Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως είπε ο φίλος καλύπτει άψογα την οθόνη. Όχι τα κουμπιά.

Και κάνει και το κοψιματάκι στο ηχείο του ακουστικού.

Για την κάρτα πιστεύω οτι είναι καλή η τιμούλα. 16gb class 10 είναι και δοκιμασμένη με το κινητό ότι δουλεύει.

Υπάρχουν και άλλες με 20 ευρώ αλλά δεν ξέρεις αν θα σου δουλέψει στανταρ ή αν θα κλαις τα 20 και θα δώσεις κι άλλα....

Link to comment
Share on other sites

Δόκιμασε να κάνεις το εξής: Menu-Ρυθμίσες-Εφαρμογές-Διαχείριση εφαρμογών-Όλα βρίσκεις το "Κοινή χρήση μέσω Bluetooth" και κάνε Εκκαθάριση δεδομένων.

 

bluetooth file transfer απο το market.Κανε και καμια επανεκκινηση πρωτα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο...Τώρα όλα δουλεύουν κομπλέ...!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ξανα να συνδεθω με ενα αλλο bluetooth αυτη τη φορα...(ενα itech)...

Παλι τπτ...ενα SE Vivaz που εχω το βρισκει στις συσκευες αλλα τα bluetooth οχι....

Εχει προβλημα...??

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, σκεφτομαι να κάνω κάποιες δοκιμές ακόμα, και αν δω ότι δεν με βγάζει και δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία σε καμιά βδομάδα (για daily use), θα πάρω ένα πλήρες back-up και ένα titanium backup, και θα κάνω restore την stock.

Κρίμα πάντως γιατί είναι φοβερή ρομ η SS rls3.

Απίστευτη απόκριση και πολύ γρήγορη..!

Μήπως δεν έκατσε καλά το φλασάρισμα της ROM; Ή έχεις βάλει και τα δύο addons για bus overclocking και hardware acceleration?

 

Στο Modaco μόνο 2-3 βρήκα που έχουν ανάλογο πρόβλημα με το δικό σου (εδώ κι εδώ). Οι περισσότεροι λένε ότι έχουν διάρκεια μπαταρίας ίδια ή καλύτερη από τη stock ή τη FLB.

 

Μπορείς να επαναφέρεις τη stock ή να βάλεις την SS3 χωρίς τα 2 addons ή να περιμένεις την SS4 που θα έρθει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους βαλανε την SS3 ποση ωρα πηρε η ολη υποθεση?

Μολις την περασα, η διαδικασια του flashαρισματος ηταν πολυ γρηγορη (υπερβολικα θα ελεγα) αλλα εδω και κανα 5λεπτο που εχω δωσει reboot ειμαι στην δευτερη οθονη (εκει που γραφει ANDROID) και δεν μου εχει ανοιξει ακομα...

 

EDIT

 

Βαρεθηκα να περιμενω (περασε κανα 20λεπτο) και εκανα restore.

Τι μπορει να εφταιξε???

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας δεν εχω αυτο το τηλεφωνο πηρα το samsung 551 και θελω να ρωτησω δυο πραματα

1 θα βαλω μια καρτα 4 giga χρειαζεται να της κανω partitoin?

2 ορισμενα εικονιδια εφαρμογων που εχω εγκαταστησει χανονται απο την οθονη με αποτελεσμα να μη μπορω να τα ανοιξω τι μπορω να κανω γιαυτο? πχ χαθηκε ας πουμε το skype καποια στιγμη και αναγκαστηκα να το ξανακατεβασω να το εγκαταστησω τι γινεται ξερει κανενας ?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy 551 (i5510)

 

Στο παρόν θέμα γίνονται συζητήσεις για την συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους βαλανε την SS3 ποση ωρα πηρε η ολη υποθεση?

Μολις την περασα, η διαδικασια του flashαρισματος ηταν πολυ γρηγορη (υπερβολικα θα ελεγα) αλλα εδω και κανα 5λεπτο που εχω δωσει reboot ειμαι στην δευτερη οθονη (εκει που γραφει ANDROID) και δεν μου εχει ανοιξει ακομα...

 

EDIT

 

Βαρεθηκα να περιμενω (περασε κανα 20λεπτο) και εκανα restore.

Τι μπορει να εφταιξε???

 

Όσο παίρνει συνήθως, 5-6 λεπτά για το πρώτο boot ίσως και λίγο παραπάνω. 20 λεπτά πάντως όχι, ξαναδοκίμασε και τσέκαρε ότι το αρχείο σου έχει σωστό md5.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η πιο σταθερή ROM τώρα τελευταία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω update.

Ξαναδοκιμασα να περασω την SS3 και flashαρα κανονικα αυτη την φορα.

Τωρα περασα το titanium και κανω restore τις εφαρμογες μου.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι τα 2 addons

 

•Swedish_Spring_RLS3_ahb_overclocked.zip (50% AHB bus overclocking at all speeds starting from 480MHz addon) MD5: F19F537C96241854FC83CF190A9CFD19

 

•Swedish_Spring_RLS3_hw_ui.zip (Addon to enable hardware accellerated UI) MD5: 4BADCC0507FCFC22DE471A01241CE812

 

μπορω να περασω και τα 2? Τι διαφορα εχουν???

 

@klaount μαλλον δεν εκατσε καλα την πρωτη φορα

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η πιο σταθερή ROM τώρα τελευταία;

Ευχαριστώ

 

Αυτή http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls3-2011-03-27-oled-tft-gen1-gen2/

 

Εχω update.

Ξαναδοκιμασα να περασω την SS3 και flashαρα κανονικα αυτη την φορα.

