Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα mkv ειναι που με ενδιαφερουν. Τι εννοεις προβληματα;

 

Επισης υπαρχει τροπος να εχω το wifi κλειστο; Ή ειναι παντα ανοικτο; Τελος, πως μπορω να εμποδισω να συνδεεται με το Cosmote Internet καθε φορα που προσπαθει μια εφαρμογη να παρει δεδομενα απο το Internet. Δε συνδεεται, αλλα καμμια φορα μπορει να γινει το κακο και να χρεωθω.

 

καλησπερα. αυτο που εχω διαπιστωσει στα mkv ειναι πως αν εχει χρησιμοποιηθει νεα εκδοση του mkvmerge δεν τα παιζει το Ν8. επισης δεν παιζει και αυτα που εχουνε dts ηχο. δες εδω εναν οδηγο που εχω φτιαξει. μπορει να σε βοηθησει λιγο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. αυτο που εχω διαπιστωσει στα mkv ειναι πως αν εχει χρησιμοποιηθει νεα εκδοση του mkvmerge δεν τα παιζει το Ν8. επισης δεν παιζει και αυτα που εχουνε dts ηχο. δες εδω εναν οδηγο που εχω φτιαξει. μπορει να σε βοηθησει λιγο :)

καλησπερα, μηπως ξερεις τον τροπο για να μην εμφανιζονται στην εκθεση τα διαφορα εικονιδια-εικονες των εγκατεστημενων προγραμματων?

μπορω να τα κανω κρυφα αρχεια, αλλα δοκιμαζοντας διαφορους φακελλους πχ system κτλ στο τελος καταφερα ναχασω προσωρινα τις συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως ξερεις τον τροπο για να μην εμφανιζονται στην εκθεση τα διαφορα εικονιδια-εικονες των εγκατεστημενων προγραμματων?

μπορω να τα κανω κρυφα αρχεια, αλλα δοκιμαζοντας διαφορους φακελλους πχ system κτλ στο τελος καταφερα ναχασω προσωρινα τις συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας

 

Θα πρέπει να κάνεις κάτι σαν το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2943628&highlight=system#post2943628

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

Και εγώ μπαίνω στην μεγάλη παρέα σας γιατί μόλις σήμερα έγινα κάτοχος του N8 dark grey και μέχρι στιγμής είμαι στο ψάξιμο.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικές…

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις κάτι σαν το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2943628&highlight=system#post2943628

σε ευχαριστω για την αμεσοτητα, αλλα θα πρεπει να υπαρχει κατι πιο απλο....

Link to comment
Share on other sites

Εχω τους αισθητηρες περιστροφης μονο για να αλλαζει η οθονη οταν το γυριζω πλαγια σε portait mode, αλλα αυτο κανει και σιγαση σε κλησεις και ξυπνητηρι, ενω τα εχω απενεργοποιημενα! Ξερει κανεις γιατι;

 

Επισης οποιος ξερει εαν το wifi του κινητου ειναι μονιμα ανοικτο. Παντως εχω την σαρωση στο απενεργοποιημενη, να μη γινεται αυτοματα.

 

Ξερετε εαν υπαρχει περιπτωση να χρεωθω απο το ovi store για το δωρεαν υλικο που κατεβαζω;

 

Τελος, επειδη το κινητο ειχε μεσα πολλα φιλανδικα προγραμματα τα οποια εσβησα, αλλα εχει και μουσικες απο φιλανδια και διαφορες φωτογραφιες και δε ξερω και εγω τι αλλο, μπορω να του κανω ενα φορματ; Θα υπαρχει καποιο προβλημα με την γλωσσα; Για πειτε ιδεες.. Οπως και αν μπορω να του κανω firmware update και ποια εκδοση να περασω. Εχει την PR1.2 απο 11/03/2011.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλώς ήρθα στην παρέα σας, καθώς από σήμερα είμαι και εγώ κατοχος του εν λόγω κινητου.

Η αγορά έγινε από το tech easy στην τιμή των 336 Ευρώ και είναι ελληνικότατο με Product Code 059F047 (Dark Grey).

Βέβαια είναι branded από την cosmote αλλά σε αυτή την τιμή μικρό το κακό.

 

Οπότε δεν έχω προβλημα με τις αναβαθμισεις;

 

Από το πρώτο ψάξιμο το κινητό είναι πολύ καλό και ξεπερνά τις όχι τόσο υψηλες προσδοκιες μου στην πρακτικοτητα του μενου.

Μπορεί να υστερεί απο αλλα κινητά σε εφαρμογες, αλλά εγω το πήρα κυρίως για την μπαταρία και την καμερα.

