Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα. Σε στοκ ειμαι ηδη.

Επαναφορα πως γινεται και τι χανω απο data?

Ευχαριστω.

 

Αν θυμαμαι καλα, ρυθμισεις-ασφαλεια- επαναφορα εργοστασιακων. Εχει αρκετους τροπους για επαναφορα βεβαια.

Χανεις τα παντα.

Πιστευω οτι χαλασε η μπαταρια σου οπως και η δικη μου βεβαια. Δεν νομιζω να γινει δουλεια με την επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι χαλασε η μπαταρια σου οπως και η δικη μου βεβαια. Δεν νομιζω να γινει δουλεια με την επαναφορα.

Μια από τα ίδια και το δικό μου...

Το 1ο που έκανα μόλις το έδωσα στην κόρη μου ήταν να της αλλάξω μπαταρία.

Της πήρα μία φτηνή (και μεγαλύτερη) από Κίνα και καθάρισε.

 

Γενικά πάντως, έχοντας στην κατοχή μου 3 κινητά Samsung Galaxy (ACE, Pocket, ACE2),

λέω πως το ACE έχει τρομερό πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας του σε σχέση με τα άλλα δύο.

 

Επίσης έχει πρόβλημα και με το μετρητή.

Από το 100% πέφτει στο 10% σε μία μέρα και από το 10% μέχρι το 5% κρατάει άλλη μία μέρα.

(Πρόβλημα που δεν έχουν τα άλλα δύο)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει πρόβλημα και με το μετρητή.

Από το 100% πέφτει στο 10% σε μία μέρα και από το 10% μέχρι το 5% κρατάει άλλη μία μέρα.

(Πρόβλημα που δεν έχουν τα άλλα δύο)

 

Εχω δει και εγω ενα ACE με το προβλημα που λες αλλα πιστευα οτι η λαθος μετρηση οφειλεται στην μπαταρια που του εχουμε αλλαξει...

(Η γνωστη χρυση κινεζικη...)

Αλλα αυτο μπορεις να το καταλαβεις μονο αν του βαλεις μια καινουρια original και την καλιμπραρεις.....

(πραγμα που δεν εκανα ποτε....)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Παω για νεα μπαταρια!

Τι προτεινετε; Επισημη ιδιας χωρητικοτητας, μεγαλυτερης ή και τις κινεζικες που λετε παραπανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή.

Μπορείς να πάρεις και οποιαδήποτε άλλη ταιριάζει βέβαια.

Μια μεγαλύτερη anker από ebay θα είναι ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ACE με maclaw 4.0.4 (AOSP) – RC2. Για να βάλω διαφορετική custom ROM, πρέπει να το γυρίσω πρώτα στην stock; Αν ναι, θα είμαι εντάξει με αυτή; http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-S5830&pcode=VGR&os=1&type=1#firmware
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Παω για νεα μπαταρια!

Τι προτεινετε; Επισημη ιδιας χωρητικοτητας, μεγαλυτερης ή και τις κινεζικες που λετε παραπανω?

Εγώ πήρα 2 τέτοιες ΣΥΝ ένα φορτιστή, όλα 10€

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3670458#post3670458

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ACE με maclaw 4.0.4 (AOSP) – RC2. Για να βάλω διαφορετική custom ROM, πρέπει να το γυρίσω πρώτα στην stock; Αν ναι, θα είμαι εντάξει με αυτή; http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-S5830&pcode=VGR&os=1&type=1#firmware

 

Εφοσον δεν θα περασεις update της συγκεκριμενης rom, καλυτερα να κανεις wipe/ φλασαρισμα την ks2/ περασμα cwm/ wipe και φλασαρισμα της custom.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν θα περασεις update της συγκεκριμενης rom, καλυτερα να κανεις wipe/ φλασαρισμα την ks2/ περασμα cwm/ wipe και φλασαρισμα της custom.

