Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι γινεται...

βασικα ειναι το μονο που γινεται αν θυμαμαι καλα....

καπου στις ρυθμισεις εχει επιλογη για το ποιος broswer θελεις να ειναι ο προεπιλεγμενος.....

δεν πιανει πουθενα αλλου εκτος απο τα mail....εκει αν πχ διαλεξεις τον οπερα τα link στο μαιλ θα ανοιγουν με τον οπερα...

διορθώστε με αν κανω λαθος...αλλα ετσι το θυμαμαι....

 

Σωστά, το βρήκα, είναι στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις εφαρμογών - προεπιλεγμ. εφαρμογ. - περιήγηση διαδικτύου δίνει την επιλογή να επιλέξω τον Opera Mobile (παρ' όλο που έχω και τον mini, αυτόν δεν τον βγάζει σαν επιλογή). Ευχαριστώ.

 

EDIT: Αν βάλω φορτιστή αυτοκινήτου στην θύρα micro usb θα μπορώ να φορτίζω, ή θα κάψω τίποτα;;

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

EDIT: Αν βάλω φορτιστή αυτοκινήτου στην θύρα micro usb θα μπορώ να φορτίζω, ή θα κάψω τίποτα;;

 

Δουλεύει κανονικά ο φορτιστής αυτοκινήτου στην θύρα usb έτσι κάνω και εγώ κανένα πρόβλημα!!!

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Outlook μπορεί να κάνει συγχρονισμό με την σουίτα της άλλης συσκευής,και στην συνέχεια η ίδια διαδικασία μέσω του ovi suite για να περαστούν οι επαφές στο N8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φίλος αγόρασε το τηλέφωνο. Άσχετος αυτός,άσχετος κι εγώ από το λειτουργικό του. Μια βοήθεια παρακαλώ. Θέλει να περάσει τις επαφές του από το προηγούμενο τηλέφωνό του. Πώς μπορεί να γίνει και αν υπάρχει τρόπος να αποθηκευτούν κάπου,όπως σε εμάς στο android στο google ή στο outlook, ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πάλι!

εκτός από τον υπολογιστή, μπορείς και με λογαριασμό nokia να κανείς συγχρονισμό με το ovi στο σύννεφο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Στα ξαφνικα ενω δεν ειχα προβλημα με το wlan,τωρα στα μερη που πηγαινω(καφετεριες)δεν μπορω να σερφαρω.μου βγαζει τα μαγαζια αλλα δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα,μεσω του κωδικου τους που εχω.οι ρυθμισεις μου ειναι οκ! τι κανω ρε παιδια;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε όμως να βάλεις ξανά την 014.002

Διάλεξε μία απο τις παρακάτω που έχουν και Ελληνικά !!!

 

0599902: balkans_blu

0599774: balkans_dg

0599850: balkans_gr

0599925: balkans_or

059G153: balkans_pink

0599831: balkans_wh

 

;)

 

ευχαριστώ πολύ μόλις πέρασα το 0599774 αλλά δεν κατάφερα να βάλω και τα αρχεία της 16Gb internal memory αν και κατέβασα και το σχετικό αρχείο από το Navifirm

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Αν βάλω φορτιστή αυτοκινήτου στην θύρα micro usb θα μπορώ να φορτίζω, ή θα κάψω τίποτα;;

 

Δουλεύει κανονικά ο φορτιστής αυτοκινήτου στην θύρα usb έτσι κάνω και εγώ κανένα πρόβλημα!!!

 

Πολυ βολικο, ευχαριστω!

Το ιδιο συμβαινει και με φορτιστη πριζας micro usb;

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ βολικο, ευχαριστω!

Το ιδιο συμβαινει και με φορτιστη πριζας micro usb;

 

Ναι, μπορείς να φορτίσεις το κινητό κανονικότατα με όλους τους micro usb φορτιστες. (Σπιτι/αυτοκίνητο/PC)

 

Αυτό που δεν έχω προσέξει είναι η πιθανή διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης μεταξύ Usb και απλού.

 

Προσωπικά πάντως προσπαθώ να το φορτίζω απο τον απλό φορτιστή, για να μην επιβαρύνω το usb, καθότι στο n900 μου είχε ξεκολήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γνωρίζει κάποιος πόσο έχει αυτή τη στιγμή η συσκευή στα Νokia Care? Επίσης ποια είναι η αναλογία να τύχει με κοκκινίλα στην οθόνη?:confused:
Link to comment
Share on other sites

εκτός από τον υπολογιστή, μπορείς και με λογαριασμό nokia να κανείς συγχρονισμό με το ovi στο σύννεφο...

 

επισης χωρις pc χωρις internet μεσω bluetooth μονο με τα κινητα..αν και μερικες εταιριες δεν το υποστηριζουν..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γνωρίζει κάποιος πόσο έχει αυτή τη στιγμή η συσκευή στα Νokia Care? Επίσης ποια είναι η αναλογία να τύχει με κοκκινίλα στην οθόνη?:confused:

 

δεν έχει παίσει φίλε μου στα 500 είναι και για την κοκκινίλα εδώ μέσα τουλάχιστον η 8 στους 10 εχουν το πρόβλημα αυτο το οποίον βέβαια δεν επηρεάζει την λειτουργία του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παιδια εχω προβλημα,με το hdmi οποτε το συνδεω με την τηλεοραση ο ηχος ακουγετε απο το κινητο,δεν μπορω να ρυθμισω απο το κινητο και μερικες φορες τις ποιο πολλες δεν ακουγετε ουτε απο το κινητο,ενω εικονα εχω μια χαρα
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθές αντιμετώπισα το πρώτο πρόβλημα στο Ν8.. Είχα βάλει προ ημερών το πρόγραμμα battery monitor 2 και χθές έβαλα το fast panel x.. Το κινητό το έχω τις περισσότερες φορές σε εξοικονόμηση ενέργειας και όποτε δεν το έχω σε έξοικονόμηση, έχω τον αισθητήρα φωτός ένα κλίκ πάνω απο τη μέση.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω λοιπόν είναι πως με το που εγκατέστησα το fast panel x και έβαζα το κινητό σε εξοικονόμηση ενέργειας ή του έβαζα τη μικρότερη φωτεινότητα με τον αισθητήρα φωτός, αυτό μου δείχνει την οθόνη με την υψηλή φωτεινότητα(ασχέτως αν εγω το έχω ορίσει σε εξοικονόμηση ή μικρότερη φωτεινότητα)..

