Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες προσπάθησα να μπώ στο internet με wifi(wlan) απο καφετέρια, μου έβγαλε 14 ασύρματα δικτυα ελ των οποίων τα 2 ξεκλείδωτα..μπήκα στο ένα που είχε 2-3 γραμμές και πάντα μου έβγαζε "μη έκυρο όνομα διακομιστή"....Θέλει κάποια ρύθμιση για να μπω σε ασύρματα δίκτυα? Σε αυτό που δοκίμασα είχε τέλειο σήμα..Δοκίμασα και σε άλλα με πιο χαμηλό σήμα και μου έβγαλε πάλι το ίδιο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για φτιάξτε στη μνήμη Ε ένα φάκελο με το όνομα "_PAlbTN" ακριβώς όπως σας το έχω γράψει και βάλτε με τη Διαχείριση Αρχείων ότι θέλετε εκεί και ΗΣΥΧΑΣΤΕ από τα παράνομα.!!!!:cool::X ;);)

 

Το δοκιμασα και εγω και λειτουργει μια χαρα μπραβο καλη μαγκια!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το πρωτο που λες με το widget των ειδοποιησεων δεν ξερω να σε βοηθησω...Αφου δν το εχεις ομως δν θα επρεπε να σου εμφανιζει τις κλησεις και τα μηνυματα μονο διπλα στην μπαταρια αλλα αφου ξεκλειδωνεις το κινητο να σου βγαζει π.χ Εχετε ενα νεο μηνυμα η μια κληση(καπως ετσι τελος παντων)και να πατας εμφανιση και να στο δειχνει...Οταν σε καλουν και βγαζεις το κινητο απο την τσεπη να το πιανεις απο τα πλαινα,να απαντας και μετα να το κλειδωνεις απο το πλαϊνό κουμπι για να μην πατιεται η ακυρωση ή η κρατηση...:)

 

αν δεν κανω λαθος οταν το κιν ειναι κοντα στο αυτι το αντιλαμβανεται ο αισθητηρας και σβινει η οθονη.. οποτε δεν μπορει να πατηθει κανενα κουμπι ετσι κ αλλιως..;) παντως το οτι πρεπει να το βγαζει κανεις απο την τσεπη κρατωντας το απο το πλαι ειναι το μονο σιγουρο..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσπάθησα να μπώ στο internet με wifi(wlan) απο καφετέρια, μου έβγαλε 14 ασύρματα δικτυα ελ των οποίων τα 2 ξεκλείδωτα..μπήκα στο ένα που είχε 2-3 γραμμές και πάντα μου έβγαζε "μη έκυρο όνομα διακομιστή"....Θέλει κάποια ρύθμιση για να μπω σε ασύρματα δίκτυα? Σε αυτό που δοκίμασα είχε τέλειο σήμα..Δοκίμασα και σε άλλα με πιο χαμηλό σήμα και μου έβγαλε πάλι το ίδιο..

 

Καλημερα.ναι παιδια για πειτε κανα μαγικο!!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ναι παιδια για πειτε κανα μαγικο!!!

 

μερικες φορες το σημα των wifi δεν ειναι πραγματικο και οπως φαινετε. πχ σε σημεια οπου η δημος χαλανδριου εχει βαλει δωρεαν ασυρματο δεν μπορω να κανω τιποτα κιας εχω 3 γραμμες και με καποιο αφυλακτο connx με μια γραμμη κανω ολες τις ανανεωσεις. το συμπερασμα μου ειναι τοι ειναι πλασματικο το σημα σε καποια σημεια. τα ιδια ισχυουν και στο mall οπου αν ανοιξεις θα βρεις 25 δικτυα απο τα οποια ομως μονο σε λιγα μπορεις να παρεις δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσπάθησα να μπώ στο internet με wifi(wlan) απο καφετέρια, μου έβγαλε 14 ασύρματα δικτυα ελ των οποίων τα 2 ξεκλείδωτα..μπήκα στο ένα που είχε 2-3 γραμμές και πάντα μου έβγαζε "μη έκυρο όνομα διακομιστή"....Θέλει κάποια ρύθμιση για να μπω σε ασύρματα δίκτυα? Σε αυτό που δοκίμασα είχε τέλειο σήμα..Δοκίμασα και σε άλλα με πιο χαμηλό σήμα και μου έβγαλε πάλι το ίδιο..