Και τώρα οι πρώτες ερωτήσεις.

 

1. Αν και στις ρυθμίσεις το wlan είναι στο μη αυτόματο, παρατήρησα ότι στη σχετική συντόμευση μου λεει πάντα δικτυα διαθεσιμα.

Αυτό σημαίνει ότι είναι πάντα ενεργοποιημένο το wi fi; Kαι αν ναι πως το απενεργοποιώ εκτός από το ναενεργοποιώ την εξοικονομηση μπαταρίας;

 

2. Τοποθέτησα μια κάρτα micro sd που ειχα πολλά αρχεια. Οκ τα βρηκα και τα ταξινόμησα σε διάφορα αλμπουμ κλπ.

Πουθενα δε βρίσκω όμως που προεπιλέγω σε ποια μνήμη (τηλέφωνο ή sd) θα αποθηκευονται οι φώτο, τα βιντεο και αρχεία που θα λαμβάνω με bluetooth από αλλα κινητά.

Για βοηθήστε που βρισκονται αυτές οι επιλογές.

 

Τράβηξα δυο φώτο και τις βρίσκω στις λήψεις και μπορώ να τις βάλω σε αλμπουμ, αλλά στο γραφείο-διαχειριση αρχειων δεν τη βρίσκω σε κανένα φακελο. Βεβαια με δυσκολεύει αφανταστα ότι στο εικονίδιο αριστερα δεν υπάρχει σε σμίκρυνση η φώτο, όπως γίνεται όταν επιλέξω από το αρχικό μενου φώτο. Άλλαζει κάπως αυτό;

 

Και εστώ την βρίσκω πως μπορώ το συγκεκριμένο αρχειο να το αντιγράψω από τη μια μνήμη στην άλλη, χωρίς να χρειαστώ να κάνω γενικα αντίγραφο ασφαλείας

 

Παιδιά βοηθήστε γιατί θα ο χρησιμοποιώ αρκετά ως κάμερα και θέλω να τις αποθηκευω κυρίως στην sd.

 

3. Eχει qwerty πληκτρολογιο και αν ναι πως το ενεργοποιώ;

 

 

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ, αλλά ιδίως για τις ερωτήσεις στο 2 θα ήθελα να μου απαντησετε, αν είναι δυνατόν;

 

Ευχαριστώ.

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δι το κινητο να γινεται αργο πολυ. δεν εχω εγκαταστησει τιποτα στο c και δεν εχω τιποτα τρελο να τρεχει απο πισω. φοβαμαι οτι επειδη στο C εχω μονο 51 μβ ελευθερα (δε καταλαβαινω πως γεμισαν αφου δεν εγκαθιστω εκει τιποτα) γιαυτο κολαει. υπαρχει κανας φακελος που μπορει να εχει αρχεια αχρειαστα που μπορω να σβησω?

εχω βαρεθεοι να βλεπω το μηνυμα μνημη πληρης

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν έχω προβλημα με τις αναβαθμισεις;

Μέχρι τώρα δεν έδειξε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Μαλλον το αντίθετο θα έλεγα.

Αν αργότερα η κοτε αποφασίσει να μην σου περάσει κάποιο firmware, ας είναι καλά το navifirm...

Αν και στις ρυθμίσεις το wlan είναι στο μη αυτόματο, παρατήρησα ότι στη σχετική συντόμευση μου λεει πάντα δικτυα διαθεσιμα.

Αυτό σημαίνει ότι είναι πάντα ενεργοποιημένο το wi fi; Kαι αν ναι πως το απενεργοποιώ εκτός από το ναενεργοποιώ την εξοικονομηση μπαταρίας;

To wlan είναι πάντα ενεργό. Αν το βάλεις σε Απενεργοποίηση σάρωσης θα κερδίσεις σε μπαταρία σίγουρα.

Αν επίσης επιλέξεις ερώτηση πάντα στις χρήσεις δεδομένων θα σε ρωτάει πρίν κάνει σύνδεση.

Πουθενα δε βρίσκω όμως που προεπιλέγω σε ποια μνήμη (τηλέφωνο ή sd) θα αποθηκευονται οι φώτο, τα βιντεο και αρχεία που θα λαμβάνω με bluetooth από αλλα κινητά.

Για βοηθήστε που βρισκονται αυτές οι επιλογές.

Δε νομίζω να έψαξες αρκετά... Αν πας ρυθμίσεις>Ρυθμ.εφαρμογών>κάμερα θα βρεις τις επιλογές που θελεις.

