Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάπου κάποιος φίλος είχε ρωτήσει αν θυμάμαι καλά για ασπρίλα σε νυχτερινές φώτο και κάποιος είχε πει ότι φταίει το αυτοκόλλητο ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάπου κάποιος φίλος είχε ρωτήσει αν θυμάμαι καλά για ασπρίλα σε νυχτερινές φώτο και κάποιος είχε πει ότι φταίει το αυτοκόλλητο ή κάνω λάθος;

Ναι εγω.Γιατι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παντως και μενα μου εκανε προσφατα τα ασπρα κυκλακια σε νυχτερινη ληψη.ισως επειδη ηταν λερωμενο το τσαμακι απο πισω!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την ευγενη καλοσυνη, να μας πει αν πρεπει να περασουμε την Qt 4.7.3 στις συσκευες μας?

Κι αν πρεπει, τοτε γιατι δεν εχει βγει ακομη σαν αναβαθμιση?

Ειναι ακομα σε μορφη beta απ'οσο γνωριζω, αλλα βλεπω οτι πολλες εφαρμογες στηρίζονται πανω σ'αυτην...

Να περιμενουμε...τι να κανουμε...?

Η 4.7.3 είναι η τελική έκδοση και μπορείς να την περάσεις άφοβα. Νομίζω όμως ότι πλέον υποστηρίζει και τον Smart Installer, οπότε αν βάλεις από το Ovi Store κάποια εφαρμογή που τη χρειάζεται θα σου την εγκαταστήσει από μόνη της. Το τελευταίο το λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το έχω δοκιμάσει (την έχω ήδη εγκατεστημένη από την 1η μέρα που βγήκε).

 

Παντως και μενα μου εκανε προσφατα τα ασπρα κυκλακια σε νυχτερινη ληψη.ισως επειδη ηταν λερωμενο το τσαμακι απο πισω!

Να το καθαρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθησε να σπρωξεις καλα μεσα το βυσμα στην υποδοχη μηπως δεν εχουν κουμπωσει καλα κ δεν εχουν χαλασει τελικα...:rolleyes:

 

:lol: μακάρι να ήταν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αρχισανε τα οργανα!!σημερα το πρωι συνδεσα την συσκευη μεσω καλωδιου σε συνδεση μοναδας μαζικης αποθικευσης!

και στον υπολογιστη μου κανει νουμερα,δηλαδη βγαινουν σε παραθυρα οι δυο καρτες μνημης με εναλαξ εναλαγη,κ οχι οπως πριν που ηταν κ οι δυο σταθερες.τι να εχει γινει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αρχισανε τα οργανα!!σημερα το πρωι συνδεσα την συσκευη μεσω καλωδιου σε συνδεση μοναδας μαζικης αποθικευσης!

και στον υπολογιστη μου κανει νουμερα,δηλαδη βγαινουν σε παραθυρα οι δυο καρτες μνημης με εναλαξ εναλαγη,κ οχι οπως πριν που ηταν κ οι δυο σταθερες.τι να εχει γινει;

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. οταν τα βαζεις σε λειτουργια μαζικης αποθηκευσης βλεπει σαν ξεχωριστους δισκους και τα βγαζει σε ξεχωριστα παραθυρα.

 

να σας ενημερωσω οτι αφου περασα τις νεες qt μπηκα στη διαδικασια και εβγαλα ολα τα ειδησεογραφικα widgets που ειχα και πηγα στο ovistore και περασα τις νεες εκδοσεις (πχ sportfm) τα οποια εχουν νεα εμφανιση και τωρα πια δουλευουν στις αρχικες οθονες

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. οταν τα βαζεις σε λειτουργια μαζικης αποθηκευσης βλεπει σαν ξεχωριστους δισκους και τα βγαζει σε ξεχωριστα παραθυρα.