Προφανώς μπήκες σε ασύρματο δίκτυο που δεν ήταν συνδεδεμένο στο internet. Το πιο πιθανό είναι ότι μπήκες στο δίκτυο που χρησιμοποιούν οι σερβιτόροι για τις παραγγελίες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπήκες σε ασύρματο δίκτυο που δεν ήταν συνδεδεμένο στο internet. Το πιο πιθανό είναι ότι μπήκες στο δίκτυο που χρησιμοποιούν οι σερβιτόροι για τις παραγγελίες. :lol:

 

σωστος αυτο δεν το ειχα σκεφτει. αλλα ρε συ αυτα που βαζουν οι δημοι και δεν μπορεις ποτε να παρεις ιντερνετ τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

σωστος αυτο δεν το ειχα σκεφτει. αλλα ρε συ αυτα που βαζουν οι δημοι και δεν μπορεις ποτε να παρεις ιντερνετ τι ειναι?

 

Αυτά είναι ίσα ίσα να πάρουν κάποιοι την επιδότηση και να σε κάνουν να νομίζεις ότι έχεις ίντερνετ :X

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για το ποτε περιπου θα παρουμε την αναβαθμιση???

 

ακομα τιποτα. περιμενουμε. δεν νομιζω οτι θα αργησει και παρα πολυ παντως - οσο για τη φημη που ελεγαν για αυτη τη βδομαδα δυσκολο το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Για φτιάξτε στη μνήμη Ε ένα φάκελο με το όνομα "_PAlbTN" ακριβώς όπως σας το έχω γράψει και βάλτε με τη Διαχείριση Αρχείων ότι θέλετε εκεί και ΗΣΥΧΑΣΤΕ από τα παράνομα.!!!!:cool::X ;);)

 

Φίλε μου λειτουργεί και σε S60 5η έκδοση!Θένξ!:):D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στο κινητο μου εχω what's up....Αμα θελω να ενεργοποιω το gps το οποιο κατεβαζει κατι λιγα Kb και μεχρι τωρα η χρεωση ειναι απειροελαχιστη απο εδω και περα με το νεο συστημα της κοσμοτε θα χρεωνομαι 1 ευρω?Τι ειναι αυτα τα πραγματα???:blink:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος από σήμερα ενός Ν8 σε ασημί ελληνικό και δεν δουλευει το φλας ότι και αν έχω δοκιμασει.Εχω και το προβλημα τις κοκκινιλας στην οθονης.Καμια λυση για το φλας?
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος από σήμερα ενός Ν8 σε ασημί ελληνικό και δεν δουλευει το φλας ότι και αν έχω δοκιμασει.Εχω και το προβλημα τις κοκκινιλας στην οθονης.Καμια λυση για το φλας?

 

Ναι! Βουρ για doa!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος από σήμερα ενός Ν8 σε ασημί ελληνικό και δεν δουλευει το φλας ότι και αν έχω δοκιμασει.Εχω και το προβλημα τις κοκκινιλας στην οθονης.Καμια λυση για το φλας?

 

Ευκολα για DOA και αντικατασταση με καινουργιο και οχι επισκευασμενο!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Για φτιάξτε στη μνήμη Ε ένα φάκελο με το όνομα "_PAlbTN" ακριβώς όπως σας το έχω γράψει και βάλτε με τη Διαχείριση Αρχείων ότι θέλετε εκεί και ΗΣΥΧΑΣΤΕ από τα παράνομα.!!!!:cool::X ;);)

 

Εμένα συνεχίζουν να βγαίνουν τα videos και οι εικόνες στην έκθεση μετά τη δημιουργία του φακέλου....κάνω κάτι λάθος??

