Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα πέρασε στην κατόχη μου το XPERIA NEO.... (οχι που θα ξέφευγε)

Λοιπόν, να τονήσω οτι το κινητό είναι εισαγώγης, παρ'όλο τους ενδιασμούς μου για το θέμα εγγύησης. Δεδομένο οτι το κινητό εχει πλέον καλό deal και να θέλει κάποιος να το αποκτήσει παραθέτω και εγώ τα + και τα -, πάντα με βάση την εμπειρία μου απο τη σειρά XPERIA και φυσικά με τα δικά μου stadart.

 

Στα σύν.... Ο σχεδιασμός, αρκετά εργονομικό-κάθετε καλά στο χέρι, HDMI, ο ήχος (οχι κορυφαίος αλλα καλός), η κάμερα αν και οχι τύπου ARC ειναι σεβαστή, το ANDROID....

 

Στα μείον.... Η φωτηνότητα της οθόνης (όποιος εχει δεί το ARC καταλαβαίνει...), η εσωτερική μνήμη.

 

Γενικά ειναι ενα πολύ καλό κινητό για την κατηγορία του, πλήρης, αλλα.... αν θέλετε τη γνώμη μου το MINI ειναι ενα κλικ παραπάνω...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Snoop Dogg το Neo σου ειναι branded απο γερμανικο παροχο ? Δηλαδη εχει μεσα στο μενου τιποτα στοιχεια απο t-mobile ή vodafone Γερμανιας ?

 

Ναι, εχει μερικα πραγματα απο Vodafone (βλεπε εφαρμογες, bookmarks, κτλ).

 

Ασχετο με το παραπανω... ειναι η πρωτη φορα που εχω συσκευη με android κ εχω μια απορια. Οι εφαρμογες, ρυθμισεις, κτλ πως κλεινουν? :p Κρατωντας το πληκρο home βλεπω τι ειναι ανοιχτο αλλα δεν βρισκω τροπο να το κλεισω...!

Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει μερικα πραγματα απο Vodafone (βλεπε εφαρμογες, bookmarks, κτλ).

 

Ασχετο με το παραπανω... ειναι η πρωτη φορα που εχω συσκευη με android κ εχω μια απορια. Οι εφαρμογες, ρυθμισεις, κτλ πως κλεινουν? :p Κρατωντας το πληκρο home βλεπω τι ειναι ανοιχτο αλλα δεν βρισκω τροπο να το κλεισω...!

 

δεν χρειαζεται να τις κλεινεις..το αντροιντ απο μονο του κανει αυτη τη δουλεια οποτε θελει..αν θες τοσο πολυ να τερματισεις μια εφαρμογη πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων και πατα πανω σαυτην που θες να τερματισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok!

 

Απλα για παραδειγμα, μπαινω στην εφαρμογη του facebook, βγαινω...αυτη ομως τρεχει στο backround κ εχει σαν αποτελεσμα να φαινομαι online, να μου μιλανε και να μου δειχνει τις ειδοποιησεις στο πανω μερο της οθονης!

Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Ok!

 

Απλα για παραδειγμα, μπαινω στην εφαρμογη του facebook, βγαινω...αυτη ομως τρεχει στο backround κ εχει σαν αποτελεσμα να φαινομαι online, να μου μιλανε και να μου δειχνει τις ειδοποιησεις στο πανω μερο της οθονης!

 

πατα να βγεις οφλαιν απο τo chat ντε!χχαχα!

ναι κραταει ανοιχτες τις εφαρμογες ωστε την επομενη φορα (σε συντομο χρονικο διαστημα) που θα ξαναμπεις πχ facebook,θα ανοιξει αμεσως η εφαρμογη.ειναι λογικη του αντροιντ..μην σε αγχωνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3d panorama εννοεις..;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

ε, φαντάζομαι ότι αυτο δεν είναι και κατι το ειδικό... λογικά θα εμφανιστεί σύντομα ως εξτρα προγραμματάκι για το xperia Neo από τους xda...

 

Εχει δυο καμερες ωστε να μπορεις να τραβηξεις 3d ... κι αυτο δεν παιζει με προγραμμα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο καμερες ωστε να μπορεις να τραβηξεις 3d ... κι αυτο δεν παιζει με προγραμμα ...

 

φιλε μου εισαι σιγουρος γιαυτο που λες?που ειδες την δευτερη καμερα??