( hint : μνήμη σε χρήση )

Τράβηξα δυο φώτο και τις βρίσκω στις λήψεις και μπορώ να τις βάλω σε αλμπουμ, αλλά στο γραφείο-διαχειριση αρχειων δεν τη βρίσκω σε κανένα φακελο.

E:\Images\Κάμερα\φάκελος με μήνα-έτος\ ή στο F αντίστοιχα αν έχεις βάλει την sd.

Βεβαια με δυσκολεύει αφανταστα ότι στο εικονίδιο αριστερα δεν υπάρχει σε σμίκρυνση η φώτο, όπως γίνεται όταν επιλέξω από το αρχικό μενού φώτο. Αλλάζει κάπως αυτό;

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Και εστώ την βρίσκω πως μπορώ το συγκεκριμένο αρχειο να το αντιγράψω από τη μια μνήμη στην άλλη, χωρίς να χρειαστώ να κάνω γενικα αντίγραφο ασφαλείας

Δεν είναι και τόσο δύσκολο. πατάς πάνω στο αρχείο (παρατεταμένα) και βγαίνουν οι επιλογές.

Eχει qwerty πληκτρολογιο και αν ναι πως το ενεργοποιώ;

Όταν είναι να γράψεις το γυρνάς στο πλάι. Όταν με το καλό αναβαθμιστείς με την αννούλα θα μπορείς να το επιλέξεις και στο κανονικό.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για φωτο και βιντεο τη βρηκα την προεπιλογή.

Ανοιγεις την κάμερα και πας στις ρυθμισεις-μνημη χρησ και τα αποθηκεύει σε έναν φακελο που έκανα αμαν να το βρω.

Για τα υπόλοιπα αρχεια όμως (ηχους, βιντεο κλπ) που λαμβάνω από bluetooth κυρίως πως προεπιλέγω την μνημη αποθήκευσης;

Στη διαχειριση αρχείων τελικά υπάρχει δυνατοτητα να βλέπω αριστερά σε μικρογραφια την εικονα, βιντεο κλπ γιατι αλλιώς είναι δύσκολα τα πράγματα.

 

 

Edit: Μpapad σε ευχαριστω πολύ, τελικά κάποια τα βρήκα και μόνος μου. Μηπως εχεις απάντηση στα ανωτέρω.

Αυτό που λέω για τη μικρογραφία ειναι ότι όταν πάω στις φωτο από το κεντρικό μενού βλέπω στη λίστα ήδη τη φωτογραφία σε σμίκρυνση.

Οταν πάω όμως στη διαχειριση αρχειων κλπ, δεν τις βλέπω στη λίστα, καθως αριστερα έχουν όλες το ίδιο εικονίδιο και δυσκολευει την ταξινομηση, διαγραφή τους κλπ

 

Με τον όρο απενεργοποιηση σάρωσης εννοείς wlan ρυθμισεις-προβ διαθεσ Ποτέ;

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

1. Αν και στις ρυθμίσεις το wlan είναι στο μη αυτόματο

2. Τοποθέτησα μια κάρτα micro sd που ειχα πολλά αρχεια.

3. Eχει qwerty πληκτρολογιο και αν ναι πως το ενεργοποιώ;

Ευχαριστώ.

 

καλοριζικο!

 

1 πατα πάνω του και επέλεξε απενεργοποίηση σαρωσης...

2 νομίζω ότι λαμβάνεις πάει στη μαζική αποθήκευση... Από τις επιλογές στη κάμερα επιλεγείς που αποθηκεύονται(νομίζω είναι από την αρχή στο Ε:images)για αντιγραφή απλά πατάς για λίγη ώρα το αρχείο και θα βγει η επιλογή...

3 όταν γράφεις οριζόντια θα βγει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@stama ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

Με την διαχείριση αρχείων της συσκευής δεν μπορείς να δεις μικρογραφίες,μπορείς να εγκαταστήσεις όμως τον X-plore για κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τους αισθητηρες περιστροφης μονο για να αλλαζει η οθονη οταν το γυριζω πλαγια σε portait mode, αλλα αυτο κανει και σιγαση σε κλησεις και ξυπνητηρι, ενω τα εχω απενεργοποιημενα! Ξερει κανεις γιατι;

 

Επισης οποιος ξερει εαν το wifi του κινητου ειναι μονιμα ανοικτο. Παντως εχω την σαρωση στο απενεργοποιημενη, να μη γινεται αυτοματα.

