Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Incredible S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταφέρω την είδηση με κάθε επιφύλαξη, όπως μου μεταφέρθηκε και εμένα σήμερα: Το Incredible S δεν πρόκειται τελικά να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Εϊχα ρωτήσει για το πότε ακριβώς θα έρθει, καθώς ήθελα να το δοκιμάσω σε σχέση με το Nexus S, (both 4", snapdragon vs Hummingbird,...), αλλά αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχει νόημα πλέον.

 

και ηταν φανταστικο κινητο;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μεταφέρω την είδηση με κάθε επιφύλαξη, όπως μου μεταφέρθηκε και εμένα σήμερα: Το Incredible S δεν πρόκειται τελικά να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.

 

Που το άκουσες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο συνάδελφο του χώρου (στην ΗTC τώρα) , αλλά επαναλαμβάνω με κάθε επιφύλαξη, τη στιγμή που στο "Ελληνικό" site υπάρχει ακόμη.

Κατάλαβα ότι η τιμή δεν θα ήταν ανταγωνιστική εν όψει του καταιγιστικού ανταγωνισμού

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά είμαι αρκετά προβληματισμένος.

Ας υποθέσουμε ότι θα έρθει με μια τιμή γύρω στα 500 ευρώ (ή έστω να κυκλοφορήσει με μια τέτοια τιμή σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες). Θα ήταν προτιμότερη η αγορά του incredible s ή κάτι άλλο που θα είναι πιο εξελιγμένο πχ LG otimus 2X που θα είναι στην ίδια τιμή;

Από την μία το LG έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά από την άλλη δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα για το ποια είναι πιο αξιόλογη εταιρία στον χώρο των smartphones.

Είναι πραγματικά δύσκολη επιλογή.

Το καλύτερο θα ήταν να έβγαζε από τώρα ένα πιο εξελιγμένο μοντέλο η htc έστω και με λίγο πιο τσιμπημένη τιμή. Εκεί νομίζω ότι θα έπαιρνε πολύ μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήταν προτιμότερη η αγορά του incredible s ή κάτι άλλο που θα είναι πιο εξελιγμένο πχ LG otimus 2X που θα είναι στην ίδια τιμή;

 

Η softwarική υποστήριξη (επίσημη ή μη) είναι το δυνατό σημείο όλων των συσκευών της HTC με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Το καλύτερο θα ήταν να έβγαζε από τώρα ένα πιο εξελιγμένο μοντέλο η htc έστω και με λίγο πιο τσιμπημένη τιμή. Εκεί νομίζω ότι θα έπαιρνε πολύ μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς.

 

Το καλύτερο για ποιον; Για εσένα, για τους καταναλωτές ή για την ίδια την εταιρία; Η HTC σαν εταιρία έχει ειδικούς να αγχώνονται για την πορεία και το timeplan των συσκευών στην αγορά. Εσύ σαν καταναλωτής θα προτιμούσες να "κάψει" τις συσκευές που έχει ήδη (πχ. Desire HD) για να κυνηγήσει το μερίδιο στο οποίο αναφέρεσαι;

 

Θα συνιστούσα να μην ξεφεύγουμε με θεωρίες και ας επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το Increadible S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα (και όσο αξίζει η γνώμη μου...) σημασία έχει η συνολική εμπειρία - πάντοτε για μιά δεδομένη κατηγορία τιμής και δεδομένο λειτουργικό, στην περίπτωση μας Android - που ακόμη είναι στην εφηβεία. Στα smartphones λοιπόν τα εξελισγμένα χαρακτηριστικά είναι η μόνο βάση αλλά η ουσία είναι το δέσιμο με το sw για ένα συνολικά καλό αποτέλεσμα. Και σ'άυτό τον τομέα δεν νομίζω ότι υπάρχει ωριμότητα στην LG. Υπάρχει σαφώς περισσότερη στη Samsung και ακόμη περισσότερο στην HTC.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να πηγαίνει και τόσο καλά αφού στην ουσία δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο. Πρέπει η htc να παρουσιάσει κάτι με διπύρηνο επεξεργαστή διότι με την έλευση του LG otimus 2x και του galaxy s 2 θα μείνει πίσω. Ίσως και να το κατάλαβε γιαυτό και το διάθεσε άμεσα στην αγορά για να κερδίσει έστω και κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τσιμπημένη τιμή (όπως για κάθε νεοεμφανιζόμενη συσκευή στα ράφια του expansys)αλλά εκτιμώ πως θα πέσει σύντομα. Υπομονή λοιπόν στους υποψήφιους αγοραστές.