 

να σας ενημερωσω οτι αφου περασα τις νεες qt μπηκα στη διαδικασια και εβγαλα ολα τα ειδησεογραφικα widgets που ειχα και πηγα στο ovistore και περασα τις νεες εκδοσεις (πχ sportfm) τα οποια εχουν νεα εμφανιση και τωρα πια δουλευουν στις αρχικες οθονες

Ναι τα βγαζει ξεχωριστα,κ τα αλλαζει με τετοια γρηγοραδα,αστα να πανε.Μπαινει το ενα (καρτα εξωτερικη),βγαινει αμεσως κ μετα μπαινει η εσωτερικη μνημη!!!!Κουφα πραματα δηλαδη.Και εναλαξ παλι.

Οι νεες qt πως τις βαζεις;(που τις βρισκουμε;)ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα βγαζει ξεχωριστα,κ τα αλλαζει με τετοια γρηγοραδα,αστα να πανε.Μπαινει το ενα (καρτα εξωτερικη),βγαινει αμεσως κ μετα μπαινει η εσωτερικη μνημη!!!!Κουφα πραματα δηλαδη.Και εναλαξ παλι.

Οι νεες qt πως τις βαζεις;(που τις βρισκουμε;)ευχαριστω

 

ειναι αρχειο sis υπαρχουν και στα γνωστα μαγαζακια. ψαξε για qt 4.7.3, αν δεν τις βρεις στειλε μνμ

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι παραεισαγωγής που πήρα.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς κάνω update μέσω ΟΤΑ???Επίσης σε τι update χάνω τα ελληνικά μόνο της pr η γένικα για όλα τα προγράμματα?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς το wi-fi και μπαίνεις εφαρμογές/ενημέρωση λογισμικού. Με αυτό τον τρόπο μόνο δεν χάνεις τα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραία και ξαναρωτάω αυτό είναι μόνο για το pr update ή για τα update όλων των εφαρμογών?Δηλαδή αν κάνω update κάποια εφαρμογή τα ΄χανω και από εκεί?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραία και ξαναρωτάω αυτό είναι μόνο για το pr update ή για τα update όλων των εφαρμογών?Δηλαδή αν κάνω update κάποια εφαρμογή τα ΄χανω και από εκεί?

 

:p:p μονο το pr με τα αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα updates πρέπει να γίνονται μέσω wi-fi για να μην χάσεις τα ελληνικά, είτε είναι λογισμικού, είτε εφαρμογών!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα updates πρέπει να γίνονται μέσω wi-fi για να μην χάσεις τα ελληνικά, είτε είναι λογισμικού, είτε εφαρμογών!

Λάθος. Μόνο στο firmware update χάνεις τα ελληνικά, σε τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι εντυπωσιακη η διασπορα στην τιμη του Ν8. Το κοιταγα τωρα στο skroutz και εμεινα καγκελο.

 

Απο 330 εως 540 .

 

200 ευρω!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Δεν μπορώ να αλλάξω το product code με το nemesis nokia suite όπως στο ν95 και έτσι να μην παιδεύομαι?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Δεν μπορώ να αλλάξω το product code με το nemesis nokia suite όπως στο ν95 και έτσι να μην παιδεύομαι?

 

οχι ακομα δεν γινεται δυστυχως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, εγω που εχω γαλλικο N8 ασημι, και εχω περασει ελληνικα (Εκδοση PR 1.2, Εκδοση Λογισμικου 014.002, 1-3-2011, Προσαρμοσμενη Εκδοση 014.002.00.01 Της 1-3-2011, γλωσσα που εχει οριστει 014.002.07.01, κωδικος προιοντος 0599816, μοντελο Ν8-00, τυπος RM-596, εκδοση περιηγησης 7.2, flash 4.0, java 2.1) σε nokia center και μου εχει βγαλει τρεις προαιρετικες αναβαθμισεις (μια συνιστωμενη γρηγορης αναζητησης 1267 κβ, μια προαιρετικη nokia midnight 5213 kb, και μια επισης προαιρετικη χαρτες ovi 9911 kb), κινδυνευω η οχι να χασω τα ελληνικα κανοντας ληψη μεσω wi-fi απο τον router του σπιτιου μου?