Τωρα περασα το titanium και κανω restore τις εφαρμογες μου.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι τα 2 addons

 

•Swedish_Spring_RLS3_ahb_overclocked.zip (50% AHB bus overclocking at all speeds starting from 480MHz addon) MD5: F19F537C96241854FC83CF190A9CFD19

 

•Swedish_Spring_RLS3_hw_ui.zip (Addon to enable hardware accellerated UI) MD5: 4BADCC0507FCFC22DE471A01241CE812

 

μπορω να περασω και τα 2? Τι διαφορα εχουν???

 

@klaount μαλλον δεν εκατσε καλα την πρωτη φορα

 

Το δεύτερο είναι το κλασσικό hardware acceleration. Προσωπικά το έχω στο off γιατί ο LauncherPro δουλεύει καλύτερα χωρίς αυτό, και στο on δεν έχω δει τίποτα θετικό, ίσως αν παίζεις 3d games να δεις διαφορά.

Το πρώτο δεν το έχω δοκιμάσει αλλά κάνει αυτό που λέει: overclock το bus. Τα διάφορα components δλδ -ram cpu κλπ- θα επικοινωνούν μεταξύ τους γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που περασα την SS3 πριν κανω reboot περασα καπακια και αυτα τα 2, λες να φταιει αυτο?

 

edit

 

Μπηκα σε clock και περασα το hw_ui και τωρα που εκανα reboot παλι κολλαει στην 2η οθονη...

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Εγω που περασα εχθες την SS3 δεν ειχα κανενα προβλημα και περαστηκε και πολυ γρηγορα...κανα 2λεπτο εκανε....αφου ανοιξε το κινητο μετα περασα τα δυο add ons και αυτα χωρις προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

η Swedish Spring RLS3 και με τα addons και χωρίς αυτά παρουσιάζει στα γραφικά των παιχνιδιών κάποια κολλήματα (στα πολλά φρούτα βλέπεις να ψιλοκολλά η κίνησή τους ) κάτι που δεν συμβαινει με την cm7
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα έδωσα σε ένα φίλο το κινητό να παίξει και το εριξε κάτω :mad:

. Η οθόνη δεν έπαθε ούτε μια γρατζουνιά εκτός απο το πάνω μερος κοντά στο power switch (έγινε μικρό βαθούλωμα ανάμεσα στο μπροστινό και το πίσω καπάκι) Πού μπορώ να βρω full housing ή μπορώ να το φτιάξω κάπως?

 

μπορεί κάποιος να το απαντήσει γιατί θάφτηκε?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να το απαντήσει γιατί θάφτηκε?

 

προς το παρόν με το ζόρι βρίσκεις μπαταρία, πόσο μάλλον καπάκια... (ή οθόνη που θέλω εγώ) περίμενε λίγο καιρό και βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που περασα την SS3 πριν κανω reboot περασα καπακια και αυτα τα 2, λες να φταιει αυτο?
Γενικά συνίσταται αφού πρώτα βάλεις την "καθαρή" ROM, να αφήσεις το κινητό να κάνει κανονικά την πρώτη εκκίνηση. Μόνο μετά απ' αυτό βάζεις και τα διάφορα addons ή/και themes.

 

η Swedish Spring RLS3 και με τα addons και χωρίς αυτά παρουσιάζει στα γραφικά των παιχνιδιών κάποια κολλήματα (στα πολλά φρούτα βλέπεις να ψιλοκολλά η κίνησή τους ) κάτι που δεν συμβαινει με την cm7
Δε συγκρίνεται η CM7 στα παιχνίδια με καμιά άλλη ROM.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πως θα στειλω μια επαφη με bluetooth

οταν παω στην επαφη και μετα παταω στο share μου εχει μονο επιλογη για barcode scanner email kai gmail πως θα γινει να εμφανιζεται και το bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά συνίσταται αφού πρώτα βάλεις την "καθαρή" ROM, να αφήσεις το κινητό να κάνει κανονικά την πρώτη εκκίνηση. Μόνο μετά απ' αυτό βάζεις και τα διάφορα addons ή/και themes.

 

Δεν ειναι αυτο τελικα, ξαναπερασα την rom σκετη, επαιξε κανονικοτατα και οταν περασα το hw addon το κινητο δεν ανοιγε, εμενε στην δευτερη οθονη που γραφει ANDROID.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν με το ζόρι βρίσκεις μπαταρία, πόσο μάλλον καπάκια... (ή οθόνη που θέλω εγώ) περίμενε λίγο καιρό και βλέπεις...

 

γιατι το πουλας?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω... Μάιο θα έρθει...

Οφ-τόπικ, αλλά προσωπικά σου προτείνω να κρατήσεις το Blade σου...

Το Skate δεν έχει αρκετά πλεονεκτήματα για να το αλλάξεις. Απο τον επεξεργαστή δεν κερδίζεις τίποτα μάλλον τελικά γιατί είναι ARMv6, η οθόνη μπορεί να είναι μεγαλύτερη αλλά έχει την ίδια ανάλυση και το Blade έχει τρομερό support, δεν ξέρεις αν θα γίνει αυτό και για το Skate (και ακόμα και να γίνει, θα πάρει κάποιους μήνες).

Κυρίως όμως μην το πάρεις γιατί βγαίνουν όλο και περισσότερα πράγματα μόνο για ARMv7, περίμενε να πάρεις κάποια άλλη φτηνή συσκευή που να έχει ARMv7 (όλο και κάποια θα βγεί).

 

(Αν έρθει και είναι v7 αγνόησε τα παραπάνω :p)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...