Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι εχουν πανω τη balkans που την εχει παρει την αναβαθμιση

 

είναι δυνατόν τα ελληνικά μπλε να έχουν πάρει την αναβάθμιση και τα ελληνικά μαύρα και ασημί όχι;;;;;;;;;;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις εφτασε το κινητο :D

 

Επειδη διαβαζω διαφορα περι εγγυηση/προελευση κλπ να σας ρωτησω κατι πριν το ανοιξω.

Στο κουτι λεει καπου Hungary CV dark grey Mobiltelefon...ολα καλα?

Απο το birdphone το πηρα

 

παραεισαγωγής φίλε είναι, ουγγαρέζικο !!! Εκτός ότι πρέπει να κάνεις ota τις αναβαθμίσεις αλλιώς θα χάσεις τα Ελληνικά, σε κάτι άλλο δεν έχεις θέμα!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ανοιξα αλλα μαλλον ειμαι θυμα της κοκκινης οθονης. :(

Το ρολοι που βγαινει οταν κλειδωνω το κινητο και παταω το κουμπι ενεργοποιησης ειναι το μισο κοκκινο. Απο το "9" εως το "3"... που αλλου εμφανιζεται αυτο?

Παντως φαινεται τοσο "συμμετρικο" που σχεδον φαινεται σαν σχεδιο παρα σαν ελλατωμα :wacko:

 

@taliban Δεν με πειραζει αν χασω τα ελληνικα...κανενα θεμα με την εγγυηση ελπιζω μην εχω :\

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ανοιξα αλλα μαλλον ειμαι θυμα της κοκκινης οθονης. :(

Το ρολοι που βγαινει οταν κλειδωνω το κινητο και παταω το κουμπι ενεργοποιησης ειναι το μισο κοκκινο. Απο το "9" εως το "3"... που αλλου εμφανιζεται αυτο?

Παντως φαινεται τοσο "συμμετρικο" που σχεδον φαινεται σαν σχεδιο παρα σαν ελλατωμα :wacko:

 

@taliban Δεν με πειραζει αν χασω τα ελληνικα...κανενα θεμα με την εγγυηση ελπιζω μην εχω :\

 

αμα δεν ειναι και πολυ εντονο δεν υπαρχει λογος να φοβασαι... αυτο συμβαινει σε ολες τις amoled σχεδον σε συγκεκριμενους τονους του γκρι

 

εγγυηση κανονικα εχεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Country    Product Code    Version    Status
GREECE    059D427    014.002    waiting for operator approval or similar
GREECE    059F3B2    014.002    waiting for operator approval or similar
GREECE    059D427    013.016    published
GREECE    059F3B2    013.016    published
GREECE    059D2V9    013.016    published
GREECE    059F047    013.016    published
GREECE    059F053    013.016    published
GREECE    059F061    013.016    published

Βρήκα αυτό το πινακάκι για το status της 1.2 στο N8.

Όπως βλέπετε εκτός από 2 product codes που περιμένουν έγκριση οι άλλοι είμαστε με την 1.1 (όχι ότι χάνουμε και κάτι :p).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το πηρες φιλε μου,κ ειναι οντως ελληνικοτατο! Οι περισοτεροι που το πηραμε στις αρχες 503 ευρω;

Καλοδουλευτο να ειναι.:happy:

 

ελληνικο ειναι αλλα ειναι branded. παντως η τιμη ειναι πολυ καλη απλα για να παρεις αναβαθμιση θα πρεπει πρωτα να την εγκρινει η Cosmote δηλαδη λιγες μερες αργοτερα απο τα μη branded

 

Φίλε giorgos1966 τα 503 είναι πάρα πολλά για κινητό για τα δικά μου επίπεδα, όχι πως τα 385 είναι λίγα....αλλά που βρίσκεις κινητό με τέτοια κάμερα και βίντεο (τα πιο βασικά κριτήρια για ναβ τα αγοράσω ήταν..)...Η πιο καλή λύση για μένα είναι να βάλεις την επιδότηση στο πάγιο και να δώσεις cash σε κάποιο e-shop οπως το birdphone που είναι πιο φθηνό απο wind..