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος, αλλα θα ηθελα μια ασφαλη απαντηση.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Ανδρεας

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, εγω που εχω γαλλικο N8 ασημι, και εχω περασει ελληνικα (Εκδοση PR 1.2, Εκδοση Λογισμικου 014.002, 1-3-2011, Προσαρμοσμενη Εκδοση 014.002.00.01 Της 1-3-2011, γλωσσα που εχει οριστει 014.002.07.01, κωδικος προιοντος 0599816, μοντελο Ν8-00, τυπος RM-596, εκδοση περιηγησης 7.2, flash 4.0, java 2.1) σε nokia center και μου εχει βγαλει τρεις προαιρετικες αναβαθμισεις (μια συνιστωμενη γρηγορης αναζητησης 1267 κβ, μια προαιρετικη nokia midnight 5213 kb, και μια επισης προαιρετικη χαρτες ovi 9911 kb), κινδυνευω η οχι να χασω τα ελληνικα κανοντας ληψη μεσω wi-fi απο τον router του σπιτιου μου?

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος, αλλα θα ηθελα μια ασφαλη απαντηση.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Ανδρεας

ανδρεα αν σου τα εχουν περασει σε nokia care δεν εχεις κανενα προβλημα περνα ΟΛΕΣ τις αναβαθμισεις οπως σου αρεσει δεν θα χασεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι που δείχνει τελικά ότι τα πολλά GHz δεν παίζουν και τόσο ρόλο αν το λειτουργικό είναι υλοποιημένο σωστά. Απλά χρησιμοποιούνται για λόγους εντυπωσιασμού (και δυστυχώς σε πολλούς πετυχαίνουν το σκοπό τους)...

Σύγκριση motorola atrix και nokia n8 στην gallery και στο browsing (εδώ χρειαζόμαστε κάποια βελτίωση).

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b6hienXEd0Y

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Η 4.7.3 είναι η τελική έκδοση και μπορείς να την περάσεις άφοβα. Νομίζω όμως ότι πλέον υποστηρίζει και τον Smart Installer, οπότε αν βάλεις από το Ovi Store κάποια εφαρμογή που τη χρειάζεται θα σου την εγκαταστήσει από μόνη της. Το τελευταίο το λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το έχω δοκιμάσει (την έχω ήδη εγκατεστημένη από την 1η μέρα που βγήκε).

 

 

Ναι, ομως δε θα επρεπε να βγει ενα επισημο update, για να πειστουμε κι εμεις οι δυσπιστοι...?

Σε πολλα φορουμς στο εξωτερικο, προτεινουν να περιμενουμε κατι επισημο, γιατι υπαρχουν διαφορα bugs...

Edited by impreza_sti

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια.Εγώ πιστεύω ότι αυτό δεν είναι τηλέφωνο.αλλά συνεργάτης.εχω μείνει απίστευτα ευχαριστημένος.πιστεύω ότι θα το κρατήσω 2.3 χρόνια ακόμα.Και χωρίς αναβαθμίσεις.επιτέλους ένα τηλέφωνο Που μπορεισ Και κανείς κλήσης,χωρίς διακοπεσ,παίζεις παιχνίδια χωρίς να κολλάει.Και με την όπερα σαν μροουζερ εισαι άρχοντας.έχει απίστευτα όμορφα θέματα.τι άλλο να ζητήσω?το τηλέφωνο απλά είναι τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

πάντως όλα τα sites και τα blogs λένε για μέσα Ιουλίου για την αννούλα άρα έχουμε καιρό. δεν το πσιλοαργήσανε η είναι ιδέα μου. τέλος πάντων ας αργήσει αλλά να έχουν κάνει καλή δουλειά.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ερώτηση.

 

Εγκατέστησα το νεο swype απο betalabs και μαλλον δεν υποστηρίζει ακόμα ελληνική γλώσσα αυτή η συγκεκριμένη έκδοση...

 

Ξαναέβαλα την παλιά κ πάλι δεν λειτουργεί....έβαλα κ το ελληνικό λεξικό swype αλλα πάλι τρείς λαλούν και δυό χορεύουν....

 

Ξέρει κανείς τι παίζει??? κ πώς μπορώ να το φτιάξω ???

Δεν θα'θελα να περιμένω μέχρι τέλη ιουνίου ή ιουλίου προκειμένου να πάρω και εγώ την "αννούλα" . . . Ήμαρτον, πολύ το αργήσανε....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...