Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι μου αρέσουν τα εικονίδια, αν και όταν τα πρωτοείδα σε demo ήμουν αρνητικός. Είναι πολύ όμορφα και το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι δεν κολλάνε με αυτά των third-party εφαρμογών, που πλέον φαίνονται άσχημα. Σιγά σιγά όμως θα διορθωθούν κι αυτά.

 

Aυτα ειναι προσωπικα γουστα.Το Nostalgie clock screensaver ,μου το βγαζει συνεχως σφαλμα εγκαταστασης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω στο pc και το ovi αλλα και το software updater gr και τα 2 μου βγαζουν αναβαθμιση σε anna,(nokia n8 gr silver),με ποιο απο τα 2 να κανω το update???? Edited by andreasktm300
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά τώρα. Τα πλήκτρα είναι μικρότερα από πριν, με αποτέλεσμα να έχω μεγάλα ποσοστά αστοχίας. Ίσως με τη συνήθεια να βελτιωθώ. Η κυριότερη όμως έλλειψη είναι η απουσία ελληνικού Swype. Αυτό που υπήρχε στο Beta Labs (και δεν υπάρχει πια) δεν λειτουργεί, και σου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να το κάνεις update. Κατόπιν σε στέλνει στο Ovi Store, όπου βέβαια δεν υπάρχει ελληνικό swype. Και με τη μακακία που τους δέρνει εκεί στη Nokia, δεν βλέπω να φιλοτιμούνται να βγάλουν (αν και το έχουν σχεδόν έτοιμο, το beta έπαιζε μια χαρά). Ο κύριος λόγος που περίμενα την Anna ήταν το portrait Swype (για το portrait qwerty δεν ενδιαφέρομαι, είναι εκεί για διακοσμητικούς μόνο λόγους, εκτός αν έχεις δάχτυλα μωρού), και δεν μπορώ να το έχω ούτε τώρα. Πραγματικά απαράδεκτοι.

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα (θέμα δαχτύλων) αλλά με τον καιρό δεν κάνω πλέον τόσα λάθη και με ενεργοποιημένη την πρόβλεψη κειμένου τα λάθη είναι πλέον σπάνια (μόνο όταν βιάζομαι πάρα πολύ κάνω και πάλι λίγα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι.. μου εχει βγαλει να κανω μια ενημερωση αλλα θελει μονο μεσω υπολογιστη. Το ν8 μου το εχω παρει απο το εξωτερικο και εχω περασει εγω τα ελληνικα και αν θυμαμαι καλα εχει υποθει οτι αν κανω ενημερωση μεσω υπολογιστη θα σβηστουνε. Καποια βοηθεια αν υπαρχει παρακαλω..:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω παραεισαγωγης και ειχα βαλει ηδη την anna οποτε εχασα τα Ελληνικα.

 

Tωρα που θα βαλω την ελληνικη anna με Phoenix υπαρχει κανενας οδηγος ωστε να μην τα κανω σαλατα...?

Link to comment
Share on other sites

flash as dead... για βονταφον δεν εχουμε τιποτα? την βονταφον μου μεσα :mad::mad::mad:

 

Γιατί δε το αλλάζεις και συ? να βγει η vodafone από πάνω τ?

 

@bilvak : Οδηγός για φλασάρισμα. απλά πρέπει να βάλεις στο σωστό product code για την συσκευή σου :) (Βαλκανικό και αντίστοιχο χρώμα)

Edited by antonispap40
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!! εγώ εχτές για 3 περίπου ώρες είχα ένα dead nokia N8.. Προσπαθούσα με τον φοίνικα να το κάνω Βαλκανικό για να έχω ελληνικά αλλά για κάποιο λόγο χανόταν η σύνδεση με το κινητό κατά την διαδικασία και δεν έκανε τίποτα!!! Του πέρασα ξανά την anna αλλά την γερμανική (flash as dead) και σήμερα που βγήκε και η ελληνική την πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα..!! :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα (θέμα δαχτύλων) αλλά με τον καιρό δεν κάνω πλέον τόσα λάθη και με ενεργοποιημένη την πρόβλεψη κειμένου τα λάθη είναι πλέον σπάνια (μόνο όταν βιάζομαι πάρα πολύ κάνω και πάλι λίγα)

Ποια πρόβλεψη ρε, για το portrait qwerty δεν το συζητάω καν. Για το T9 μιλάω, που μίκρυναν τα πλήκτρα του. Συνηθίζεται πάντως σιγά σιγά.

