Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα σήμερα με το NDrive :mad:

 

προσπαθώ να το κατεβάσω απο το AppsStore της Ισπανίας αλλα στο 50% μου πετάει μήνυμα το οποίο λέεί πως και καλά δεν έχω υπόλοιπο μνήμης..

αυτο εννοείτε πως ΔΕΝ υσχύει γιατί αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης η οποία είναι η μισή άδεια!

 

κανείς καμιά ιδέα ??κάπου διάβασα πως όταν κατεβάζεις απο το Kies τότε πρώτα γράφει στο κινητό και μετά μεταφέρει στην κάρτα μνήμης..αλλά και πάλι έχω αρκετό χώρο για να γίνει αυτο :( η εφαρμογή είναι σχεδόν 300mb και εγώ έχω 350 free στο κινητό...το έβαλα για δοκιμή να κατεβάσω άλλη εφαρμογή περίπου 70mb και την κατέβασε κανονικά !!! τι μπορεί να φταίει ????

 

δοκιμασε να κατεθασεις το πορτογαλικο NDrive το οποιο ειναι σαφως μικροτερο σε μεγεθος , γειρο στα 140 μπ.

Link to comment
Share on other sites

Παντου ρε αγορινα. Λες και ειναι νεκρο :p What teh hellz0r! Ειμαι ο μονος με καρκινο στο GPS :p

 

Tο ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, και ναι, ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως πατάμε το start gps αλλα πάλι τίποτα.....

 

WTF !!!:blink:

 

Την πρωτη φορα θυμαμαι οτι για να κλειδωσει το gps καθομουν σαν τον μ@@@@ κανα 25 λεπτο σε ανοιχτο χωρο,σε μια πλατεια,οχι σε κλειστο χωρο.Απο την επομενη φορα δεν χρειαστηκε να ξανακανω τον μα@@@ και κλειδωνε στα 2-3 λεπτα:)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κατεθασεις το πορτογαλικο NDrive το οποιο ειναι σαφως μικροτερο σε μεγεθος , γειρο στα 140 μπ.

 

να σου πώ την αλήθεια δεν βρίσκω πουθενά το πορτογαλικό AppsStort :O

 

ίσως έχω απλά θολώσει τόσες ώρες που παλεύω με το ισπανικό..αν μπορείς να μου δώσεις site για το πορτογαλικό NDrive πάντως θα το εκτιμούσα...

 

Πάντως δοκιμάζω για ακόμα μια φορά ήδη να κατεβάσω το ισπανικό και ο θεός βοηθός! στο 37% τώρα άρα αναμένω το error message :p

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα σήμερα με το NDrive :mad:

 

προσπαθώ να το κατεβάσω απο το AppsStore της Ισπανίας αλλα στο 50% μου πετάει μήνυμα το οποίο λέεί πως και καλά δεν έχω υπόλοιπο μνήμης..

αυτο εννοείτε πως ΔΕΝ υσχύει γιατί αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης η οποία είναι η μισή άδεια!

 

κανείς καμιά ιδέα ??κάπου διάβασα πως όταν κατεβάζεις απο το Kies τότε πρώτα γράφει στο κινητό και μετά μεταφέρει στην κάρτα μνήμης..αλλά και πάλι έχω αρκετό χώρο για να γίνει αυτο :( η εφαρμογή είναι σχεδόν 300mb και εγώ έχω 350 free στο κινητό...το έβαλα για δοκιμή να κατεβάσω άλλη εφαρμογή περίπου 70mb και την κατέβασε κανονικά !!! τι μπορεί να φταίει ????

και μενα τα ιδια εκανε και το εγκατεστησε μονο αφου αφησα ελευθερα στην καρτα γυρα στα 700ΜΒ :wacko:

 

επισης μετα την εγκατασταση και αφου περασα στην καρτα μηνμης τους ελληνικους χαρτες εσβησα το αρχειο με τους ισπανικους χαρτες μιας και δε σκοπευω αμεσα να παω ισπανια με το αμαξι μου :p:lol: (και γλυτωσα και πανω απο 300ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια εκανε και το εγκατεστησε μονο αφου αφησα ελευθερα στην καρτα γυρα στα 700ΜΒ :wacko:

 

επισης μετα την εγκατασταση και αφου περασα στην καρτα μηνμης τους ελληνικους χαρτες εσβησα το αρχειο με τους ισπανικους χαρτες μιας και δε σκοπευω αμεσα να παω ισπανια με το αμαξι μου :p:lol: (και γλυτωσα και πανω απο 300ΜΒ)

 

η κάρτα μου έχει ελεύθερα γύρω στα 500mb αυτή την στιγμή..λές να φταίει αυτο ? :wacko:

 

αν ξανακολλήσει θα κάνω δοκιμή με το πορτογαλικό NDrive το οποίο επιτέλους βρήκα και είναι και μόνο 210 mb και οχι 300 !!

