Jump to content

ZTE Blade: SF/SD Cards


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω να μην το ψάξεις καν μόνος σου και προσπαθησεις να το φτιάξεις. Μπορεί να το λύσεις πχ προσωρινά και λίγο καιρό μετά να ξαναπροκύψει ή να σου πούνε ότι εσύ το χάλασες. Απ την στιγμή που σου έδωσαν κάτι που δεν παίζει το πας πίσω και ζητάς να το φτιάξουν ή να σου δώσουν άλλο. Επίσης δεν λέει να χάνεις τον χρόνο σου ψάχνωντας πως να επισκευάσεις ένα ελαττωματικό προιόν για το οποίο έδωσες λεφτά.

 

+1 . Επιστροφή άμεσα για DOA. Αν άλλαξες rom ή το έκανες 512 ή root, ξαναγύρνα το όπως ήταν πριν το πας.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@stelios_85_07

+1 κι από μένα..αυτό θα κάνω. Πάντως εκτός από το να δω αν η κάρτα δουλεύει σε άλλο κινητό και στο pc δεν πείραξα κάτι άλλο. Απλά έψαξα να δω τι παίζει στο Internet με αυτό το πρόβλημα. Κρίμα..καινούριο κινητό..

 

@redgiwrgos

είναι το ίδιο με τη διαμόρφωση (διαγραφή των περιεχομένων της κάρτας)? Αυτήν την επιλογή μου βγάζει μόνο το κινητό. Το έχω κάνει 2-3 φορές και μετά από λίγο το ξαναβγαζε το μήνυμα..δεν άλλαξε δηλαδή κάτι.

 

@R_Bachman

Όχι ευτυχώς δεν έχω κάνει root, δεν άλλαξα rom και δεν έχω ξεκλειδώσει τη ram στα 512. Δεν ήξερα αν θα υπάρχει θέμα με την εγγύηση και για να μην την χάσω δεν το πείραξα το κινητό. Τι σημαίνει DOA?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-MICRO-SD-MICRO-SDHC-CLASS-10-8GB-8G-8-G-GB-/220826743648?pt=PDA_Accessories&hash=item336a4cb360

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς;; Class 10 και σε τέλεια τιμή. 9.5€

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/260496412974

 

Παίζει άψογα με το blade.

Έχω πάρει 2 μέχρι στιγμής, τις στέλνει με το αυθεντικό blister σφραγισμένο με συστημένο γράμμα.

Σε πραγματικές εγγραφές με το teracopy ξεπερνάει τα 7MB/s στο reader της οθόνης μου (dell)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/260496412974

 

Παίζει άψογα με το blade.

Έχω πάρει 2 μέχρι στιγμής, τις στέλνει με το αυθεντικό blister σφραγισμένο με συστημένο γράμμα.

Σε πραγματικές εγγραφές με το teracopy ξεπερνάει τα 7MB/s στο reader της οθόνης μου (dell)

 

είναι αρκετή η διαφορά και μπορώ να πω πως από την στιγμή που δεν θα χρησιμοποιήσω 16γβ, δεν έχω λόγο να πληρώσω παραπάνω. Την καρτούλα την παρήγγειλα άλλα λογικά θα αργήσει. Μόλις έρθει θα κάνω τα απαραίτητα τεστ για να μπει μπροστά. 8gb+class 10=9.5€ είναι ευκαιριάρα όταν την class 6 την βρίσκεις εδώ στα 17-18€

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

θα πάω από εβδομάδα να ρωτήσω και στο κατάστημα..

 

γεια σας και πάλι παιδιά..το πήγα στο κατάστημα, το έστειλαν για service στην αθήνα και μου έστειλαν χθες μήνυμα να πάω να το παραλάβω...όμως το κινητό είναι ακριβώς στην ίδια κατάστσση και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα..από οτι φαίνεται δεν έκαναν απολύτως τίποτα..τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι παιδιά..το πήγα στο κατάστημα, το έστειλαν για service στην αθήνα και μου έστειλαν χθες μήνυμα να πάω να το παραλάβω...όμως το κινητό είναι ακριβώς στην ίδια κατάστσση και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα..από οτι φαίνεται δεν έκαναν απολύτως τίποτα..τι μου προτείνετε?

 

Τί άλλο από το να ξαναπάς και τους πεις ότι δεν έκαναν τίποτα και να έχεις και λίγα νεύρα για να σου δώσουν σημασία?

 

Γενικά όταν αγοράζεις ένα προιόν και βγαίνει ελαττωματικό και στο κρατάνε κανέναν μήνα συνολικά μέχρι να βγει άκρη, δεν θα όφειλαν να σου δώσουν ένα άλλο για να κάνεις την δουλειά σου στο μεσοδιάστημα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι παιδιά..το πήγα στο κατάστημα, το έστειλαν για service στην αθήνα και μου έστειλαν χθες μήνυμα να πάω να το παραλάβω...όμως το κινητό είναι ακριβώς στην ίδια κατάστσση και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα..από οτι φαίνεται δεν έκαναν απολύτως τίποτα..τι μου προτείνετε?

