Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι? ισχύει οτι περιμένουμε επισημη αναβάθμιση σε 2.3? αν ναι πότε θα ειναι διαθεσιμη???

 

Βάσει της ανακοίνωσης ότι όλη η σειρά Galaxy θα αναβαθμιστεί σε gingerbread ισχύει. Τώρα για το πότε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαταρίας συνέχεια:

Αφού φόρτισα πλήρως τη μπαταρία την άφησα 1 μέρα εκτός κινητού χωρίς να τη χρησιμοποιήσω καθόλου.

Εβαλα σήμερα τη μπαταρία και είναι στο 99% (Εχει πέσει 1%-2% το οποίο ακούγεται φυσιολογικό)

 

Εκανα το ίδιο αφήνοντας τη μπαταρία μέσα στο ΣΒΗΣΤΟ κινητό και μετά από 1 μέρα αυτή είχε πέσει 3%-5%

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

-------------------------

 

Σχετικά με τους φίλους που βιάζονται να πάνε σε Gingerbread:

Παιδιά ελέγξτε πρώτα τις εφαρμογές σας ότι θα τρέχουν σε Gingerbread μη βρεθείτε "κρεμασμένοι"...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, το πήρα χτες και φαίνεται τέλειο!! Υπάρχει κάπου κεντρική ρύθμιση που να ορίζει αν επιτρέπεται πρόσβαση στο ιντερνετ απο όλες τις εφαρμογές ή το ρυθμίζω κάπως σε κάθε μια ξεχωριστά? Γτ σήμερα ερχοντουσαν συνεχως στο gtalk μηνυματα ενώ στη διαχείριση δε φαινόταν ανοικτή η εφαρμογή. Επίσης, υπάρχει κάπου μετρητης δεδομένων για να ξέρω πόσα mbyte έχω χρησιμοποιήσει? Ευχαριστώ!!

 

 

Εχω διαβασει κ εγω πολλα γι αυτο το root...Μπορει καποιος να με βοηθησει κ να μου πει περι τινος προκειται;;;

Ποια τα πλεονεκτηματα; ποια τα μειονεκτηματα;;; που μπορω να διαβασω περισσοτερα;;

 

ευχαριστω κ εγω με τη σειρα μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω διαβασει κ εγω πολλα γι αυτο το root...Μπορει καποιος να με βοηθησει κ να μου πει περι τινος προκειται;;;

Ποια τα πλεονεκτηματα; ποια τα μειονεκτηματα;;; που μπορω να διαβασω περισσοτερα;;

 

Τέρμα ο μύθος του root, αναλυτική επεξήγηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Yoda μου ήρθαν σήμερα τα ακουστικά είναι τέλεια!!!Δεν χρειάστηκε να το κλείσω όπως εσύ απλά τα έβαλα και δουλέψαν με τη μία!!
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση πως μπορω να κλεισω ή να ελατώσω την ενδειξη που λεει οτι καταναλώνει μπαταρια στο ραδιο του κινητου. ειναι σχεδόν το 60% της μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

@Yoda μου ήρθαν σήμερα τα ακουστικά είναι τέλεια!!!Δεν χρειάστηκε να το κλείσω όπως εσύ απλά τα έβαλα και δουλέψαν με τη μία!!

Καλορίζικα... καλορίζικα

:D

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...φιλες & φιλοι εδω βρηκα δυο ωραια wallpapers ειδικα για την συσκευη μας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1157854

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσαν στα χέρια μερικές ζωντανές ταπετσαρίες!!!

;)

Κατεβάστε το παρακάτω αρχείο και τρέξτε τα apk.

https://rapidshare.com/files/1199949236/ACE_Live_WallPapers.rar

Στη συνέχεια από το μενού Ρυθμίσεις\Οθόνη\Θέματα φόντου\Φόντο αρχικής οθόνης\Ζωντανές ταπετσαρίες

ρυθμίστε και βάλτε όποιο θέλετε.

(Εγώ άφησα το BlueSky)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσαν στα χέρια μερικές ζωντανές ταπετσαρίες!!!

;)

Κατεβάστε το παρακάτω αρχείο και τρέξτε τα apk.

https://rapidshare.com/files/1199949236/ACE_Live_WallPapers.rar

Στη συνέχεια από το μενού Ρυθμίσεις\Οθόνη\Θέματα φόντου\Φόντο αρχικής οθόνης\Ζωντανές ταπετσαρίες

ρυθμίστε και βάλτε όποιο θέλετε.

