Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους ... μια ερωτηση η KS9 εχει δυο link ... πιο απο τα δυο να κατεβασουμε ... η πρεπει να γυρισω σε 2.3.5 και να αφησω το kies να κανει την δουλεια του μεσω αναβαθμισης ... μεσω odin το εχει δοκιμασει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους ... μια ερωτηση η KS9 εχει δυο link ... πιο απο τα δυο να κατεβασουμε ... η πρεπει να γυρισω σε 2.3.5 και να αφησω το kies να κανει την δουλεια του μεσω αναβαθμισης ... μεσω odin το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

Χθες φλασαρα την τελευταία ks9 και ήταν επίσημη και branded οπότε η προτελευταία δεν είναι λογικά. Επίσης δεν άνοιγε το κινητό (bootloops) αλλά μόλις μπήκα recovery και έκανα τα wipes (και πριν το φλασαρισμα τα είχα κάνει βέβαια) άνοιξε κανονικά.

Από πάνω πέρασα την kang cm7 και φαίνεται αρκετά καλή ως τώρα.

Το bug με το delay στο «ξύπνημα» ακόμα βασιλεύει. Κατά τα αλλα μια χαρά όλα.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

Έκανα flash μέσω Odin την ks2 .προσπαθώ να κάνω update μέσω kies αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής. Έχει ανέβει πουθενά αυτή η ks9 για να την περάσω ????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

Έκανα flash μέσω Odin την ks2 .προσπαθώ να κάνω update μέσω kies αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής. Έχει ανέβει πουθενά αυτή η ks9 για να την περάσω ????

 

Sammobile.com

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Sammobile.com

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

S5830XWKS9 ## COOPER.OPS CSC - S5830XEOKP2 2.3.5 2011 October [ Login above or register to see download links. ]

S5830XWKS9 ## COOPER.OPS CSC - S5830XENKS1 2.3.5 2011 October [ Login above or register to see download links. ]

 

ποια απο της 2 ειναι???

Link to comment
Share on other sites

S5830XWKS9 ## COOPER.OPS CSC - S5830XEOKP2 2.3.5 2011 October [ Login above or register to see download links. ]

S5830XWKS9 ## COOPER.OPS CSC - S5830XENKS1 2.3.5 2011 October [ Login above or register to see download links. ]

 

ποια απο της 2 ειναι???

 

Η τελευταία είναι branded η άλλη όχι. Όποια θέλεις βάλε.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καινούριος καΙ εγώ μόλις πηρα το Ace με εκδοση 2.3.3 εκδοση βασικου φάσματος S5830xwkp8 και εκδοση kernel 2.6.35.7-perf-Cl566014root@Dell122#1

Επειδή έλιωσα να διαβάζω όλες αυτές τις σελίδες μπορείτε να μου προτείνετε με τα ως τώρα δεδομένα τι πακέτο να βάλω στο κινητό ώστε να το αναβαθμίσω λιγάκι?Αυτά που με ενδιαφέρουν πιο πολύ είναι να υπάρχει καλύτερη δαχείριση μπαταρίας ,καθόλου διαφημίσεις σε διάφορες εφαρμογές, όσο γίνεται καλύτερη διαχείριση RAM και εννοείται σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς branded?????

 

Καποιας εταιρίας στο εξωτερικό (vodafone πχ)

 

Παιδιά καλησπέρα καινούριος καΙ εγώ μόλις πηρα το Ace με εκδοση 2.3.3 εκδοση βασικου φάσματος S5830xwkp8 και εκδοση kernel 2.6.35.7-perf-Cl566014root@Dell122#1

Επειδή έλιωσα να διαβάζω όλες αυτές τις σελίδες μπορείτε να μου προτείνετε με τα ως τώρα δεδομένα τι πακέτο να βάλω στο κινητό ώστε να το αναβαθμίσω λιγάκι?Αυτά που με ενδιαφέρουν πιο πολύ είναι να υπάρχει καλύτερη δαχείριση μπαταρίας ,καθόλου διαφημίσεις σε διάφορες εφαρμογές, όσο γίνεται καλύτερη διαχείριση RAM και εννοείται σταθερότητα.

 

Το έκδοση βασικού φάσματος δεν λεει κάτι γιατί είναι το μοντεμ. Ουτε ο κερνελ.

*#1234# το pda είναι η ρομ.

 

Η μπαταρία ήταν-είναι-και θα είναι για τα μπάζα ότι και αν βάλεις.

 

Για να μην έχεις διαφημίσεις πρέπει να γίνεις ροοτ (αν έχεις διαβάσει ξέρεις πως) και να βάλεις την εφαρμογή adfree.

 

αν θέλεις δοκίμασε την ks9 η την cm7 kang.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καποιας εταιρίας στο εξωτερικό (vodafone πχ)

 

 

 

Το έκδοση βασικού φάσματος δεν λεει κάτι γιατί είναι το μοντεμ. Ουτε ο κερνελ.

*#1234# το pda είναι η ρομ.

