Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κοκκινο ψηφιακο ρολοι που δεν εμφανιζει καμια πληροφορια ειναι μια επιλογη του ιδιου του sleeping screen την οποια προφανως θα ειχες επιλεξει. Τωρα μετα την επανεγκατασταση δε σου λειτουργει; Μηπως το χεις σε εξοικονομιση ενεργειας γιατι ετσι δεν λειτουργει κανενα screensave. Εμενα λειτουργει αψογα απο την πρωτη φορα.

 

Φιλε μου δεν εχω επιλεξει τιποτα. Δεν μου εδωσε καν τη δυνατοτητα να επιλεξω οτιδηποτε. Το κατεβασα στον υπολογιστη, το μετεφερα στο κινητο, του εκανα εγκατασταση, το επελεξα απο το μενου θεματα>προστασια οθονης και την πρωτη φορα μου εμφανισε το κοκκινο ψηφιακο ρολόι απο μονο του. Οταν το επανεγκατεστησα δεν εμφανιζε ουτε καν αυτο:( Στο βιντεακι του nokia beta lab που το παρουσιαζαν ειδα οτι ειχε αρκετες οθονες με διαφορα σχηματα, ρολογια ψηφιακα, αναλογικα κλπ για να επιλεξεις. Σ' εμενα δεν εμφανισε ποτε κατι τετοιο. Και επισης δεν το εχω σε εξοικονομιση ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιον player εχετε περασει για να παιζει ολα τα avi αρχεια?

 

O μαμισιος player τα παιζει ολα..Εγω δεν εχω προβλημα σε κανενα avi που εχω περασει αυτουσιο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το iPhone, για το Ν8 μιλάω πως κάποιες φορές δεν ακούω τον ήχο εισερχόμενου μηνύματος..δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις..για την αναφορά, υπάρχει όταν πηγαίνω στην λίστα αναφορών μέσα από το μενού των μηνυμάτων, αλλά δεν εμφανίζεται με το γνωστό βελάκι στην αρχική οθόνη..

 

Ναι για το Ν8 μιλάω κι εγώ. Δεν θυμάμαι να έχει ξανά συζητηθεί κάτι τέτοιο.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εχω επιλεξει τιποτα. Δεν μου εδωσε καν τη δυνατοτητα να επιλεξω οτιδηποτε. Το κατεβασα στον υπολογιστη, το μετεφερα στο κινητο, του εκανα εγκατασταση, το επελεξα απο το μενου θεματα>προστασια οθονης και την πρωτη φορα μου εμφανισε το κοκκινο ψηφιακο ρολόι απο μονο του. Οταν το επανεγκατεστησα δεν εμφανιζε ουτε καν αυτο:( Στο βιντεακι του nokia beta lab που το παρουσιαζαν ειδα οτι ειχε αρκετες οθονες με διαφορα σχηματα, ρολογια ψηφιακα, αναλογικα κλπ για να επιλεξεις. Σ' εμενα δεν εμφανισε ποτε κατι τετοιο. Και επισης δεν το εχω σε εξοικονομιση ενεργειας.

 

Φιλε ετσι σου το εμφανισε την πρωτη φορα επειδη ηταν επιλεγμενη η νυχτερινη λειτουργια...Αμα πηγαινες ρυθμισεις--->θεματα--->προφυλαξη οθονης--->sleeping screen τοτε θα σου εβγαζε ολες τις οθονες που λες με τα σχηματα και θα σου εβαζε να επιλεξεις ποιες ωρες τις μερας θελεις να εμφανιζει αυτο το κοκκινο ρολοι αντι για τις οθονες...Η προεπιλογη ειναι απο 23:00-7:00 οποτε μαλλον εκεινη το διαστημα το δοκιμασες(βραδυ δηλαδη)γι'αυτο σου εβγαλε το κοκκινο ρολοι....και γω οταν το περασα παρολο που επελεξα μια οθονη να μου βγαζει, μου εβγαζε το κοκκινο ρολοι επειδη το δοκιμασα στις 00:00 :P

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχει το Sleeping Screen.

 

Εχω και bubbles, εχω και sleeping screen...τιποτα δεν μου εχει παρουσιάσει πρόβλημα εκτός απο μια φώτο δική μου που είχα περασει για να φαίνεται στο bubbles και κάποιο κόλλημα προκαλούσε... Με το που την έβγαλα όλα κομπλε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 με την Αννούλα μας...!!!:D

http://mynokiablog.com/2011/05/07/video-nokia-n8-with-symbian-anna/

 

José María Gabaldon, manager of Nokia Technology Acceptance Peru shows us some of the features offered by the Symbian operating system Anna, which this year will be released.”

