Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... Η λύση που έχω βρει για να μην με καταπιέζει η χρήση του είναι να έχω εγκατεστημένες όσες εφαρμογές χρησιμοποιώ σε εβδομαδιαία βάση (20-25), και όσα "αστεράκια" έχω κατά καιρούς βρει τα κρατάω σε apk στην κάρτα για όποτε χρειαστούν.

 

Σωστή και συντηρητική αντιμετώπιση , ανήκω και εγώ σε αυτή τη κατηγορία (σε ότι αφορά το κινητό) . Ομως καταλαβαίνω εκείνους που έχουν πάρει τα κατσαβίδια

και τις τανάλιες και του αλλάζουν τον αδόξαστο ή μαζοχιστικά δημιουργούν προβλήματα γιά να ψάξουν να βρουν τη λύση .

Και βέβαια μιλάμε γιά εκείνους που έχουν τη γνώση και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα βρουν τη λύση και θα αντιμετωπίσουν το πρόβλημα που τους παρουσιάστηκε

ή δημιούργησαν από μόνοι τους . Πες το hobby , πες το ψώνιο , πόσο διαφορετικό είναι από το να είσαι ψώνιο με το ψάρεμα , να έχεις το κινητό στην τσέπη και να το

πιάνεις μόνο αν χτυπήσει ή αν θες να πάρεις τηλέφωνο να εντυπωσιάσεις τους φίλους σου γιά τη δίκιλη (σιγά) τσιπούρα που έπιασες.

 

Εκείνοι που έχουν πρόβλημα είναι αυτοί που προσπαθούν να μιμηθούν τους προαναφερθέντες διαβασμένους ενώ είναι αδιάβαστοι με αποτέλεσμα να ταλαιπωρούν

το τηλεφωνάκι , να ταλαιπωρούνται και οι ίδιοι . Τη μιά μέρα δουλεύει το κινητό τους , την άλλη όχι γιατί όλο και κάποια κοτσάνα κάνανε , μέχρι κάποιος από τους

ειδήμονες (ας είναι καλά που μοιράζονται τις γνώσεις τους ) να τους συμβουλέψει και ξεπεράσουν το πρόβλημα (αν γίνεται ), γιατί διαβάσαμε και γιά αλλους που

πήγαν για service .

Βέβαια , μπορούν να αντιπαραθέσουν πως είναι " κεφι τους και καπέλο τους" ....... Σεβαστό .

 

no prejudice

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου έβαλα την 2.3.5, στη συνέχεια μέσω kies αναβάθμισα σε 2.3.6 και το τηλέφωνο είναι super. Είναι πολύ γρήγορο, σταθερό, δεν κολλάει πουθενά και η μπαταρία με βγάζει τουλάχιστον 2 μέρες.

Ποια 2.3.5 έβαλες και έκανες από το kies update σε 2.3.6;

Εγώ έχω την S5830XWKS2 που είναι Ολλανδική νομίζω και δεν μου έχει βγάλει update σε 2.3.6.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 2.3.6; Πότε;

Έχει βγει μια Ρώσικη αλλά δεν έχει Ελληνικά στα μηνύματα και γενικά την δοκίμασα και δεν μου άρεσε και πολύ.

Από 2.3.5 μέσα από το kies να πας σε 2.3.6 δεν ξέρω αν έχει βγει τέτοια rom.

Link to comment
Share on other sites

Σωστή και συντηρητική αντιμετώπιση , ανήκω και εγώ σε αυτή τη κατηγορία (σε ότι αφορά το κινητό) . Ομως καταλαβαίνω εκείνους που έχουν πάρει τα κατσαβίδια

και τις τανάλιες και του αλλάζουν τον αδόξαστο ή μαζοχιστικά δημιουργούν προβλήματα γιά να ψάξουν να βρουν τη λύση .

Και βέβαια μιλάμε γιά εκείνους που έχουν τη γνώση και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα βρουν τη λύση και θα αντιμετωπίσουν το πρόβλημα που τους παρουσιάστηκε

ή δημιούργησαν από μόνοι τους . Πες το hobby , πες το ψώνιο , πόσο διαφορετικό είναι από το να είσαι ψώνιο με το ψάρεμα , να έχεις το κινητό στην τσέπη και να το

πιάνεις μόνο αν χτυπήσει ή αν θες να πάρεις τηλέφωνο να εντυπωσιάσεις τους φίλους σου γιά τη δίκιλη (σιγά) τσιπούρα που έπιασες.

