Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.... Εχω πάρει και εγώ το Samsung Glaxy Mini και εκτός από τα κλασσικά προβλήματα, με τα Handsfree και την αποθήκευση των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης, σήμερα πήγα να δοκιμάσω να κάνω την αναβάθμιση του Android σε 2.3 και διαβασα ότι θέλει το Pc Studio 7 και όπως πήγα να το κάνω εγκατάσταση και μου βγάζει ένα σγάλμα. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση ή έστω να εγκαταστήσω το Pc Studio??? Ευχαριστώ εκ των προτέων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Έχω το samsung galaxy mini και θέλω να συνδεθώ με το laptop μέσω κινητου ειτε wifi ειτε με καλώδιο usb.Ενώ κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο κινητό και το laptop βλεπει το τηλέφωνο παρ'ολα αυτά δεν συνδέεται...Μπορεί κανείς να βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για διαχείρηση αρχείων τότε κατάβασε την μπάρα του κινητού κ θα δεις το εικονίδιο του Android.:)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδι πέρασα στο δικό μου Mini το Gingerbread.

Για τη διαδικασία κοιτάξτε εδώ.

 

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-233-gingerbread.html

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Τo κινητό αυτό το έχει εδώ και λίγες μέρες η αδερφή μου και αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με το wifi όπως έγραψε και πιό πάνω ο φίλος HIT...Εκτός από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων βρέθηκε μήπως κάποια άλλη λύση;

Επίσης πήγα στο site της sammy και κατέβασα το πρόγραμμα Kies, για να αναβαθμίσω το κινητό σε gingerbread, αλλά δεν κατάφερα κάτι(λέει ότι θέλει Pc Studio 7)...Έχει βγεί η επίσημη αναβάθμιση σε 2.3 από τη Sammy?

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Τo κινητό αυτό το έχει εδώ και λίγες μέρες η αδερφή μου και αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με το wifi όπως έγραψε και πιό πάνω ο φίλος HIT...Εκτός από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων βρέθηκε μήπως κάποια άλλη λύση;

Επίσης πήγα στο site της sammy και κατέβασα το πρόγραμμα Kies, για να αναβαθμίσω το κινητό σε gingerbread, αλλά δεν κατάφερα κάτι(λέει ότι θέλει Pc Studio 7)...Έχει βγεί η επίσημη αναβάθμιση σε 2.3 από τη Sammy?

 

Κοίταξε το προηγούμενο post μου.

Το λογισμικό είναι της Samsung.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια τι ειναι αυτο το Gingerbread ??και κατι ακομα αν κανω αναβαθμιση το κινητο οι εφαρμογες θα χαθουν????

 

Gingerbread είναι η έκδοση 2.3 του Android. Αν κάνεις αναβάθμιση ΟΤΑ (Over-The-Air) όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λοιπον βρηκα ακρη για hands free το ESH60 κανει για τη συσκευη μας.Ομως πως μπορω να στελνω κ να λαβω mms χωρις να χρεωνομαι καθε φορα 1€ απο κοσμοτε ????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λοιπον βρηκα ακρη για hands free το ESH60 κανει για τη συσκευη μας.Ομως πως μπορω να στελνω κ να λαβω mms χωρις να χρεωνομαι καθε φορα 1€ απο κοσμοτε ????

 

Ποιάς εταιρίας είναι αυτό το Hands Free;

Δεν το βρίσκω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ποιάς εταιρίας είναι αυτό το Hands Free;

Δεν το βρίσκω.

ναι σορρυ της samsung Handsfree EHS60ANNBECSTD θα το βρεις. ρωτησα την αντιπροσωπεια γτ τρελαθηκα μεχρι να βρω το σωστο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδι θα μου πει ποιος ειναι ο ευκολοτερος τροπος να περασω επαφες απο νοκια Ε51 στο mini; ευχαριστω

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο καλο παιδι θα μου πει ποιος ειναι ο ευκολοτερος τροπος να περασω επαφες απο νοκια Ε51 στο mini; ευχαριστω

 

Με bluetooth έχεις δοκιμάσει να τις στείλεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

να ρωτησω , πως εγκαθιστω την εφαρμογη facebook στο samsung galaxy mini ?

 

Από το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σκέφτομαι να πάρω το galaxy mini για δεύτερο! Είδα ότι κάποιοι είχατε προβλήματα με το wifi, βρέθηκε κάποια λύση?

Η μπαταρία πόσο κρατάει περίπου? H χρήση που θα του κάνω θα είναι ουσιαστικά μόνο για μηνύματα και ίσως λίγο το wifi κι από εφαρμογές μόνο πολύ βασικά πράγματα θα βάλω, 3g watchdog, hancent sms και κάποιο browser!