 

Τι έγινε ο Μάιος, τον πήρε το Εύρηκα; Πάμε από αναβολή σε αναβολή ή μου φαίνεται;... :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ετσι σου το εμφανισε την πρωτη φορα επειδη ηταν επιλεγμενη η νυχτερινη λειτουργια...Αμα πηγαινες ρυθμισεις--->θεματα--->προφυλαξη οθονης--->sleeping screen τοτε θα σου εβγαζε ολες τις οθονες που λες με τα σχηματα και θα σου εβαζε να επιλεξεις ποιες ωρες τις μερας θελεις να εμφανιζει αυτο το κοκκινο ρολοι αντι για τις οθονες...Η προεπιλογη ειναι απο 23:00-7:00 οποτε μαλλον εκεινη το διαστημα το δοκιμασες(βραδυ δηλαδη)γι'αυτο σου εβγαλε το κοκκινο ρολοι....και γω οταν το περασα παρολο που επελεξα μια οθονη να μου βγαζει, μου εβγαζε το κοκκινο ρολοι επειδη το δοκιμασα στις 00:00 :P

 

Οντως ηταν γυρω στις 23:15 οταν το δοκιμασα και μου εβγαλε το κοκκινο ρολοι. Το θεμα ομως ειναι οτι πηγα ετσι οπως μου λες: ρυθμισεις--->θεματα--->προφυλαξη οθονης--->sleeping screen αλλα πατοντας το τελευταιο δεν μου βγαζει ουτε τις οθονες ουτε τις ωρες για να επιλεξω. Ή μαλλον φαινεται σαν να ξεκιναει να κανει κατι γιατι ''σκοτεινιαζει'' ελαφρως για λιγο η οθονη αλλα μετα επανερχεται χωρις να γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το iPhone, για το Ν8 μιλάω πως κάποιες φορές δεν ακούω τον ήχο εισερχόμενου μηνύματος..δεν έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις..για την αναφορά, υπάρχει όταν πηγαίνω στην λίστα αναφορών μέσα από το μενού των μηνυμάτων, αλλά δεν εμφανίζεται με το γνωστό βελάκι στην αρχική οθόνη..

Το βελάκι που λες (πάνω δεξιά υποθέτω) δεν είναι για τις αναφορές, αλλά για τα εξερχόμενα μηνύματα. Το βλέπεις την ώρα που φεύγει το μήνυμα. Η αναφορά βγαίνει ως dialog box, χωρίς ήχο, και εξαφανίζεται αμέσως.

Μήπως το έχεις στο αθόρυβο, γι' αυτό δεν ακούς τα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Οντως ηταν γυρω στις 23:15 οταν το δοκιμασα και μου εβγαλε το κοκκινο ρολοι. Το θεμα ομως ειναι οτι πηγα ετσι οπως μου λες: ρυθμισεις--->θεματα--->προφυλαξη οθονης--->sleeping screen αλλα πατοντας το τελευταιο δεν μου βγαζει ουτε τις οθονες ουτε τις ωρες για να επιλεξω. Ή μαλλον φαινεται σαν να ξεκιναει να κανει κατι γιατι ''σκοτεινιαζει'' ελαφρως για λιγο η οθονη αλλα μετα επανερχεται χωρις να γινεται τιποτα.

 

Βγαλτο και ξαναπερασε το....δν ξερω γτ στο κανει αυτο...αλλα δν επρεπε να το βγαλεις εντελως την πρωτη φορα..πρωτα επρεπε να το κανεις μια επανεκκινηση μπας και εστρωνε και μετα θα εβλεπες...:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εδωσα το ασιμι ν8(usa) κ πηρα το πορτοκαλι απο birdphone με product code γερμανιας η κοκκινιλα εμφανιζετε και σε αυτο , το προβλημα ειναι αλλου.

:

 

2 οταν πραγματοποιω μια κληση το τηλεφωνο κλειδωνει (μαυρη οθονη) δεν βλεπω τιποτα (η κληση πραγματοποιητε κανονικα) και για να την επαναφερω πρεπει να το ξεκλειδωσω απο το πλαινο κουμπακι του , δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα ο αισθητηρας δουλευει κανονικα μολις ακουμπισω δηλαδη το δαχτυλο μου σε αυτον κλειδωνει την οθονη (χωρις ομως να την μαυριζει ) καμια λυση τσακαλια μου????:)

 

το ιδιο και στα δυο απο τα 3 ν8 με το που εβαλα την 14.....αναβαθμηση το ενα ειναι και 3 ημερων

Link to comment
Share on other sites

Οντως ηταν γυρω στις 23:15 οταν το δοκιμασα και μου εβγαλε το κοκκινο ρολοι. Το θεμα ομως ειναι οτι πηγα ετσι οπως μου λες: ρυθμισεις--->θεματα--->προφυλαξη οθονης--->sleeping screen αλλα πατοντας το τελευταιο δεν μου βγαζει ουτε τις οθονες ουτε τις ωρες για να επιλεξω. Ή μαλλον φαινεται σαν να ξεκιναει να κανει κατι γιατι ''σκοτεινιαζει'' ελαφρως για λιγο η οθονη αλλα μετα επανερχεται χωρις να γινεται τιποτα.