(Εγώ άφησα το BlueSky)

 

Ευχαριστουμε φιλε αλλά δεν τις εχει και στο market αυτες για κατευθειαν κατεβασμα? Επισης, οντως το blue sky ειναι πολυ ωραιο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος να βάλει κανείς το adobe flash player; Ειχα διαβάσει πως δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε φιλε αλλά δεν τις εχει και στο market αυτες για κατευθειαν κατεβασμα? Επισης, οντως το blue sky ειναι πολυ ωραιο :happy:

Ωχ! Δε το ήξερα...

Συγνώμη παιδιά... Καλύτερα να τα κατεβάσετε από εκεί...

:O

 

Τελικά υπάρχει τρόπος να βάλει κανείς το adobe flash player; Ειχα διαβάσει πως δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή.

Μέχρι στιγμής στα Ace μας δε γίνεται...

:cry:

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν μπορουμε να βαλου με γραφικο καιρου στην κεντρικη οθονη???και αν ναι πως γινεται???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν μπορουμε να βαλου με γραφικο καιρου στην κεντρικη οθονη???και αν ναι πως γινεται???

 

εννοείς κάτι τέτοιο ?

 

 

https://market.android.com/details?id=com.mobilityflow.animatedweather.free&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ξερετε αν μπορουμε να βαλου με γραφικο καιρου στην κεντρικη οθονη???και αν ναι πως γινεται???

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για να πάρεις ιδέες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να συγχρονίσουμε τις επαφές με το outlook?

 

Δοκίμασα μέσω του KIES αλλά μου τα έκανε μπάχαλο.

(Εβαλε τα ονόματα στα επώνυμα, έκανε διπλοεγγραφές και κάποιες επαφές τις αγνόησε)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λογω της δουλειας κυκλοφορω με μηχανακι πολλες ωρες και ψαχνω μια εφαρμογη να ανακοινωνει το ονομα του καλουντος αν ειναι στις επαφες βεβαια.

Εχω δοκιμασει 2-3 ( espeak, call announcer call tell κλπ) με αθλια ως καθολου αποτελεσματα.

Γνωριζει καποιος καποια free η εμπορικη εφαρμογη που να δουλευει αξιοπρεπως στο ACE?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να κανω root τη συσκευη μου για να βαλω το γραφικο???

 

Δεν ξέρω για ποιο γραφικό λες αλλά για τέτοιες τροποποιήσεις... συνήθως ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα πολυ μεγαλο θεμα. Δεν θυμαμαι τι πατησα κ πως το ενεργοποιησα (μαλλον απο καποιο προγραμμα tracker -endomondo ή sports pal pro-) και απο τοτε οτιδηποτε πατησω το κινητο μου βγαινει μια γυναικεια -σπαστικη- φωνη κ διαβαζει οτιδηποτε γραφω στα αγγλικα, ποιο προγραμμα ανοιγω, που παταω και γενικα μιλαει συνεχεια.....

 

εχω σπαστει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!

 

Σας παρακαλω, καποιος που να ξερει, μπορει να μου πει πως την κλεινουμε-διαγραφουμε γιατι κυριολεκτικα μου εχει σπασει τα νευρα!

 

υ.γ. διεγραψα και τα 2 προγραμματα αλλα και παλι μιλαει... plz help!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Πηρα στην κορη μου σημερα ενα Ace μεταχειρισμενο, το οποιο ειναι ρουτ και φοραει μια ρομ GB KPH αν θυμαμαι καλα...

Θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια επισημη Ελληνικη ρομ, απο που μπορω να την κατεβασω, και αν μπορω να την περασω μεσω Οντιν οπως ξερω να κανω(το εκανα στο δικο μου Galaxy 2) Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα πολυ μεγαλο θεμα. Δεν θυμαμαι τι πατησα κ πως το ενεργοποιησα (μαλλον απο καποιο προγραμμα tracker -endomondo ή sports pal pro-) και απο τοτε οτιδηποτε πατησω το κινητο μου βγαινει μια γυναικεια -σπαστικη- φωνη κ διαβαζει οτιδηποτε γραφω στα αγγλικα, ποιο προγραμμα ανοιγω, που παταω και γενικα μιλαει συνεχεια.....

 

εχω σπαστει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!

 

Σας παρακαλω, καποιος που να ξερει, μπορει να μου πει πως την κλεινουμε-διαγραφουμε γιατι κυριολεκτικα μου εχει σπασει τα νευρα!

 

υ.γ. διεγραψα και τα 2 προγραμματα αλλα και παλι μιλαει... plz help!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!

 

Ύστερα από τόσες ώρες ψαξίματος στο internet τελικά κατάφερα και την απενεργοποίησα την ****** !!!!!!

Πήγα ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα και ξεκλίκαρα το talkback!!

 

Δόξα το θεό...!! Ησύχασαν τα αυτιά μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...