 

αλλιώς θα δοκιμάσω να καθαρίσω κάπως την κάρτα μνήμης μου . . .

 

edit 1 : η κρίσιμη ώρα έφτασε...49%..αντε να δούμε!!!

 

EDIT 2 : OMG και 3 lol που λέγαμε και κάποτε στο mirc :p ... σταμάτησε ξανά με αυτό το error πάλι στο 50%..πήγα και απλά μετέφερα 300mb αρχεία απο την κάρτα μνήμης μου στον υπολογιστή..πάτησα install και ως δια μαγείας συνέχισε το download ! ! ! ρε θα μας τρελάνει αυτη η samsung με κάτι τέτοια κουφά ! ! !

Edited by dante20gr
Link to comment
Share on other sites

οντως καλυτερα με το πορτογαλικο γιατι τελικα τα πιο πολλα ΜΒ του ισπανικου οφειλονται οχι σε αρχεια του προγραμματος αλλα στους χαρτες που ουτως ή αλλως μας ειναι αχρηστοι ;)
Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια εκανε και το εγκατεστησε μονο αφου αφησα ελευθερα στην καρτα γυρα στα 700ΜΒ :wacko:

 

επισης μετα την εγκατασταση και αφου περασα στην καρτα μηνμης τους ελληνικους χαρτες εσβησα το αρχειο με τους ισπανικους χαρτες μιας και δε σκοπευω αμεσα να παω ισπανια με το αμαξι μου :p:lol: (και γλυτωσα και πανω απο 300ΜΒ)

 

όπως έγραψα και στο προηγούμενο post με edit ελάχιστα πρίν ξανααπαντήσεις φίλε μου μόλις καθάρισα λίγο μνήμη απο την κάρτα μνήμης το κατέβασε και όλα οκ μέχρι στιγμής..

 

αρα σε ευχαριστώ πολυ για το κολπάκι με την κάρτα μνήμης και το σκάλωμα του AppsStore :D

Link to comment
Share on other sites

Περασα τις ελληνικες φωνες για ndrive απο android αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωριζει,οποτε ψαχνουμε για κατι αλλο:wacko:

 

Το καλο ειναι οτι δεχτηκε τις καμερες της τροχαιας,κατι ειναι και αυτο!!

Τις κάμερες από που τις κατέβασες;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το NDrive και με τους ελληνικούς χάρτες αλλά έχω μια απορεία .... γιατί ακόμα κάτω απο την εφαρμογή γράφει Spain ? χαχαχα..παίζει κάποιος τρόπος να το αλλάξουμε και αυτό? να γράφει ας πούμε NDrive απλα ?
Link to comment
Share on other sites

Καποιος εδω μεσα πρεπει να κανει ενα οδηγο για το Ndrive :p Ονοματα δεν λεμε σπιτια δεν θιγουμε :p

 

Τις κάμερες από που τις κατέβασες;

 

Ευχαριστώ

 

 

δεν εχει νοημα ρε παιδια αν δεν λειτουργει σωστα!

 

σας ξαναλεω

το εγκατεστησα και δε λειτουργει σωστα

 

περνας τη στροφη η την καμερα κ μετα απο 3 χιλιομετρα σου λεει ''τωρα στρειψτε δεξια''

 

αν δε λειθει αυτο δεν εχει νοημα να λεμε για κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Για να γλυτωσετε στο Ndrive 342.50 MB που ειναι ο χαρτης της Ισπανιας:

 

1) Συνδεεται το κινητο σας, στον υπολογιστη με την επιλογη Συσκευη αποθηκευσης,

 

2) Ανοιγεται τον φακελο της καρτας, οπου λογικα αποθηκευετε τις εφαρμογες σας ( Memory Card ),

 

3) Πηγαινετε στο others, επειτα πατατε τον φακελο __@@bada_applications@@__ ,

 

4) κι απο εκει στον φακελο του Ndrive. ( πιθανοτατα σας εμφανιζετε ως y0250j52st ), -->DATA, --> Ndrive--> Maps και σβηνεται το αρχειο ESP.map .