 

Ξερετε εαν υπαρχει περιπτωση να χρεωθω απο το ovi store για το δωρεαν υλικο που κατεβαζω;

 

Τελος, επειδη το κινητο ειχε μεσα πολλα φιλανδικα προγραμματα τα οποια εσβησα, αλλα εχει και μουσικες απο φιλανδια και διαφορες φωτογραφιες και δε ξερω και εγω τι αλλο, μπορω να του κανω ενα φορματ; Θα υπαρχει καποιο προβλημα με την γλωσσα; Για πειτε ιδεες.. Οπως και αν μπορω να του κανω firmware update και ποια εκδοση να περασω. Εχει την PR1.2 απο 11/03/2011.

 

 

οχι το wifi δεν ειναι μονιμα ανοικτο, αν ομως σου συνδεεται αυτοματα τσεκαρε τις ρυθμισεις του email και βαλε τα widgets στην αρχικη οθονο σε εκτος συνδεσης

 

απο το οβι στορ ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να χρεωθεις για το ΔΩΡΕΑΝ υλικο που κατεβαζεις, αλλωστε γι αυτο ειναι δωρεαν

 

δεν ξερω αν θα χασεις την γλωσσα με φορματ πρεπει να μας πεις αν ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης, παντως και να την χασεις η διαδικασια φλασαρισματος ωστε να περασεις τα ελληνικα δεν ειναι δυσκολη

 

οσο για τους αισθητηρες μηπως εχεις βαλει καμια βοηθητικη εφαρμογη γι αυτη τη δουλεια η οποια τρεχει στο μπακγκραουντ;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που λέω για τη μικρογραφία ειναι ότι όταν πάω στις φωτο από το κεντρικό μενού βλέπω στη λίστα ήδη τη φωτογραφία σε σμίκρυνση.

Οταν πάω όμως στη διαχειριση αρχειων κλπ, δεν τις βλέπω στη λίστα, καθως αριστερα έχουν όλες το ίδιο εικονίδιο και δυσκολευει την ταξινομηση, διαγραφή τους κλπ

 

Υπάρχει μια εφαρμογή αλλά μόνο για τις φώτο, ψάξε γιά PhotoBook.v2.10(0).s60v3.v5.s^3

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα χασεις την γλωσσα με φορματ πρεπει να μας πεις αν ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης, παντως και να την χασεις η διαδικασια φλασαρισματος ωστε να περασεις τα ελληνικα δεν ειναι δυσκολη

 

οσο για τους αισθητηρες μηπως εχεις βαλει καμια βοηθητικη εφαρμογη γι αυτη τη δουλεια η οποια τρεχει στο μπακγκραουντ;

Παραεισαγωγης ειναι και οντως σκεφτομαι να του κανω format, γιατι εχει μεσα διαφορα πραγματα που δε τα θελω! Και να βαλω καμμια καινουρια εκδοση. Για πειτε πως θα το κανω και πως θα περασω τα ελληνικα μετα.

 

Δεν εχω βαλει καμμια βοηθητικη εφαρμογη.. Δε ξερω γιατι το κανει αυτο. Ξερει κανεις; Μηπως να απενεργοποιησω τελειως τους αισθητηρες;

 

Τελος, που προτεινετε να εγκαταστω τις εφαρμογες και τα παιχνιδια; Στη μνημη του κινητου ή στην καρτα μνημης; Τις φωτογραφιες,βιντεο και τραγουδια θα τα εχω στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένοντας εναγωνίως την Anna ήθελα να ρωτήσω γιατί εδώ και μια βδομάδα όποια φωτογραφία βγάζω μου την εμφανίζει σε μικρότερο μέγεθος σε σχέση με τις άλλες στο lansdscape mode; Έχει συμβεί σε κάποιον από σας;
Link to comment
Share on other sites

Αναμένοντας εναγωνίως την Anna ήθελα να ρωτήσω γιατί εδώ και μια βδομάδα όποια φωτογραφία βγάζω μου την εμφανίζει σε μικρότερο μέγεθος σε σχέση με τις άλλες στο lansdscape mode; Έχει συμβεί σε κάποιον από σας;

 

γιατί την έχεις στα 12mp... Κανε pinch to zoom η πήγαινε στις ρυθμίσεις να το βάλεις στα 9

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.

Σημερα μου συνέβη το εξής:

Πήγα σε ένα μαγαζι που δεν είχε σήμα και το κινητό μπήκε αυτόματα στο προφιλ εκτος σύνδεσης.

Ενω έφυγα από το μαγαζί, περίμενα κανα δύο λεπτά να επανέλθει στο δικτυο, αλλά τίποτα.

Πάτησα αλλαγη προφίλ σε γενικό και με ρωτησε αν θελω να επανέλθω εντος δικτύου, απάντησα ναι και ολα καλά.