 

Thanks!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω αντιμετωπίσει απολυτως κανενα προβλημα με το wifi , συνδεεται αμεσως, παντου και παντα !

 

Η μπαταρια τωρα (αφου εχει κανει 7-8 πληρους κυκλους φορτισης - αποφορτισης και θεωρητικά εχει αναπτυξει την μεγιστη χωρητικότητα της ) κραταει περιπου 1.5 ημερα , στις αρχες οταν το ειχα πρωτο παρει και το ειχα συνεχεια στα χερια μου το βραδυ επρεπε να το φορτισω , το μεγιστο που εχει κρατησει ειναι σχεδον 2 ημερες (η φωτεινοτητα ειναι λιγο πιο πανω απο την μεση )

 

Το θεμα που εχω και οποιος ξερει θα ημουν ευγνωμων εαν βοηθησει ειναι το εξης :O : Εχω κατεβασει το Samsung Kies και το Samsung New Pc Studio .

Οταν συνδεω το τηλεφωνο στο Kies δεν εχω κανενα προβλημα το αναγνωριζει και λειτουργει κανονικα ,

ομως δεν εχω καταφερει να το συνδεσω και να το κανω να λειτουργησει στο New Pc Studio , δεν το αναγωριζει καθολου σαν συσκευη ! εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος κατι παρόμοιο ?

Edited by GGEORGEG
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει η σαμσουνγ την εκδοση 2.3 επισημα για το μινι?

για να κανει update ota που πρεπει να παει γιατι στις ρυθμίσεις ,σχετικα με το τηλ, δεν εχει το ελεγχος για αναβαθμιση τωρα που εχει αλλο κιν με το 2.2.

δεν χρειαζεται νασε ροοτ για την 2.3 σωστα|?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το Samsung Galaxy Mini S5570. Καινούργιος χρήστης των Smartphones και την πάτησα τελείως σαν πρωτάρης. Δοκίμαζα μοτίβα για κλείδωμα οθόνης, έβαλα ένα αρκετά εύκολο το οποίο δεν μου άρεσε και μετά έβαλα ένα ελαφρώς πιο δύσκολο. Το αφήνω λίγη ώρα και πάω να το ξεκλειδώσω και μαντέψτε....δεν το θυμόμουν!! Θυμόμουν το σχήμα αόριστα, αλλά ότι κι αν δοκίμαζα δεν ξεκλείδωνε! Φυσικά όσο περνούσε η ώρα άρχισα να αμφιβάλλω για το αν το θυμάμαι καθόλου τελικά.

 

Εν κατακλείδι...την πάτησα? Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Πως κάνω "Reset" το κλειδωμένο μοτίβο?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις 5 φορές λάθος το μοτίβο σου ζητάει να βάλεις το gmail σου και ξεκλειδώνει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Edited by Giannis1234

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα 5 φορές λάθος και μου λέει σε 30 δεπτερόλεπτα μπορώ να ξαναδοκιμάσω.

Τώρα έχω φτάσει τις 50 φορές λάθος :P

 

Τι να σου πω και εγώ μια φορά δεν το θυμώμουνα το έκανα 5 φορές λάθος και μου ζήτησε το gmail και το κωδικό και το ξεκλείδωσα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει η σαμσουνγ την εκδοση 2.3 επισημα για το μινι?

για να κανει update ota που πρεπει να παει γιατι στις ρυθμίσεις ,σχετικα με το τηλ, δεν εχει το ελεγχος για αναβαθμιση τωρα που εχει αλλο κιν με το 2.2.

δεν χρειαζεται νασε ροοτ για την 2.3 σωστα|?

Η Samsung έχει ανακοινώσει ότι θα διαθέσει την 2.3.3 σύντομα. Κατέβασε το KIES και δες αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. :)

Όσο για το root είναι τελείως άσχετο και δεν παίζει κανένα ρόλο, είτε αν έχεις, είτε αν δεν έχεις.

Το έκανα 5 φορές λάθος και μου λέει σε 30 δεπτερόλεπτα μπορώ να ξαναδοκιμάσω.

Τώρα έχω φτάσει τις 50 φορές λάθος :P

Δυστυχώς όπως αναφέρει ο Γιάννης αν δεν θυμάσαι τα στοιχεία του λογαριασμού του Gmail δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να το ανοίξεις.

Ίσως αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσω recovery. Γι'αυτό δεν είμαι σίγουρος όμως πως μπαίνεις.

Δοκίμασε με κλειστό το κινητο να πατήσεις το κεντρικό - το volume down και το κουμπί on/off και δες αν μπαίνει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

 

Ξέρει κανείς αν το mini δείχνει όπως το ideos X5 το ποσοστό της μπαταρίας που έχει απομείνει? Ή λέει μόνο "δεν φορτίζει" κλπ?

 

Thanks!:happy:

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...