Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου το εκανα οπως ειπες εκτος απο το να αποθηκευσω το 2ndinit στην καρτα ******* εκανα? κολαει οταν ανοιγει στο σημα της motorola.?

 

Ποια ρομ κατέβασες ακριβώς;

Έκανες full wipe πριν περάσεις την ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το να επιλέξεις το βήμα 3 το έκανες;

αν το έκανες

μπαίνεις στο stable recovery

format user data

format cashe

advance format Davlik και yes

install zip from sd

reboot

και περιμένεις

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

advance format Davlik και yes αυτο δεν το βρηκα.ποση ωρα?το εχω 5 λεπτα και ακομα στο σημα εχει μεινει. Edited by spiros2008
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα επέλεξες το 2init από το μενού στην πρώτη επανεκινηση μετά την εγκατάσταση του apk;

όταν ανάψει το μπλε λαμπάκι πατάς το φωνή-

και μπαίνεις στο μενού του 2init και εκεί είναι όλα

προς το παρόν κλείσε την συσκευή σου βγάλε την μπαταρία και βάλτο για μα φόρτιση και συνεχίζεις αργότερα για να μην το κολησεις

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

κατεβασες μαλλον την εκδοση για το απλο ντεφι..κατεβασε αυτην http://goo.im/devs/Wajk/Defy%20Plus/GB/WajkIUI_multilang_3.1.27_Plus.zip

βαλτην στην sd card και μετα ακολουθησε τα βηματα της υπογραφης μου για περασμα wiui απλα στο βημα 2) θα χρησιμοποιησεις τη ρομ απο το λινκ που σου εδωσα παραπανω!

 

Y.Γ. αν και παλι δεν βγαλεις ακρη σε παρακαλω γραψε αναλυτικα τα βηματα ( 1...2....3..κτλπ) που εκανες και τη ρομ που περασες..και πως τη περασες για να βοηθησουμε!

Αν εχεις μπερδευτει εντελως κανε ενα wipe data/factory reset και μετα με το rsd ξαναπερνα την ροοταρισμενη 231 που ειχες περασει αρχικα!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν κάποιος έχει nandroid buck-up την Ελληνική επίσημη froyo για motorola defy mb525 green lense JRDNEM_U3_2.51.1_DEBLUR_P3 θα παρακαλούσα να την ανεβάσει κάπου και να δημοσίευση των σύνδεσμο ευχαριστώ εκ των προτέρων
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

η 2.51 που αναφερεις ειναι εκλαιρ.......εχω εγω αν θελεις την επισημη ελληνικη φρογιο 3.4.2-179 για πρασινο ντεφι ετοιμη για να τη φλασαρεις μεσω rsd!αν ενδιαφερεσαι πες μου να τη φορτωσω το βραδυ που θα γυρισω απο τη δουλεια στο dropbpx.

 

edit: τελικα εισαι τυχερος το ειχα ηδη φορτωμενο στο dropbox...οριστε το λινκ

https://www.dropbox.com/s/nb1ya556d5xnfpw/JRDNEM_U3_3.4.2_179-002.sbf

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα την WIUI πραγματικα πολυ καλη και γρηγορη ,αλλα οταν παω στο μαρκετ να κατεβασω κατι μου βγαζει αυτο

(σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο τον διακομιστη)(RPC:S-5:AEC-0)

Tι δεν εχω κανει?

και το google Talk γραφει οτι απετυχε να συνδεθει.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις εκαθαροση την εφαρμογη του play store?

τις επαφες στις εφερε σωστα απο το gmail?

Link to comment
Share on other sites

τις επαφες τις ειχα back up και τις φορτωσα εγω.

θα ξαναπερασω την ρομ παλι ..τωρα (γιατι θελω να μην φορτωσει μερικα πραγματα) και θα το δω.

εχω ακομη μια ερωτηση,με την προηγουμενη ρομ εβαζα τις επαφες μου επανω στις οθονες και τις εβλεπα με τις φωτογραφιες που εχω αποθηκευσει,πως μπορω να το κανω αυτο παλι?

