Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινεται σε καποιους να μην εχει καυθυστερηση και σε αλλους να εχει?μηπως παιζει ρολο η ταχυτητα της micro sd? 4 class? η μηπως εχουν καθυστερηση αλλα δεν το καταλαβαινουν γιατι πανε σιγα...

εγω εχω 8 giga class 2 apo plaisio αναβαθμισμενο στο 1.20 και καθυστερει η πλοηγηση στο ndrive

 

ΤΟ ίδιο και με 8GB Class 4 (kingston). Είναι πολύ (μα πολύ) αργή η πλοήγηση.

Το Route 66 πάει όμως σφαίρα.

 

Πιθανόν να παίζει θέμα με την ταχύτητα της micro sd.

 

Να όμως που και εγώ με toshiba 8 gb class 4 δεν έχω θέμα.

Βέβαια μπορεί και με ίδιο class να έχουν διαφορά στην ταχύτητα.

Κάτι kingston usb stick που έχω σέρνονται...

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-SP8GEU-Class-Extreme-Memory/dp/B00462RBJ6/ref=pd_rhf_shvl_2 αυτές που είναι υποτίθεται samsung πως να συμπεριφέρονται λέτε από ταχύτητα;

Σκέφτομαι να την παραγγείλω online...

 

αν και βρήκα και εδω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556504 class 10 αλλά πάνε κάπως ακριβά. Αν βάλω 4ρα και δεν έχω καθόλου παιχνίδια φορτωμένα παλεύεται από χώρο;

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ουπς...

Κεκτημένη ταχύτητα. Δεν είδα ότι δεν είναι micro. Τι να πω.... και χάρηκα!

Ευχαριστώ kakofonixx

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-SP8GEU-Class-Extreme-Memory/dp/B00462RBJ6/ref=pd_rhf_shvl_2 αυτές που είναι υποτίθεται samsung πως να συμπεριφέρονται λέτε από ταχύτητα;

Σκέφτομαι να την παραγγείλω online...

 

αν και βρήκα και εδω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556504 class 10 αλλά πάνε κάπως ακριβά. Αν βάλω 4ρα και δεν έχω καθόλου παιχνίδια φορτωμένα παλεύεται από χώρο;

αυτες δεν κανουν για το wave!!!

ειναι απλες sd και οχι microsd που ειναι πολυ μικροτερες σε μεγεθος και κανουν για κινητα! ;)

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το sygic mobile maps για 7 μερες trial.

το χει δοκιμασει κανεις?? εντυπωσεις?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

βγηκε το sygic mobile maps για 7 μερες trial.

το χει δοκιμασει κανεις?? εντυπωσεις?

Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις ότι το δουλέψαμε κάποιοι και εγώ προσωπικά απογοητεύτηκα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το sygic και μετα το <<αγορασα>>.Αυτο που προσεξα ειναι το εξης,οτι με τον χαρτη της teleatlas οντως crashare με το που πηγαινα να βαλω διευθυνση για πλοηγηση,εβαλα λοιπον τον χαρτη της navteq και δεν υπηρχε κανενα προβλημα με τις διευθυνσεις ουτε με την εικονικη πλοηγηση.Μενει να το δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες και θα σας πω εντυπωσεις για το αν και ποσο καθυστερει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το sygic και μετα το <<αγορασα>>.Αυτο που προσεξα ειναι το εξης,οτι με τον χαρτη της teleatlas οντως crashare με το που πηγαινα να βαλω διευθυνση για πλοηγηση,εβαλα λοιπον τον χαρτη της navteq και δεν υπηρχε κανενα προβλημα με τις διευθυνσεις ουτε με την εικονικη πλοηγηση.Μενει να το δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες και θα σας πω εντυπωσεις για το αν και ποσο καθυστερει

 

Ενοείς τον χάρτη του Ndrive έτσι? Περιμένω τα αποτελέσματα του πειράματός σου :-).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το sygic και μετα το <<αγορασα>>.Αυτο που προσεξα ειναι το εξης,οτι με τον χαρτη της teleatlas οντως crashare με το που πηγαινα να βαλω διευθυνση για πλοηγηση,εβαλα λοιπον τον χαρτη της navteq και δεν υπηρχε κανενα προβλημα με τις διευθυνσεις ουτε με την εικονικη πλοηγηση.Μενει να το δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες και θα σας πω εντυπωσεις για το αν και ποσο καθυστερει

 

Λοιπον περασα το navteq χαρτη και το sygic πηγαινε ρολοι, χωρις κολληματα και οι εκφωνησεις στην πλοηγηση παντα στην ωρα τους.