 

Εκείνοι που έχουν πρόβλημα είναι αυτοί που προσπαθούν να μιμηθούν τους προαναφερθέντες διαβασμένους ενώ είναι αδιάβαστοι με αποτέλεσμα να ταλαιπωρούν

το τηλεφωνάκι , να ταλαιπωρούνται και οι ίδιοι . Τη μιά μέρα δουλεύει το κινητό τους , την άλλη όχι γιατί όλο και κάποια κοτσάνα κάνανε , μέχρι κάποιος από τους

ειδήμονες (ας είναι καλά που μοιράζονται τις γνώσεις τους ) να τους συμβουλέψει και ξεπεράσουν το πρόβλημα (αν γίνεται ), γιατί διαβάσαμε και γιά αλλους που

πήγαν για service .

Βέβαια , μπορούν να αντιπαραθέσουν πως είναι " κεφι τους και καπέλο τους" ....... Σεβαστό .

 

no prejudice

 

Συμφωνω με τη συντηρητικη αντιμετωπιση ως ενα σημειο. Με τις "μοντες" μπορεις να εχεις ενα κινητο που ειναι πιο γρηγορο, εχει καποια extra πραγματα κτλ αλλά μερικοι το παρακανουν. Οτι μοντα βγει στο xda τρεχουν να τη δοκιμασουν χωρις να ειναι ειδικοι κτλ το οποιο συχνα καταληγει στη καταστροφη. Οταν βγαινει κατι καινουριο αφηστε να το δοκιμασουν πρωτα ατομα τα οποια εχουν πιο καλη επαφη με το αντικειμενο, να πουν τι δουλευει, τι δεν δουλευει κτλ και μετα οταν διορθωθουν τα οποια προβληματα δοκιμαστε το. Επισης, οι οδηγιες που υπαρχουν ειναι εκει για να τις διαβαζουμε με προσοχη και αν δεν καταλαβαινουμε τι λενε τοτε μαλλον δεν ειναι για μας εκτος αν ψαξουμε και διαβασουμε για να ξεστραβωθουμε. Το ace ειναι το πρωτο μου android και παρολο που εχω περασει διαφορες custom roms και αλλα κολπακια δεν το brickαρα ποτε, οχι επειδη ειμαι κανενας super duper αρχοντας του android αλλά επειδη παντα εκανα τη "μελετη" μου πριν δοκιμασω κατι. Επισης ποτε δεν δοκιμαζα κατι που δεν πιστευα οτι χρειαζομαι μονο και μονο για το "χαβαλε" της υποθεσης. Αν ειχα καποιο s2 που ειναι πανγρηγορο πιθανοτατα δεν θα το πειραζα καν.

 

Επισης, διαβαζω οτι μερικοι εχουν 100 και 200 εφαρμογες κτλ, τι τις κανετε ρε παιδια τοσες? Εγω εχω καμμια 40αρια μεσα και περιττο να πω οτι τις μισες δεν τις χρησιμοποιω. Θα μου πειτε οκ, ο καθενας κανει αλλη χρηση αλλά ειλικρινα ποιος κανει χρηση τοσων εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

Ποια 2.3.5 έβαλες και έκανες από το kies update σε 2.3.6;

Εγώ έχω την S5830XWKS2 που είναι Ολλανδική νομίζω και δεν μου έχει βγάλει update σε 2.3.6.

Έβαλα την S5830XXKPO_S5830XXKPO_S5830SERKPO_HOME.tar.md5 που έχει και ελληνική γλώσσα. Την εγκατέστησα μέσω Odin.

Μετά την αναγνώρισε το Kies και μου έκανε αναβάθμιση σε 2.3.6:)