γιατι τωρα πηγα στο επισημο topic του neo v και δεν λεει πουθενα για δευτερη καμερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el#view=overview

 

Tο ψιλομπερδεψα αλλα αυτο που ειπα κανει , απλα δεν εχει δευτερη καμερα :(

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el#view=overview

 

Tο ψιλομπερδεψα αλλα αυτο που ειπα κανει , απλα δεν εχει δευτερη καμερα :(

 

 

Ολα το κανουν με την 2.3.4

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σκέφτομαι πολύ σοβαρά το xperia neo για την γυναίκα μου. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα σε όσους ήδη το έχετε.

 

1) Ελληνικό menu και πληκτρολόγιο απότι κατάλαβα έχει το γερμανικό. Σκέφτομαι να το αγοράσω από amazon που το έχει 270 ευρώ.

 

2) Η μπαταρία πως είναι σε πραγματική χρήση? Δηλαδή λίγα έως μέτρια τηλέφωνα, αρκετούτσικα παιχνίδια και κάποιο internet. Βγάζει τη μέρα αξιοπρεπώς? Πάει παραπάνω? Εχω ένα γνωστό που έχει το Xperia Arc και έχει τρομερό πρόβλημα. Έχει καταντήσει να κουβαλάει και το παλιό τηλ μαζί ώστε να μην μείνει από μπαταρία.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα το Neo V, στην ίδια τιμή, από την Ελληνική αγορά πράγμα που σημαίνει επίσημη υποστήριξη από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Αν σου πάθει κάτι το Neo τι θα το κάνεις; Θα το στείλεις στο amazon;

Η μπαταρία πιστεύω ότι άνετα θα βγάζει τις δυο μέρες με τη χρήση που αναφέρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα το Neo V, στην ίδια τιμή, από την Ελληνική αγορά πράγμα που σημαίνει επίσημη υποστήριξη από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Αν σου πάθει κάτι το Neo τι θα το κάνεις; Θα το στείλεις στο amazon;

Η μπαταρία πιστεύω ότι άνετα θα βγάζει τις δυο μέρες με τη χρήση που αναφέρεις.

 

Απ'ότι ξέρω ούτε το Neo V έχει έρθει στην Ελλάδα, και μάλλον δεν θα έρθει.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Με τη μέχρι τώρα πληροφόρηση που έχω το V θα έρθει κανονικά. Υπάρχει άλλωστε και στην ιστοσελίδα της SE Hellas. (σε αντίθεση με το Neo που δεν υπάρχει). Αν ξέρεις κάτι άλλο (επίσημα) μας το λες. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με τη μέχρι τώρα πληροφόρηση που έχω το V θα έρθει κανονικά. Υπάρχει άλλωστε και στην ιστοσελίδα της SE Hellas. (σε αντίθεση με το Neo που δεν υπάρχει). Αν ξέρεις κάτι άλλο (επίσημα) μας το λες. :)

 

Οχι δεν έχω άλλη πληροφόρηση. Απο συζητήσεις εδώ μέσα και από ερωτήσεις σε plaisio, media markt, cosmote κλπ. όπου κανένας δεν ξέρει κάτι για το neo, neo v υπέθεσα ότι δεν θα έρθει.

Τώρα που το ανέφερες είδα το το έχει η SE Hellas. Το έχει στo "Προϊόντα και υπηρεσίες" αλλά όχι στο Xperia. Είναι σίγουρο ότι θα το φέρουν?

 

Πάντως θα ήθελα το σκέτο Neo και όχι το V λόγω της κάμερας.

Καλό αυτό ότι κρατάει η μπαταρία του.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω άλλη πληροφόρηση. Απο συζητήσεις εδώ μέσα και από ερωτήσεις σε plaisio, media markt, cosmote κλπ. όπου κανένας δεν ξέρει κάτι για το neo, neo v υπέθεσα ότι δεν θα έρθει.

Τώρα που το ανέφερες είδα το το έχει η SE Hellas. Το έχει στo "Προϊόντα και υπηρεσίες" αλλά όχι στο Xperia. Είναι σίγουρο ότι θα το φέρουν?

 

Πάντως θα ήθελα το σκέτο Neo και όχι το V λόγω της κάμερας.

Καλό αυτό ότι κρατάει η μπαταρία του.

 

δυο φιλικες συμβουλες...

1)μην ρωτας τους πουθεναδες σε πλαισια και λοιπα.οχι μονο δεν ξερουν την δουλεια τους αλλα δεν ενημερωνονται και σωστα με συνεπεια αντι να πουνε ενα απλο δεν ξερω,σε παραπληροφορουν.