 

Την συσκευή τους την πήγες μέσα στις πρώτες 14 μέρες από την αγορά της. Έτσι δεν είναι;

 

Σ'αυτό το διάστημα έχεις δικαίωμα αν έχει πρόβλημα η συσκευή να πάρεις άλλη καινούρια και όχι επισκευασμένη (το DOA που λέγαμε). Να πας και να ζητήσεις καινούρια και να αναφέρεις το DOA, το ξέρουνε. Πριν πας πάρε και ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση στην wind.

 

Και στους 2 μπορείς να αναφέρεις τον συνήγορο του καταναλωτή και πως θα τους κάνεις καταγγελία αν σου κάνουν νερά.Ζήτα και τα ονόματα αυτών που μιλάς μαζί και το όνομα του υπεύθυνου του καταστήματος(σημείωσε τα μπροστά τους). Και ο άγιος φοβέρα θέλει που λέμε και ο λαός.

 

Αν σου πεί κανένας για 7 μέρες DOA να τους πείς πως ο νόμος λέει 14 και σε άλλα καταστήματα wind ,14 λένε όταν το πουλάνε.

 

Ελπίζω να μην φτάσουν εκεί τα πράγματα φυσικά και να λυθούν όλα γρήγορα και εύκολα. Πες μας τι έγινε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που σε πολλους θα φανει γελοιο... αν αλλαξω καρτα απλως την αλλαζω και αυτο ειναι ολο η πρεπει να κανω κατι αλλο πριν; εχω την 2,2 απο την wind.. θα εχω προβλημα στην λειτουργια του κινητου; σορρυ αλλα ειμαι νεος στο android...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, αντιγράφεις όλα τα δεδομένα σου στην καινούργια και την αλλάζεις. Μπορεί κάποια folder που ξεκινάνε με τελεία να μην μπορουν να τα διαχεριστουν τα windows ανάλογα την έκδοση windows. Οπότε θα πρέπει να βρεις τρόπο να αντιγράψεις και αυτά. Ένας σιγουρα πετυχημένος τρόπος είναι από Linux.

 

Sent from my ZTE-SKATE using Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.Εχω αυτή την κάρτα : *Kingston 8GB (class4 - made in Taiwan)

 

Σήμερα το πρωί σταμάτησε να δουλεύει η σύνδεση usb (από clockworkmod μπορώ και αντιγράφω κανονικά...)

 

 

Παίζει να 'ναι θέμα του υπολογιστή γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω αυτή την κάρτα : *Kingston 8GB (class4 - made in Taiwan)

 

Σήμερα το πρωί σταμάτησε να δουλεύει η σύνδεση usb (από clockworkmod μπορώ και αντιγράφω κανονικά...)

 

 

Παίζει να 'ναι θέμα του υπολογιστή γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν...

 

μάλλον θέμα pc μου κάνει.. δοκίμασε σε άλλο pc

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πιστεύετε ότι θα δουλεύουν όλες αυτές οι κάρτες χωρίς πρόβλημα...???

 

ποια προτείνετε...???

 

http://www.mymemory.co.uk/compatible-memory/Mobile_Phones/ZTE/ZTE+Blade_Memory_Cards?&filters=category:79|price:0,10|size:8192

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα δυο τεμάχια... αν δεν είναι συμβατή η μια να έχεις κ μια 2η επιλογή. :D

Ετσι έκανα εγω κ πέτυχε !

(Είμαι καμμένος από αυτό το θέμα με τις κάρτες και το λεπίδι :mad: )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...

στα λινκ οι πιο πολλές δεν υπάρχουν πια στα καταστήματα..

 

θέλω να αλλάξω μια καρτούλα (δωράκι στο λεπιδάκι για το νέο έτος..)

θα δω διαφορά αν πάρω class 10 σε σχέση με μια πχ class 6 (στην κάρτα θα κάνω και ext3 partition για να βάζω εφαρμογές..)

 

αυτή τη στιγμή τρέχω την eco CM9

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορείς οικονομικά να πας σε class 10 στο συστήνω, ειδικά για τη δουλειά που θέλεις να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έχει δοκιμάσει κανείς - ξέρει αν δουλεύει η παρακάτω SanDisk Ultra microSDHC 8GB Class10 [sDSDQU-008G-U46A]

 

http://www.sandisk.com/products/memory-cards/microsd/ultra-class10-with-adapter/

 

 

η έστω κάποια άλλη class 10 8GB??:(

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...