Δυστυχώς δεν έχω link να σου δώσω:(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τη συντηρητικη αντιμετωπιση ως ενα σημειο. Με τις "μοντες" μπορεις να εχεις ενα κινητο που ειναι πιο γρηγορο, εχει καποια extra πραγματα κτλ αλλά μερικοι το παρακανουν. Οτι μοντα βγει στο xda τρεχουν να τη δοκιμασουν χωρις να ειναι ειδικοι κτλ το οποιο συχνα καταληγει στη καταστροφη. Οταν βγαινει κατι καινουριο αφηστε να το δοκιμασουν πρωτα ατομα τα οποια εχουν πιο καλη επαφη με το αντικειμενο, να πουν τι δουλευει, τι δεν δουλευει κτλ και μετα οταν διορθωθουν τα οποια προβληματα δοκιμαστε το. Επισης, οι οδηγιες που υπαρχουν ειναι εκει για να τις διαβαζουμε με προσοχη και αν δεν καταλαβαινουμε τι λενε τοτε μαλλον δεν ειναι για μας εκτος αν ψαξουμε και διαβασουμε για να ξεστραβωθουμε. Το ace ειναι το πρωτο μου android και παρολο που εχω περασει διαφορες custom roms και αλλα κολπακια δεν το brickαρα ποτε, οχι επειδη ειμαι κανενας super duper αρχοντας του android αλλά επειδη παντα εκανα τη "μελετη" μου πριν δοκιμασω κατι. Επισης ποτε δεν δοκιμαζα κατι που δεν πιστευα οτι χρειαζομαι μονο και μονο για το "χαβαλε" της υποθεσης. Αν ειχα καποιο s2 που ειναι πανγρηγορο πιθανοτατα δεν θα το πειραζα καν.

 

Επισης, διαβαζω οτι μερικοι εχουν 100 και 200 εφαρμογες κτλ, τι τις κανετε ρε παιδια τοσες? Εγω εχω καμμια 40αρια μεσα και περιττο να πω οτι τις μισες δεν τις χρησιμοποιω. Θα μου πειτε οκ, ο καθενας κανει αλλη χρηση αλλά ειλικρινα ποιος κανει χρηση τοσων εφαρμογων?

 

Εχω διαβάσει τούτο το thread από το post #1 , και διαβάζω κάθε μέρα όσο μπορώ , και μαθαίνω , αλλά δεν είναι απαραίτητο πως σώνει και καλά θα πάρω

τη βαριοπούλα και θ' αρχίσω και γαία πυρί μιχθήτω . Κάποια που είναι στα μέτρα μου και στις προσωπικές μου απαιτήσεις μπορεί να τα υιοθετήσω , τα άλλα τα

αφήνω γιά άλλους . Αν το κινητό μου χωρίς "μοντες" είναι πιό αργό κατά μερικά microseconds , δεν χάθηκε δα και ο κόσμος , ή μήπως φτάσαμε στο σημείο να

θεωρείται κι' αυτό κοινωνική καταξίωση . Thank you very much , δεν θα πάρω .

Οσο για τις εφαρμογές είναι γιά γέλια απ' τη μιά και γιά κλάμματα απ' την άλλη . Δεν έχεις παρά να ρίξεις γύρω σου μιά ματιά σε κάποιο καφε , να δεις παρέες

ή ζευγάρια πόσοι και πόσες ασχολούνται με το κινητό αμίλητοι , αποκομένοι . Θα μου πεις μπορεί να θεωρούν πως είναι είναι ΙΝ .

'Η μήπως είναι σημεία των καιρών .

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει τούτο το thread από το post #1 , και διαβάζω κάθε μέρα όσο μπορώ , και μαθαίνω , αλλά δεν είναι απαραίτητο πως σώνει και καλά θα πάρω

τη βαριοπούλα και θ' αρχίσω και γαία πυρί μιχθήτω . Κάποια που είναι στα μέτρα μου και στις προσωπικές μου απαιτήσεις μπορεί να τα υιοθετήσω , τα άλλα τα

αφήνω γιά άλλους . Αν το κινητό μου χωρίς "μοντες" είναι πιό αργό κατά μερικά microseconds , δεν χάθηκε δα και ο κόσμος , ή μήπως φτάσαμε στο σημείο να

θεωρείται κι' αυτό κοινωνική καταξίωση . Thank you very much , δεν θα πάρω .

Οσο για τις εφαρμογές είναι γιά γέλια απ' τη μιά και γιά κλάμματα απ' την άλλη . Δεν έχεις παρά να ρίξεις γύρω σου μιά ματιά σε κάποιο καφε , να δεις παρέες

ή ζευγάρια πόσοι και πόσες ασχολούνται με το κινητό αμίλητοι , αποκομένοι . Θα μου πεις μπορεί να θεωρούν πως είναι είναι ΙΝ .

'Η μήπως είναι σημεία των καιρών .

