Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιση ώρα το παλεύω να βρω τι φταίει.

Έχω συγχρονίσει gmail,skype,twitter και το facebook δεν συγχρόνιζε με τίποτα.

Πέντε λεπτά να αργούσες ακόμα να το πεις μπορεί και να το έσπαγα.

 

Καλά δε χρειάστηκε wipe αφού από στοκ πήγες στον zte; Σου δουλεύει κανονικά ο dialer και τα contacts; Επειδή σε τέτοια μετάβαση λένε να κάνεις οπωσδήποτε wipe.

 

Εμένα με βολεύει ο Zte dialer λοιπόν..!

Αν θες μπορείς να βάλεις το ίδιο addon με την RSL3 για aosp contacts, τώρα αν θες να έχεις και τους 2 δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις...! δεν ξέρω καν αν γίνεται..!

 

Ξέρει κάποιος πως γίνεται με τον Zte dialer όταν πληκτρολογείς έναν αριθμό να σου βγάζει τις επαφές του τηλεφώνου μόνο? (να μην εμφανίζει τις επαφές από sim δλδ)

 

Πάτα menu στις επαφές και αποεπέλεξε τα sim contacts. Το καλύτερο είναι να σβήσεις τελείως τη sim γιατί τα κάνει μπάχαλο σε εφαρμογές sms (go sms handcent κλπ σου δείχνουν ντε και καλά τις sim επαφές) αλλά και στο sync με το gmail.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά δε χρειάστηκε wipe αφού από στοκ πήγες στον zte; Σου δουλεύει κανονικά ο dialer και τα contacts; Επειδή σε τέτοια μετάβαση λένε να κάνεις οπωσδήποτε wipe.

 

Ναι δούλεψε μονο την πρώτη φορα crashare.

Τώρα για ποσο καιρό θα δούλευε ακόμα δεν ξέρω γιατί πέρασα το add on stock από την SS3 για να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

και πως σβήνω την sim?

 

Διαλεξε να δειχνει σαν επαφες μονο αυτες της SIM.

Mετα επελεξε τις ολες και διεγραψε τις.

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαινω επαφες διαλεγω μια επαφη και μετα menu και επιλεγω κοινη χρηση δεν μου εμφανιζει επιλογη για bluetooth ουτε για sms πως μπορω να τα κανω να εμφανιζοντε?

εχω τη stock rom της wind.

Link to comment
Share on other sites

HW UI is on but "Extra settings" can turn it off (no need for an addon), other addons are not changed so use RLS3 versions.τι σημαινει αυτο?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

HW UI is on but "Extra settings" can turn it off (no need for an addon), other addons are not changed so use RLS3 versions.τι σημαινει αυτο?

 

Στην rls3 για hardware acceleration αν ήθελες έβαζες αυτό :Swedish_Spring_RLS3_hw_ui.zip , αν δεν ήθελες, δεν το περνούσες.

 

Στην rls4 το hardware acceleration είναι ήδη μέσα στην rom και είναι ενεργοποιημένο αλλά υπάρχει η επιλογή να το κλείνεις με το app extra settings στο app drawer.

 

Τα άλλα add ons της rls3 ,Swedish_Spring_RLS3_blueish_kbd.zip ,Swedish_Spring_RLS3_aosp_contacts.zip,Swedish_Spring_RLS3_deskclock.zip αν τα θέλεις τα περνάς στην rls4. Είναι συμβατά με rls4 δηλαδή.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σβήσω τις επαφές από την sim.

Τις επιλέγω όλες, πατάω διαγραφή, και μου τις ξαναεμφανίζει!

Μου βγάζει ένα μήνυμα "delete sim card information error!"

καμιά ιδέα?

 

p.s. ούτε με contact2sim τις διαγράφει..!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σβήσω τις επαφές από την sim.

Τις επιλέγω όλες, πατάω διαγραφή, και μου τις ξαναεμφανίζει!

Μου βγάζει ένα μήνυμα "delete sim card information error!"

καμιά ιδέα?

 

p.s. ούτε με contact2sim τις διαγράφει..!