2)οσο αφορα στην καμερα,μην χαλιεσαι.λιγοτερα mp δεν σημαινει απαραιτητα χειροτερη καμερα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες είδα το το έχει η SE Hellas. Το έχει στo "Προϊόντα και υπηρεσίες" αλλά όχι στο Xperia. Είναι σίγουρο ότι θα το φέρουν?

 

Πάντως θα ήθελα το σκέτο Neo και όχι το V λόγω της κάμερας.

Καλό αυτό ότι κρατάει η μπαταρία του.

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά προσωπικά το βλέπω κανονικά στα xperia. Μέχρι τέλος Οκτωβρίου από ότι μου είπαν θα κυκλοφορεί. Όσον αφορά την κάμερα όπως τα είπε ο Κωνσταντίνος. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δυο φιλικες συμβουλες...

1)μην ρωτας τους πουθεναδες σε πλαισια και λοιπα.οχι μονο δεν ξερουν την δουλεια τους αλλα δεν ενημερωνονται και σωστα με συνεπεια αντι να πουνε ενα απλο δεν ξερω,σε παραπληροφορουν.

2)οσο αφορα στην καμερα,μην χαλιεσαι.λιγοτερα mp δεν σημαινει απαραιτητα χειροτερη καμερα..;)

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά προσωπικά το βλέπω κανονικά στα xperia. Μέχρι τέλος Οκτωβρίου από ότι μου είπαν θα κυκλοφορεί. Όσον αφορά την κάμερα όπως τα είπε ο Κωνσταντίνος. ;)

 

Σας ευχαριστώ παιδιά. Θα κάνω τότε υπομονή.

 

Για πλαίσιο κλπ. έχετε απόλυτο δίκιο, το ξερω και εγώ. Απλά όσο περνούσε ο καιρός και δεν έβλεπα από κανέναν κίνηση να το φέρει ενώ κυκλοφορεί τόσο καιρό έξω, υπέθεσα ότι δεν βλέπω να έρχεται κανένα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Με τη μέχρι τώρα πληροφόρηση που έχω το V θα έρθει κανονικά. Υπάρχει άλλωστε και στην ιστοσελίδα της SE Hellas. (σε αντίθεση με το Neo που δεν υπάρχει). Αν ξέρεις κάτι άλλο (επίσημα) μας το λες. :)

 

Υπήρχε και το NEO στην ιστοσελίδα της SE (Σύντομα κοντά σας) και μετά βγήκε όπως θα θυμάσαι.

Εύκολα λοιπόν αφαιρείται και το NeoV.

Αν δεν το δούμε σε κυκλοφορία δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια το θυμάμαι! Άλλωστε εγώ το επισήμανα πρώτος. Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ωστόσο φρόντισα να διασταυρώσω κάποια πράγματα και έμαθα ότι τέλος του μήνα θα είναι εδώ. Αν αλλάξει κάτι εδώ είμαστε. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχτές από Media Markt στα 300€. Αρκετά καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Απ΄'οτι μου είπαν έχουν κανονική εγγύηση από SE Hellas.

Εκανα και την αναβάθμιση στην 4.0.Α.2.368 αλλά ακόμα 2.3.3 μου βγάζει. Υπάρχει και στη 2.3.4? Θα πάρει το 4?

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

Απ΄'οτι μου είπαν έχουν κανονική εγγύηση από SE Hellas. Θα πάρει το 4?

Αν είναι το Neo κι όχι το Neo V όπως λες τότε δεν έχεις εγγύηση από την SE Hellas γιατί δεν το εισάγει επίσημα. Αν είναι το V τότε κανένα πρόβλημα.

 

Θα πάρει 4.0.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λέω τι μου είπαν. Μέσα έχει κανονικά και ελληνικές οδηγίες και ελληνικό βιβλιαράκι αντιπροσώπου και αναφέρεται στην SE Hellas για service. Δεν ξέρω...τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Λέω τι μου είπαν. Μέσα έχει κανονικά και ελληνικές οδηγίες και ελληνικό βιβλιαράκι αντιπροσώπου και αναφέρεται στην SE Hellas για service. Δεν ξέρω...τι να πω...

 

 

Το επίσημο είναι (sony hellas). Το έχουν σε αποκλειστικότητα πρώτη παρουσίαση!!!

Το είδα στο media markt περιστεριού!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...