Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ από e-shop το πήρα μια χαρά..

 

Βρήκατε καμιά άκρη με τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων? έστειλα και μήνυμα στην υποστήριξη της alcatel.. αν και πιστεύω δύσκολονα βρω άκρη..

 

δεν υπάρχει π.χ. κανά πρόγραμμα να βρούμε που να κάνει αυτήν την δουλειά?

 

Εγώ έχω αναφορά παράδοσης και στις 2 κάρτες.Έχω μια Q κ ένα συμβόλαιο vodafone.Δεν έχω κανένα πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

 

Αγόρασα κι εγώ αυτό το κινητό από το e-shop. Όλα καλά και όλα ωραία. Φουλ ευχαριστημένος αλλά ένα μικρό πρόβλημα. Ενώ το πρωί που έβαλα μέσα τις κάρτες sim έστειλα μήνυμα και μου ήρθε κανονικά η αναφορά παράδοσης, τώρα που ξανά έστειλα μήνυμα δεν έρχεται. Τι μπορεί να παίζει;

 

Σχετικά με την αναφορά παράδοσης βάλε την sim σε άλλο κινητό και ενεργοποίησε την.Το είχα πάθει και εγώ σε ένα sagem που είχα που δεν μου εμφάνιζε καθόλου την αναφορα παράδοσης σαν επιλογή.Την ενεργοποίησα σε άλλο κινητο και μετά δούλευε κανονικά.Είχα wu τότε...

 

Τι εννοείς; Πώς να το ενεργοποιήσω σε άλλο κινητό;

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πώς να το ενεργοποιήσω σε άλλο κινητό;

 

Eννοώ πως στο κινητό sagem όταν έβαζα την συγκεκριμένη κάρτα sim δεν έβγαζε την επιλογή αναφορά πάραδοσης και δεν είχα αναφορά.Όταν την έβαλα σε άλλο κινητό και την ενεργοποίησα μετά πάλι στο sagem είχα αναφορά παράδοσης και ας μην υπήρχε σαν επιλογή στο μενού.Η αναφορά λειτουργούσε κανονικα. Μήπως συμβαίνει κάτι τέτοιο και στο alcatel.Στο δικό μου πάντως λειτουργει κανονικα η αναφορά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος τι διαφορά έχει το Alcatel OT-710 από το Alcatel OT-710D?

 

Το OT-710D παίρνει δύο κάρτες SIM. Το OT-710 παίρνει μόνο μία (λένε).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι βρήκα την λύση για τις αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων. Έκλεισα το τηλέφωνο και έβγαλα και τις 2 κάρτες sim. Άνοιξα το τηλέφωνο χωρίς sim και πήγα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και επέλεξα τις αναφορές παράδοσης.(Το μενού εμφανίζεται κανονικά σαν να έχει κάρτες μέσα.) Μετά έβαλα τις κάρτες και οι αναφορές δουλεύουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εσεις που το εχετε και εχετε κανει πανω απο 2-3 φορτισεις η μπαταρια πως τα παει?

Εντυπωσιακη στα χαρτια αλλα στην πραγματικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτος! Το δοκίμασα και 'γω και δουλεύουν οι αναφορές! Αυτή είναι η λύση!

 

Μπράβο μπράβο! επιτέλους.. το μοναδικό θέμα που είχα με το κινητό λύθηκε..!

 

Ύστερα από μερικές μέρες επαφής με το κινητό.. έχω να πω τα καλυτερα..

 

Στην πρώτη φόρτιση κράτησε 2.5 μέρες αλλά μίλησα 10 ώρες σίγουρα :P

 

Στην δεύτερη εχει κρατήσει 2 μέρες με 3-4 ώρες ομιλίες και έπεσε η 1 γραμμή από τις 4 μόνο. επομένως από μπαταρία πάμε καλά..

 

ωραίο κινητό, τα βγάζει τα λεφτά του..

 

έχω ένα πρόβλημα.. αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν αποθηκεύω μια επαφή που ξεπερνάει τα 6 γράμματα μου βγάζει οτι δε γίνεται να το αποθηκεύσω.. ότι η καρτα sim δεν δέχεται τόσα γράμματα.. σας έχει τύχει?

