Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά

πριν λίγο καιρό μου έσπασε η οθόνη απο το κινητό και αγόρασα μια απο ebay

Σημερα μου ήρθε η οθόνη και τ πέρασα αλλά δεν δείχνει, μόνο ανάβει, ξανά έβαλα τν παλιά που ειχα(σπασμένη) και δείχνει κανονικά...

Πως μπορώ να δώ αν είναι χαλασμένη η καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Είμαι λίγο άσχετη γενικά με κινητά κλπ, αλλά ψάχνοντας στο google για το πρόβλημά μου, βρήκα αυτό το σαιτ και είπα να σας πω τι παίζει, μήπως έχετε καμία ιδέα! Λοιπόν, έχω το samsung galaxy mini gts5570 και ξαφνικά προχθές εμφανιζόταν η ένδειξη ασφαλής λειτουργία κάτω αριστερά και ενώ πατιούνταν όλα τα κουμπιά αφής δεν πατιούνταν τα κουμπιά που δεν είναι αφής( το πίσω κλπ).. Έκανα restart, αλλά το θέμα παρέμεινε καθώς και η ένδειξη ασφαλής λειτουργία. Εχθές έφυγε η ένδειξη αλλά το πρόβλημα με τα κουμπιά παρέμεινε ενώ μετά από λίγο άρχισαν να πατιούνται . Σήμερα όμως πάλι τα ίδια. Τα κουμπιά δεν πατιούνται και η ένδειξη ασφαλής λειτουργία έχει φύγει, ενώ το κινητό λειτουργει κανονικά και όλη η οθόνη πατιέται.. Αν έχει κάποιος καμία ιδέα για το τι συμβαίνει θα ήθελα να μου πει! Σόρρυ για την έκταση του μηνύματος! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θέλω να αναβαθμίσω το s5570 της γυναίκας.

Διαβάζω εδώ και 3 ώρες στα φόρουμ , και εχω μπερδευτεί. Βασικά ο κύριος λόγος αναβάθμισης, είναι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιήσει το νέο ημερολόγιο της google και να κάνει τα πάντα ολα sync όπως κάνει το δικό μου ( nexus s 4.1.2)

Επίσης να μεγαλώσουμε λίγο το partition για τα apps

Οπότε ίσως να μην χρειάζεται νέο ρομ;

Τώρα φοράει 2.3.6.

καμιά ιδέα;

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα και χρονια πολλα!! Εκανα σημερα μια χαζομαρα στο samsung galaxy mini μου και δεν μπορω να την διορθωσω.. Θελησα να εγκαταστησω καποιο λειτουργικο ανωτερο των ηδη δωσμενων απο την samsung και βασισμενος σε ενα βιντεο στο youtube επραξα αναλογως.. Αρχικα κατεβασα στον υπολογιστη μου 2 αρχεια τα οποια επειτα περασα στην memory stick. Επειτα εκανα wipe data/factory reset και στην συνεχεια wipe cache partition οπως ανεφερε στο βιντεο. μετα επρεπε να τρεξω τα 2 αρχεια το ενα μετα το αλλο.. στο πρωτο ομως μου παρουσιαζε προβλημα οσες φορες και αν προσπαθησα να το τρεξω.. πλεον το κινητο μου δεν ανοιγει καν.. και νομιζω πως ευθυνεται το wipe cache partition αν δεν κανω λαθος!! Πως μπορω να το επαναφερω?? Υπαρχει καποιος τροπος??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορει καποιος να μου δωσει λινκ για το αρχειο ρουτ android 2.3.6 για αυτο το κινητο και το αρχειο unroot παντα για αυτο το κινητο και την εκδοση 2.3.6.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ με την ρομ που δουλευει καλυτερα και οτι αλλα αρχεια χρειαζονται σε αυτο το τηλ???
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω αυτη τη συσκευη περιπου δυομισι χρονια. Τελευταια εχει αρχισει να μην ανταποκρινεται και πολυ καλα η αφη. Συμπεραινω πως ειτε σερνεται πλεον λογω χαμηλης μνημης μετα απο τοσα updates, ειτε εχει ξεκινησει να ψιλοχαλαει η οθονη. Παιζει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούριος εδώ στην παρέα και έχω ένα πρόβλημα σχετικά με των τερματισμό εισερχόμενη κλήσεις.