θελει καποιο αλλο προγραμμα?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρω ότι αυτό που θα πω είναι πολύ παράξενο και περίεργο, αλλά έχει παρατηρήσει κανείς με τη miui, ότι η συσκευή ενεργοποιείται μόνη της??? Εννοώ 1 λεπτό μετά το shut down, η συσκευή να ενεργοποιείται ξανά :blink::blink: Και είμαι βέβαιος ότι πατάω shutdown και όχι restart....:ninja:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι αυτό που θα πω είναι πολύ παράξενο και περίεργο, αλλά έχει παρατηρήσει κανείς με τη miui, ότι η συσκευή ενεργοποιείται μόνη της??? Εννοώ 1 λεπτό μετά το shut down, η συσκευή να ενεργοποιείται ξανά :blink::blink: Και είμαι βέβαιος ότι πατάω shutdown και όχι restart....:ninja:

 

Πότε θα βάλεις wiui να ησυχάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλεις wiui να ησυχάσεις;

Καλά, δεν φαντάζεσαι τι έπαθα σήμερα το πρωί:

Λοιπόν, χθες το βράδυ, γύρισα από το γυμναστήριο. Απενεργοποίησα το defy+ (που το παίρνω μαζί μου στο γυμναστήριο) και άνοιξα το κανονικό μου κινητό.

Το πρωί, πριν φύγω από το σπίτι, άνοιξα το ακουστικό bt Που έχω και περίμενα να συνδεθεί αυτόματα με το κανονικό μου κινητό.

Περίμενα, περίμενα, τίποτα... Τι δι@ολο γίνεται λέω, πρωί πρωί. Στο ένα χέρι να κρατάω το ακουστικό, στο άλλο το LG και να είμαι στην πόρτα να φύγω. Πατάω 1-2 φορές το κουμπί του ακουστικού. Συχνά έτσι το βρίσκει πιο γρήγορα το κινητό και συνδέεται. Τίποτα... ξαναπατάω γρήγορα τα κουμπιά του ακουστικού... ξαφνικά, ακούω να χτυπάει το τηλέφωνο του σπιτιού (το σταθερό) , κοιτάζω να δω ποιός είναι ....και βλέπω ότι είμαι ΕΓΩ!! :blink:

Κοιτάζω το κινητό που κρατούσα στο χέρι μου, βλέπω ότι δεν κάνει κλήση. Τι έγινε ρε παιδιά λεω???? Και ευτυχώς μου έκοψε εκείνη την ώρα…

Τι είχε γίνει?? Το defy+ αν και το βράδυ το είχα κλείσει. (το είδα να κλείνει) για κάποιον πολύ περίεργο λόγο, λίγο μετά ενεργοποιήθηκε μόνο του και έμεινε έτσι όλο το βράδυ.

Το πρωί που άνοιξα το ακουστικό, αμέσως αυτό συνδέθηκε με το defy+, γι αυτό δεν μπορούσε να συνδεθεί με το κανονικό μου κινητό.

Πατώντας επανειλημμένα το κουμπί του ακουστικού (νομίζωντας ότι έτσι θα βρεί το κινητό μου για να συνδεθεί) αυτό έκανε επανάκληση του τελευταίου αριθμού, που ήταν προς το σπίτι μου. Έτσι εξηγήθηκε το θρίλερ…. Εννοείται ότι το έκλεισα και έβγαλα μπαταρία…..

 

Την wiui δεν μπορώ να τη βάλω. Δεν μπουτάρει το κινητό!!! Πόσες φορές να το γράψω βρε Salto!!! Το έχω πεί εγώ, το έχει πεί ο fanatikos, τι συμβαίνει δεν ξέρω…

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ο fanatikos νομιζω την εβαλε αρα εισαι ο μονος που δεν την εχει βαλει..χαχαα

σιγουρα κατεβαζεις το σωστο λινκ?

κατεβασε αυτο http://goo.im/devs/Wajk/Defy%20Plus/GB/WajkIUI_multilang_3.1.27_Plus.zip

 

παρεπιπτοντως τι εκδοση miui εχεις?