 

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα πάνω του.

Σου βγάζει την επιλογή <<Προεπισκόπηση>> ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα εκεινο το καυτο "κινεζικο" sms απο νοκια.. (ειχε και μια καρδουλα emoticon μεσα) ... μαθαμε μηπως τι ειναι??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα εκεινο το καυτο "κινεζικο" sms απο νοκια.. (ειχε και μια καρδουλα emoticon μεσα) ... μαθαμε μηπως τι ειναι??

 

ΔΙΑΤΗΡΗΣΤΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν8 ΣΑΣ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΝΩ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ CR-122 ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ..........

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

Sorry για τα κεφαλαία άλλα είναι αντιγραφή από το SMS δέν είναι δικά μου λόγια.

Edited by madcorny
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΤΗΡΗΣΤΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν8 ΣΑΣ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΝΩ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ CR-122 ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ..........

 

Αααααααα!!!αυτο ητανε ρε παιδια;λεω και εγω μπας κ ητανε κατι καλο!:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πόσες στο καλό.... ώρες φορτίζει το Ν8 με το USΒ;;;:mad:

το έχω από το μεσημέρι στις 3 και 20 και ακόμα φορτίζει......(και είναι κλειστό)

Link to comment
Share on other sites

Το qt 4.7.3 το εχουν ανακοινωσει στις 2 πρωτες εβδομαδες του Μαιου. (εχει ηδη βγει στα γνωστα μερη).

Μαζι με αυτο θα βγει και η final για το bubbles...

 

H qt 4.7.3 παντως παει πολυ πιο γρηγορα απο τις παλιες, δεν εμφανιζει την οθονη με τα "χαλασμενα" χρωματα στην αρχή του bubbles...

Αντε να ερθει και η αννουλα, να κνουμε το πρωτο format στο κινητο!!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Πόσες στο καλό.... ώρες φορτίζει το Ν8 με το USΒ;;;:mad:

2 ωρες κανει περιπου με τον κανονικο φορτιστη, αρα με usb πολλες ωρες. Πες μας τελικα ποσο εκανε.

Εμένα προσωπικά η εφαρμογή της Νόκια δεν με ικανοποιεί. Όταν δεν μπορώ να ακούσω σφέρα, ρυθμό, άθενς πάρτυ και όλα αυτά που υπάρχουν στα περισσότερα καινούργια smartphones

Το εχω ξαναπει οτι μια αρχαια λυση ειναι το coreplayer για γνωστους σταθμους και url. Για ιντερνετικους σταθμους καλη ειναι η εφαρμογη της Νοκια.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα πάνω του.

Σου βγάζει την επιλογή <<Προεπισκόπηση>> ?

 

 

Το ξαναπερασα αποψε στις 23:05. Το ενεργοποιησα και μου εμφανισε το γνωστο κοκκινο ψηφιακο ρολοι χωρις και παλι να βλεπω πουθενα τις επιλογες για τις οθονες:( Πατησα και παρατεταμενα πανω του απο την πρωτη κιολας μερα που το εγκατεστησα απλως ξεχασα να το αναφερω. Τις ωρες που αναβει το ψηφιακο ρολοι η προεπισκοπηση μου δειχνει το ψηφιακο ρολοι φυσικα. Οταν σβηνει το ρολοι δεν μου δειχνει τιποτα. Να πω επισης οτι καθε φορα που το εκανα εγκατασταση εκανα και επανεκκινηση στο τηλεφωνο.

 

Επειδη μαλλον δεν με παει η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν βλεπω να ασχολουμαι για πολυ ακομα μαζι της. Για προφυλαξη οθονης θα αρκεστω στο ''αναπαραγωγη μουσικης'' εστω κι αν ειναι λιγοτερο εφετζιδικο.