 

Γίνεται στη μνήμη Ε οταν σε 1 φάκελο έχω photos ή videos να παίζουν ολα μαζι (Δηλαδή αν έχω βίντεο να παίζει αυτόματα το 1 μετά το άλλο ή να αλλάζω εγω με το πλήκτρο επόμενο και αν έχω φωτογραφίες να τις αλλάζω με την αφής η να εναλλάσονται αυτόματα?

 

Με ένα restart τελικά, τα εμφανίζει στην έκθεση ....

 

Ξέρει κανένας φίλος να μου απαντήσει για τα άλλα ερωτήματα μου?

Edited by LELELO
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζουν να βγαίνουν τα videos και οι εικόνες στην έκθεση μετά τη δημιουργία του φακέλου....κάνω κάτι λάθος??

 

Γίνεται στη μνήμη Ε οταν σε 1 φάκελο έχω photos ή videos να παίζουν ολα μαζι (Δηλαδή αν έχω βίντεο να παίζει αυτόματα το 1 μετά το άλλο ή να αλλάζω εγω με το πλήκτρο επόμενο και αν έχω φωτογραφίες να τις αλλάζω με την αφής η να εναλλάσονται αυτόματα?

 

Με ένα restart τελικά, τα εμφανίζει στην έκθεση ....

 

Ξέρει κανένας φίλος να μου απαντήσει για τα άλλα ερωτήματα μου?

Αν δεν θες να σου εμφανίζει κάποιες φωτογραφίες στην Έκθεση, μπορείς απλά να τις κάνεις hidden με κάποιον file manager (X-plore για παράδειγμα). Υπάρχουν και προγραμματάκια που το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

δυστυχως το Νοκια μου επεσε στον νερο(εβρεξε πολυ Θεσσαλονικη χθες:()

Στην αρχη δουλευε με κατι προβληματακια αλλα πλεον σχεδον δεν ανοιγει καν κ δεν ανταποκρινεται

 

το να το καλυπτει η εγγυηση θα ηταν λιγο αφελες να το ρωτησω

Με νοιαζει αν επισκευαζεται τουλαχιστον

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

δυστυχως το Νοκια μου επεσε στον νερο(εβρεξε πολυ Θεσσαλονικη χθες:()

Στην αρχη δουλευε με κατι προβληματακια αλλα πλεον σχεδον δεν ανοιγει καν κ δεν ανταποκρινεται

 

το να το καλυπτει η εγγυηση θα ηταν λιγο αφελες να το ρωτησω

Με νοιαζει αν επισκευαζεται τουλαχιστον

 

ευχαριστω

 

ειναι προφανες οτι δεν σε καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι απο δικη σου υπαιτιοτητα. αφησε το λιγο να στεγνωσει καλα. αν σου ανοιξε λογικα δεν θα πηρε πολυ νερο. λογικα φτιαχνεται. δοκιμασε και λιγο πιστολακι.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

@angelosfr

Βάλε το σε ένα μπολ με ρύζι και άφησε το 2-3 μέρες για να μαζέψει την υγρασία που θα έχει μαζευτεί.

Αν χρησιμοποιήσεις πιστολάκι πρόσεχε έτσι ώστε να μην κάψεις κανένα κύκλωμα ή καμία πλακέτα, πολλοί το έχουν πάθει. Ούτε στο φούρνο να το βάλεις, ούτε για πλάκα.

 

Αν μετά από τις 2-3 μέρες δεις ότι συνεχίζονται τα προβλήματα τότε πήγαινε το σε κάποιο nokia care να το δουν και να σου πουν τι ζημίες έχουν γίνεις.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσπαθησα να συνδεθω με το hdmi αλλα τιποτα, πριν απο μια βδομαδα ολα ηταν μια χαρα, εχει τυχη σε καποιον αλλο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γιατί στην προφύλαξη οθόνης όταν δείχνει το ρολόι πχ. δεν δείχνει τις αναπάντητες ή τα μηνύματα? υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γιατί στην προφύλαξη οθόνης όταν δείχνει το ρολόι πχ. δεν δείχνει τις αναπάντητες ή τα μηνύματα? υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

το δικο μου τα δειχνει κατω απο το ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...