 

Εχω στο pc και το ovi αλλα και το software updater gr και τα 2 μου βγαζουν αναβαθμιση σε anna,(nokia n8 gr silver),με ποιο απο τα 2 να κανω το update????

Με όποιο θέλεις. Να ξέρεις πάντως ότι δεν είναι και τόσο καλό να τα έχεις και τα 3 στον υπολογιστή σου, μπορεί να σου κάνουν conflict (την έχω πάθει έτσι στο παρελθόν). Κράτα μόνο το Ovi Suite και τα άλλα διωξ' τα.

Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση που μαλλον εχει απαντηθει χιλιες φορες. τελικα με hard reset χανονται οι χαρτες και το καταστημα? και αν ναι ειναι ευκολη η επανεγκατασταση τους?
Link to comment
Share on other sites

:!: Παιδια θα μου πει καποιος πως επαναφερω ΝΕΚΡΟ Ν8 ?? ειναι dead οσο δεν παει. Υπαρχει καποιος οδηγος καπου? Εδω μεσα, βρηκα το "επαναφορα νεκρης symbian συσκευης" αλλα γραφει μεσα πως μονο στο Ν8 δεν ισυει αυτο. :!:

 

 

Το χω επαναφερει, ευχαριστω πολυ :) .

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:!: Παιδια θα μου πει καποιος πως επαναφερω ΝΕΚΡΟ Ν8 ?? ειναι dead οσο δεν παει. Υπαρχει καποιος οδηγος καπου? Εδω μεσα, βρηκα το "επαναφορα νεκρης symbian συσκευης" αλλα γραφει μεσα πως μονο στο Ν8 δεν ισυει αυτο. :!:

 

Ισχύει και για το Ν8.. Γράφει πως μάλλον δεν ισχύει γιατί στα προηγούμενα μοντέλα έπρεπε να βγάλεις την μπαταρία, πράγμα δύσκολο για το Ν8 καθώς χάνεις και την εγγύηση. Όμως σε όλη την διάρκεια της διαδικασία από το φοίνικα δεν σου ζητάει να βγάλεις την μπαταρία και λειτουργεί κανονικά! προχώρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

μια απορια... το εν λογω τηλεφωνο δουλευει android; και αν ναι πως και με τι υποστηριξη;ειδα καποια βιντεο στο youtube και μπηκα σε σκεψεις...

τι βιντεακια? βαλε κανα λινκ... αλλα οχι, το κινητο τρεχει το λειτουργικο Symbian ;)

ρε παιδια τελικα τι γινετε με την βιντεο κληση στο skype?υπαρχει κανενας τροπος?

 

οχι δυστυχως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα και εγώ την επίσημη Αννα επιτελούς.

Εχω το εξής πρόβλημα, μπαίνω στον browser του κινητου πληκτρολογώ μια διεύθυνση πατάω να μπει στο site με ρωτάει κανονικά με πια σύνδεση θέλω να μπει διαλέγω το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού αλλά δεν μπαίνει... μου βγάζει σφάλμα.Πρέπει να ενεργοποιήσω το wifi χειροκίνητα εγώ. Τι φταίει? πριν την αναβάθμιση δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω ολη μερα σημερα να περασω την αννα αλλα τιποτα, το phoenix μου βγαζει σφαλμα την ωρα που παταω refubish (δε βρισκει τον φακελο λεει αλλα εγω τον βλεπω κανονικα). hungary εχω και παω να περασω την ελληνική αννα
Link to comment
Share on other sites