 

Κι ετσι γλυτωνετε σχεδον 350 MB χωρο :)

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα ρε παιδια αν δεν λειτουργει σωστα!

 

σας ξαναλεω

το εγκατεστησα και δε λειτουργει σωστα

 

περνας τη στροφη η την καμερα κ μετα απο 3 χιλιομετρα σου λεει ''τωρα στρειψτε δεξια''

 

αν δε λειθει αυτο δεν εχει νοημα να λεμε για κατι αλλο...

Το είδα και εγώ η αλήθεια είναι.

Αργεί χαρακτηριστικά όντως.

Σίγουρα όμως κάποια λύση θα βρεθεί σύντομα.

Πάντως από καθόλου GPS και αυτό καλό είναι για τώρα.

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ την αλήθεια δεν βρίσκω πουθενά το πορτογαλικό AppsStort :O

 

ίσως έχω απλά θολώσει τόσες ώρες που παλεύω με το ισπανικό..αν μπορείς να μου δώσεις site για το πορτογαλικό NDrive πάντως θα το εκτιμούσα...

 

Πάντως δοκιμάζω για ακόμα μια φορά ήδη να κατεβάσω το ισπανικό και ο θεός βοηθός! στο 37% τώρα άρα αναμένω το error message :p

 

βρε φιλε , ανεικσε το κιες , πανε στο αππ στορε, κατο κατο δεξεια εχεις μια σημαια, πατα πανο της , και διαλεξε την πορτογαλικη σημαια, και εφτασεσ στο πορτογαλικο αππστορε, πατα στα αριστερα που λεει navigationore ι κατι τετειο , καιι εκει μεσα θα το βρεισ. !!! :confused::cool:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ η αλήθεια είναι.

Αργεί χαρακτηριστικά όντως.

Σίγουρα όμως κάποια λύση θα βρεθεί σύντομα.

Πάντως από καθόλου GPS και αυτό καλό είναι για τώρα.

 

στο κάτω κάτω ακόμα και το να δείς για μισό λεπτό τον χάρτη όταν δεν ξέρεις τον δρόμο θα σε βοηθήσει..ας μην μιλάει και σωστά εσύ θα βρείς τον δρόμο σου ! αυτό πιστεύω πως πρέπει να σκεφτούμε για αρχή και σίγουρα θα λυθεί το θέμα και με την ομιλία σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα καιι της φωνες NDrive γεια win mobile, και παλι τζιφος, οπως με το android.

η μονη λυση γεια να εχουμε ΕΛΛΗΝΙΚΕς φωνες, ειναι καποιος μανγγας να τα βγαλει μεσα απο το firmware απο το root66 ! μιας και τα 2 ειναι γεια bada. τοσο βαθεια δεν εχω κολυμπιση ακομα, :lol: οποιος το καταφερει με το stunes, θα γινει ηρωας.:)

 

@ conlab

Εμφάνιση Μηνύματος

Το είδα και εγώ η αλήθεια είναι.

Αργεί χαρακτηριστικά όντως.

Σίγουρα όμως κάποια λύση θα βρεθεί σύντομα.

Πάντως από καθόλου GPS και αυτό καλό είναι για τώρα.

 

εγω ετσε κι αλιος δεν εχω αφτοκινητο, πιο πολυ το θελω γεια το χοπυ μου, και εκτως αφτο εχει επιλογει και γεια πεζοπορους.:lol::p

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα καιι της φωνες NDrive γεια win mobile, και παλι τζιφος, οπως με το android.

η μονη λυση γεια να εχουμε ΕΛΛΗΝΙΚΕς φωνες, ειναι καποιος μανγγας να τα βγαλει μεσα απο το firmware απο το root66 ! μιας και τα 2 ειναι γεια bada. τοσο βαθεια δεν εχω κολυμπιση ακομα, :lol: οποιος το καταφερει με το stunes, θα γινει ηρωας.:)

 

δοκίμασα ήδη να ψάξω τις διαφορές μεταξύ των αρχείων φωνής για bada και android αλλά δεν τα κατάφερα ακόμα..σίγουρα θα συνεχίσω να το παιδεύω πάντως...βέβαια άν κάποιος καταφέρει και "κλέψει" τις φωνητικές οδηγίες απο το route66 όντως θα γίνει θεός εδώ μέσα :p

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο γεια το NDrive, σε διάφορες φοτο στο αππ στορε , ΦΑΙΝΕΤΑΙ πάνω δεξιά η πυξίδα. ΠΩΣ το κάνουμε αφτο βρε πεδεια !
Link to comment
Share on other sites

στο κάτω κάτω ακόμα και το να δείς για μισό λεπτό τον χάρτη όταν δεν ξέρεις τον δρόμο θα σε βοηθήσει..ας μην μιλάει και σωστά εσύ θα βρείς τον δρόμο σου ! αυτό πιστεύω πως πρέπει να σκεφτούμε για αρχή και σίγουρα θα λυθεί το θέμα και με την ομιλία σύντομα!