Ωραία. Υπόψιν πως δεν ξέρω από που έχει αγοραστεί και ποια ήταν ακριβώς η stock ROM του. Το πήρα κατευθείαν με την custom, γι' αυτό ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα αν βάλω της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, στο ace Μου σημερα εβαλα τη ρομ JB-REVOLUTION απο το xda και εγκαθιστω το plants vs zombies και δεν μου το παιζει ανοιγει φορτωνει λιγο και ξανακλεινει...σε παλια ρομ που ειχα δεν το ειχα δοκιμασει το συγκεκριμενο παιχνιδι....και επισης το ξανακατεβασα απο αλλο site και παλι τα ιδια...να φταιει η ρομ λετε;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, στο ace Μου σημερα εβαλα τη ρομ JB-REVOLUTION απο το xda και εγκαθιστω το plants vs zombies και δεν μου το παιζει ανοιγει φορτωνει λιγο και ξανακλεινει...σε παλια ρομ που ειχα δεν το ειχα δοκιμασει το συγκεκριμενο παιχνιδι....και επισης το ξανακατεβασα απο αλλο site και παλι τα ιδια...να φταιει η ρομ λετε;;

 

Λογικα ναι

 

Ωραία. Υπόψιν πως δεν ξέρω από που έχει αγοραστεί και ποια ήταν ακριβώς η stock ROM του. Το πήρα κατευθείαν με την custom, γι' αυτό ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα αν βάλω της Vodafone.

 

Εφοσον ειναι το ace s5830 μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε stock εχει βγει για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω γι αυτο εκτος να αλλαξω ρομ;;σωζεται;;η πρεπει αναγκαστικα flash αλλη ρομ;

 

Να ρωτησεις στο επισημο θεμα της rom στο xda.

Αν υπαρχει λυση θα την βρεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησεις στο επισημο θεμα της rom στο xda.

Αν υπαρχει λυση θα την βρεις εκει.

 

ενταξει φιλαρακο σε ευχαριστω....να κλειδωσει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επεσε στα χερια μου ενα ace s5830 και λεω να το κανω 4 η τελοςπαντων μια ρομ που εχετε δοκιμασει.εχω ασχοληθει με αλλη συσκευη αρκετα με root κτλ συγκεκριμενα με huawei.θα θελα λοιπον να μου πειτε αν ειναι η ιδια διαδικασια ή να μου λεγατε δυο πραγματα γιατι διαφορετικα πρεπει να διαβασω 300 σελιδες για να βγαλω ακρη.αν δεν σας κανει κοπο στειλτε μου καποιο post να ενημερωθω.το κινητο ειναι αναβαθμισμενο σε 2.3.5 απο update.ευχαριστω εκ τω προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επεσε στα χερια μου ενα ace s5830 και λεω να το κανω 4 η τελοςπαντων μια ρομ που εχετε δοκιμασει.εχω ασχοληθει με αλλη συσκευη αρκετα με root κτλ συγκεκριμενα με huawei.θα θελα λοιπον να μου πειτε αν ειναι η ιδια διαδικασια ή να μου λεγατε δυο πραγματα γιατι διαφορετικα πρεπει να διαβασω 300 σελιδες για να βγαλω ακρη.αν δεν σας κανει κοπο στειλτε μου καποιο post να ενημερωθω.το κινητο ειναι αναβαθμισμενο σε 2.3.5 απο update.ευχαριστω εκ τω προτερων

 

Δε χρειάζεται να διαβάσεις 300 σελίδες, δες μόνο το 1ο post της 1ης σελίδας.

Μεταξύ άλλων, έχει και link με οδηγίες ρουταρίσματος

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα 5 διαφορετικες Rom (cm,omega,miui κλπ) και σε καμια απο αυτες δεν μπορουσα να συνδεθω μεσω wi-fi ενς εβρισκε τα δικτυα.

Εκανα FULL WIPE και πριν και μετα την εγκατασταση των Rom, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ξερει καποιος να μου πει πως θα κανω λογαριασμο στο sammobile γιατι θελω να κατεβασω τα αρχεια απο τη πρωτη σελιδα που εχει καποια link και μου ζηταει ονομα χρηστη και password
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα 5 διαφορετικες Rom (cm,omega,miui κλπ) και σε καμια απο αυτες δεν μπορουσα να συνδεθω μεσω wi-fi ενς εβρισκε τα δικτυα.