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω δηλωνεις κοπελα,

οταν χρησιμοποιεις την οθονη ακουμπας με νυχι ή δαχτυλο?

Ρωταω επειδη με δαχτυλο για 2η φορα που επαιξα μαζι του δεν ειχε καθολου καλη αποκριση η οθονη ενω με ενα στηλο ειδα πηγαινε μια χαρα αλλα το λυπηθηκε η καριδια μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να πάρω αυτο το τηλεφωνο αλλά δεν τα κατάφερα ακομα!! Το είχα παραγγείλει απο WIND εδώ και 2 εβδομαδες αλλά τίποτα. Και σήμερα αποφάσισα να το παρω απο ηλεκτρονικό κατάστημα. Πηρα τηλέφωνο το πρωί να σιγουρευτώ οτι υπάρχει μου λενε υπάρχει. Πάω στη WIND να δω μήπως το έφεραν ή να ακυρώσω την παραγγελια. Ακυρώνω την παραγγελια, γυριζω στο σπίτι να το παραγγείλω και δεν ήταν διαθεσιμο!!!! Αυτή είναι καντεμιά! Τι γίνεται τόση ζήτηση γι΄ αυτό το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα την παρασκευη απο wind στην Πετρουπολη 69ευρω κ ειχε αρκετα.......

 

Εχω ενα σοβαρο προβλημα με τα βιντεο. Εχω στην καρτα μνημης καποια 3gp αρχεια σε διαφορους φακελους, απο αυτα παιζουν στους πρωτους φακελους (νομιζω οτι ειναι τυχαιο), απο τα οποια παιζουν τα αρχεια μεχρι 10MB περιπου, στους υπολοιπους φακελους δεν παιζει τιποτα.

Πηρα λοιπον αρχεια avi. k flv. απο την αρχη κ τα μετετρεψα σε αρχεια mp4 ή 3gp με αναλυση 240 x 320 Pixels κ με χαμηλο video bitrate στα 128 κ δεν επαιζε κανενα.

μπορει να με βοηθησει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

τα πήρα και εγώ στα 68 από το easybuyworld... το περιμένω σήμερα-αύριο και θα πω εντυπώσεις...
Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Α, εσύ την έκανες τη ζημιά jaguarone γι΄ αυτό ήταν μη διαθέσιμο όταν ξαναμπήκα στο site για να το παραγγείλω!!!!
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω δηλωνεις κοπελα,

οταν χρησιμοποιεις την οθονη ακουμπας με νυχι ή δαχτυλο?

Ρωταω επειδη με δαχτυλο για 2η φορα που επαιξα μαζι του δεν ειχε καθολου καλη αποκριση η οθονη ενω με ενα στηλο ειδα πηγαινε μια χαρα αλλα το λυπηθηκε η καριδια μου

 

Απαπα όχι με νύχι.. με δάχτυλο φυσικά.. δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα.. ίσως λίγο στο scroll στο μενού με τις εφαρμογές.. κατά τα άλλα όλα καλά..

 

εγώ εν τω μεταξύ πάλι έχω πρόβλημα με τις αναφορές.. έκανα αυτό που πρότεινε ο φίλος εδώ στο φόρουμ.. έβγαλα τις sim ενεργοποίησα τις αναφορές και τις ξαναέβαλα.. δούλεψε έστειλα και μηνύματα για επιβεβαίωση..

 

αλλά πάλι στη μία sim δεν μου το βγάζει σαν επιλογή και το έχω ξανακάνει 2-3 φορές το όλο θεματάκι με το βάλε-βγάλε τις σιμ και ομολογώ ότι κουραστηκα..

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ εν τω μεταξύ πάλι έχω πρόβλημα με τις αναφορές.. έκανα αυτό που πρότεινε ο φίλος εδώ στο φόρουμ.. έβγαλα τις sim ενεργοποίησα τις αναφορές και τις ξαναέβαλα.. δούλεψε έστειλα και μηνύματα για επιβεβαίωση..

