Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις δεν έχει πρόβλημα με το touch, μετά την αναβάθμιση?

 

τι προβλημα ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεκλειδώνει με την τρίτη - τέταρτη προσπάθεια, δεν κάνει κυληση για 1-2 δεύτερα και μετά λειτουργεί κανονικά

 

έχεις κανένα πρόγραμμα για καιρό και τρεχει (σύννεφα ηλιος ) την ωρα που ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο ?

αν αναι απενεργοποίησε το

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

έχεις κανένα πρόγραμμα για καιρό και τρεχει (σύννεφα ηλιος ) την ωρα που ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο ?

αν αναι απενεργοποίησε το

 

Απενεργοποιησα τον καιρό όπως και άλλα προγράμματα για την μπαταρία, τα δεδομένα, task killer αλλά τίποτα....

 

Το γκουγκλαρα το πρόβλημα και είδα ότι έχει αναφερθεί, χωρίς κάποια λύση.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

ξανακανε update
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

ξανακανε update

 

ξαναεκανα και δείχνει να βελτιώθηκε.

Ξεκλειδώνει με την πρώτη,αλλά για ένα*δύο δευτερόλεπτα μετά συνεχίζει να μην ανταποκρίνεται σωστά.

 

Βάζοντας ένα multi-touch test από το market,κυλωντας το δάχτυλο στην οθόνη,βλέπω την κουκίδα να αναβοσβήνει στην αρχή και μετά στρώνει.

 

Σε ευχαριστώ πάντως.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πωσ πατε εγω εχω παθει πλακα 3-4-5 ημερες ανετα αναλογοσ την χρηση
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια δεν μασαει,κραταει οτι και να του κανεις!ολη μερα wi-fi ανοιχτο,ομιλια,βαλε-βγαλε 10δες εφαρμογες,περνα αρχεια μεσω usb,sms,σερφαρισμα και πολυωρο σκαλισμα κοντεψε 3ημερο!:lol:

Που να ενεργοποιησω και το juicedefender,το ειχα ξεχασει!

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε επισημα το neo?απο ελλενικη αντιπροσωπεια?ποιτητα κατασκευης σαν το neo v η καλυτερη?

Ολοιδα τηλεφωνα ειναι εμφανισιακα και στο χερι-χρωμα,αλλαζει η καμερα που ειναι στα 8mpx,λεπτομερειες δεν διαβασα.

Υποψιαζομαι βγαλανε το neo-v να κανει ντορο,να το....κρυψουν και να βγαλουν το neo στα καλαθια,δηλαδη μεγαλη προσφορα-ποσοτητα..............

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πωσ πατε εγω εχω παθει πλακα 3-4-5 ημερες ανετα αναλογοσ την χρηση

 

Με την χρήση που του κάνω , άντε να κρατήσει 2 ήμερες.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω 5-6 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Για την μπαταρία να πω πως κρατάει ίσως λίγο παραπάνω από 2 μέρες, αλλά αν το... ζορίσω, ίσα που τις φτάνει.

 

Μια ερώτηση! Όταν το χρησιμοποιώ ως music player και κλειδώνει μετά από λίγο η οθόνη, πως μπορώ να πάω στο επόμενο ή στο προηγούμενο κομμάτι χωρίς να αναγκάζομαι να ξεκλειδώνω την οθόνη και να το κάνω μέσω αυτής;

Σε παλιότερο SE (το K800i) το έκανα πατώντας συνεχόμενα το volume στο πλάι (ενώ διαδοχικά έπεζε ως κανονικό volume). Εδώ δεν δουλεύει έτσι...

Edited by agrypas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω 5-6 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Για την μπαταρία να πω πως κρατάει ίσως λίγο παραπάνω από 2 μέρες, αλλά αν το... ζορίσω, ίσα που τις φτάνει.