 

Στα smartphones λοιπόν τα εξελισγμένα χαρακτηριστικά είναι η μόνο βάση αλλά η ουσία είναι το δέσιμο με το sw για ένα συνολικά καλό αποτέλεσμα. Και σ'άυτό τον τομέα δεν νομίζω ότι υπάρχει ωριμότητα στην LG. Υπάρχει σαφώς περισσότερη στη Samsung και ακόμη περισσότερο στην HTC.

 

Ποια Samsung; Αυτοί δεν περιμένουν ακόμα την έκδοση 2.2.1; :rolleyes:

Edited by Villis
Συνένωση μηνυμάτων

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμένουν όμως να λυθεί κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα, ή απλώς να αναβαθμιστούν?

 

Δηλαδή αναβάθμιση κάνουμε μόνο όταν έχουμε πρόβλημα; Τότε μπες στο forum τους και πες τους ότι δεν θες να πάρουν την 2.3.3 ή την επερχόμενη 2.4 να δεις τι θα σου πουν. :rolleyes:

 

Ας επανέλθουμε όμως στα του Increadible S που κατά τη γνώμη μου όσο έχει αυτή την τιμή δεν βρίσκω λόγο να το προτιμήσει κάποιος έναντι του Desire HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αναβάθμιση κάνουμε μόνο όταν έχουμε πρόβλημα; Τότε μπες στο forum τους και πες τους ότι δεν θες να πάρουν την 2.3.3 ή την επερχόμενη 2.4 να δεις τι θα σου πουν. :rolleyes:

 

Ας επανέλθουμε όμως στα του Increadible S που κατά τη γνώμη μου όσο έχει αυτή την τιμή δεν βρίσκω λόγο να το προτιμήσει κάποιος έναντι του Desire HD.

 

 

Για μένα που χρειάζομαι δεύτερη κάμερα και λίγο μικρότερο σε μέγεθος κινητό,το προτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε κανεις να μας πει εντυπωσεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ηρθε ελλαδα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ελάχιστοι θα είναι αυτοί που το έχουν πάρει. Ακόμα είναι πολύ ακριβό κατά την γνώμη μου (και νομίζω κατά την γνώμη πολλών) και συμφωνώ με τον athanaso77 ότι η τιμή του πιθανότατα θα πέσει αισθητά σε σύντομο χρονικό διάστημα. Δεν έχει ουσία να το πάρει κάποιος από τώρα.

Εγώ πάντως το έχω βάλει στο μάτι γιατί μου αρέσουν πολύ οι 4 ίντσες σε κινητό και δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω σε τεχνικά χαρακτηριστικά (πχ διπύρηνο επεξεργαστή) αλλά δεν πρόκειται να το αγοράσω σε αυτή την τιμή.

Υπομονή από πλευράς μου μέχρι να έχουμε μια καλή μείωση έστω κι αν καθυστερήσει λίγο.

Ελπίζω μόνο να είναι το ίδιο ποιοτικό όσο μας έχει συνηθίσει η htc. Υποστήριξη σε software το θεωρώ δεδομένο ότι θα έχει άριστη.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ελάχιστοι θα είναι αυτοί που το έχουν πάρει. Ακόμα είναι πολύ ακριβό κατά την γνώμη μου (και νομίζω κατά την γνώμη πολλών) και συμφωνώ με τον athanaso77 ότι η τιμή του πιθανότατα θα πέσει αισθητά σε σύντομο χρονικό διάστημα. Δεν έχει ουσία να το πάρει κάποιος από τώρα.