 

Y.Γ. ο htselepakis την περασε πριν μερικες μερες οποτε κατι κανετε λαθος......αν θελεις ξεκινα με καθαρη εγκατασταση της 231 rooted και περνα το 2ndinit , κανε ολα τα wipe και μετα περνα τη ρομ..το εχω κανει σε πολλα ωτεφι+ και πουθενα δεν ειχα προβλημα

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

ο fanatikos νομιζω την εβαλε αρα εισαι ο μονος που δεν την εχει βαλει..χαχαα

σιγουρα κατεβαζεις το σωστο λινκ?

κατεβασε αυτο http://goo.im/devs/Wajk/Defy%20Plus/GB/WajkIUI_multilang_3.1.27_Plus.zip

 

παρεπιπτοντως τι εκδοση miui εχεις?

 

Y.Γ. ο htselepakis την περασε πριν μερικες μερες οποτε κατι κανετε λαθος......αν θελεις ξεκινα με καθαρη εγκατασταση της 231 rooted και περνα το 2ndinit , κανε ολα τα wipe και μετα περνα τη ρομ..το εχω κανει σε πολλα ωτεφι+ και πουθενα δεν ειχα προβλημα

Ο fanatikos την έβαλε, ούτε κι αυτός ξέρει πώς....:p

Την 3.1.27 έχω.

Θα δοκιμάσω και τη δικιά σου πάλι.

Με καθαρή εγκατάσταση το είχα προσπαθήσει την τελευταία φορά. Μόλις το είχα πάρει πίσω απο το σέρβις σε κατάσταση μαμα , εννοείται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταία μου τραβάει κατι σκαλώματα ο dialer της wiui...:worry:

και υποτίθεται πως είναι και απο τα δυνατα χαρτιά της miui

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταία μου τραβάει κατι σκαλώματα ο dialer της wiui...:worry:

και υποτίθεται πως είναι και απο τα δυνατα χαρτιά της miui

 

Δηλαδη?

Εχω βαλει τον ex dialer και δεν ασχολουμαι πλεον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι, την προηγούμενη φορά που είχα την wiui και εδω και κανα 3μηνο που την ξαναπερασα, όλα ήταν κομπλέ.

αλλά έχει καμια βδομαδα τώρα που όταν πατάω το όνομα για να κάνει την κλήση, αργεί 3-4 sec. :wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εδω και 1 χρονο περιπου φοράω τη rom της miui και το κινητό πετάει(εδω και καμποσο καιρό είμαι με την WajkIUI_multilang_3.1.27). Λογω δουλειάς αναγκαστηκα να αποχωριστώ το defy μου ομως τις τελευταίες μέρες και να περάσω σε κάτι ποιο επαγγελματικό. Επειδη το κινητο ομως ειναι super και προκειμενου να μην πεταχτει σε κανενα συρταρι αποφασισα να το δωσω στη γυναικα μου. Εκανα λοιπον factory reset και αρχισα να το στηνω. Και απο εκεινη τη στιγμη αρχισε να τρωει κολλήματα. Δεν μπορω να βαλω αλλο dialer περα απο τον stock. Με το που στηνω καποιον και παταω κληση κολαει και μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση το κινητο. Και γενικα κανει διαφορα κουλα. Εχω κανει full wipe και full dalvnik. Μπορει να πει κανεις καμια ιδεα τι συνεβει ξαφνικα. Κανονικά μετα απο reset δεν θα επρεπε να πηγαινει ακομα πιο γρηγορα απο οτι ποιο πριν που ειχε τοσες εφαρμογες στημενες; Συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα. Αν μπορει να βοηθησει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω τι φταίει αλλά αν θέλεις κάνε ένα πέρασμα ξανά την wiui. Φαντάζομαι την έχεις μέσα στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω τι φταίει αλλά αν θέλεις κάνε ένα πέρασμα ξανά την wiui. Φαντάζομαι την έχεις μέσα στην sd.

 

δεν γινεται τιποτα δυστυχως, δοκιμασα τα παντα αλλα συνεχιζει και τρωει κοληματα. Λεω να γυρισω στην μαμα ρομ και αν θυμαμε καλα καπου υπαρχουν οδηγιες για το πως να επιστρεψω με rsd αλλα δεν τις βρισκω. Θα υπαρχει προβλημα να γυρισω στη stock rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...