Αυτον το χαρτη εβαλα " Sygic MAPS EUROPE 2010.07 (NavteQ) "

 

 

Παιδια τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιες περισσότερες πληροφορίες με pm?

Γενικα για την διαδικασια, όχι για το που θα βρουμε τους χαρτες

Ευχαριστω

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα το navteq χαρτη και το sygic πηγαινε ρολοι, χωρις κολληματα και οι εκφωνησεις στην πλοηγηση παντα στην ωρα τους.

Αυτον το χαρτη εβαλα " Sygic MAPS EUROPE 2010.07 (NavteQ) "

 

 

Παιδια τέλειο!!

 

Αρα δουλευει και στην πραγματικη πλοηγηση σωστα,καλο αυτο,επιτελους ενα προγ πλοηγησης της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

πωσα πληρωσες για να αγορασεις την αδεια του sygic ?? .... το menu του δε σου κολλαει καθολου?? γτι εμενα κολλαγε τρελα ακομα και το menu... να αγορασω την αδεια για το router 66 η να παιδευτω και να κανω οτι εκανες και συ και που σου δουλευει.. Edited by derbigpr50
Link to comment
Share on other sites

αυτοί που έχουν βάλει τον Navteq χάρτη με το mlm αρχείο τι κάνανε? Αν μπορεί ας μου στείλει κάποιος pm.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πατε εδω και κατεβαστε τις καμερες,τις περασα και εμφανιζονται στον χαρτη κανονικα αν και ειναι λιγο μικρα τα εικονιδια http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

 

Αυτο ειναι το mlm αρχειο για να δουλευουν οι χαρτες της NAVTEQ

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Πατε εδω και κατεβαστε τις καμερες,τις περασα και εμφανιζονται στον χαρτη κανονικα αν και ειναι λιγο μικρα τα εικονιδια http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

 

Αυτο ειναι το mlm αρχειο για να δουλευουν οι χαρτες της NAVTEQ

Αντικαθιστάς τον χάρτη .pak και το .mlm του sygic με τα καινούρια;

Τις κάμερες που τις βάζεις;

 

Το trial δουλεύεις; ή έκανες μα μου νια;

Βρήκα κάτι με code gen αλλά δεν δούλεψε.

Αν έχεις κάτι στείλε ένα pm σε παρακαλώ.

Edited by conlab
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε ενα ευτραπελο!!ειχα κατεβασει το sygic την πρωτη μερα που βγηκε στο app store αλλα επειδη κολλαγε απιστευτα το εσβησα μετα απο 2 μερες!

χθες το βραδυ το ξανακατεβασα κ το δοκιμασα!!Ηταν πιο ακριβες ακομα κ απο το Ndrive το οποιο συνεχιζει να χανει αυτα τα 20-30 μετρα!!Πως γινετε αυτο?

κ επισης καταλαβα οτι οι 6 ημερες που σου δινει το sygic δοκιμαστικα αν το σβησεις κ το ξανακατεβασεις ανανεωνονται!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

'Οπιος θέλει μου στέλωει p.m. για να του στείλω link με ελληνικές φωνές + τελευταίους χάρτες για Ndrive..
Link to comment
Share on other sites

Το sygic ειναι κλασσεις ανωτερο σαν πργ απο το ndrive,το συνιστω

 

To sygic το χρησιμοποιείς και δουλεύει απροβλημάτιστα;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατι στο sygic όταν προσπαθώ να κάνω activation στο πληκτρολόγιο δεν μου δίνει δυνατότητα να αλλάξω από τα κεφαλαία σε μικρά γράμματα;
Link to comment
Share on other sites

To sygic το χρησιμοποιείς και δουλεύει απροβλημάτιστα;

 

Yeap δουλευει μια χαρα και στον δρομο που το δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή των χαρτών του Sygic με τους χάρτες της Navteq δουλεύει μια χαρά και προσφέρει πολύ περισσότερα πράγματα από το Ndrive.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...