 

Η μπαταρία ήταν-είναι-και θα είναι για τα μπάζα ότι και αν βάλεις.

 

Για να μην έχεις διαφημίσεις πρέπει να γίνεις ροοτ (αν έχεις διαβάσει ξέρεις πως) και να βάλεις την εφαρμογή adfree.

 

αν θέλεις δοκίμασε την ks9 η την cm7 kang.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση η ρομ μου είναι η S5830XKPB να φαντάστω αρκετά πίσω αφού βλέπω ότι υπαρχει ks9 απο αυτές τις δύο ποια είναι η πρώτη σου πρόταση και γιατί;Συγνώμη αν γίνομαι σπασ..δας προσπαθώ να επιλέξω..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση η ρομ μου είναι η S5830XKPB να φαντάστω αρκετά πίσω αφού βλέπω ότι υπαρχει ks9 απο αυτές τις δύο ποια είναι η πρώτη σου πρόταση και γιατί;Συγνώμη αν γίνομαι σπασ..δας προσπαθώ να επιλέξω..

 

Η ks9 είναι στοκ χωρίς περαιτέρω καλούδια,mods,tweeks και ιστορίες. Η cm7 το άκρως αντίθετο. αν θέλεις σου προτείνω πάντως να δοκιμάσεις την cm7 kang. μονο ο στοκ launcher όλων των cm δεν είναι καλός (adw έχουν αλλα δεν είναι σαν αυτόν του μάρκετ) Πράγμα που λύνεται με το να κατεβάσεις οποιονδήποτε launcher από το μάρκετ :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Η ks9 είναι στοκ χωρίς περαιτέρω καλούδια,mods,tweeks και ιστορίες. Η cm7 το άκρως αντίθετο. αν θέλεις σου προτείνω πάντως να δοκιμάσεις την cm7 kang. μονο ο στοκ launcher όλων των cm δεν είναι καλός (adw έχουν αλλα δεν είναι σαν αυτόν του μάρκετ) Πράγμα που λύνεται με το να κατεβάσεις οποιονδήποτε launcher από το μάρκετ :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Έβαλα την the myth κι μετά την cm7 αλλα ειναι πολυ μπερδεμα μαρτηρισα και ξαναβαλα την the myth πού είναι. Τελικά πολύ καλή. Και σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω , εχω διαβασμα, θα ρωτησω κατι που εχει απαντηθει πιστευω αλλα δεν προλαβαινω να ψαχνω. Η αυθεντικη 2.3.3 αντροιντ εχει βγει?? Κ επειδη ειδα καπου την λεξη flash, εγινε τιποτα κ σηκωνει το κινητο flash player?
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω , εχω διαβασμα, θα ρωτησω κατι που εχει απαντηθει πιστευω αλλα δεν προλαβαινω να ψαχνω. Η αυθεντικη 2.3.3 αντροιντ εχει βγει?? Κ επειδη ειδα καπου την λεξη flash, εγινε τιποτα κ σηκωνει το κινητο flash player?

 

Το κινητό το σηκώνει, το adobe flash δεν υποστήριζε, αλλά νάναι καλά κάτι κινέζοι το έφτιαξαν και το υποστηρίζει. Δοκίμασε αυτό: http://www.megaupload.com/?d=HC0QW68O , λειτουργεί σχεδόν με όλους τους browser εκτός από opera.

Link to comment
Share on other sites

νικο την Ks9 Την περασες μεσω odin ? και ποια απο της δυο ?

 

Ναι κανονικά με οντιν. Διάλεξα την τελευταία και είναι branded κάποιας (πορτογαλικής; δεν ξέρω) εταιρίας. Δεν με ενδιέφερε όμως γιατί την πέρασα απλα για να βάλω την cm kang απο πάνω.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

OΚ Νίκο, για αυτό ρώτησα για να μιλάμε όλοι για το ίδιο πράγμα ....

όντως είναι λίγο σπαστική η όποια αναμονή είτε πρόκειται για κινητό τηλέφωνο είτε για PDA είτε για υπολογιστή ;)

"καρέδιασμα" στο "slide" παρατηρεί κανένας κατά την διάρκεια που σέρνουμε το δάχτυλό μας για να κάνουμε slide για να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο ?

πρώτη φορά το παρατήρησα με την 2.3.5 και ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος ... :blink:

 

Φίλοι μου τυχαίνει να έχω στην κατοχή μπυ 2 ace, ένα δικό μου και ένα της γυναίκας μου. Για ευνόητους λόγους (από περειέργεια) το δικό μου τρέχει την 2.3.5 και της γυναίκας μου ακόμα το 2.2.1. Η διαφορά στο χρόνο που κάνει για να ανοίξει είναι εμφανής. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που στο 2.3.5 εχω φορτωμένες και πολύ περισσότερες εφαρμογές αλλά είναι σαφώς πιο αργό και είναι και πιο αργό στο χρόνο που ανοίγει από κλειστό το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου τυχαίνει να έχω στην κατοχή μπυ 2 ace, ένα δικό μου και ένα της γυναίκας μου. Για ευνόητους λόγους (από περειέργεια) το δικό μου τρέχει την 2.3.5 και της γυναίκας μου ακόμα το 2.2.1. Η διαφορά στο χρόνο που κάνει για να ανοίξει είναι εμφανής. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που στο 2.3.5 εχω φορτωμένες και πολύ περισσότερες εφαρμογές αλλά είναι σαφώς πιο αργό και είναι και πιο αργό στο χρόνο που ανοίγει από κλειστό το τηλέφωνο.