Link to comment
Share on other sites

μωλις αγορασα το ν8 θελω να μου πειτε ειναι λογικο η μπαταρια να τελειωνει σε 1 μερα και κατι με χρηση 4 ωρων επισης εχω ιντερνετ κοσμοτε μπαινω κανονικα παντου εκτος απο το ονι γιατι?τελος το hdmi που ειχε το κουτι με την συσκευη μου δεν ταιριαζει με την τηλεοραση μου υπαρχει καποιος αλλος τυπος καλωδιου ωστε να ταιριαζει και στην δικια μου
Link to comment
Share on other sites

μωλις αγορασα το ν8 θελω να μου πειτε ειναι λογικο η μπαταρια να τελειωνει σε 1 μερα και κατι με χρηση 4 ωρων επισης εχω ιντερνετ κοσμοτε μπαινω κανονικα παντου εκτος απο το ονι γιατι?τελος το hdmi που ειχε το κουτι με την συσκευη μου δεν ταιριαζει με την τηλεοραση μου υπαρχει καποιος αλλος τυπος καλωδιου ωστε να ταιριαζει και στην δικια μου

 

για την μπαταρια: αφου μολις το αγορασες λογικο να μην ειναι ακομα στα φορτε της (δες μηπως ειναι ανοιχτο το 3g)

 

για το οβι: μηπως εκανες κανα φορματ?? αν ναι υπαρχει θεματακι με το οβι που εχουμε και εδω λυση αλλα και στο γκουγκλ :p

 

για το καλωδιο: μαλλον η τηλεοραση σου εχει mini-hdmi ή δεν εχει καν hdmi...

υπαρχει καλωδιο αναλογο του κλασσικου σκαρτ νομιζω..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μωλις αγορασα το ν8 θελω να μου πειτε ειναι λογικο η μπαταρια να τελειωνει σε 1 μερα και κατι με χρηση 4 ωρων επισης εχω ιντερνετ κοσμοτε μπαινω κανονικα παντου εκτος απο το ονι γιατι?τελος το hdmi που ειχε το κουτι με την συσκευη μου δεν ταιριαζει με την τηλεοραση μου υπαρχει καποιος αλλος τυπος καλωδιου ωστε να ταιριαζει και στην δικια μου

- Η μπαταρία σου θέλει στρώσιμο ακόμη. Επίσης, αν αυτή είναι η πρώτη φορά που παίρνεις κάποιο smartphone (έτσι κατάλαβα), μην περιμένεις τους χρόνους που είχες με το παλιό σου τηλέφωνο. Ιδίως όταν κάνεις μεγάλη χρήση του internet, του GPS και των άλλων features. Επίσης, μεγάλο ρόλο παίζει η φωτεινότητα της οθόνης και πόση ώρα μένει αναμμένη.

- Έφτιαξες λογαριασμό Ovi; Δίνεις το σωστό username και password;

- Δεν έχει καλώδιο HDMI στη συσκευασία. Αυτό που έχει είναι ο αντάπτορας. Καλώδιο πρέπει να αγοράσεις. Μη σου πιάσουν τον κάλο με κάτι πανάκριβα που πουλάνε, με χρυσές επαφές και τέτοια. Οι χρυσές επαφές είναι για τις παλιές αναλογικές συνδέσεις, δεν προσφέρουν τίποτα σε μια ψηφιακή όπως το HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Το qt 4.7.3 το εχουν ανακοινωσει στις 2 πρωτες εβδομαδες του Μαιου. (εχει ηδη βγει στα γνωστα μερη).

Μαζι με αυτο θα βγει και η final για το bubbles...

 

H qt 4.7.3 παντως παει πολυ πιο γρηγορα απο τις παλιες, δεν εμφανιζει την οθονη με τα "χαλασμενα" χρωματα στην αρχή του bubbles...

Αντε να ερθει και η αννουλα, να κνουμε το πρωτο format στο κινητο!!

Δηλαδη οταν ερθει η ...Αννουλα,πρωτα πρεπει να του κανουμε φορματ κ μετα να την περασουμε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

http://img841.imageshack.us/img841/3736/07052011009.th.jpg

Καλημερα.Γιατι μου κανει αυτες τις ασπριλες καμμια φορα στις φωτογραφιες βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις ειναι το πρωτο μου symbian πριν ειχα windows εχω 3g συνεχεια και την φωτεινοτητα δεν την πειραξα αρα για αυτο δεν κραταει πολυ οσο για το ονι δεν εχω κανει λογαριασμο ακομα απλα απο το κινητο μπαινω παντου οταν παταω στο ονι μου βγαζει πανω αριστερα οτι η συνδεση ιντερνετ δεν ειναι εφικτη ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

http://img841.imageshack.us/img841/3736/07052011009.th.jpg

Καλημερα.Γιατι μου κανει αυτες τις ασπριλες καμμια φορα στις φωτογραφιες βρε παιδια;

 

Καλημερα πιστευω να εχεις βγαλει την ζελατινα απο τον φακο:OΤον εχεις καθαρισει καθολου μηπως εχει πιασει τιποτα;Δοκιμασες με ολες τις αναλυσεις μηπως παιζει τιποτα και απο εκει;Παντως εμενα δεν μου εχει κανει το παραμικρο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...