Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ROOT ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ(SAMSUNG GALAXY ACE GT S5830), ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ TITANIUM BACK UP PRO 6.0.4.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ(ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟ),ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ FACEBOOK, YAHOO ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD.

ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, ΟΠΩΣ Π.Χ. ΧΑΡΤΕΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ??????

 

Καλησπερα φιλε μου.

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες για αυτη τη δουλεια.

Εγω χρησιμοποιω εδω και χρονια το autostarts. Θελει λιγο προσοχη φυσικα γιατι θα εχεις ολες τις εφαρμογες συστηματος μπροστα σου, οποτε δεν πρεπει να κλεισεις κατι που δεν ξερεις τι ειναι.

Αν το βαλεις, πατα κουμπι μενου, επελεξε να τα βλεπεις ολα και να γινεται sort by application

 

(απαγορευονται τα κεφαλαια :))

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τελευταία official για EUR είναι η 2.3.3

 

Εγώ προχθές έκανα αναβάθμιση της συζύγου το κινητό και έβαλε 2.3.5... δε νομίζω ότι είδα λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθές έκανα αναβάθμιση της συζύγου το κινητό και έβαλε 2.3.5... δε νομίζω ότι είδα λάθος...

 

μηπως το πηρες απο βονταφον?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας.Δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού αλλά με έχει φάει ένας φίλος μου να του βάλω cystom rom.Υπάρχει καμία που να αξίζει η μετά απο λίγο θα θέλει να γυρίσει στην εργοστασιακη;Επίσης η διαδικασία φλασαρίσματος είναι περίπου ίδια με ένα galaxy s;
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας.Δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού αλλά με έχει φάει ένας φίλος μου να του βάλω cystom rom.Υπάρχει καμία που να αξίζει η μετά από λίγο θα θέλει να γυρίσει στην εργοστασιακή;Επίσης η διαδικασία φλασαρίσματος είναι περίπου ίδια με ένα galaxy s;

Προσωπική γνώμη:

Αν ο φίλος σου δε το κατέχει καλά το αντικείμενο (που μάλλον δε το κατέχει αφού σου ζητάει να το κάνεις εσύ) μην μπλέξεις...

Ασε τη μαμίσια ROM είναι μία χαρά. Ακόμη και το ρουτ να το σκεφτείς πριν του το κάνεις γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να πάει να σβήσει...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη:

Αν ο φίλος σου δε το κατέχει καλά το αντικείμενο (που μάλλον δε το κατέχει αφού σου ζητάει να το κάνεις εσύ) μην μπλέξεις...

Ασε τη μαμίσια ROM είναι μία χαρά. Ακόμη και το ρουτ να το σκεφτείς πριν του το κάνεις γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να πάει να σβήσει...

 

Ναι είναι παντελός άσχετος.Απλά μου παραπονιέται ότι κολλάει πολύ και είδε το δικό μου που του έχω βάλει custom rom και μου είπε εαν γίνεται.Πάντως αφού λες οτί με μαμίσια rom είναι μια χαρά δεν του το πειράζω.Απλά έλεγα μήπως και γίνει λίγο γρηγορότερο.Σε ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι παντελός άσχετος.Απλά μου παραπονιέται ότι κολλάει πολύ και είδε το δικό μου που του έχω βάλει custom rom και μου είπε εαν γίνεται.Πάντως αφού λες οτί με μαμίσια rom είναι μια χαρά δεν του το πειράζω.Απλά έλεγα μήπως και γίνει λίγο γρηγορότερο.Σε ευχαριστώ πολυ.

 

Αν έχει μείνει με την παλιά rom, τότε μία αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη θα κάνει το τηλέφωνο να πετάει... Εγώ είδα τεράστια, αλλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ, διαφορά στης συζύγου μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πώς μπορούμε να βγάλουμε τα covers που έχει βάλει η samsung πίσω απ'τα τραγούδια στο mp3 player ; :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,δεν μπορω να συχρονισω με outlook,για να μπορω να λαμβανω τα εταιρικα mail,Υπαρχει κανενας οδηγος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερ παιδια.

Αφου εκανα ρουτ το samsung galaxy ace gts5830,εβαλα το titanium back up pro, και ενω πηρα back up των εφαρμογων email,samsung apps,sim toolkit,social hub, yahoo finance,ειδησεις και καιρος, τα έκανα απεγκατασταση.

Ομως θελωντας να στειλω στην καστα sd το think free office, και μετατρεποντας σε εφαρμογη χρηστη χωρις να παρω back up της εφαρμογης, χαθηκε η εφαρμογη δεν φαινεται στο μενου και στις ρυθμισεις του titanium φαινεται σβησμενη χωρις να μπορω να την κανω κατι ουτε απεγκατασταση, απο οτι καταλαβα μαλλον εγινε μ@κ@κι@....τι μπορω να κανω τωρα να την γλυτωσω.

Θα παρακαλουσα τα φωτα σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Galaxy ACE + SanDisk 4GB (Class 10) με περασμένα τα εξής:

 

Maclaw AOSP ICS final2

Busybox

Uni-init (init.d enabler)

INT2EXT+

Nova Launcher

Go Keyboard

QR Droid

Facebook

Instagram

Youtube

2-3 games

 

Η συσκευή ενώ στις αρχές δούλευε απροβλημάτιστα, όσο περνάνε οι μέρες όλο και χειροτερεύει. Πολλές εφαρμογές δεν αποκρίνονται, μαυρίζει η οθόνη και θέλει restart κτλ.

