Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορεισ πεσ μασ.. εχει αναβαθμισμενεσ εφαρμογεσ?? πχ ovistore 2.06.(42), ovi maps 3.06 (587)? adobe reader? εννοω προεγκατεστημενες. ενσωματωμενεσ στο συστημα...:)

 

εγώ πάντως την έκδοση του ovistore 2.06(42) την είχα από πριν, για τα άλλα 2 για πες από που θα τα δω τι εκδόσεις έχουν?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκδοση PR1.2

Έκδοση λογισμικού 014.002

Ημ/νια εκδ. λογισμικού 2011-03-01

προσαρμοσμένη έκδοση 014.002.00.01

Ημ/νια προσαρ. έκδοσης 2011-03-01

Γλώσσα που έχει οριστεί 014.002.07.01

κωδικός προϊόντος 059D1K6

μοντέλο N8-00

Τύπος RM-596

τελευταία ενημέρωση 15:14

έκδοση περιήγησης 7.2

έκδοση flash 4.0

έκδοση Java 2.1

 

αναλητικα ολα. το ovi store το ειχα κανει update πριν καμπιες μερεσ, η αναβαθμιση ηταν περιπου 900 kilobytes εκανε ρεσταρτ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξασφάλισα μερικά screenshot από την PR2.0 που περιμένουμε...την δοκίμασα...φαίνεται καλή αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας..τίποτα καινούριο εκτός από τον καινούριο Browser (7.3), QWERTY keyboard το οποίο όπως θα δείτε και σε φωτο που θα ανεβάσω είναι πολύ ωραίο και λειτουργεί παντού ακόμα και στα κοινωνικά δίκτυα,επίσης νέο ημερολόγιο,nfc,κλήση μέσω wifi,νέα έκδοση του music player (16.10.38) δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή να σας πω την αλήθεια,τα animation που είχαν φύγει από την προφύλαξη οθόνης είναι ξανά πίσω,ένα animation που κάνει ότι φορτίζει όταν ανοίγεις κάποια εφαρμογή,όντως η εναλλαγή ανάμεσα στις αρχικές οθόνες γίνετε πολύ ομαλά.....

 

Ότι άλλο θέλετε να μάθετε ρωτήστε με

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξασφάλισα μερικά screenshot από την PR2.0 που περιμένουμε...την δοκίμασα...φαίνεται καλή αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας..τίποτα καινούριο εκτός από τον καινούριο Browser (7.3), QWERTY keyboard το οποίο όπως θα δείτε και σε φωτο που θα ανεβάσω είναι πολύ ωραίο και λειτουργεί παντού ακόμα και στα κοινωνικά δίκτυα,επίσης νέο ημερολόγιο,nfc,κλήση μέσω wifi,νέα έκδοση του music player (16.10.38) δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή να σας πω την αλήθεια,τα animation που είχαν φύγει από την προφύλαξη οθόνης είναι ξανά πίσω,ένα animation που κάνει ότι φορτίζει όταν ανοίγεις κάποια εφαρμογή,όντως η εναλλαγή ανάμεσα στις αρχικές οθόνες γίνετε πολύ ομαλά.....

 

Ότι άλλο θέλετε να μάθετε ρωτήστε με

 

:lol: Όλα αυτά που λες δεν είναι τίποτα καινούργιο? Πως τη δοκίμασες όμως, που τη βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

:lol: Όλα αυτά που λες δεν είναι τίποτα καινούργιο? Πως τη δοκίμασες όμως, που τη βρήκες?

 

Το ξέρω ότι τα έχουμε ξανακούσει και για αυτό δεν εντυπωσιάστηκα και τόσο με την νέα αναβάθμιση...τώρα το που την βρήκα είναι άλλο θέμα :P

Για την ακρίβεια είναι η PR 2.0 από το C7...τα screenshot που θα ανεβάσω είναι δικά μου σε καμία περίπτωση αντιγραφή από άλλα site.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...

υπαρχει qwerty πληκτρολογιο (εστω σε landscape mode) ??

εννοω παντα μεσω της οθονης, οχι οπως στο Ε7...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...

υπαρχει qwerty πληκτρολογιο (εστω σε landscape mode) ??

εννοω παντα μεσω της οθονης, οχι οπως στο Ε7...

 

μα σε landscape ειναι καλυτερο να ειναι το qwerty.

 

και ναι, εχει βεβαια (και land και portrait)... σχεδον ολα τα touch εχουν virtual qwerty, δεν θα εχει το Ν8?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μα σε landscape ειναι καλυτερο να ειναι το qwerty.

 

και ναι, εχει βεβαια (και land και portrait)... σχεδον ολα τα touch εχουν virtual qwerty, δεν θα εχει το Ν8?

 

 

απολυτα λογικο μου φαινεται, απλα παραξενευτικα απο το προηγουμενο ποστ για την PR2

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι τα έχουμε ξανακούσει και για αυτό δεν εντυπωσιάστηκα και τόσο με την νέα αναβάθμιση...τώρα το που την βρήκα είναι άλλο θέμα :P

Για την ακρίβεια είναι η PR 2.0 από το C7...τα screenshot που θα ανεβάσω είναι δικά μου σε καμία περίπτωση αντιγραφή από άλλα site.

