Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δικαιολογημένη απορία, αλλά έλα που υπάρχει εγκατεστημένο! Μέσα στο μενού υπάρχει κανονικά, αλλά όταν πατάω το πλήκτρο με το φακό δεν ανοίγει το google search, αλλά ένα άλλο search που δεν βρίσκει τίποτα :blink::blink:

πάτα το μεγεθυντικό φακό και μετά το πλήκτρο αριστερά από το σπιτάκι(Home)μόλις ανοίξει επέλεξε (ρυθμίσεις αναζήτησης) κάτω-κάτω τίκαρε το google αντί για το baidu

σε wiui gb που έχω έτσι το έχει

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάτα το μεγεθυντικό φακό και μετά το πλήκτρο αριστερά από το σπιτάκι(Home)μόλις ανοίξει επέλεξε (ρυθμίσεις αναζήτησης) κάτω-κάτω τίκαρε το google αντί για το baidu

σε wiui gb που έχω έτσι το έχει

 

Και αυτο το εχω κανει, αλλα δεν.. Ειναι αξιο αποριας αυτο που συμβαινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ. ΒΟΙΘΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΝ ΜΑΜΙΣΙΑ ΡΟΜ ΣΤΟ DEFY ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΝ ΒΡΩ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ. ΒΟΙΘΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΝ ΜΑΜΙΣΙΑ ΡΟΜ ΣΤΟ DEFY ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΝ ΒΡΩ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216982 εκεί θα βρεις τα πάντα αν και είμαι της άποψης

α)συσκευή σαν το DEFY δύσκολα θα βρείς

β)αν είναι να το πουλήσεις σε ιδιώτη βάλτου την WIUI σε gingerbread και θα σε ευγνωμονεί αυτός που θα το πάρει

γ)αν το πουλήσεις σε εταιρία ετοιμάσου να απογοητευτείς από την τιμή που θα σου πουν

φιλικά πάντα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. περασα τιν ρομ που ιποτιθετε οτι ειναι αυτι που ειχε αρχικα . παει να ανιξει και μενει μετο logo του android. δεν ανιγει. τι κανω λαθος? τιν περασα με το rsd. πεστεμου αν ξερει καπιος. θελω να γυρισω στιν εργοστασιακι. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πως μπενω φιλε μ σε στοκ recovery και πως κανω wipe data.?

 

Σβηστο κινητο και πατας

Power but + vol down ταυτοχρονα.

Μετα, πατας ταυτοχρονα τα 2 κουμπια του ηχου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν ανταποκρίνεται η οθόνη σε μερικά σημεία.

 

Λογικά είναι θέμα hardware καθως εφαγε μια καλή πτώση χτες "με τα μουτρα". να δοκιμάσω να αλλάξω καμια rom....μπας και ή να περάσω κατευθείαν μια βόλτα απο ebay?

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ανταποκρίνεται η οθόνη σε μερικά σημεία.

 

Λογικά είναι θέμα hardware καθως εφαγε μια καλή πτώση χτες "με τα μουτρα". να δοκιμάσω να αλλάξω καμια rom....μπας και ή να περάσω κατευθείαν μια βόλτα απο ebay?

 

Αν δεν εχει σπασει, δεν βλεπω το λογο να μην δουλευει σωστα.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ούτε γρατζουνιά δεν έχει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις
Αν δεν δεις προκοπή με αλλαγή ρομ, προτείνω να το κάνεις «μαμά» και να το στείλεις στο σέρβις. Αφού δεν έχει σπάσει η οθόνη, τι φταίς εσύ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεις προκοπή με αλλαγή ρομ, προτείνω να το κάνεις «μαμά» και να το στείλεις στο σέρβις. Αφού δεν έχει σπάσει η οθόνη, τι φταίς εσύ?