Σύμφωνα με τον GO Task Manager η ελεύθερη μνήμη είναι γύρω στο 20%. Κάνω kill εφαρμογές που τρέχουν στο background (FB, QR Droid κτλ), συνέρχεται ΛΙΓΟ αλλά μετά από 5 λεπτά ανοιγουν πάλι μόνες τους :S

Να αλλάξω ROM; Να γυρίσω στην stock να τελειώνει το πανηγύρι; Γενικά υπάρχει τρόπος να είναι σταθερή αυτή η συσκευή για ελαφρά καθημερινή χρήση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι διεγραψα κατα λαθος και ενω συνδεεται κανονικα το bluetooth δεν ακουω τιποτα παρα μονο οταν τελειωνει η κληση ενα μπιπ...καμια γνωμη?

διεγραψα το email και το talk !

Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

Με έναν File Explorer φτιάξε τους φακέλους media/audio/alarms για τους ήχους στο ξυπνητήρι, media/audio/notifications για τους ήχους ειδοποίησης και media/audio/ringtones για τους ήχους κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μείνει με την παλιά rom, τότε μία αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη θα κάνει το τηλέφωνο να πετάει... Εγώ είδα τεράστια, αλλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ, διαφορά στης συζύγου μου...

 

Περίεργο...

Κοντά 2 χρόνια είχα το ace και προσωπικά είχα πολλά παράπονα με την στοκ.

Ειδικά η 2.3.5 ήτανε ΑΘΛΙΑ.

Θα τολμήσω να πω ότι με την Froyo ήταν πιο "υγιές" το τηλέφωνο.

 

Αθάνατο ace πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω την stock rom γιατί στον οδηγό λείπουν τα αρχεία :/

ευχαριστώ

 

edit:

βρήκα από εδώ το odin+ops

http://yagyagaire.blogspot.gr/p/downloads-for-galaxy-ace-gt-s5830.html

και από εδώ την ρομ

http://www.samsdroid.com/2011/11/samsung-galaxy-ace-s5830-stock-rom.html

 

έγιναν μια χαρά αλλά που μπορώ να βρω την στοκ που μου είχε η vodafone ;

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

έγιναν μια χαρά αλλά που μπορώ να βρω την στοκ που μου είχε η vodafone ;

 

Θα τη βρεις στο sammobile και θα την κατεβασεις αφου κανεις εγγραφη....

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-S5830&pcode=VGR#firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω εδω και καιρο την custom rom miracle v4 και θελω να επαναφερω το κινητο σε stock κατασταση,δηλαδη οπως το πηρα.Αν βρω μια official rom και την φλασαρω με το odin θα γινει οπως ηταν?Θα φυγει root και cwm?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω εδω και καιρο την custom rom miracle v4 και θελω να επαναφερω το κινητο σε stock κατασταση,δηλαδη οπως το πηρα.Αν βρω μια official rom και την φλασαρω με το odin θα γινει οπως ηταν?Θα φυγει root και cwm?

 

Ευχαριστω!

 

ναι φεύγουν ολα!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Αφου εκανα ρουτ το samsung galaxy ace gts5830,εβαλα το titanium back up pro, και ενω πηρα back up των εφαρμογων email,samsung apps,sim toolkit,social hub, yahoo finance,ειδησεις και καιρος, τα έκανα απεγκατασταση.

Ομως θελωντας να στειλω στην καστα sd το think free office, και μετατρεποντας σε εφαρμογη χρηστη χωρις να παρω back up της εφαρμογης, χαθηκε η εφαρμογη δεν φαινεται στο μενου και στις ρυθμισεις του titanium φαινεται σβησμενη χωρις να μπορω να την κανω κατι ουτε απεγκατασταση, απο οτι καταλαβα μαλλον εγινε μ@κ@κι@....τι μπορω να κανω τωρα να την γλυτωσω.

Θα παρακαλουσα τα φωτα σας!!!!!

Περιμενω ΑΠΑΝΤΗΣΗ σας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Αφου εκανα ρουτ το samsung galaxy ace gts5830,εβαλα το titanium back up pro, και ενω πηρα back up των εφαρμογων email,samsung apps,sim toolkit,social hub, yahoo finance,ειδησεις και καιρος, τα έκανα απεγκατασταση.

Ομως θελωντας να στειλω στην καστα sd το think free office, και μετατρεποντας σε εφαρμογη χρηστη χωρις να παρω back up της εφαρμογης, χαθηκε η εφαρμογη δεν φαινεται στο μενου και στις ρυθμισεις του titanium φαινεται σβησμενη χωρις να μπορω να την κανω κατι ουτε απεγκατασταση, απο οτι καταλαβα μαλλον εγινε μ@κ@κι@....τι μπορω να κανω τωρα να την γλυτωσω.

Θα παρακαλουσα τα φωτα σας!!!!!

Περιμενω ΑΠΑΝΤΗΣΗ σας....

 

Παρε αυτο και καντο εγκατασταση....

Και αν θες μετα το στελνεις στην sd.....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επισημο update για το ace?γιατι κανει κατι χαζα ενα που εχω.

πχ πατας να μπει στα μηνυματα και σε βαζει στις κλησεις και τετοια και ελεγα μηπως με κανενα update σωθει η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επισημο update για το ace?γιατι κανει κατι χαζα ενα που εχω.

πχ πατας να μπει στα μηνυματα και σε βαζει στις κλησεις και τετοια και ελεγα μηπως με κανενα update σωθει η κατασταση.

 

Τα επισημα update εχουν σταματησει εδω και καιρο.

Βονταφον 2.3.5 και οτε 2.3.6.

Αν δε θες να γινεις ρουτ γιατι δε κανεις ενα factory reset;

Θα βοηθησει.

 

Με πια εκδοση εισαι αληθεια και ρωτας για update;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...