Το πρόβλημα είναι το εξής κάθε φορά που πάω να τερματίσω μια κλήση πρέπει να πατήσω 2 φορές την οθόνη και μετά να πατήσω τερματισμό.... γίνεται να το αποφύγω αυτό ( το διπλό πάτιμα στην οθόνη) και εάν ναι πώς?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. έχω ένα smartphone samsung gt-s5570 και δεν συνδέεται με bluetooth sony mbh-10. σε κάποια site διάβασα ότι είναι συμβατό. γνωρίζει κάποιος κάτι...?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να κάνω unroot το galaxy mini διότι το έψαξα στους xda και δεν πολυκαταλαβάινω .Γίνεται να μου τα πεί κάποιος ποιο λιανά για να μην κάνω βλακεία στο κινητό μου...Έχω βάλει custom rom οπότε νομίζω αυτό που επιδιώκω είναι το stock rom αν δεν κάνω λάθος ...Ευχαριστώ για την κατανόηση ..
:rocket:
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας φίλος μου και είναι αρκετά αγανακτισμένος με την απουσία κάποιον εφαρμογών(ics και πάνω) από το playstore του.

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα, το συγκεκριμένο κινητό αναβαθμίζεται μέχρι kit kat.

 

Αξίζει να του βάλω ics/jb ή πέφτει πολύ η απόδοση σε σχέση με την gb που έχει stock?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μας κρέμασε το κινητό του συζύγου σήμερα. Του έβγαλε ειδοποίηση για Update, το έκανε, κι ενώ του έχει κρατήσει εφαρμογές και λοιπά αρχεία, χάθηκαν όλες οι επαφές. Τις είχε σωσμένες στη SIM αλλά τώρα δείχνει να είναι άδεια (την δοκίμασα ακόμα και σε παλιά μπακατέλα συσκευή). Το περίεργο είναι ότι όταν κάνεις scroll στο ιστορικό των κλήσεων, δείχνει κάποιες επαφές κανονικά, με όνομα. Μόλις όμως σταματήσεις το scroll, εξαφανίζεται το όνομα και δείχνει σκέτο αριθμό, σαν να είναι άγνωστος.

 

Καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μας κρέμασε το κινητό του συζύγου σήμερα. Του έβγαλε ειδοποίηση για Update, το έκανε, κι ενώ του έχει κρατήσει εφαρμογές και λοιπά αρχεία, χάθηκαν όλες οι επαφές. Τις είχε σωσμένες στη SIM αλλά τώρα δείχνει να είναι άδεια (την δοκίμασα ακόμα και σε παλιά μπακατέλα συσκευή). Το περίεργο είναι ότι όταν κάνεις scroll στο ιστορικό των κλήσεων, δείχνει κάποιες επαφές κανονικά, με όνομα. Μόλις όμως σταματήσεις το scroll, εξαφανίζεται το όνομα και δείχνει σκέτο αριθμό, σαν να είναι άγνωστος.

 

Καμιά ιδέα;

Η συσκευή δεν ήταν συγχρονισμενη με κάποιο Gmail? Αν είχατε δηλώσει ένα (για να κατεβάσετε εφαρμογές από το play store πχ) τότε μπορεί να υπάρχουν...

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν ήταν συγχρονισμενη με κάποιο Gmail? Αν είχατε δηλώσει ένα (για να κατεβάσετε εφαρμογές από το play store πχ) τότε μπορεί να υπάρχουν...

 

Ναι ήταν αλλά επειδή αποθηκεύονταν στη SIM, μάλλον δεν έβρισκε κάτι να συγχρονίσει το gmail. Η ελπίδα μου ήταν, επειδή ακριβώς έδειχνε για λίγο το όνομα, ότι κάπου-κάπως ήταν προσωρινά έστω σωσμένες. Κάναμε ό,τι ήταν ανθρωπίνως δυνατόν, δεν τις επαναφέραμε. :( Ας του γίνει μάθημα γιατί χρόνια τώρα τον παρακαλάω να τις κάνει back up μια φορά στο τόσο και πάντα βαριέται. :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια.εχει το κινητο ενας φιλος και προσπαθοντας να βαλει καποια ρομ του εμεινε στο λογκο της samsung χωρις να ανοιγει.χωρις να θυμαται ποια version android τρεχει μου το εδωσε να το ξεμπλοκαρω.μεσω οντιν προσπαθησα να του περασω καποια επιδημη αλλα δεν τα καταφερα.μπαινει μονο σε download mode και οχι σε recovery.μηπως εχει μπρικαρει???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχει το κινητο ενας φιλος και προσπαθοντας να βαλει καποια ρομ του εμεινε στο λογκο της samsung χωρις να ανοιγει.χωρις να θυμαται ποια version android τρεχει μου το εδωσε να το ξεμπλοκαρω.μεσω οντιν προσπαθησα να του περασω καποια επιδημη αλλα δεν τα καταφερα.μπαινει μονο σε download mode και οχι σε recovery.μηπως εχει μπρικαρει???

 

Δοκίμασες κάποια επίσημη από sammobile μέσω Odin και Download mode και δεν σου δούλεψε?

Έβγαλε pass στο Odin?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κάποια επίσημη από sammobile μέσω Odin και Download mode και δεν σου δούλεψε?

