Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Sony Ericsson παρουσίασε στη Μobile World Congress το νέο Xperia Neo

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

 

* Δίκτυο:GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - HSDPA 900 / 2100 - HSDPA 850 / 1900 / 2100

* Διαστάσεις: 116x57x13 χιλιοστά

* Βάρος: 126 γρ.

* Οθόνη: Αφής (TFT capacitive with Bravia Engine,Multi-touch) 480 x 854 pixels, 3.7 ίντσες

* Λειτουργικό Σύστημα: Android OS, v2.3 (Gingerbread)

* CPU: Qualcomm MSM8255 Snapdragon 1 GHz processor

* Μνήμη: Εσωτερική 320 ΜΒ επεκτάσιμη μέσω microSD, κάρτα 8GB microSD

* Κάμερα: 8 Megapixel, Auto-Focus, Video calling, touch focus, geo-tagging, face and smile detection

* Βίντεο: MPEG4 + H.263

* Συνδεσιμότητα: Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, USB v2.0 (HS), Bluetooth 2.1, A2DP

* GPS: Assisted GPS(A-GPS)

* Άλλα: Proximity sensor, ambient light sensor, ψηφιακή πυξίδα, accelerometer, αντιχαρακτική οθόνη, Sony BRAVIA engine,

* Μπαταρία: 1500mAh Lithium Ion – Έως 6 ώρες και 55 λεπτά ομιλίας – Έως 430 ώρες αναμονή

 

Θα διατεθεί σε μαύρο-μπλε, ασημί και κόκκινο χρώμα.

 

Η νέα συσκευή της Sony Ericsson θα διατεθεί στα καταστήματα μετά το τέλος του πρώτου τριμήνου του 2011

 

Xperia Neo

 

http://img841.imageshack.us/img841/9752/xperianeoblackgroupimag.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τίμη δεν γνωρίζουμε από τώρα έτσι???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Πετάει, πετάει η Sony Ericsson με τη σειρά XPERIA που είχε βγάλει!:D

Υπέροχα κινητά και τα δύο, αλλά εμένα συνεχίζει να με γοητεύει περισσότερο το XPERIA Arc!:love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω για αρχη το κοβω 400 με 450 ευρω...

 

Εγώ κανένα 500άρη για αρχή...Όπως το Xperia... :) Αλλά αξίζει!Είμαι ανάμεσα σε Xperia Neo Pro και ΧPlay...!!! :D

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Πετάει, πετάει η Sony Ericsson με τη σειρά XPERIA που είχε βγάλει!:D

Υπέροχα κινητά και τα δύο, αλλά εμένα συνεχίζει να με γοητεύει περισσότερο το XPERIA Arc!:love:

 

Κι εγώ για arc που είναι σκέτο art με κόβω :-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για αρχη το κοβω 400 με 450 ευρω...

Πιστεύω ότι η πολιτική της SE αρχίζει να αλλάζει και ελπίζω αυτή η αλλαγή θα αντανακλαστεί και στις τιμές της. Βάση αυτού λοιπόν θα νομίζω ότι η τιμή θα κυμαίνεται στα 350-400 Ευρώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η πολιτική της SE αρχίζει να αλλάζει και ελπίζω αυτή η αλλαγή θα αντανακλαστεί και στις τιμές της. Βάση αυτού λοιπόν θα νομίζω ότι η τιμή θα κυμαίνεται στα 350-400 Ευρώ.

 

Συμφωνώ σε αυτό. Η ναυαρχίδα της θα κυμαίνεται στο 600άρι (δηλαδή το Arc). Αυτό είναι πιο "middle-end" αν θα θέλαμε να το συγκρίνουμε με το Arc.

 

Ερώτηση αυτό είναι που είχαμε κάτι leaks και αναφερόταν ως Vivaz II με Android αντί Symbian? :confused:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτό. Η ναυαρχίδα της θα κυμαίνεται στο 600άρι (δηλαδή το Arc). Αυτό είναι πιο "middle-end" αν θα θέλαμε να το συγκρίνουμε με το Arc.

 

Ερώτηση αυτό είναι που είχαμε κάτι leaks και αναφερόταν ως Vivaz II με Android αντί Symbian? :confused:

 

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-vivaz2-en.shtml

Στο τέλος του άρθρου γράφει πως η τιμή θα κυμανθεί στα 350 €.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η πολιτική της SE αρχίζει να αλλάζει και ελπίζω αυτή η αλλαγή θα αντανακλαστεί και στις τιμές της. Βάση αυτού λοιπόν θα νομίζω ότι η τιμή θα κυμαίνεται στα 350-400 Ευρώ.

 

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-vivaz2-en.shtml

Στο τέλος του άρθρου γράφει πως η τιμή θα κυμανθεί στα 350 €.

 

Μετά από αυτή την επιβεβαίωση ελπίζω να μην κατηγορηθώ ότι δουλεύω στην SE!!! :lol::lol::p

 

Επόμενη πρόβλεψή μου είναι ότι η SE θα αρχίσει πλέον να βγάζει τα μοντέλα της τρεις μήνες νωρίτερα από το ότι τώρα. Είτε μας αρέσει είτε όχι το Νeo θα έπρεπε να έχει βγει το Δεκέμβρη χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το κινητό θεωρείται απαρχαιωμένο. Ο μόνος λόγος που λέω αυτό είναι για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό.