 

kaivlorapanos με νοιάζει πως είναι Ελληνικό(και ας είναι ).Τώρα αν αργήσει και λίγο η αναβάθμηση τι να κάνουμε....Το θέμα είναι οταν θα κάνω την αναβάθμηση, να μην χάσω την Ελληνική γλώσσα και μενού..Όχι πως θα είναι τίποτα να τα ξαναπεράσεις, αλλά γιατί να μπεις σε τέτοια διαδικασία αφού μπορείς με Ελληνικόν να το αποφύγεις...

 

Πάντως το δικό μου (Ελληνικό branded όπως μου είπε ο kaivlorapanos) έχει pr 1,2 απο τη μάνα του..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giorgos1966 τα 503 είναι πάρα πολλά για κινητό για τα δικά μου επίπεδα, όχι πως τα 385 είναι λίγα....αλλά που βρίσκεις κινητό με τέτοια κάμερα και βίντεο (τα πιο βασικά κριτήρια για ναβ τα αγοράσω ήταν..)...Η πιο καλή λύση για μένα είναι να βάλεις την επιδότηση στο πάγιο και να δώσεις cash σε κάποιο e-shop οπως το birdphone που είναι πιο φθηνό απο wind..

 

kaivlorapanos με νοιάζει πως είναι Ελληνικό(και ας είναι ).Τώρα αν αργήσει και λίγο η αναβάθμηση τι να κάνουμε....Το θέμα είναι οταν θα κάνω την αναβάθμηση, να μην χάσω την Ελληνική γλώσσα και μενού..Όχι πως θα είναι τίποτα να τα ξαναπεράσεις, αλλά γιατί να μπεις σε τέτοια διαδικασία αφού μπορείς με Ελληνικόν να το αποφύγεις...

 

Πάντως το δικό μου (Ελληνικό branded όπως μου είπε ο kaivlorapanos) έχει pr 1,2 απο τη μάνα του..

 

το θεμα ειναι να μην σε κοροιδεψει ο καθε πωλητης. μια χαρα ειναι και προβλημα με αναβαθμισεις μεσω υπολογιστη δεν εχεις και ολα οκ. το να ξαναπερνας καθε τρεις και λιγο τα ελληνικα δεν θα το ηθελα εγω προσωπικα ουτε φλασαρισματα κλπ. εσυ τετοιο θεμα δεν εχεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σημερα εκανα πρωτη φορά ενημερωση λογισμικου κ μου εχει βγαλει 3 διαθέσιμες ενημερώσεις..... Η πρωτη ειναι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ η οποια ειναι 2352 KB κ ειναι συνιστωμενη. Η δευτερη ειναι ΘΕΜΑΤΑ NOKIA :MIDNIGHT η οποια ειναι 5213 KB προαιρετική κ η τριτη ειναι ΧΑΡΤΕΣ OVI (με δωρεαν πλοηγηση ειναι 9911 KB κ ειναι κ αυτη προαιρετικη....... να τις κανω ολες? τι λετε? το κινητό ειναι ελληνικο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σημερα εκανα πρωτη φορά ενημερωση λογισμικου κ μου εχει βγαλει 3 διαθέσιμες ενημερώσεις..... Η πρωτη ειναι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ η οποια ειναι 2352 KB κ ειναι συνιστωμενη. Η δευτερη ειναι ΘΕΜΑΤΑ NOKIA :MIDNIGHT η οποια ειναι 5213 KB προαιρετική κ η τριτη ειναι ΧΑΡΤΕΣ OVI (με δωρεαν πλοηγηση ειναι 9911 KB κ ειναι κ αυτη προαιρετικη....... να τις κανω ολες? τι λετε? το κινητό ειναι ελληνικο

 

ναι... εφαρμογες ειναι γιατι να μην τις κανεις ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το πινακάκι για το status της 1.2 στο N8.

Όπως βλέπετε εκτός από 2 product codes που περιμένουν έγκριση οι άλλοι είμαστε με την 1.1 (όχι ότι χάνουμε και κάτι :p).

 

εισαι σιγουρος φιλε μου?εγω εχω τον κωδικο 059F047 που λεει published και δε μου βρισκει καμια αναβαθμιση λογισμικου (δλδ με εχει στην 1.1)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις την ενημέρωση, εγώ την έκανα κι όλα μια χαρά.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν τα ελληνικά μπλε να έχουν πάρει την αναβάθμιση και τα ελληνικά μαύρα και ασημί όχι;;;;;;;;;;:wacko:

Το είπαμε και πριν, το μπλε δεν είναι Greek Variant, είναι Balkans. Το Balkans έχει πάρει την 1.2 από την αρχή.