 

Δεν αναφερομουν προσωπικα σε σενα φυσικα, απλα τα ειπα με αφορμη το ποστ σου :)

Νομιζω οτι τελικα το ιδιο λεμε, "Κάποια που είναι στα μέτρα μου και στις προσωπικές μου απαιτήσεις μπορεί να τα υιοθετήσω , τα άλλα τα αφήνω γιά άλλους". Τωρα για τη κοινωνικη καταξιωση δεν νομιζω οτι ειπε κανεις κατι τετοιο, εκτος αν ειναι τοσο "cool" πια να πεις σε καποιον "εκανα wipe την dalvik cache" :p . Παντως, ειναι μερικα χρησιμα πραγματα οπως το bln control που θα μπορουσε να τα ειχε βαλει η ιδια η samsung στο κινητο και να γλυτωναμε τα κοπο. Τοσο δυσκολο θα ηταν να κανουν τα πληκτρα να αναβουν οταν εχεις αναπαντητη ή sms που δεν ειδες?

Για τη κατασταση στις καφετεριες...Καποτε ο Oscar Wilde ειχε πει "Conversation about the weather is the last refuge of the unimaginative" , αν ζουσε σημερα θα το αλλαζε και θα εβαζε την ενασχοληση με το κινητο στη θεση της συζητησης για το καιρο :O

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μήνες είχα φλασάρει σε ενα φιλαράκι μία ρώσικη που είχε βγει τότε... η 2.3.4 KPH νομίζω ήταν. Τώρα ποιά παίζει στα φλασαρίσματα... αυτές εδώ?

 

S5830BUKS2 ## 2.3.5 2011 November S5830VODKS1 United Kingdom (Vodafone) Download

S5830XWKS3 ## 2.3.5 2011 October S5830VIRKP1 United Kingdom Download

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-S5830&r=1#regiona

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μήνες είχα φλασάρει σε ενα φιλαράκι μία ρώσικη που είχε βγει τότε... η 2.3.4 KPH νομίζω ήταν. Τώρα ποιά παίζει στα φλασαρίσματα... αυτές εδώ?

 

S5830BUKS2 ## 2.3.5 2011 November S5830VODKS1 United Kingdom (Vodafone) Download

S5830XWKS3 ## 2.3.5 2011 October S5830VIRKP1 United Kingdom Download

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-S5830&r=1#regiona

 

παιζει και 2.3.6 αν σε ενδιαφερει http://droidangel.blogspot.com/2011/12/s5830xxkpp-samsung-galaxy-ace-android.html

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την S5830XXKPO_S5830XXKPO_S5830SERKPO_HOME.tar.md5 που έχει και ελληνική γλώσσα. Την εγκατέστησα μέσω Odin.

Μετά την αναγνώρισε το Kies και μου έκανε αναβάθμιση σε 2.3.6:)

Δυστυχώς δεν έχω link να σου δώσω:(

Dont worry θα ψάξω και θα την βρω.Εχει Ελληνικά και στα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

παιζει και 2.3.6 αν σε ενδιαφερει http://droidangel.blogspot.com/2011/12/s5830xxkpp-samsung-galaxy-ace-android.html

 

Ελληνικά και στο sms?

Παίζει κανας οδηγός για Root ή αρκεί το superoneclick?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχει Ελληνικά και στα μηνύματα;

 

Δεν υπάρχει τέτοια έκφραση(ορθη)-περίπτωση.

Τι θα πει «δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα»;;;

Γλώσσες υπάρχουν στην ρομ γενικά και γλώσσες πληκτρολογιου. Δεν υπάρχει γλώσσα μηνυμάτων ούτε γλώσσα απ'ολα με τυροσαλατα (σαντουιτσοιδές της φλώρινας-πτολεμαΐδας)..

Η ευρωπαϊκές ρομ έχουν πάντα ελληνικά. Στο προεγατεστημενο τους πληκτρολόγιο «συνήθως» έχουν και εκεί αλλα όχι πάντα.

ΕΑΝ δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο, τότε πρέπει να μπεις στο μάρκετ και να διαλέξεις ένα.. Είναι δύσκολη δουλειά αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει..

 

Δεν τα βάζω με εσένα προσωπικά φίλε μου ουτε με κανέναν άλλο σε προσωπικό επίπεδο.

Απλα δεν αντέχω να βλέπω αρλούμπες και πράγματα που δεν στέκουν. Τις τελευταίες μέρες βλέπω ΣΥΝΈΧΕΙΑ να γράφονται μπούρδες απο ημιμαθείς άτομα και έχω σαλτάρει..

 

Φιλικά πάντα

 

 

Ελληνικά και στο sms?

Παίζει κανας οδηγός για Root ή αρκεί το superoneclick?