Εκανα FULL WIPE και πριν και μετα την εγκατασταση των Rom, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Γνωριζει κανεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ξερει καποιος να μου πει πως θα κανω λογαριασμο στο sammobile γιατι θελω να κατεβασω τα αρχεια απο τη πρωτη σελιδα που εχει καποια link και μου ζηταει ονομα χρηστη και password

 

Και εμένα μου ζητάει Username και password.

Επίσης...

Υπάρχει τρόπος να μπει η jelly Bean στο Samsung Ace?

Με ενδιαφέρει η γρηγορότερη rom που υπάρχει για αυτό το τηλέφωνο. Δεν με πειράζει αν ειναι και παλιότερη.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα 5 διαφορετικες Rom (cm,omega,miui κλπ) και σε καμια απο αυτες δεν μπορουσα να συνδεθω μεσω wi-fi ενς εβρισκε τα δικτυα.

Εκανα FULL WIPE και πριν και μετα την εγκατασταση των Rom, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Γνωριζει κανεις τπτ?

 

Ο Kernel λογικα.

Περασες σιγουρα rom για τη συσκευη σου?

Υπαρχουν 3 ace που κυκλοφορουν εδω στην αγορα. s5830-s5830i-s5839i

 

καλημερα...ξερει καποιος να μου πει πως θα κανω λογαριασμο στο sammobile γιατι θελω να κατεβασω τα αρχεια απο τη πρωτη σελιδα που εχει καποια link και μου ζηταει ονομα χρηστη και password

 

Κατι εγινε με το sammobile οπως φαινεται.

Κατεβασε οτι θελεις απο εδω

 

Και εμένα μου ζητάει Username και password.

Επίσης...

Υπάρχει τρόπος να μπει η jelly Bean στο Samsung Ace?

Με ενδιαφέρει η γρηγορότερη rom που υπάρχει για αυτό το τηλέφωνο. Δεν με πειράζει αν ειναι και παλιότερη.

 

Υπαρχουν jb για το ace πλεον.

Ποια ειναι καλη θα το μαθεις μονος σου δοκιμαζοντας :)

Παντως σιγουρα θα υπαρχουν πολλα θεματα σε σχεση με τις ginger

Link to comment
Share on other sites

Ο Kernel λογικα.

Περασες σιγουρα rom για τη συσκευη σου?

Υπαρχουν 3 ace που κυκλοφορουν εδω στην αγορα. s5830-s5830i-s5839i

 

 

 

Κατι εγινε με το sammobile οπως φαινεται.

Κατεβασε οτι θελεις απο εδω

 

 

 

Υπαρχουν jb για το ace πλεον.

Ποια ειναι καλη θα το μαθεις μονος σου δοκιμαζοντας :)

Παντως σιγουρα θα υπαρχουν πολλα θεματα σε σχεση με τις ginger

 

Ρωτάω μπας και το έψαξε κανείς και δοκίμασε και είδε τι γίνεται.

Μπας και υπάρχει καμία που τσουλάει λίγο καλύτερα! αν και δεν πιστεύω πια ότι υπάρχει ελπίδα. Η μνήμη που έχει το τηλέφωνο είναι ελάχιστη!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπετε να βγαίνει overclock για 5830i?

 

Δεν ξερω τι γινεται με το "i", παντως στο 5830 με το ζορι ανεβαζεις ~60mhz τον χρονισμο στην αθλια cpu του.

Καταλαβαινεις πως διαφορα δεν υπαρχει ακομα και αν παει στα 900.

Για το "i" μπορει να ειναι αλλιως τα πραγματα, αλλα δεν το πιστευω.

 

Ρωτάω μπας και το έψαξε κανείς και δοκίμασε και είδε τι γίνεται.

Μπας και υπάρχει καμία που τσουλάει λίγο καλύτερα! αν και δεν πιστεύω πια ότι υπάρχει ελπίδα. Η μνήμη που έχει το τηλέφωνο είναι ελάχιστη!

 

Μπα. Ελαχιστοι ασχολουνται με το ace πλεον, γιατι πλεον υπαρχουν συσκευες στα ιδια λεφτα πανω-κατω που ειναι 100 φορες καλυτερες.

Για τη μνημη μπορεις να κανεις πολλα.

link2sd η να αλλαξεις και ολη τη nand του συστηματος αν γνωριζεις (να κοψεις απο το /system πχ και να βαλεις στο /data)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...