 

Σίγουρα παίζει ρόλο το τι έχεις φορτωμένο στο κινητό, λογικό είναι, με 2.2.1 δεν το είχα δουλέψει το κινητό, από 2.3.3, 2.3.4 και 2.3.5 σίγουρα η 2.3.5 είναι πιο καλή ειδικά στο θέμα της διάρκειας μπαταρίας.

 

@nikos523 πάλι έχει καθυστέρηση στο ξεκλείδωμα η KS9 σε σχέση με την KS2 όμως είναι πολύ λιγότερο, στην επόμενη ελπίζουμε να μην έχει καθόλου :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις σχετικα με backup: :!::O

 

1. Αν εχω περασμενη stock KS9 και εγκατεστημενες εφαρμογες, μπορω να κανω backup μεσα απο clockworkmod recovery, το ξερω. Τωρα, αν χρειαστει να περασω ενα custom rom μεσα απο το CWM Recovery, και δεν μου αρεσει, μπορω να επανεφερω το προηγουμενο συστημα μου με την stock rom παλι μεσα απο την CWM???

 

2. Σε περιπτωση που μου αρεσει ενα custom rom και θελω να περασω οτι εφαρμογες ειχα και στην stock KS9, πως γινεται? Μηπως να κανω backup τις εφαρμογες με Titanium, να το ξαναπερασω μετα απο το φλασαρισμα και να τις κανω restore? HELP!!! :rolleyes:

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να παρουμε αναβαθμιση στην Ice Cream Sandwich ?

Ελπίζω :) αλλά περιμένουμε τη μαμά Samsung να αποφασίσει. Προηγούνται άλλες συσκευές. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3843782

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να παρουμε αναβαθμιση στην Ice Cream Sandwich ?

 

Όχι :)

 

Ερωτησεις σχετικα με backup: :!::O

 

1. Αν εχω περασμενη stock KS9 και εγκατεστημενες εφαρμογες, μπορω να κανω backup μεσα απο clockworkmod recovery, το ξερω. Τωρα, αν χρειαστει να περασω ενα custom rom μεσα απο το CWM Recovery, και δεν μου αρεσει, μπορω να επανεφερω το προηγουμενο συστημα μου με την stock rom παλι μεσα απο την CWM???

 

2. Σε περιπτωση που μου αρεσει ενα custom rom και θελω να περασω οτι εφαρμογες ειχα και στην stock KS9, πως γινεται? Μηπως να κανω backup τις εφαρμογες με Titanium, να το ξαναπερασω μετα απο το φλασαρισμα και να τις κανω restore? HELP!!! :rolleyes:

 

1. Ας πούμε ότι παίρνεις backup την ks9. Μετά από πάνω φλασαρεις κάποια custom. Μετά για να επιστρέψεις σε ks9, κάνεις wipe data/cache/dalvik, περνάς ks9 με οντιν, τα wipes παλι, περνάς cwm και μετά restore το backup σου (μετά από αυτό ένα wipe cache και dalvik καλό θα ήταν).

Αυτά..

 

2. Αυτό ακριβώς που είπες..

Επίσης να ξέρεις πως δεν παίρνουμε backup εφαρμογές συστήματος με το titanium αλλα μόνο χρήστη.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δημιουργησουμε στη συλλογη φακελο με οχι ανοιχτη προσβαση?κωδικο κτλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Επειδη το θέλω για δωρο στην γυναίκα μου, εχει πάρει η θα παρει αλλη ελληνικη επισημη περα της 2.3.3?Με ανησυχει πολυ το (υπαρκτο) battery drain και δεν με νιωθω πολυ ικανο στα root και στα custom fw.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Επειδη το θέλω για δωρο στην γυναίκα μου, εχει πάρει η θα παρει αλλη ελληνικη επισημη περα της 2.3.3?Με ανησυχει πολυ το (υπαρκτο) battery drain και δεν με νιωθω πολυ ικανο στα root και στα custom fw.

 

1. οχι δεν εχει παρει αλλο update (ελληνικο), επισημα εχει παρει 2.3.5 βεβαια. δεν προκειται να παρει ics το ace (μακαρι να βγω λαθος βεβαια).. ειναι 200 ευρω mid-end κινητο.. ουτε με gingerbread δεν την παλευει 100% ακομα.

2. battery drain δεν υπαρχει (το γνωστο). ετσι ειναι το κινητο.. ρουφηχτρα!

3. κανεις δεν ηξερε τιποτα πριν διαβασει-ασχοληθει :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...