Το ερώτημα μου είναι καθε φορά που βρίσκομαι εκτος δικτύου θα γίνεται αυτό; Θα πρέπει να έχω εγω το νου μου ή είναι κάποια ρύθμιση;

Εννοειται ότι στην αναζητηση δικτύου έχω επιλέξει αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγης ειναι και οντως σκεφτομαι να του κανω format, γιατι εχει μεσα διαφορα πραγματα που δε τα θελω! Και να βαλω καμμια καινουρια εκδοση. Για πειτε πως θα το κανω και πως θα περασω τα ελληνικα μετα.

 

Δεν εχω βαλει καμμια βοηθητικη εφαρμογη.. Δε ξερω γιατι το κανει αυτο. Ξερει κανεις; Μηπως να απενεργοποιησω τελειως τους αισθητηρες;

 

Τελος, που προτεινετε να εγκαταστω τις εφαρμογες και τα παιχνιδια; Στη μνημη του κινητου ή στην καρτα μνημης; Τις φωτογραφιες,βιντεο και τραγουδια θα τα εχω στην καρτα μνημης.

 

οδηγιες για το πως θα περασεις τα ελληνικα αν τα χασεις μετα το φορματ θα βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

 

οδηγιες για το πως θα κανεις το φορματ θα βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305383

 

να εγκαθιστεις τις εφαρμογες και τα παιχνιδια στην καρτα μνημης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα και ουτε βαραινει το κινητο :D

Link to comment
Share on other sites

οδηγιες για το πως θα περασεις τα ελληνικα αν τα χασεις μετα το φορματ θα βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

 

οδηγιες για το πως θα κανεις το φορματ θα βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305383

 

να εγκαθιστεις τις εφαρμογες και τα παιχνιδια στην καρτα μνημης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα και ουτε βαραινει το κινητο :D

Δεν προτείνεται το hard reset με κανέναν από τους προαναφερθέντες τρόπους, μέχρι νεοτέρας.

Ο λόγος είναι πως μετά από hard reset παρατηρήθηκε πως χάνονται οι εφαρμογές των Ovi Maps και του Ovi Store και η επαναφορά τους δεν είναι δυνατή ούτε με εγκατάσταση εκ νέου του λογισμικού.

 

Τι να κανω τελικα;; :(

 

Μηπως απλα να μου λεγατε τι δε χρειαζεται και να το σβησω απο την διαχειριση εφαρμογων; Λογικα οσοι εχουν παραεισαγωγης ( φιλανδικο ), τα ιδια προγραμματα θα ειχαν και αυτοι.

 

Και εαν υπαρχει καποια καινουρια εκδοση να το αναβαθμισω. Εχω την PR1.2 που ειναι παμπαλαια!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

η 1.2 δεν ειναι καθολου παμπαλαια,ειναι για τις πιο πολλες συσκευες η τρεχουσα εκδοση(με καποιες να εχουν την 1,1 αλλα εχουν μικρες διαφορες), αλλα κανε υπομονη γιατι ως τα τελη αυγουστου θα ερθει η αννουλα(2.0) και τοτε θα μπορεις να αναβαθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα μεσω OTA και οντως δεν εχει update. Αλλα ενταξει εμεις στην Ελλαδα ειμαστε και λιγο καθυστερημενοι. Σιγουρα εχουν βγει μερικα καλα modded firmwares, αλλα θα ειναι στα αγγλικα.

 

Τωρα το αλλο με το hard format, μπορει να επιβεβαιωσει κανεις εαν στην εκδοση 1.2 χανονται τα ovi maps και ovi store; Ή καποιος που εχει παραεισαγωγης να μου πει τι ακριβως να σβησω. Εχει διαφορες μλκς μεσα και κατι CNN κτλ..

Link to comment
Share on other sites

με την 1.1 αν γίνει φορματ χάνονται τα ovi store και ovi maps; κάπου διάβασα ότι δεν χάνονται, αληθεύει;

 

και γω το ίδιο νομίζω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα μεσω OTA και οντως δεν εχει update. Αλλα ενταξει εμεις στην Ελλαδα ειμαστε και λιγο καθυστερημενοι. Σιγουρα εχουν βγει μερικα καλα modded firmwares, αλλα θα ειναι στα αγγλικα.

 

Τωρα το αλλο με το hard format, μπορει να επιβεβαιωσει κανεις εαν στην εκδοση 1.2 χανονται τα ovi maps και ovi store; Ή καποιος που εχει παραεισαγωγης να μου πει τι ακριβως να σβησω. Εχει διαφορες μλκς μεσα και κατι CNN κτλ..

 

 

εγώ σε γερμανικό Ν8 δεν έχασα ούτε όβι στορ όυτε νόκια μαπς μετά από χαρντ ριζέτ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...