 

Βαλε την sim σε αλλο κινητο και σβηστες.Κι εγω ετσι εκανα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια απο τις 2 rls4 να βαλω;

αυτη MD5: ABDEBA7124419F6E7339829B04BC218C ή αυτη MD5: 4746588B4291C024CA4DB84FD5BAACCF ;εχω απο τα πρωτα blade και οχι απο αυτα που δυσκολευτηκαν πολλα παιδια να το αλλαξουν το boot.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια απο τις 2 rls4 να βαλω;

αυτη MD5: ABDEBA7124419F6E7339829B04BC218C ή αυτη MD5: 4746588B4291C024CA4DB84FD5BAACCF ;εχω απο τα πρωτα blade και οχι απο αυτα που δυσκολευτηκαν πολλα παιδια να το αλλαξουν το boot.

αυτή MD5: 4746588B4291C024CA4DB84FD5BAACCF

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτό http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/336102/official-2-2-upgrade-for-swedish-comviq-and-teliasonera-phones/ τι παίχτηκε ?

 

Αφου οι SS RLS2-3-4 βασίζονται πάνω στις official 2.2, τοτε γιατί γίνεται ντόρος στο πιο πάνω θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτό http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/336102/official-2-2-upgrade-for-swedish-comviq-and-teliasonera-phones/ τι παίχτηκε ?

 

Αφου οι SS RLS2-3-4 βασίζονται πάνω στις official 2.2, τοτε γιατί γίνεται ντόρος στο πιο πάνω θέμα ?

 

Απο οτι κατάλαβα για να μετατρέπουμε τα Gen1 σε Gen2 και αντιστροφα?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Swedish_Spring_RLS3_aosp_contacts.zip,Swedish_Spring_RLS3_d eskclock.zip αυτα τι ειναι? την εβαλα χτες την SS4 και εχω ολη μερα αν οιχτο μπλε δοντι και η μπαταρια δε λεει να πεσει.μπραβο.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποια καλύτερη βάση για αυτοκίνητο ή να πάρω αυτήν εδώ που είχε προταθεί παλιότερα;

Στα Jumbo με περίπου €3,5 μόνο, την έχω βάλει στο κάρο και είναι άψογη!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες είπα να ασχοληθώ λίγο με το Blade που το είχα αφήσει στην άκρη. Αρχικά προσπάθησα να αναβαθμίσω το Clockworkmod από την 2.5 στην 3.Χ χωρίς επιτυχία και μετά διάβασα για το ROM Manager στο Android Market.

 

Αφού το εγκατέστησα, κατάφερα μέσα από το Android να κάνω update το Clockworkmod (!!), να πάρω backup την υπάρχουσα 2.2 ROM και και μετά να περάσω την Swedish Spring RLS3 Re-spin από την κάρτα SD και πάντα μέσα από το Android, που ουσιαστικά είναι η SS RLS3 με κάποια καλούδια επιπλέον (π.χ. hw acceleration enabled, circular battery meter κλπ). Προς το παρόν το κινητό πηγαίνει μια χαρά και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με κάτι (π.χ. wifi, bluetooth, σήμα κινητού).

 

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από άλλες ROM, οπότε δεν μπορώ να τη συγκρίνω αλλά είμαι ευχαριστημένος. Επιπλέον, δεν χρειάστηκε να ψάξω λύση για backup/restore αφού είναι 2η συσκευή και δεν αποθηκεύω τίποτα εκεί... :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάρει αυτά και είμαι αρκετά ικανοποιημένος... στη θήκη όμως στις κάτω γωνίες έχω βάλει ταινία διπλής όψης για να ψηλώσει λίγο να κρατάει καλά το blade...

http://www.netimes.com/shop/dpl-universal-antivibration-car-mount-p-2652.html?cPath=80_753

http://www.netimes.com/shop/dpl-smartphone-holder-for-htc-desire-g7-a8181-google-nexus-one-p-2774.html?cPath=80_753

 

Στα Jumbo με περίπου €3,5 μόνο, την έχω βάλει στο κάρο και είναι άψογη!!! :)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, τελικά μετά από λίγο διάβασμα σε ένα σχετικό thread στο modaco κατέληξα στο CR-115 της nokia :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...