Τώρα έχω βγάλει και το battery monitor 2 και το fast panel x και η φωτεινότητα παραμένει στο υψηλότερο πεδίο ή έστω σε αρκετα υψηλό επίπεδο χωρίς να δείχνει διαφορά με την εξοικονόμηση ή με τη μείωση του αισθητήρα φωτός..

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα φωτεινότητας; Βασικά βάζω συνεχώς εξοικονόμηση για περισσότερη αυτονομία και αν δεν υπάρχει η δυνατότητα να μειώσω την φωτηνότητα οθόνης η μπαταρία θα πέφτει κατακόρυφα.. Με εξοικονόμηση η μπαταρία μου κράταγε 4-5 μέρες..

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει.. Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γνωρίζει κάποιος πόσο έχει αυτή τη στιγμή η συσκευή στα Νokia Care? Επίσης ποια είναι η αναλογία να τύχει με κοκκινίλα στην οθόνη?:confused:

 

Βασικα αν δεν εχει κοκκινιλα παιξε και ενα λοττο μετα :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παιδια εχω προβλημα,με το hdmi οποτε το συνδεω με την τηλεοραση ο ηχος ακουγετε απο το κινητο,δεν μπορω να ρυθμισω απο το κινητο και μερικες φορες τις ποιο πολλες δεν ακουγετε ουτε απο το κινητο,ενω εικονα εχω μια χαρα

 

κανεις δεν γνωριζει...σε κανεναν δεν το εχει κανει...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφέρει κανείς τις κινήσεις τύπου swype για το αναδυόμενο παράθυρο του multitasking και το κλείσιμο/άνοιγμα του κεντρικού μενού , είτε εδώ ελλάδα είτε στο εξωτερικό ??? . Σε portrait επάνω αριστερά προς τα κάτω ευθεία ( για μετάβαση και κλείσιμο μενού) & επάνω αριστερά προς τα δεξιά και κέντρο της οθόνης για το multitasking. 'Η το κάνει μόνο το δικό μου Ν8...!!!!???
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφέρει κανείς τις κινήσεις τύπου swype για το αναδυόμενο παράθυρο του multitasking και το κλείσιμο/άνοιγμα του κεντρικού μενού , είτε εδώ ελλάδα είτε στο εξωτερικό ??? . Σε portrait επάνω αριστερά προς τα κάτω ευθεία ( για μετάβαση και κλείσιμο μενού) & επάνω αριστερά προς τα δεξιά και κέντρο της οθόνης για το multitasking. 'Η το κάνει μόνο το δικό μου Ν8...!!!!???

 

μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή; η μήπως έχεις κανα Ν9 ; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παιδια εχω προβλημα,με το hdmi οποτε το συνδεω με την τηλεοραση ο ηχος ακουγετε απο το κινητο,δεν μπορω να ρυθμισω απο το κινητο και μερικες φορες τις ποιο πολλες δεν ακουγετε ουτε απο το κινητο,ενω εικονα εχω μια χαρα

 

το δοκίμασες σε άλλη τηλεόραση και με άλλο καλώδιο ? απέκλεισε πρώτα αυτά και μετά δες αν φταίει το κινητό, από ότι ξέρω δεν 8ελη κάποιες ρυθμίσεις για να παίξει στην τηλεόραση. οπότε αν κάνει το ίδιο και σε άλλη πρέπει ι να ξανά εγκαταστήσεις το media player η να παει στην νοκια

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος του Ν8 εδω και 3 βδομαδες το εχω ψαξει αρκετα το μονο προβλημα που βρισκω ειναι με το ιντερνετ οταν μπαινω ειτε μεσω δικτιου ειτε μεσω wifi μετα δεν βγαινει ευκολα καμια φορα μπαινει κ μονο του εχω ψαξει τισ ρυθμισεις αλλα τα ιδια τπτ τι λετε να ειναι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος του Ν8 εδω και 3 βδομαδες το εχω ψαξει αρκετα το μονο προβλημα που βρισκω ειναι με το ιντερνετ οταν μπαινω ειτε μεσω δικτιου ειτε μεσω wifi μετα δεν βγαινει ευκολα καμια φορα μπαινει κ μονο του εχω ψαξει τισ ρυθμισεις αλλα τα ιδια τπτ τι λετε να ειναι???

 

εχεις βαλει το widget εκτος συνδεσης?

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξαναρωτάω αλλά έχω σκάσει που δεν μπορεί να λειτουργήσει η εξοικονόμηση ενέργειας..

Αν μπορεί κάποιος φίλος να κοιτάξει το παραπάνω post μου και να μου προτείνει κάποια ιδέα.....

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή; η μήπως έχεις κανα Ν9 ; :p

 

Πρέπει να είναι κάποια εφαρμογή ή κάποια επιλογή από τα mods v7 !!! Μετά από reset δε μου το κάνει.:worry:

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...