Έβγαλε pass στο Odin?

 

Ναι προσπαθησα να βαλω επισημη αλλα το οντιν ενω εντοπιζε το τηλ ολα τα πεδια τα ειχε αχνα χωρις δυνατοτητα να μπορω στο pda να βαλω τη ρομ.και οταν μετα απο προσπαθειες την εβαλα μου εβγαλε κατευθειαν fail σε μηνυμα.χωρις καν να μπει στη διαδικασια για pass η fail πανω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα παιδια.εχει το κινητο ενας φιλος και προσπαθοντας να βαλει καποια ρομ του εμεινε στο λογκο της samsung χωρις να ανοιγει.χωρις να θυμαται ποια version android τρεχει μου το εδωσε να το ξεμπλοκαρω.μεσω οντιν προσπαθησα να του περασω καποια επιδημη αλλα δεν τα καταφερα.μπαινει μονο σε download mode και οχι σε recovery.μηπως εχει μπρικαρει???

 

ασχοληθηκα λιγακι με αυτο το κινητο!

δοκιμασε αυτο! σε μενα δουλεψε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1255305

 

το κινητο δεν σηκωνει την kitkat κολλαει απιστευτα,ιδιαιτερα στην πλοηγηση και στο fb που με τα χιλια ζορια εβαλα, και δεν βρηκα καμια stable rom! η miu ηταν καπως καλυτερη αλλα παλι δεεεεν! κατεληξα παλι σε gingerbread αλλα και ετσι δεν μπαινει ουτε το fb!

Edited by kassotis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κατι σχετικό οπότε θα χρειαστώ την βοήθειά σας...:blink:

 

Πώς μπορώ να ξεκλειδώσω την συγκεκριμένη συσκευή ώστε να λειτουργεί το ιντερνετ και με άλλες εταιρίες κινητής?

Το είχα αγοράσει πριν 2+ χρόνια από κατάστημα Vodafone.

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τα δεδομένα απλά και κατεβαίνουν τα απν μονα τους. Δεν υπάρχουν κλειδωμένες συσκευές στα μέρη μας.

Αν έχει φάει σκαλωμα και δεν τα κατεβάζει, μπαίνεις στις ρυθμίσεις δικτύων κινητής, σημεία πρόσβασης και φτιάχνεις αυτό που θέλεις για την κάρτα που έβαλες.

http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-ρυθμίσεις-apn-ελληνικών-παρόχων-κινητής-cosmotevodafonewind/

 

Το "dns" αγνόησε το

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τα δεδομένα απλά και κατεβαίνουν τα απν μονα τους. Δεν υπάρχουν κλειδωμένες συσκευές στα μέρη μας.

Αν έχει φάει σκαλωμα και δεν τα κατεβάζει, μπαίνεις στις ρυθμίσεις δικτύων κινητής, σημεία πρόσβασης και φτιάχνεις αυτό που θέλεις για την κάρτα που έβαλες.

http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-ρυθμίσεις-apn-ελληνικών-παρόχων-κινητής-cosmotevodafonewind/

 

Το "dns" αγνόησε το

 

Δυστυχώς δεν λειτουργεί το ίντερνετ με Q-card στο συγκεκριμένο κινητό...:(

Μήπως φταίει που στην αναζήτηση δικτύου βρίσκω μόνο Cosmote-Vodafone-Wind και όχι Q?:blink:

 

Στην ρύθμιση δικτύων κινητής (στο APN) δεν μου εμφανίζει επιλογή για κάτι, "κενή οθόνη" φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν λειτουργεί το ίντερνετ με Q-card στο συγκεκριμένο κινητό...:(

Μήπως φταίει που στην αναζήτηση δικτύου βρίσκω μόνο Cosmote-Vodafone-Wind και όχι Q?:blink:

 

Στην ρύθμιση δικτύων κινητής (στο APN) δεν μου εμφανίζει επιλογή για κάτι, "κενή οθόνη" φαίνεται...

 

Έχω την εντύπωση ότι στην Q πρέπει να έχεις ανοιχτή και την περιαγωγή..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μετά από μία προσπάθεια για να κάνω flash μια custom ROM (η οποία στο τέλος εμφάνισε FAIL), το κινητό δεν ανοίγει. Κολλάει στο λογότυπο της Samsung. Οι μόνες λειτουργίες που μπορεί να κάνει είναι να μπει στο recovery menu (Home Button + Power) και στο download μέσο USB (Volume + Home + Power). Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Έχω ψάξει γενικά αλλά επειδή τα άρθρα που βρήκα ήταν παλιά τα downloads που υπάρχουν σε αυτά, έχουν σβηστεί. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε του μια επίσημη ρομ αφού πρώτα κάνεις hard reset.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...