 

Το συγκεκριμένο κινητό θα είναι το επόμενό μου πάντως. :) Για mid range δεν νομίζω ότι του λείπει κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό. Το μόνο που με χαλάει είναι πως είναι κάπως μεγάλο σε μέγεθος. Πάντως για τιμές εγώ το βλέπω ως εξής: XPERIA Play 550-600, XPERIA Arc 500, XPERIA Pro 450, XPERIA Neo 400. Αυτά για αρχικές τιμές με την ελπίδα να είναι κανά 50άρι προς τα κάτω με την επίσημη έναρξη της διάθεσής στους στα καταστήματα. Πάντως αν μες το καλοκαίρι κατέβει στα 300 ευρώπουλα ή πιο κάτω δε με βλέπω να αντιστέκομαι καθόλου για να το πάρω... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτή την επιβεβαίωση ελπίζω να μην κατηγορηθώ ότι δουλεύω στην SE!!! :lol::lol::p

 

Επόμενη πρόβλεψή μου είναι ότι η SE θα αρχίσει πλέον να βγάζει τα μοντέλα της τρεις μήνες νωρίτερα από το ότι τώρα. Είτε μας αρέσει είτε όχι το Νeo θα έπρεπε να έχει βγει το Δεκέμβρη χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το κινητό θεωρείται απαρχαιωμένο. Ο μόνος λόγος που λέω αυτό είναι για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό.

 

Το συγκεκριμένο κινητό θα είναι το επόμενό μου πάντως. :) Για mid range δεν νομίζω ότι του λείπει κάτι.

Και για μένα το επόμενο κινητό,μήπως βγεί και τέλη Μαρτίου.......:)

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα το επόμενο κινητό,μήπως βγεί και τέλη Μαρτίου.......:)

 

http://blog.se-nse.net/xperia-play-launching-1st-april-neo-last-week-of-march/

Απ' ότι λέει εδώ θα είναι διαθέσιμο μες το Μάρτιο σίγουρα, με τιμή κάτι παραπάνω από 400 ευρώ, αλλά μένει να το δούμε και στην πράξη. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα το επόμενο μου κινητό με μια μικρή επιφύλαξη για το Arc λόγω του καταπληκτικού σχεδιασμού του.

Ότι μου έρθει στο μαγαζί εκείνη την ώρα.:)

Ωραία διλλήματα ρε παιδί μου....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει στο Neo(και ήδη υπάρχει στα Χ10,...)είναι το κουμπί της κάμερας (στα Android σπάνιο το κουμπί) που σε οδηγεί σε μια κάμερα που θα είναι και καλή,το UI και αυτό έχει την αισθητική της SE,και under the hood έχουμε το ταχύτατο Android,just perfect.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την προβλεψη μου για την τιμη.... Νομιζω θα κανει οσο το vivaz οταν ξεκινησε.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει στο Neo(και ήδη υπάρχει στα Χ10,...)είναι το κουμπί της κάμερας (στα Android σπάνιο το κουμπί) που σε οδηγεί σε μια κάμερα που θα είναι και καλή,το UI και αυτό έχει την αισθητική της SE,και under the hood έχουμε το ταχύτατο Android,just perfect.

 

Εγώ άλλο θέλω να δω. Την οθόνη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο θέλω να δω. Την οθόνη

 

http://www.sh-phones.com/?p=169

 

Πιστεύω θα είναι πολύ καλή......:);)

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το κινητό;

Το περιμένω πως και πως,είναι και Android(η νέα μου αγάπη) και βολικό μέγεθος....κάμερα καλή,μια χαρά το κινητό:);)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δουμε σύντομα!!!Ανυπομονώ!!!!

 

Εγώ πάντως είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο HTC Desire S που και αυτο το αναμένουμε...Απο τιμές σύμφωνα με τις εκτιμήσεις φάινεται να εχουν περίπου 100 με 150 ευρώ διαφορά...:wacko:

 

Η οθόνη απο το βίντεο τουλάχιστον μου φάνηκε μια χαρά

 

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να έχει support από τηνSE και να βγάζει updates για το λογισμικό και να χαίρει της εκτίμησης των developers...;)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δουμε σύντομα!!!Ανυπομονώ!!!!

 

Εγώ πάντως είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο HTC Desire S που και αυτο το αναμένουμε...Απο τιμές σύμφωνα με τις εκτιμήσεις φάινεται να εχουν περίπου 100 με 150 ευρώ διαφορά...:wacko:

 

Η οθόνη απο το βίντεο τουλάχιστον μου φάνηκε μια χαρά

 

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να έχει support από τηνSE και να βγάζει updates για το λογισμικό και να χαίρει της εκτίμησης των developers...;)

Θα έχει υποστήριξη αναβαθμίσεων κανονικά,πιστεύω(εδώ έβγαλαν πριν λίγο καιρό το upgrade σε 2.1 για το Χ10),το Desire S δείχνει ενδιαφέρον αλλά σίγουρα θα είναι πιο ακριβό και η κάμερα του δεν θα είναι και τόσο καλή όσο του Neo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...