Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο δύσκολο να βρεις το Neo. Με 5άρα κάμερα υπάρχει το Sole. ;)

 

Άμα ήθελα 5άρα θα έπαιρνα το V . Το σκέτο neo κυκλοφοράει στο εξωτερικό, αλλά κι εκεί όχι πολύ...

Τέσπα,

φαίνεται να αλλάζουν πάλι τα σχέδια και μπαίνει και το galaxy s advance μέσα στο παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρες.

Ψάχνω αυτές τις μέρες να βρω το Neo (χωρίς το V!) μτχ.

Έχω ψιλοξεμείνει από εναλλακτικές βασικά

Θέλω ένα φθηνό κινητό για το έτερον ήμισυ που αποφασίσαμε να πάμε σε κάτι μεγαλύτερο από το xperia mini

Χρειαζόμαστε τουλάστιχον

1 GhZ επεξεργαστή,

512 ram

8ΜΡ φωτογραφική (δεν έχει φωτογραφική και θα χρησιμοποιεί αυτή του κινητού αποκλειστικά!)

το πολύ 4 ίντσες οθόνη

 

Ψάχνω λοιπόν το NEo μιας και το xperia P μάλλον μας πέφτει ακριβούτσικο

Έχω κι έτοιμη ROm να του ρίξω αν τελικά το πάρω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2151682

 

Έχουμε γενικώς κάποιο σχόλιο σημαντικό για το κινητάκι?

Δυστύχως δεν γνωρίζω κάτι .....πάντως σου λέω δώσε κάτι ψιλά παραπάνω και πάρε το xperia p στα 207 ευρώ που δεν θα σε απογοητεύσει και έχοντας και πολύ καλή ανάλυση οθόνης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια χαρά παιδιά,

έχω ένα πρόβλημα με τον συγχρονισμό των επαφών από το κινητό στο gmail. Έχει αντιμετωπίσει ποτέ κανείς κάτι παρόμοιο; Υπάρχουν καθόλου προτάσεις; Μαμά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα ,

 

Φίλος με το Xperia Neo έχει αποθυκεύσει όλες τις επαφές στο τηλέφωνο .

Θέλει να τις μεταφέρει στο Gmail ώστε να τις περάσει σε άλλο κινητό που του έδωσαν Iphone 4 .

Τι χρειάζεται να κάνει ? Είναι εύκολο ή θα έχει πρόβλημα ?

 

tnx !!! Αναμένω ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα στη παρεα. εχω το κινητο το sony ericcson neo . οποτε εκανα επανεκινηση δεν εχανα απολυτως τιποτα. πριν λιγες μερες εκανα κ εχασα 6 πολυ καλες φωτο που ειχα και ηταν οι ποιο καινουργιες, πρωτη φορα με το κανε. :(. υπαρχει παιδια κανενας τροπος να τις ξαναεπαναφερω πισω ?:(
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω αυτο το τηλεφωνο, εβγαζα φωτογραφιες - βιντεο και τα εβλεπα, εκανα επανεκκινηση στο τηλεφωνο και τα εχανα. ειχα προβληματικη καρτα micro sd

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα. εχω το κινητο το sony ericcson neo . οποτε εκανα επανεκινηση δεν εχανα απολυτως τιποτα. πριν λιγες μερες εκανα κ εχασα 6 πολυ καλες φωτο που ειχα και ηταν οι ποιο καινουργιες, πρωτη φορα με το κανε. :(. υπαρχει παιδια κανενας τροπος να τις ξαναεπαναφερω πισω ?:(

Δοκίμασε, μέσω υπολογιστή, να βρεις τις φωτογραφίες που έχασες, με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης διεγραμμένων αρχείων (π.χ. Recuva, είναι δωρεάν). Αρκεί βέβαια να μην έχεις γράψει κάτι άλλο πάνω από τις φωτογραφίες αυτές. Δηλαδή να μην τράβηξες άλλες οι οποίες γράφτηκαν στην κάρτα ή να μην μετέφερες αρχεία στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