 

lol

δεν είναι "μαμα" ούτε στο θέμα hardware :lol:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

lol

δεν είναι "μαμα" ούτε στο θέμα hardware :lol:

:lol::lol: πώς γίνεται αυτό? τι του έχεις κάνει? το μπόλιασες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

είχα αλλάξει digitizer γιατι το εσπασα το προηγούμενο και φαίνονται (εσωτερικά) τα σημάδια της επέμβασης. επίσης το κόκκινο λαστιχάκι της μόνωσης, μου επεσε και το έφαγε ο σκύλος μου :X:O.

επίσης έχω χάσει και μια βιδούλα απο τις περιμετρικές με αποτελεσμα να μαζεύει λίγη σκονίτσα μέσα :lol::X

 

ΟΚ, ξέρω....λεπτομέρειες :innocent:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

είχα αλλάξει digitizer γιατι το εσπασα το προηγούμενο και φαίνονται (εσωτερικά) τα σημάδια της επέμβασης. επίσης το κόκκινο λαστιχάκι της μόνωσης, μου επεσε και το έφαγε ο σκύλος μου :X:O.

επίσης έχω χάσει και μια βιδούλα απο τις περιμετρικές με αποτελεσμα να μαζεύει λίγη σκονίτσα μέσα :lol::X

 

ΟΚ, ξέρω....λεπτομέρειες :innocent:

Αμφιβάλλω αν θα τα προσέξουν. :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

είχα αλλάξει digitizer γιατι το εσπασα το προηγούμενο και φαίνονται (εσωτερικά) τα σημάδια της επέμβασης. επίσης το κόκκινο λαστιχάκι της μόνωσης, μου επεσε και το έφαγε ο σκύλος μου :X:O.

επίσης έχω χάσει και μια βιδούλα απο τις περιμετρικές με αποτελεσμα να μαζεύει λίγη σκονίτσα μέσα :lol::X

 

ΟΚ, ξέρω....λεπτομέρειες :innocent:

 

εσυ εισαι χειροτερος και απο μενα............:chair:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα..εχω ενα defy+ ροοταρισμενο με περασμενη πανω την mokee η οποια παει πολυ γρηγορα κ δουλευουν ολα τελεια. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στη φορτιση το κινητο φτανει το 87% και δε παει παραπανω. Οση ωρα κ να το αφησω μενει εκει...ξερει καποιος γιατι γινετε αυτο?Πιο πριν ειχα την miui αλλα δε μου δουλευε το tethering κ ετρωγε κ καποια κολληματα. Εννοειτε εγιναν ολα τα wipe πριν περαστει η mokee.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την έκδοση για defy +; χρειάζεται patch. Αλλά γενικά η έκδοση του + δεν είναι ακόμα έτοιμη

Παρεπιπτοντως το wifi tethering μια δουλεύει σε miui με την εφαρμογή barnacle.

Link to comment
Share on other sites

salto προσπαθώ να βάλω από custom recovery το patch για την μπαταρία αλλά μου λέει πάντα install aborted. Μήπως πρέπει κάπως αλλιώς να το εγκαταστήσω;;

Άκυρο ξαναγύρισα στη miui..Αλλά μένει στην εκκίνηση το σήμα της Mokee και μετά δείχνει της miui.

Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της mokee μένει ή το "Μ" της μοτορολα;

Αν σε ενοχλεί δοκίμασε μόνο με wipe cache, wipe davlik cache να περάσεις ξανά τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της mokee βγαίνει στην αρχή κ μετά της miui..Έκανα όλα τα wipe αλλά τίποτα. Δε πειράζει όμως δεν είναι κάτι ενοχλητικό..
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα τελικά πρέπει να είναι στο digitizer. αλλαξα και ρομ και τιποτα.

δεν "νιώθει" καθόλου στη σειρά που είναι τα "ασδφγηξκλ" στο swype... ή στο τηλέφωνο αντίστοιχα τα "456".

 

θα το ψαξω λιγο ακομή, αλλιώς πάμε για κάτι τέτοιο

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...