 

αλλά πάλι στη μία sim δεν μου το βγάζει σαν επιλογή και το έχω ξανακάνει 2-3 φορές το όλο θεματάκι με το βάλε-βγάλε τις σιμ και ομολογώ ότι κουραστηκα..

 

Και σε μένα δεν εμφανίζεται σαν επιλογή στην μία κάρτα. Εφόσον δουλεύουν οι αναφορές δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί. Είναι λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

Α, εσύ την έκανες τη ζημιά jaguarone γι΄ αυτό ήταν μη διαθέσιμο όταν ξαναμπήκα στο site για να το παραγγείλω!!!!

 

ooops!!! :ninja:

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

...έχω ένα πρόβλημα.. αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν αποθηκεύω μια επαφή που ξεπερνάει τα 6 γράμματα μου βγάζει οτι δε γίνεται να το αποθηκεύσω.. ότι η καρτα sim δεν δέχεται τόσα γράμματα.. σας έχει τύχει?

Μάλλον έχεις επιλέξει οι επαφές να αποθηκεύονται στην κάρτα sim.

Έλεγξε το και αν είναι έτσι κάν' το αλλαγή από τις ρυθμίσεις των επαφών να αποθηκεύονται στη μνήμη της συσκευής.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα wind είναι αστεία η απάντηση για το OT-710. "Μόλις έδωσα το τελευταίο κομμάτι". Έχω πάει σε 5 καταστήματα και όλοι το ίδιο λένε. Όλοι θα τα φέρουν "από βδομάδα". αλλά δεν σου προτείνουν να παραγγείλεις και να έρθεις τάδε μέρα. Επέμεινα λίγο από wind γιατί το'χει 69 ευρώ. Τους βαρέθηκα. Το έκλεισα στο ΠΛΑΙΣΙΟ ( όσο δεν θέλω να πηγαίνω τελικά εκεί καταλήγω) για Σαββάτο με 76 ευρώ. Τα κολπάκια της κάθε wind τα έχουμε μάθει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι???? Επειδή σε όποιο κατάστημα έχω πάει δεν υπάρχει κανένα απόθεμα από το Alcatel OT-710!!!!Αξίζει να πάρω το Vodafone 553(σε χαρακτηριστικά σε σχέση με το 710) ή να περιμένω μέχρι να ξανά έρθει???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ηθελα πολυ ενα dual sim κινητο πριν παω για τον big brother LG Optimus 2x :lol: και μπορω να πω οτι το alcatel με εχει ενθουσιασει 2 μερες τωρα στην κατοχη μου με αυτα που τοσο τιμια προσφερει!

 

ενα μονο προβληματακι θα ηθελα να σας ρωτησω...δεν ειχε μεσα η συσκευασια cd και οταν το συνδεω με υπολογιστη δεν το αναγωνριζει με συνεπεια να μην μπορω να περασω μεσα αρχεια!

 

επισης τι επιλογες εχουμε για καρτα μνημης και πσοο κοστιζει?

ευχαριστω πολυ!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ηθελα πολυ ενα dual sim κινητο πριν παω για τον big brother LG Optimus 2x :lol: και μπορω να πω οτι το alcatel με εχει ενθουσιασει 2 μερες τωρα στην κατοχη μου με αυτα που τοσο τιμια προσφερει!

 

ενα μονο προβληματακι θα ηθελα να σας ρωτησω...δεν ειχε μεσα η συσκευασια cd και οταν το συνδεω με υπολογιστη δεν το αναγωνριζει με συνεπεια να μην μπορω να περασω μεσα αρχεια!

 

επισης τι επιλογες εχουμε για καρτα μνημης και πσοο κοστιζει?

ευχαριστω πολυ!!

Για διαχείριση του τηλεφώνου μέσω PC χρησιμοποίησε το ALCATEL PC Suite

Όσο για κάρτες μνήμης ρίξε ματιά εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως τα πάτε; Πόσο σας κρατάει; Εμένα μετά την πρώτη φόρτιση κράτησε τρεις μέρες. Μετά πάνω από δύο μέρες δεν κρατάει και χωρίς σπουδαία χρήση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...