 

Μια ερώτηση! Όταν το χρησιμοποιώ ως music player και κλειδώνει μετά από λίγο η οθόνη, πως μπορώ να πάω στο επόμενο ή στο προηγούμενο κομμάτι χωρίς να αναγκάζομαι να ξεκλειδώνω την οθόνη και να το κάνω μέσω αυτής;

Σε παλιότερο SE (το K800i) το έκανα πατώντας συνεχόμενα το volume στο πλάι (ενώ διαδοχικά έπεζε ως κανονικό volume). Εδώ δεν δουλεύει έτσι...

 

θελει ξεχωριστη εφαρμογη που το κανει αυτο.εχγω εχω το player pro (σε συνδιασμο με ενα πακετακι equalizer) και ειμαι υπερικανοποιημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελει ξεχωριστη εφαρμογη που το κανει αυτο.εχγω εχω το player pro (σε συνδιασμο με ενα πακετακι equalizer) και ειμαι υπερικανοποιημενος.

 

Ναι, αλλά δεν μου απαντάς πια εφαρμογή το κάνει. Τη συγκεκριμένη (player pro) που αναφέρεις, την έχω δοκιμάσει και δεν βρήκα πως μπορεί να ρυθμιστεί το πλήκτρο αυτό (του volume). Εκτός αν το κάνει σε συνδυασμό με το equalizer που λες. Αν ναι πες μου σε παρακαλώ ποιο equalizer έβαλες.

 

Πάντως το θεωρώ πολύ σπαστικό όταν ακούω μουσική, να μη μπορώ να αλλάξω κομμάτι άμεσα και να αναγκάζομαι να το βάλω μπροστά στη μούρη μου, να ξεκλειδώσω την οθόνη και την πατήσω το >> ή το <<.

 

Να συμπληρώσω δε, πως αντίστοιχα δεν μπορείς να αλλάξεις σταθμό στο ραδιόφωνο (μπρος-πίσω).

 

Αν γνωρίζει οποιοσδήποτε κάτι γι αυτό, please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν μου απαντάς πια εφαρμογή το κάνει. Τη συγκεκριμένη (player pro) που αναφέρεις, την έχω δοκιμάσει και δεν βρήκα πως μπορεί να ρυθμιστεί το πλήκτρο αυτό (του volume). Εκτός αν το κάνει σε συνδυασμό με το equalizer που λες. Αν ναι πες μου σε παρακαλώ ποιο equalizer έβαλες.

 

Πάντως το θεωρώ πολύ σπαστικό όταν ακούω μουσική, να μη μπορώ να αλλάξω κομμάτι άμεσα και να αναγκάζομαι να το βάλω μπροστά στη μούρη μου, να ξεκλειδώσω την οθόνη και την πατήσω το >> ή το <<.

 

Να συμπληρώσω δε, πως αντίστοιχα δεν μπορείς να αλλάξεις σταθμό στο ραδιόφωνο (μπρος-πίσω).

 

Αν γνωρίζει οποιοσδήποτε κάτι γι αυτό, please help!!!

Φιλε μου νομιζω οτι κυκλοφορουν καποια applications οπου δινουν την δυνατοτητα να βαλεις controls και widgets στην lock screen. Ισως να κανεις δουλεια ετσι. Για τσεκαρε το μαρκετ και ενημερωσε αν βρεις κατι.

 

Δεν εχω Android για να δοκιμασω εγω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν μου απαντάς πια εφαρμογή το κάνει. Τη συγκεκριμένη (player pro) που αναφέρεις, την έχω δοκιμάσει και δεν βρήκα πως μπορεί να ρυθμιστεί το πλήκτρο αυτό (του volume). Εκτός αν το κάνει σε συνδυασμό με το equalizer που λες. Αν ναι πες μου σε παρακαλώ ποιο equalizer έβαλες.

