Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με reinstall δε μπορεί να κάνει κάτι..?

Ναι, μπορεί. Να ξαναπεράσει την έκδοση που έχει (την ξένη). :p

Αφού είπαμε, το Ovi Suite κοιτάει το product code.

 

Κάτι άλλο.. εγώ που έχω το περτικαλί χρωματάκι.. ποιο είναι το product code??

Εσύ θα μας πεις. *#0000#

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 0599913... Χρησιμεύει όμως για τα Ελληνικά?? :Ρ

 

Edit.... 0599913 = EURO2 OR GERMANY

 

Βρήκα ότι για Balkan (ελληνικά δηλαδή) είναι το 0599925 -- BALKANS OR

Μόνο με Φοίνικα μπορώ να του βάλω δηλαδή ελληνικά ? εφόσον βγουν δηλαδή.. :Ρ

Edited by antonispap40
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω τα ελληνικά με τη χρήση του φοίνικα, να πατήσω refurbish ή κάτι άλλο από τις επιλογές που έχει? Στον οδηγό του χρήστη mpanos, στην σελίδα 5.

 

Να υπενθυμίσω πως έχω N8 πορτοκαλί με περασμένη την Anna αλλά με γερμανικό pd. χρειάζεται να κάνω κάτι διαφορετικό από τον οδηγό?

 

Κατεβάζω την 014.002 γιατί αυτή έχει μόνο με ελληνικά.

Μετά ή θα κάνω με ΟΤΑ ή θα περιμένω μέχρι να βγει και στο ovi suite :)

 

Σωστά τα κάνω?? :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Από.ο,τι φάινεται έρχεται η Αννούλα και στα Ελληνικά μας κινητά αύριο. Ποιός είναι ο πιο καλός τρόπος για να την περάσουμε, ο OTA ή μέσω Ovi Suite? Απόψε βγήκε και νεα αναβάθμιση του προπομπός της Άννας
Link to comment
Share on other sites

ισως να μην δωθει καν μεσω ΟΤΑ :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στα θεματα για την Anna κατι υπονοηθηκε οτι ειναι η τελευταια αναβαθμιση για symbian 3! εχετε καταλαβει κατι?δεν θα ερθει η belle?(ρωτω γιατι η αννα δε με ενδιαφερει προσωπικα,οι βελτιωσεις κ οι εμφανεις αλλαγες ειναι ελαχιστες,σε αντιθεση με την αλλη..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έλεγε πως μέσω Οvi περνιέται όλο το λειτουργικό από την αρχή, ενώ μέσω OTA περνιέται πάνω από το παλιό άρα μένουν μέσα τυχόν "σκουπίδια" αν έχεις...αλλά σε παλαιότερες συσκευές που είχα όπως το 5800 πέρναγα πάντα τις αναβαθμίσεις μέσω OTA χωρίς κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω αν ισχύουν άλλα για το Ν8

 

στα θεματα για την Anna κατι υπονοηθηκε οτι ειναι η τελευταια αναβαθμιση για symbian 3! εχετε καταλαβει κατι?δεν θα ερθει η belle?(ρωτω γιατι η αννα δε με ενδιαφερει προσωπικα,οι βελτιωσεις κ οι εμφανεις αλλαγες ειναι ελαχιστες,σε αντιθεση με την αλλη..)

Θα έρθει και η Belle , ευτυχώς, απλά δεν ξέρουμε το πότε!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έλεγε πως μέσω Οvi περνιέται όλο το λειτουργικό από την αρχή, ενώ μέσω OTA περνιέται πάνω από το παλιό άρα μένουν μέσα τυχόν "σκουπίδια" αν έχεις...αλλά σε παλαιότερες συσκευές που είχα όπως το 5800 πέρναγα πάντα τις αναβαθμίσεις μέσω OTA χωρίς κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω αν ισχύουν άλλα για το Ν8

 

κακο αυτο για οσους περνανε και βγαζουν συνεχεια εφαρμογες και παιχνιδια σαν εμενα :p αλλα με hard format η update με ovi, θελει ξανα hack και δεν θυμαμαι που εχω τα certificate μου :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στα θεματα για την Anna κατι υπονοηθηκε οτι ειναι η τελευταια αναβαθμιση για symbian 3! εχετε καταλαβει κατι?δεν θα ερθει η belle?(ρωτω γιατι η αννα δε με ενδιαφερει προσωπικα,οι βελτιωσεις κ οι εμφανεις αλλαγες ειναι ελαχιστες,σε αντιθεση με την αλλη..)