 

Κοιτα στο xda Σακη. Με update zip γίνεται απο recovery στις ginger. Apply update και τέλος.

Μην το κάνεις με s1click γιατί θα έχεις προβλήματα σε ginger rom.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά και στο sms?

Παίζει κανας οδηγός για Root ή αρκεί το superoneclick?

 

Το superoneclick δεν δουλεύει οδηγός εδώ

 

 

E. Rooting for 2.3.3/2.3.4/2.3.5 (Thanks to russian forum-user with nickname may213):

1) Download attached file called upd_1.zip and copy it to your sdcard

2) Turn off your phone

3) Press POWER+HOME BUTTON

4) Select update from sdcard, select the file upd_1.zip

5) After the update completed - reboot

6) Now you have rooted S5830

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι εγκατέστησα τελικά την Cyanogenmod 7.2-RC0 και είναι super....άλλη αίσθηση:blink:

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι πόσο θα κρατάει τη μπαταρία. Γιατί σε μία παλιότερη προσπάθεια, το είχα βρει πολύ φαγανό!!!

Η μπαταρία κράταγε λίγες ώρες. Όσοι έχετε 7.2 πως τη βλέπετε τη μπαταρία σε σχέση με 2.3.5;;;;;;

 

Και κάτι άλλο...Προτιμάτε το Go launtcer ή το ADW launcher και γιατί;;

Έλα ένα γρήγορο και πρόχειρο gallop......:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρετε,

 

επειδή έχω πολύ καιρό να μπω είδα ότι υπάρχει επίσημη αναβάθμιση.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μετά την αναβάθμιση λειτουργεί κανονικά το iGO 8 myway?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρετε,

επειδή έχω πολύ καιρό να μπω είδα ότι υπάρχει επίσημη αναβάθμιση.

Υπάρχει μέσω Kies η 2.3.6

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μετά την αναβάθμιση λειτουργεί κανονικά το iGO 8 myway?

Γιατί να μη παίζει. Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια έκφραση(ορθη)-περίπτωση.

Τι θα πει «δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα»;;;

Γλώσσες υπάρχουν στην ρομ γενικά και γλώσσες πληκτρολογιου. Δεν υπάρχει γλώσσα μηνυμάτων ούτε γλώσσα απ'ολα με τυροσαλατα (σαντουιτσοιδές της φλώρινας-πτολεμαΐδας)..

Η ευρωπαϊκές ρομ έχουν πάντα ελληνικά. Στο προεγατεστημενο τους πληκτρολόγιο «συνήθως» έχουν και εκεί αλλα όχι πάντα.

ΕΑΝ δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο, τότε πρέπει να μπεις στο μάρκετ και να διαλέξεις ένα.. Είναι δύσκολη δουλειά αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει..

 

Δεν τα βάζω με εσένα προσωπικά φίλε μου ουτε με κανέναν άλλο σε προσωπικό επίπεδο.

Απλα δεν αντέχω να βλέπω αρλούμπες και πράγματα που δεν στέκουν. Τις τελευταίες μέρες βλέπω ΣΥΝΈΧΕΙΑ να γράφονται μπούρδες απο ημιμαθείς άτομα και έχω σαλτάρει..

 

Φιλικά πάντα

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Συνονόματε φίλε Νίκο ρωτάω για μαμά υποστήριξη Ελληνικών στο πληκτρολόγιο.Ο καθένας μπορεί να βάλει όποια rom θέλει και μετά από το market να κατεβάσει όποιο πληκτρολόγιο θέλει και να κάνει την δουλειά του.Απλά εγώ θέλω να χρησιμοποιώ rom που να έχουν

κατά την εγκατάσταση το Ελληνικό πληκτρολόγιο της Samsung.

PS. Ημιμαθής δεν νομίζω οτι είμαι, απλά το έγραψα όσο ποιο απλά γίνεται για να το καταλάβει ο κόσμος. :)

 

Φιλικά και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν τα παραπάνω μου σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας..! http://www.podilates.gr/sites/default/files/smileys/hi.gif Μιας και εβαλα την 2.3.5 μπορω να "σκαλισω" το κινητακι μου? Μπορω να το κανω πιο γρηγορο? Αν ναι με ποια εφαρμογη..? Αυτο ειναι που λεμε root?
Link to comment
Share on other sites

 

Κοιτα στο xda Σακη. Με update zip γίνεται απο recovery στις ginger. Apply update και τέλος.