λιγο βοηθεια .. μολισ περασα annoula κανονικα απο ovi suite.. το τηλ το πηρα απο nokia απο ελλαδα .. με την annoula δεν εχω ελληνικα καθολου ενω πριν ειχα ... τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

λιγο βοηθεια .. μολισ περασα annoula κανονικα απο ovi suite.. το τηλ το πηρα απο nokia απο ελλαδα .. με την annoula δεν εχω ελληνικα καθολου ενω πριν ειχα ... τι παιζει?

 

μαλλον δεν θα ηταν Ελληνικο το Ν8 σου.

 

Μπορεις να μας πεις πιο product code εχει η συσκευη?

 

πατα *#0000# και πες μας τι λεει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μια ερωτηση σε οσους βαλανε την ΑΝΝΑ. το wifi και το gprs εμφανιζονται τωρα στο μητρωο ? :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μια ερωτηση σε οσους βαλανε την ΑΝΝΑ. το wifi και το gprs εμφανιζονται τωρα στο μητρωο ? :)

 

Όχι αλλά είναι bug. Δες τι λένε σε ένα τύπο μέσω twitter από nokia care.

https://twitter.com/#!/NokiaHelps/status/105622013149843456

https://twitter.com/#!/NokiaHelps/status/105624191100928000

Link to comment
Share on other sites

059D7G3 λεει σαν product code

Αυστρία. Είσαι σίγουρος ότι το πήρες από κατάστημα Nokia; Πολλά πρώην καταστήματα Nokia (από τα παλιά Nokia Shop της Alpha Copy μόνο το 1/3 έγινε Nokia Care) έχουν κρατήσει τις ταμπέλες και κοροϊδεύουν τον κόσμο λέγοντας τους ότι είναι ακόμη καταστήματα Nokia. Μάλλον από τέτοιο το αγόρασες.

Για να περάσεις τα ελληνικά έχεις δύο τρόπους. Είτε πας σε ένα πραγματικό Nokia Care (όλη η λίστα εδώ) και σου το βάζουν (με αντίτιμο), είτε το φλασάρεις μόνος σου. Δες το αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά τώρα. Τα πλήκτρα είναι μικρότερα από πριν, με αποτέλεσμα να έχω μεγάλα ποσοστά αστοχίας. Ίσως με τη συνήθεια να βελτιωθώ. Η κυριότερη όμως έλλειψη είναι η απουσία ελληνικού Swype. Αυτό που υπήρχε στο Beta Labs (και δεν υπάρχει πια) δεν λειτουργεί, και σου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να το κάνεις update. Κατόπιν σε στέλνει στο Ovi Store, όπου βέβαια δεν υπάρχει ελληνικό swype. Και με τη μακακία που τους δέρνει εκεί στη Nokia, δεν βλέπω να φιλοτιμούνται να βγάλουν (αν και το έχουν σχεδόν έτοιμο, το beta έπαιζε μια χαρά). Ο κύριος λόγος που περίμενα την Anna ήταν το portrait Swype (για το portrait qwerty δεν ενδιαφέρομαι, είναι εκεί για διακοσμητικούς μόνο λόγους, εκτός αν έχεις δάχτυλα μωρού), και δεν μπορώ να το έχω ούτε τώρα. Πραγματικά απαράδεκτοι.

 

Τι λες τώρα;... Ήμουν έτοιμος μόλις τώρα να βάλω την Άννα, αλλά δεν την παλεύω καθόλου χωρίς Swype, σε σημείο που όχι απλά δε μπορώ να γράψω κείμενο, μιλάμε δε μπορώ να σταυρώσω λέξη. Δηλαδή είμαστε εντελώς αβοήθητοι σ΄αυτό το θέμα; Το έκαναν πάλι το θαυματάκι τους πάλι οι φίλοι μας οι Φινλανδοί;... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...