 

Πάντως το θεωρώ πολύ σπαστικό όταν ακούω μουσική, να μη μπορώ να αλλάξω κομμάτι άμεσα και να αναγκάζομαι να το βάλω μπροστά στη μούρη μου, να ξεκλειδώσω την οθόνη και την πατήσω το >> ή το <<.

 

Να συμπληρώσω δε, πως αντίστοιχα δεν μπορείς να αλλάξεις σταθμό στο ραδιόφωνο (μπρος-πίσω).

 

Αν γνωρίζει οποιοσδήποτε κάτι γι αυτό, please help!!!

 

Μα μια χαρα σου απαντησα!οτι εγω με τον player pro ετσι το χω!παταω το home button και στην οθονη υπαρχει το τραγουδι που παιζει,το μπροστα,το πισω και το pause/play.μεσα απο τις ρυθμισεις το χα κανει.

το equalizer απλα το ανεφερα για οποιον θελει μια εφαρμογη μουσικης με επιπλεον επιλογες ρυθμισης ηχου.

 

Για να αλλαζεις τα κομματια με τα κουμπια του ηχου,επιλεγεις απο τις ρυθμισεις του player-lockscreen-override volume control (tick) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα μια χαρα σου απαντησα!οτι εγω με τον player pro ετσι το χω!παταω το home button και στην οθονη υπαρχει το τραγουδι που παιζει,το μπροστα,το πισω και το pause/play.μεσα απο τις ρυθμισεις το χα κανει.

το equalizer απλα το ανεφερα για οποιον θελει μια εφαρμογη μουσικης με επιπλεον επιλογες ρυθμισης ηχου.

 

Για να αλλαζεις τα κομματια με τα κουμπια του ηχου,επιλεγεις απο τις ρυθμισεις του player-lockscreen-override volume control (tick) ;)

 

Φίλε μου τώρα είσαι απίθανος!!

 

Ξέρεις είμαι νέος στο android και ενώ είχα ήδη το player pro και το είχα ψάξει (τρομάρα μου) δεν ήξερα που να βρω τη συγκεκριμμένη λειτουργία. Οπότε, εφόσον δεν τη βρήκα, στράφηκα αλλού.

 

Τώρα όμως που είπες τα μενού (lockscreen-override volume control), έφτασα εκεί και τα βρήκα όλα!!

 

Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τώρα είσαι απίθανος!!

 

Ξέρεις είμαι νέος στο android και ενώ είχα ήδη το player pro και το είχα ψάξει (τρομάρα μου) δεν ήξερα που να βρω τη συγκεκριμμένη λειτουργία. Οπότε, εφόσον δεν τη βρήκα, στράφηκα αλλού.

 

Τώρα όμως που είπες τα μενού (lockscreen-override volume control), έφτασα εκεί και τα βρήκα όλα!!

 

Σε ευχαριστώ!!

 

Χαρά μου που βοήθησα.το προγραμματάκι αυτό ειναι από τα best του είδους...:)

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι ακριβώς παραπάνω δίνει το PlayerPro DSP pack;

 

Equalizer ειναι.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Equalizer ειναι.

 

Α, μόνο; Αυτό το είχα δει από τις φωτογραφίες, αλλά περίμενα και κάτι περισσότερο.

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

κανενα παγωτακι θα φάμε ?????????
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα...τι διαφορα εχει το neo v απο το απλο neo???αξιζει η διαφορα στην τιμη???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εκτος της καμερας (8.1 το Neo,5 το Neo v),και της ποιοτητας κατασκευης,το Νeo δεν τριζει και το αισθανεσαι πιο "σφιχτο" στο χερι σου(εχω και τα δυο).

Οσο για την καμερα,η διαφορα τους αρκετα μεγαλη!!!

Τωρα εαν αξιζει,αναλογα με την διαφορα!

Εγω ας πουμε το πηρα πριν δυο μηνες(το Neo),350 ευρω, ε δεν νομιζω οτι αξιζει τετοια διαφορα.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...