Φυσικά και θα έρθει. Το 2012 (αν κρίνουμε από την καθυστέρηση της Anna)... :lol:

 

Νομίζω έλεγε πως μέσω Οvi περνιέται όλο το λειτουργικό από την αρχή, ενώ μέσω OTA περνιέται πάνω από το παλιό άρα μένουν μέσα τυχόν "σκουπίδια" αν έχεις...αλλά σε παλαιότερες συσκευές που είχα όπως το 5800 πέρναγα πάντα τις αναβαθμίσεις μέσω OTA χωρίς κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω αν ισχύουν άλλα για το Ν8

Έτσι ακριβώς. Αν έχεις ελληνικό product code είναι καλύτερα να κάνεις το update μέσω του Ovi Suite. Διαφορετικά το OTA είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι ώρες προσπαθώ να κάνω ελληνικό το Ν8 μου αλλά τίποτα! Είχε κολλήσει από την πρώτη μου προσπάθεια στο φοίνικα και δεν άνοιγε. Ούτε ως dead phone έκανε κάτι. ενώ ξεκίναγε την διαδικασία και πέρναγε αρχεία, δεν άνοιγε. Η λύση ήρθε με το πέρασμα του παλιού product code με την anna. Το βαλκανικό pd είχε μόνο την 014.022 και προσπαθούσα με αυτή...

 

Τώρα ξανά τα αγγλικά. Όταν με το καλό βγει και η ελληνική έκδοση, θα μπορέσω να κάνω κάτι για τα ελληνικά ή όχι ??

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι ώρες προσπαθώ να κάνω ελληνικό το Ν8 μου αλλά τίποτα! Είχε κολλήσει από την πρώτη μου προσπάθεια στο φοίνικα και δεν άνοιγε. Ούτε ως dead phone έκανε κάτι. ενώ ξεκίναγε την διαδικασία και πέρναγε αρχεία, δεν άνοιγε. Η λύση ήρθε με το πέρασμα του παλιού product code με την anna. Το βαλκανικό pd είχε μόνο την 014.022 και προσπαθούσα με αυτή...

 

Τώρα ξανά τα αγγλικά. Όταν με το καλό βγει και η ελληνική έκδοση, θα μπορέσω να κάνω κάτι για τα ελληνικά ή όχι ??

Αν δεν μπορείς να περιμένεις 1-2 μέρες για την επίσημη Anna, μπορείς να βάλεις τη μαγειρεμένη ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να περιμένεις 1-2 μέρες για την επίσημη Anna, μπορείς να βάλεις τη μαγειρεμένη ελληνική.

 

Μπορώ να περιμένω μέχρι να βγει η επίσημη, απλά το θέμα μ είναι πως έχω γερμανικό pc! Kαι στην προσπάθεια μου να περάσω τα ελληνικά το κινητό πέθανε.. Θα μάθουμε σε λίγες μέρες τότε.. :) :p

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η Anna μέσω OVI Suite.

 

Και στο NaviFirm !!!

Επιτέλους ...

:)

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... το περίφημο update ήρθε.

Πάμε δυνατά για το επόμενο... χεχε.

 

Μην ξεχάσετε να κάνετε backup πριν αναβαθμίσετε.

Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η balkans. περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η balkans. περίεργο...

 

Για να μη παραπονιόμαστε το έκαναν :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η Anna μέσω OVI Suite.

 

Καλημέρα! Για το 059F047 λεμε? Εμένα χθες το βράδυ μου έβγαλε μια αναβάθμιση για το Οβι οπότε πιστεύω συνδέεται με την σημερινή για την Άννα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για το 059F047 λεμε? Εμένα χθες το βράδυ μου έβγαλε μια αναβάθμιση για το Οβι οπότε πιστεύω συνδέεται με την σημερινή για την Άννα.

Όχι, δεν συνδέεται. Και όχι, δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου. Ο υπόλοιπος πλανήτης πώς πήρε Anna με την προηγούμενη έκδοση του Ovi Suite;

Σε μένα πάντως δεν την βγάζει ακόμη, παρότι έχω 059F047. :mad: Θα με αναγκάσει να φλασάρω πάλι.

EDIT: Τελικά την έβγαλε με τη δεύτερη προσπάθεια. Αναβαθμίζομαι... :)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά ήρθε η ελληνική αννα και δεν έχει έρθει ακόμα για switzerland? θα τρελαθώ! μήπως κάνω κάτι λάθος? το PR 1.2 το είχα πάρει εύκολα με *#0000# kai update τώρα ούτε καν στο ovi suite στο κομπιούτερ δε βρίσκει την αννα! :(
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά ήρθε η ελληνική αννα και δεν έχει έρθει ακόμα για switzerland? θα τρελαθώ! μήπως κάνω κάτι λάθος? το PR 1.2 το είχα πάρει εύκολα με *#0000# kai update τώρα ούτε καν στο ovi suite στο κομπιούτερ δε βρίσκει την αννα! :(

Ούτε Ελβετία, ούτε ΗΠΑ, ούτε αρκετές άλλες χώρες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Και στο NaviFirm !!!

Επιτέλους ...

:)

Εμένα δεν μου βγάζει καμία αναβάθμιση..ελληνικό είναι το Ν8 μου με κωδικό προιόντος 059D427

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Υπάρχει για το Dark Grey 059F047 για το Blue 059L489 και το Green 059F061

Ε τότε το 059D427 θα είναι αργότερα διαθέσιμο; Γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...