Μην το κάνεις με s1click γιατί θα έχεις προβλήματα σε ginger rom.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

 

Το superoneclick δεν δουλεύει οδηγός εδώ

 

 

E. Rooting for 2.3.3/2.3.4/2.3.5 (Thanks to russian forum-user with nickname may213):

1) Download attached file called upd_1.zip and copy it to your sdcard

2) Turn off your phone

3) Press POWER+HOME BUTTON

4) Select update from sdcard, select the file upd_1.zip

5) After the update completed - reboot

6) Now you have rooted S5830

 

Σας ευχαριστώ.

Δεν μου είπατε όμως ποια 2.3.5 να φλασάρω?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

φίλτατοι καλησπέρα ...

επειδή με "τρώει" να δοκιμάσω κάποια cyanogen και επειδή τόσο καιρό διαβάζοντας κάθε μέρα έχω δει πολλά ποστς για το Link της cyanogen καθώς και Link για το CWM, μου είναι δύσκολο να ξανα διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες και πάλι και να βγάλω άκρη .... (μιας και από χαζομάρα δεν είχα κρατήσει τα Links κάπου )

 

υπάρχει κάποιος που έχει πρόχειρα τα Links να τα ποστάρει ?

και για το CWM που θα χρειαστώ και για την cyanogen (κάποια έκδοση που να κάθεται "καλά" στο Ace μας ) ...

είναι κάτι που χρήζει ιδιαίτερης προσοχής ?

 

Θα του ήμουν ευγνώμον ...

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

φίλτατοι καλησπέρα ...

επειδή με "τρώει" να δοκιμάσω κάποια cyanogen και επειδή τόσο καιρό διαβάζοντας κάθε μέρα έχω δει πολλά ποστς για το Link της cyanogen καθώς και Link για το CWM, μου είναι δύσκολο να ξανα διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες και πάλι και να βγάλω άκρη .... (μιας και από χαζομάρα δεν είχα κρατήσει τα Links κάπου )

 

υπάρχει κάποιος που έχει πρόχειρα τα Links να τα ποστάρει ?

και για το CWM που θα χρειαστώ και για την cyanogen (κάποια έκδοση που να κάθεται "καλά" στο Ace μας ) ...

είναι κάτι που χρήζει ιδιαίτερης προσοχής ?

 

Θα του ήμουν ευγνώμον ...

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ...

Για το CWM, εγώ χρησιμοποιώ το 4.0.0.9 δες εδώ

και

για cyanogen 7.2, δες εδώ

 

Πάντως το ξαναλέω ότι εγώ με το cyanogenmod 7.2 έχω τεράστιο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Μέσα σε 5 ώρες χωρίς να το χρησιμοποιήσω ουσιαστικά, μου πήγε στο 50%...

Εσάς πως συμπεριφέρεται το ace με την 7.2, όσον αφορά τη μπαταρία;;;;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Πρασινόδρακε :D:D

Μήπως η 7.1 είναι πιο σταθερή και δεν έχει τόσο κατανάλωση μπαταρίας ?

 

λοιπές ερωτήσεις :

1. Με την CM αλλάζει το partition στην SD ?? χάνονται τα δεδομένα ?

2. εγκαθιστώντας μετά το titanium στην CM μπορούμε να επαναφέρουμε με restore το backup που έχουμε πάρει τις εφαρμογές μας ?

3. Φαντάζομαι πως ανα πάσα στιγμή μπορούμε να φλαςάρουμε κάποια stock RΟΜ και να επιστρέψουμε σε Gingerbread 2.3.x ... έτσι δεν είναι ? χρειάζεται να γίνει κάτι πριν φλασάρουμε στοκ rom ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Για το CWM, εγώ χρησιμοποιώ το 4.0.0.9 δες εδώ

και

για cyanogen 7.2, δες εδώ

 

Πάντως το ξαναλέω ότι εγώ με το cyanogenmod 7.2 έχω τεράστιο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Μέσα σε 5 ώρες χωρίς να το χρησιμοποιήσω ουσιαστικά, μου πήγε στο 50%...

Εσάς πως συμπεριφέρεται το ace με την 7.2, όσον αφορά τη μπαταρία;;;;

Μια από τα ίδια. Όσο είμαι σπίτι είναι στην πρίζα και όταν φεύγω προσπαθώ να είμαι όσο πιο ευγενικός μπορώ μαζί του.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...