Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Incredible S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2011/02/HTC-Incredible-S.jpg

 

Λειτουργικό σύστημα: Android 2.2

Επεξεργαστής: 1GHz

Μνήμη RAM: 768ΜΒ

Οθόνη: 4 ιντσών, 800×480 pixels, Super LCD

Κάμερα: 8 Megapixels, auto-focus, dual LED flash, 720p video

Δεύτερη κάμερα: 2 Megapixel

Ενσωματωμένη μνήμη: 1.1GB

Κάρτα μνήμης: micro SD

Wi-Fi, DLNA, GPS, Bluetooth, micro USB

Μπαταρία: 1450 mAh

Edited by mcde

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απο τα ίδια. Μόνο η μπροστινη κάμερα είναι η μεγάλη αλλαγή.

 

 

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένα βελτιωμένο desire HD, με τα νέο 2.3 λειτουργικό, μεγαλύτερη ram, καλύτερη κάμερα, κάμερα για βιντεοκλήσεις, λίγο μικρότερη οθόνη για να αυξήσει την φορητότητα του και καλύτερη αυτονομία μπαταρίας. καλό αλλά όχι κάτι που να εντυπωσιάζει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ένα βελτιωμένο desire HD, με τα νέο 2.3 λειτουργικό, μεγαλύτερη ram, καλύτερη κάμερα

 

Κάμερα και ram είναι ίδια με του Desire HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι καντινο στο dhd αλλα (και αρα) οχι κακο σιγουρα.

το πιο σημαντικο ειανι η 2η καμερα για βιντεοκλησεις αλλα και για ....σκαιπ;)

 

ενδιαφερον,ειδικα αν η τιμη του ειναι λογικη.ποτε περιπου το περιμενουμε?

και κατι καθαρα προσωπικο.γιατι δεν εχει ενα ονοματακι οπως dhd 2?τελςο θα μου ηταν πολυ πιο συμπαθες αν δεν ειχε μιωθει η οθονη του...

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι ρε παιδιά θα χρησιμοποιήσουμε την μπροστινή κάμερα και το κάνουμε και θέμα; Το κινητό είναι μια από τα ίδια, τίποτα ιδιαίτερο που να άξιζε να κυκλοφορήσει.
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω καλή την προσθήκη της front camera, αλλά κακή την μείωση της διάστασης της οθόνης. Κατά τα άλλα ένα DHD με άλλα ρούχα... :p
Link to comment
Share on other sites

εχει διπλο φλασ..το ΗD διπλο εχει???ειναι ωραιο εμφανισιακα

 

Ναι διπλό έχει. Μια από τα ίδια είναι, η μόνη βασικη διαφορά είναι η μπροστινή κάμερα, εγώ προσωπικά δεν θα την χρησιμοποιήσω ποτέ. Η άλλη διαφορά που ίσως αξίζει είναι αν έχει 2 ηχεία, εκεί υστερεί το dhd, του οποίου το ηχείο είναι χαμηλό αλλά από ακουστικά ακούγεται μια χαρά. Δεν πιστεύω γενικά ότι αξίζει να κάνει κάποιος την μετάβαση αν έχει ήδη το dhd.

Link to comment
Share on other sites

Ναι διπλό έχει. Μια από τα ίδια είναι, η μόνη βασικη διαφορά είναι η μπροστινή κάμερα, εγώ προσωπικά δεν θα την χρησιμοποιήσω ποτέ. Η άλλη διαφορά που ίσως αξίζει είναι αν έχει 2 ηχεία, εκεί υστερεί το dhd, του οποίου το ηχείο είναι χαμηλό αλλά από ακουστικά ακούγεται μια χαρά. Δεν πιστεύω γενικά ότι αξίζει να κάνει κάποιος την μετάβαση αν έχει ήδη το dhd.

 

η μπροστινη ομως δεν θα ειναι τοσο καλη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γίνεται συνεχώς σύγκριση με το desire hd. Ρε παιδιά αυτό το κινητό αν δεν κάνω λάθος βγαίνει για να γεφυρώσει το χάσμα μεταξύ desire και desire hd ;)

Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί αντικαταστάτη του desire hd!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή βλέπω ότι γίνεται συνεχώς σύγκριση με το desire hd. Ρε παιδιά αυτό το κινητό αν δεν κάνω λάθος βγαίνει για να γεφυρώσει το χάσμα μεταξύ desire και desire hd ;)

Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί αντικαταστάτη του desire hd!