 

περασες την pr2 του c7 στο n8? η εχεις c7?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδια σήμερα εγινα και εγώ κάτοχοσ του Ν8 και ειναι και το πρωτο κινιτο αφης και με συγγεκριμενο μενου. και ειμαι χαμένος εντελώς Θέλω μια βοήθεια!!!! εχς απεργεποιηση 3G και το λαν εχω βάλει μια επιλογή να με ρωταει! Λοιπο και οταν μπενω στην κάμερα για να φωτογραφίσω αρχιζει και προσπαθει να συνδεθεί στο Ιντερνετ! μεσο της cosmote που εχώ καρτοκινιτο. πειτε τι μπορω να κανω μου σπλαει τα νεύρα!!!!!

 

 

PLZ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα αγόρασα και εγώ το N8 :D επιτέλους!!!

Το πήρα σε silver white.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...μπορει να ακουγεται ανοητο......αλλα πως γινεται να μην σβηνει η οθονη οταν βαζεις το gps ?????????

ανοιγεις τους χαρτες πας ρυθμισεις(κατω δεξια το κατσαβιδακι) πας πλοήγηση και επιλεγεις φωτισμο οθονης παντα ενεργοποιημένο:)

 

Καλησπέρα.

 

Σήμερα αγόρασα και εγώ το N8 :D επιτέλους!!!

Το πήρα σε silver white.

 

καλοριζικο φιλε.....μιλαμε για ΚΙΝΗΤΑΡΑ....αστους να λενε...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα αγόρασα και εγώ το N8 :D επιτέλους!!!

Το πήρα σε silver white.

 

Καλορίζικο φίλε,από που το πήρες,έχει την 1,1 περασμένη,και αν έχεις το πρόβλημα με την κοκκινίλα στην οθόνη πες μας;

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια γενική ερώτηση για το n8. Σας φαίνεται γενικά σαν κινιτό γρήγορο? εμένα καμια φορά μπορεί να κολλήσει για 4-5 δευτερόλεπτα οταν πάνω να ανοίξω κάτι (πχ φωτό). Και το περιστατικό πρίν απο το τορινό N8 το παλιό Ν8 έκανε επανεκινήσεις σε άσχετες φάσεις και τελικά ήταν ελατωματική η πλακέτα.... 15μέρες χωρίς ν8. Υποτήθετε πως δίνεις αρκετά λεφτά για κάτι καλό δεν ξέρω ρε παιδία. Θέλω λίγο γνώμες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξασφάλισα μερικά screenshot από την PR2.0 που περιμένουμε...την δοκίμασα...φαίνεται καλή αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας..τίποτα καινούριο εκτός από τον καινούριο Browser (7.3), QWERTY keyboard το οποίο όπως θα δείτε και σε φωτο που θα ανεβάσω είναι πολύ ωραίο και λειτουργεί παντού ακόμα και στα κοινωνικά δίκτυα,επίσης νέο ημερολόγιο,nfc,κλήση μέσω wifi,νέα έκδοση του music player (16.10.38) δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή να σας πω την αλήθεια,τα animation που είχαν φύγει από την προφύλαξη οθόνης είναι ξανά πίσω,ένα animation που κάνει ότι φορτίζει όταν ανοίγεις κάποια εφαρμογή,όντως η εναλλαγή ανάμεσα στις αρχικές οθόνες γίνετε πολύ ομαλά.....

 

Ότι άλλο θέλετε να μάθετε ρωτήστε με

 

ελα ρε φιλαρακι πωσ την εβαλεσ??αφου ουτε για c7 εχει βγει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε,από που το πήρες,έχει την 1,1 περασμένη,και αν έχεις το πρόβλημα με την κοκκινίλα στην οθόνη πες μας;

 

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Το πηρα απο ενα ιντερνικο μαγαζι θα σου στείλω το link με pm μην κανουμε διαφημιση...

Ελληνικό και έχει την έκδοση 1.1.

Και ευτυχώς!!! είμαι από τους τυχερούς που δεν έχει την κοκκινίλα!!! η οθόνη είναι αψεγάδιαστη. Έβαλα την εικόνα που είχε πει ένας φίλος παλιότερα... και την έλεγξα...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνοντας το κιν μου θυμηθηκα οτι εχει Bluetooth 3.0

Επειδη εγω τη διαφορα δεν την εχω καταλαβει,εχετε δοκιμασει να στειλετε αρχειο απο Ν8 σε Ν8 ας πουμε να δουμε αν οντως ειναι πολυ πιο γρηγορο?