 

δοκιμασα καιι της φωνες NDrive γεια win mobile, και παλι τζιφος, οπως με το android.

η μονη λυση γεια να εχουμε ΕΛΛΗΝΙΚΕς φωνες, ειναι καποιος μανγγας να τα βγαλει μεσα απο το firmware απο το root66 ! μιας και τα 2 ειναι γεια bada. τοσο βαθεια δεν εχω κολυμπιση ακομα, :lol: οποιος το καταφερει με το stunes, θα γινει ηρωας.:)

 

@ conlab

 

 

εγω ετσε κι αλιος δεν εχω αφτοκινητο, πιο πολυ το θελω γεια το χοπυ μου, και εκτως αφτο εχει επιλογει και γεια πεζοπορους.:lol::p

 

 

 

τα αρχεια του n drive ειναι .zbi

ξερει κανεις καποιο προγραμμα που να τα ανοιγη να τα επεξεργαστουμε?

 

ευκολα τρακαρεις ομως

πηγα σημερα κεντρο να το δοκιμασω

οταν βλεπεις που πρεπει να στειψεις ,εχεις ηδη περασει το δρομο και ο επομενος απαγορευεται

 

για να τη τρακαρεις πρεπει να πηγαινεις σαν χελωνα κ να κορναρουν ολοιιι

 

ειναι σαφος επικινδυνοκ πρεπει να φτιαξει.αλλιος να δουμε το sygin η καποιο αλλο

 

το ρουτε66 δε μαρεσει καθολου αλλα μπορουμε να το βρουμε κρακαρισμενο ισως κανουμε κατι οσο αφορα την πλοηγηση

 

 

τωρα οσο αφορα αυτον που παει με τα ποδια οκ το μια χαρα το ndrive

αλα σε μια ωρα αναγκης που θα βιαζεσαι τι θα κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Σε οσους δεν αλλαξει με την επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε.

 

Αυτα , πιστευω να βοηθησα καπως και εγω.:):)

Edited by xkosm
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Αν θελουμε να μην κανουμε επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε.

 

Αυτα , πιστευω να βοηθησα καπως και εγω.:):)

 

Πσσσ συ σαι καλος:lol: Ευχαριστουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξουμε την ονομασια του εικονιδιου απο spain σε κατι αλλο βρισκουμε το αρχειο " application.xml " στον φακελο " info " και το ανοιγουμε με το notepad.

 

Εκει παμε στην γραμμη <English>Spain</English> και <eng-GB>Spain</eng-GB> και αλλαζουμε το spain σε κατι αλλο, πχ εγω το ονομασα Ndrive.

 

Το αποθηκευουμε κανουμε επανεκκινηση το κινητο και η ονομασια εχει αλλαξει.

 

Αν θελουμε να μην κανουμε επανεκκινηση τοτε πηγαινουμε ρυθμισεις - γενικα - γλωσσα εμφανισης και αλλαζουμε την γλωσσα σε καποια αλλη και επειτα την ξαναλλαζουμε παλι σε εκεινη που ειχαμε.

 

Αυτα , πιστευω να βοηθησα καπως και εγω.:):)

 

που βρισκουμε το φακελο ινφο?

μπερδευτικα

Link to comment
Share on other sites

που βρισκουμε το φακελο ινφο?

μπερδευτικα

 

Συνδεεις το κιν με μαζ αποθηκευση,πας στον φακελο others και μετα bada applications και διαλεγεις τον φακελο του ndrive.Eκει μεσα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το κιν με μαζ αποθηκευση,πας στον φακελο others και μετα bada applications και διαλεγεις τον φα

κελο του ndrive.Eκει μεσα ειναι

 

ευχαριστω

 

τελικα υπαρχη τροπος να με ειδοποιη το κινητο για τα εμαιλ κ το facebook οπως στο ιphone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...