 

Ακριβώς αυτό. Η συσκευή δεν αποτελεί αντικαταστάτη του Desire HD το οποίο και αυτό θα αντικατασταθεί εν ενθέτω χρόνο όταν θα υπάρξουν διαθέσιμοι οι διπύρηνοι της Qualcomm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γίνεται συνεχώς σύγκριση με το desire hd. Ρε παιδιά αυτό το κινητό αν δεν κάνω λάθος βγαίνει για να γεφυρώσει το χάσμα μεταξύ desire και desire hd ;)

Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί αντικαταστάτη του desire hd!

 

Ακριβώς και για μένα αποτελεί την χρυσή τομή η διάσταση τις οθόνης του νέου δημιουργήματος της HTC. Το hd απλά μου ήταν αδιάφορο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε κάπου για απρίλιο-μάιο. Τίποτα δεν είναι σίγουρο, οπότε όταν μαθευτεί κάτι θα ενημερωθείς από εδώ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Σκέφτομαι όταν με το καλό έρθει το HTC Incredible S να το αγοράσω.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω προβλήματα όταν θα θελήσω να το χρησιμοιποιήσω με τον mac μου.Παρατήρησα πως οι περισσότεροι εδώ χρησιμοποιούν pc για να κάνουν διάφορα χρήσιμα πράγματα.Υπάρχει περίπτωση να χρειαστώ απαράιτητα pc;

Thanks!

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις δεν νομίζω ότι θα προβληματιστεις.

Έτσι κι αλλιώς το σύννεφο συγχρονιζει τα πάντα ( επαφές, ημερολόγιο κλπ).

Εκει που θα έχεις πρόβλημα είναι πιθανώς σε φλασαρισματα ρομ, kernels αν δεν γίνονται απ ευθείας απο την κάρτα της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/htc-incredible-s-eu-black-209303/

 

E όχι και σε τέτοια τιμή ρε παιδιά!

Έλεος!!!! Δλδ επειδή έχει μπροστινή κάμερα θα έχει 150 ευρώ πάνω από το desire hd;

Και έχει και μικρότερη οθόνη. Κατά τα άλλα έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά!

Το marketing κάνει πάλι το θαύμα του! :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/htc-incredible-s-eu-black-209303/

 

E όχι και σε τέτοια τιμή ρε παιδιά!

Έλεος!!!! Δλδ επειδή έχει μπροστινή κάμερα θα έχει 150 ευρώ πάνω από το desire hd;

Και έχει και μικρότερη οθόνη. Κατά τα άλλα έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά!

Το marketing κάνει πάλι το θαύμα του! :P

 

Είναι γελοία η τιμή του.Γιατι να το αγοράσεις οταν Η ΙΔΙΑ Η HTC σου δίνει την επιλογη HD με 150ευρώ λιγοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντα την αρχική τιμή την βάζει "τσιμπημένη" το expansys για να δει τι κινητικότητα θα έχει από προπαραγγελίες κτλ. Μέχρι να γίνει άμεσα διαθέσιμο, θα έχουν αλλάξει αναλόγως και οι τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντα την αρχική τιμή την βάζει "τσιμπημένη" το expansys για να δει τι κινητικότητα θα έχει από προπαραγγελίες κτλ. Μέχρι να γίνει άμεσα διαθέσιμο, θα έχουν αλλάξει αναλόγως και οι τιμές.

 

 

Μάλλον έχεις δίκιο σε αυτό φίλε μου. Αλλά και πάλι δεν νομίζω να πέσει κάτω από 500. Ακόμα και αυτή την τιμή την θεωρώ απαράδεκτη αφού το desire hd που θα εξακολουθεί λογικά να είναι το καλύτερο μοντέλο της htc είναι πολύ φθηνότερο. Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση αυτή η διαφορά της τιμής. Το γεγονός και μόνο ότι είναι νέο μοντέλο δεν αρκεί.

Εκτός βέβαια αν πέσει τόσο πολύ η τιμή όταν κυκλοφορήσει (ή έστω μέσα στον πρώτο μήνα της κυκλοφορίας) και φτάσει στα σημερινά επίπεδα του desire hd.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μεγαλύτερο δεν σημαίνει και το καλύτερο. Τέλος πάντων, συζητάμε εντελώς υποθετικά. Ας περιμένουμε να γίνει διαθέσιμο και μετά κρίνουμε τις τιμές αυτού αλλά και σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω την είδηση με κάθε επιφύλαξη, όπως μου μεταφέρθηκε και εμένα σήμερα: Το Incredible S δεν πρόκειται τελικά να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Εϊχα ρωτήσει για το πότε ακριβώς θα έρθει, καθώς ήθελα να το δοκιμάσω σε σχέση με το Nexus S, (both 4", snapdragon vs Hummingbird,...), αλλά αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχει νόημα πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...