δεν ξερω αν εχει αναφερθει κατι εδω,περα απο εικασιεσ,αλλα θαθελα να δοκιμασω να στειλω σε ενα Ν8 κατι.. (αλλα δεν εχει κανεις τριγυρω μου)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ξέρω θα σας τρελάνω στις ερωτίσεις!! αλλα ενεκα που ειναι το πρςτς κινιτο αφισλοιπον

ερωτηση

 

Θέλω να απο συνδεθώ απο το δυκτυο και κανω αποσυνδεση στο wlan και κανει αποσυνδεση! με απο λιγο ομως ξαναβρίσκει δυκτο και κάνει αυτοματη συνδεση!

 

ειναι φυσιολογικο; Δεν μπορω να ελέγξω εγς το ποτε θα συνδεθει και ποτε οχι;

Link to comment
Share on other sites

τέλεια ιδέα. Αύριο θα επανέλθω μήπως και γλυτώσω τον τρελογιατρό (κι εσείς μαζί μου...)

 

φίλε μου πριν καιρο ανέφερα και εγω το θέμα με το οτι δεν μπορω να κανω κλήση απο μνμ, στο πρωτο μέρος του Ν8. εχω και εγω οπως και ο τεο010 αυτό το θέμα και 1-2 άλλοι. συγνώμη αλλα τώρα μπήκα μέτα απο 10 μέρες. πήγα σε nokia αιγαλεω και μου είπαν για hard reset, και δεν το έκανα.(που να τα ξαναβαζω όλα). παω και κάνω κληση μονο απο συζητήσεις.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνοντας το κιν μου θυμηθηκα οτι εχει Bluetooth 3.0

Επειδη εγω τη διαφορα δεν την εχω καταλαβει,εχετε δοκιμασει να στειλετε αρχειο απο Ν8 σε Ν8 ας πουμε να δουμε αν οντως ειναι πολυ πιο γρηγορο?

δεν ξερω αν εχει αναφερθει κατι εδω,περα απο εικασιεσ,αλλα θαθελα να δοκιμασω να στειλω σε ενα Ν8 κατι.. (αλλα δεν εχει κανεις τριγυρω μου)

 

το bluetooth 3.0 αποτελειται απο 3 μερη ενα που δεν θυμαμαι τι κανει, ενα για καλυτερη ενεργεια και ενα για καλυτερες ταχυτητες. δυστηχως στα κινητα μπαινουν μονο τα 2 πρωτα οποτε οι ταχυτητες ειναι ιδιες αλλα και τα 3 να ηταν θα καταλαβαινες διαφορα μονο με αλλα συμπιαν^3 που θα ειχαν το bt 3

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ξέρω θα σας τρελάνω στις ερωτίσεις!! αλλα ενεκα που ειναι το πρςτς κινιτο αφισλοιπον

ερωτηση

 

Θέλω να απο συνδεθώ απο το δυκτυο και κανω αποσυνδεση στο wlan και κανει αποσυνδεση! με απο λιγο ομως ξαναβρίσκει δυκτο και κάνει αυτοματη συνδεση!

 

ειναι φυσιολογικο; Δεν μπορω να ελέγξω εγς το ποτε θα συνδεθει και ποτε οχι;

 

Ναι παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει σε αυτο.. γτ τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια οταν ειναι συνδεμενο..

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

το bluetooth 3.0 αποτελειται απο 3 μερη ενα που δεν θυμαμαι τι κανει, ενα για καλυτερη ενεργεια και ενα για καλυτερες ταχυτητες. δυστηχως στα κινητα μπαινουν μονο τα 2 πρωτα οποτε οι ταχυτητες ειναι ιδιες αλλα και τα 3 να ηταν θα καταλαβαινες διαφορα μονο με αλλα συμπιαν^3 που θα ειχαν το bt 3

 

μα γιαυτο ειπα οτι θελω να το δοκιμασω με ενα Ν8,να δουμε τι διαφορα εχει.

θυμαμαι η ταχυτητα στα παλια κινητα ηταν 50-70kb/sec

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει σε αυτο.. γτ τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια οταν ειναι συνδεμενο..

 

φιλε μου θα πρεπει να δεις αν εχεις βαλει email τον συγχρονισμο στις ρυθμισεις. αν το εχεις βαλει να κανει συνεχεια μολις βρισκει δικτυο συνδεεται να κανει ανακτηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ξέρω θα σας τρελάνω στις ερωτίσεις!! αλλα ενεκα που ειναι το πρςτς κινιτο αφισλοιπον

ερωτηση

 

Θέλω να απο συνδεθώ απο το δυκτυο και κανω αποσυνδεση στο wlan και κανει αποσυνδεση! με απο λιγο ομως ξαναβρίσκει δυκτο και κάνει αυτοματη συνδεση!

 

ειναι φυσιολογικο; Δεν μπορω να ελέγξω εγς το ποτε θα συνδεθει και ποτε οχι;

 

Φιλε καλημέρα

πρέπει να κάνεις τις ρυθμήσεις που λέει ο οδηγός εδώ οι συνδέσεις συνέχεια στο δίκτυο είναι ή απο το e-mail είπε και ο kaivlorapanos ή απο την αναζήτηση ενημερώσεων ή απο τις ρυθμίσεις του το wlan

Ελπίζω να βοήθησα...

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...