Μη σκάτε όμως με την 1.2. Από στιγμή σε στιγμή καταφθάνει η 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το greek variant και τι το valkans;

 

Και τι ειναι αυτο το προβλημα με το κοκκινο ρολοϊ; Πρωτη φορα το ακουω.

 

το valkan προοριζεται για τα βαλκανια ενω το ελληνικο μονο για ελλαδα, εχουν αλλο product key και παιρνουν διαφορετικα τις αναβαθμισεις

 

το προβλημα ειναι οτι καποιες αποχρωσεις του γκρι τις δειχνει κοκκινες ειτε λιγο ειτε πολυ, θα το παρατηρησεις στο ρολοι της προφυλαξης, το πανω μισο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μπορώ να κανω καποια ρύθμιση οταν στο κινητό εχω απενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενεργείας κ ειναι ανοιχτό το 3g κάθε φορά που παω να μπω στο internet να με ρωτάει αν θέλω να συνδεθώ με 3g η με wifi?ενα παλιο νοκια που ειχα ετσι ηταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....μολις μου ηρ8ε ενα μηνυμα απο τη ΝΟΚΙΑ μεγαλυτερο απο την αλλη φορα αλλα στα κινεζικα...:p Μηπως ξερει καποιος σε ποιο πραγμα αναφερεται?:)
Link to comment
Share on other sites

χαχα!! και μένα μου ήρθε στα κινέζικα!! καλά έχει λαλήσει η Nokia μου φαινεται! sorry κιόλας!

 

δεν ειναι κινεζικα απλα για καποιο λογο δεν τα εμφανιζει το κινητο, νομιζω ειναι προβλημα με τα ελληνικα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόβλημα με την κωδικοποίηση παίζει, αλλά πρέπει κάποια στιγμή να το φτιάξουν!! Καταντάει ενοχλητικό...:mad:
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν για το service της Nokia? Μάλιστα στην αρχή νόμιζα μου κάνουν πλάκα γιατί ο τύπος που μιλούσε "den itan ellina" και μιλούσε κάπως περίεργα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν για το service της Nokia? Μάλιστα στην αρχή νόμιζα μου κάνουν πλάκα γιατί ο τύπος που μιλούσε "den itan ellina" και μιλούσε κάπως περίεργα.

 

το χεις παει για σερβις? καλο ειναι που ενδιαφερονται :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί τη στιγμή που το δικό μου χωρίς να μπαίνει καν στην εξοικονόμιση ενέργειας και με widget να ανανεώνει κάθε μια ώρα και με αρκετό browsing, τηλ μηνυματα μουσικη κτλ βγάζει δύο μέρες ενώ το δικό του χωρίς κάποια ιδιαίτερη χρήση βγάζει το πολύ 24 ώρες

 

Κάποια βοήθεια κανείς σχετικά με την αλλαγή μπαταρίας; Πόσο θα κοστίσει ή το καλύπτει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια κανείς σχετικά με την αλλαγή μπαταρίας; Πόσο θα κοστίσει ή το καλύπτει η εγγύηση;

 

Λογικα πρεπει να απαιτησεις να σου αλλαξουν την μπαταρια!Δεν μπορουν να σου πουν τιποτα την στιγμη που ειναι κλειστη στην συσκευη.

Ειναι θεμα λειτουργιας της.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια κανείς σχετικά με την αλλαγή μπαταρίας; Πόσο θα κοστίσει ή το καλύπτει η εγγύηση;

 

Μπορεί να ζητηθεί να γίνει έλεγχος της μπαταρίας από το service και αν βρεθεί ελαττωματική να αντικατασταθεί.Να σημειώσω πως για το N8 η εγγύηση που ισχύει για την μπαταρία είναι ένας χρόνος από την αγορά της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το χεις παει για σερβις? καλο ειναι που ενδιαφερονται :)

 

Όχι το δικό μου, το ασημί της κοπέλας μου είχα πάει για οθόνη και κάτω πλαστικό. Ναι καλό είναι απλά περίεργο. Του είπα ότι του Π.Φαλήρου είναι καλό service , ενώ κάτι άλλα είναι τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...