρκετη εδω μεσα.....:ninja:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω πρέπει πρώτα να flashάρουμε το original recovery του blade. Λόγικα με clockwork δεν θα περνιεται.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...