να σε καλα φιλε θα προσπαθησω αυτο που εγραψες το ειχα δει απλα θελω να κοιταξω ποσο ευκολο ειναι να τις βρω !~

Περιμενουμε νεα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε ενα καταστημα με κινητα. με ειπαν με επανεκινηση δεν χανονται φωτο .αρα εκανες φορματ, αλλα εγω φορματ δεν εκανα. αν εκανα φορματ θα εχανα τα παντα. πως γινεται με την επανεκινηση να χασω πχ 5 με 6 φωτο. αυτο τωρα θελω να δω αν υπαρχει κατι που να μπορω να τις επαναφερω !δοκιμασα κ το recuva. δεν το καταλαβα ομως !!! πρεπει να ξερεις καλα αγγλικα. ελικρινα αν ηξερα οτι θα τις εβρισκα θα ξανα προσπαθουσα με το revuva.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε ενα καταστημα με κινητα. με ειπαν με επανεκινηση δεν χανονται φωτο .αρα εκανες φορματ, αλλα εγω φορματ δεν εκανα. αν εκανα φορματ θα εχανα τα παντα. πως γινεται με την επανεκινηση να χασω πχ 5 με 6 φωτο. αυτο τωρα θελω να δω αν υπαρχει κατι που να μπορω να τις επαναφερω !δοκιμασα κ το recuva. δεν το καταλαβα ομως !!! πρεπει να ξερεις καλα αγγλικα. ελικρινα αν ηξερα οτι θα τις εβρισκα θα ξανα προσπαθουσα με το revuva.

Το Recuva έχει και Ελληνικά.

Το link που σου έδωσα είναι για την portable έκδοση του προγράμματος (δεν χρειάζεται εγκατάσταση).

1) Αποσυμπίεσε το αρχείο που κατέβασες.

2) "Τρέξε" το "recuva.exe" (αν ο υπολογιστής σου έχει 32 bit λειτουργικό) ή το "recuva64.exe" (αν ο υπολογιστής σου έχει 64 bit λειτουργικό).

3) Πάτα "Cancel" στον Wizard που θα ανοίξει.

4) Πήγαινε στο "Options" (πάνω δεξιά) του προγράμματος και στο Language επέλεξε "Greek".

(ξετσέκαρε και το "Εμφάνιση του Βοηθού κατά την εκκίνηση").

5) Επέλεξε τον δίσκο τον οποίο θέλεις να ψάξεις (πάνω αριστερά) και πάτα "Έλεγχος".

6) Όταν τελειώσει το ψάξιμο, επέλεξε τα αρχεία που θέλεις να επαναφέρεις (τα πράσινα μπορούν να ανακτηθούν) και πάτα "Ανάκτηση" (κάτω δεξιά). Στο παράθυρο που θα ανοίξει, επέλεξε τον φάκελο στον οποίο θέλεις να αποθηκευθούν (δεν πρέπει να είναι στον δίσκο στον οποίο γίνεται ανάκτηση).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KΑΛΗΣΠΕΡΑ εχω αυτο το κινητο. ειναι πολυ καλο δεν ειχα προβλημα ποτε. το μοναδικο προβλημα που το ειχα ξαναγραψει κ δεν μπορω να βρω και εγραψα καπου ειναι οτι ¨¨στην επανακινηση με χαθηκαν 6 με 7 φωτο κ δεν υπαρχουν πουθενα καποιος με εγραψε γιΑ ΤΟ RECUVA. ΜΠΗΚΑ ΑΛΛΑ πρεπει να ξερεις πολυ καλα αγγλικα. κ πως ειναι δυνατον να σβυστουν φωτο εφοσον δεν εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις /αν ηταν ετσι θα ειχα σβυσει τα παντα. Θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω να με πει κ να τις επαναφερω ! ευχαριστω !!!

 

φιλε ευχαριστω τωρα το ειδα να σε καλα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...