Εγώ πάντως το έχω βάλει στο μάτι γιατί μου αρέσουν πολύ οι 4 ίντσες σε κινητό και δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω σε τεχνικά χαρακτηριστικά (πχ διπύρηνο επεξεργαστή) αλλά δεν πρόκειται να το αγοράσω σε αυτή την τιμή.

Υπομονή από πλευράς μου μέχρι να έχουμε μια καλή μείωση έστω κι αν καθυστερήσει λίγο.

Ελπίζω μόνο να είναι το ίδιο ποιοτικό όσο μας έχει συνηθίσει η htc. Υποστήριξη σε software το θεωρώ δεδομένο ότι θα έχει άριστη.

 

κι εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.. το DHD μου φαίνεται πολύ μεγάλο οπότε το I-S είναι μια χαρά.. αλλά πότε θα πέσει? σε κανά μήνα ή μπα.. είναι παράλογο να το πληρώσουμε πάνω από το DHD..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.. το DHD μου φαίνεται πολύ μεγάλο οπότε το I-S είναι μια χαρά.. αλλά πότε θα πέσει? σε κανά μήνα ή μπα.. είναι παράλογο να το πληρώσουμε πάνω από το DHD..

 

σε κανα 2 μηνες λογικα...παντως δεν εχει και πολλες διαφορες απο το dhd αλλα ειναι καλυτερο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως δεν εχει και πολλες διαφορες απο το dhd αλλα ειναι καλυτερο

 

Πόσο καλύτερο το καθιστά η μικρότερη οθόνη και η προσθήκη μπροστινής κάμερας όταν μιλάμε για μια συσκευή που βγαίνει σχεδόν ένα χρόνο μετά από το Desire HD; :confused:

 

Όταν βλέπω ατεκμηρίωτες τοποθετήσεις... :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλύτερο το καθιστά η μικρότερη οθόνη και η προσθήκη μπροστινής κάμερας όταν μιλάμε για μια συσκευή που βγαίνει σχεδόν ένα χρόνο μετά από το Desire HD; :confused:

 

Όταν βλέπω ατεκμηρίωτες τοποθετήσεις... :wacko:

 

εγω το ειπα καλυτερο γιατι ειναι πιο ισσοροπημενο πιστευω εννοω τα εχει ολα σε ενα μετρο..εμενα η γνωμη μου και για τα 2 κινητα ειναι τελεια...το incredible για καινουριο δεν θα ειναι πιο καλο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το incredible για καινουριο δεν θα ειναι πιο καλο?

 

Αυτό από μόνο του δεν το καθιστά καλύτερο. Απλά θα έλεγα ότι απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό απ' ότι το Desire HD λόγω μεγέθους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας ξενερώσω αλλά σε ένα ολλανδικό site το έχει 450 ευρώ χωρίς κάποιο πρόγραμμα κινητής. Τόσο έχει και το lg 2x. Τόσο έχει περίπου και τα περισσότερα high end κινητά. Εκτός του iPhone φυσικά που το έχει 800+ http://www.studentmobiel.nl/home

 

Αν και τώρα που το ξαναείδα, για κάποιο λόγο δεν το δείχνει χωρίς πρόγραμμα. Το μεσημέρι το έβγαζε κανονικά στα 452 ευρώ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από μόνο του δεν το καθιστά καλύτερο. Απλά θα έλεγα ότι απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό απ' ότι το Desire HD λόγω μεγέθους.

 

Δεν νομίζω η διαφορά στην οθόνη να είναι τέτοια που να προτιμήσει κάποιος το HD για την οθόνη του. Από την άλλη το incredible προσφέρει καλύτερη μπαταρία φορητότητα και πρόσθια κάμερα. Φυσικά εάν κάποιος έχει το HD δεν αξίζει να πάει σε αυτό εάν όμως είναι να διαλέξει μεταξύ των δύο πιστεύω θα θυσιάσει την ελαφρώς μκρότερη οθόνη για τα υπόλοιπα και θα προτιμήσει το incredible.

Θα συμφωνήσω σε σχέση με την τιμή ότι δεν αξίζει τώρα η αγορά του αλλά όταν θα πέσει η τιμή του και παέι περίπου στα επίπεδα του HD.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...