Jump to content

ZTE Blade: SF/SD Cards


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν βάλεις μια ταινία μέσα θα την παίξει κανονικά?

Γενικά όταν κάνεις χρήση κάποιου αντίστοιχου μεγέθους αρχείο με ένα mp3 λειτουργεί?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μεσα ενα βιντεο 1,5-2 λεπτα και παιζει κανονικα....και τα τραγουδια παιζουν...αλλα αν παω να κανω γρηγορη αλλαγη, πχ 3-4 απανωτα next track σταματαει να παιζει...αλλα παλι τα αλλα αρχεια της sd τα βλεπω κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεσα ενα βιντεο 1,5-2 λεπτα και παιζει κανονικα....και τα τραγουδια παιζουν...αλλα αν παω να κανω γρηγορη αλλαγη, πχ 3-4 απανωτα next track σταματαει να παιζει...αλλα παλι τα αλλα αρχεια της sd τα βλεπω κανονικα..

 

Με άλλη εφαρμογή δοκίμασες να τα τρέξεις?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδή πρόκειται να πάρω αυτήν την κάρτα που βλέπω στην λίστα ότι είναι ΟΚ, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Αν κάνω copy paste τα πάντα από την μία κάρτα στην άλλη, θα έχω ακριβώς τα ίδια (εφαρμογές που είναι Moved στην SD, εικόνες κλπ κλπ), αλλάζω κάρτα και τελείωσα? Ή πρέπει να κάνω και άλλες περίεργες διαδικασίες ?

 

Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

επειδή πρόκειται να πάρω αυτήν την κάρτα που βλέπω στην λίστα ότι είναι ΟΚ, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Αν κάνω copy paste τα πάντα από την μία κάρτα στην άλλη, θα έχω ακριβώς τα ίδια (εφαρμογές που είναι Moved στην SD, εικόνες κλπ κλπ), αλλάζω κάρτα και τελείωσα? Ή πρέπει να κάνω και άλλες περίεργες διαδικασίες ?

 

Ευχαριστώ

Εκανα ακριβώς αυτό που λες copy/paste και έπεξε μια χαρά. Και οι δυο κάρτες ήταν φορμαρισμένες σε fat32.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβώς αυτό που λες copy/paste και έπεξε μια χαρά. Και οι δυο κάρτες ήταν φορμαρισμένες σε fat32.

 

Super, σε ευχαριστώ πολύ :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβώς αυτό που λες copy/paste και έπεξε μια χαρά. Και οι δυο κάρτες ήταν φορμαρισμένες σε fat32.

 

Αυτό και τσέκαρε να δεις αν το backup (το copy) είναι ίδιο μέγεθος. Όταν το έκανα δεν ήταν και ήθελε ξετσεκάρισμα κάτι στα properties κάποιων αρχείων. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες δυστυχώς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου τα εκανα ολα copy & ειδε τη νεα καρτα και αρχεια κανονικα, καθε φορα που προσπαθουσε να κανει install κατι απο το μαρκετ, το κινητο εκανε reboot μονο του....

 

το προβλημα λυθηκε με full wipe & erase/format ολα. τωρα δουλευει μια χαρα

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία για την μεταφορά εφαρμογών στην SD.

Πήρα μια κάρτα και έκανα ένα ext partition. Έχω GSF οπότε θεωρητικά όταν κάνω εγκατάσταση εφαρμογών τις μεταφέρει αυτόματα στην ext.

Τι γίνετε όμως αν κάνω restore (titanium) κάποιες εφαρμογές που ήταν στην μνήμη του τηλεφώνου; εκεί θα τις βάλει πάλι;

Και τι γίνεται όταν εφαρμογές είναι στην ext. To backup τις διαχειρίζεται σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία απορία, με ενδιαφερει κι εμενα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Nα προσθέσω και εγώ πως ....

 

ΑPACER 16GB Class.4 (Play247.gr) είναι ΟΚ

 

ΑPACER 32GB Class.4 (Play247.gr) Εχει το Σϋμπτωμα (1. Mount - Unmount)

 

Eκείνο που πρέπει να προσθέσω επείσης είναι πως η 16GB είναι ουσιαστικά μία class 5.5 + SDHC Αφού σε εγραφές μεγάλων αρχείων μου δίνει σταθερά 5.8 - 6.1 ΜΒ/s..

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

32Gb με 10 ευρώ; Σίγουρα fake είναι, αλλά ας ρωτήσω μήπως την έχει δοκιμάσει κάποιος.

http://www.ebay.com/itm/NEW-32GB-MicroSD-SDHC-card-32GB-Class-10-with-SD-adap-/260844310324?pt=AU_Electronics_Memory_Cards&hash=item3cbb884f34

Link to comment
Share on other sites

32GB, class10, με 10ευρώ... ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ. κάποια παγίδα έχει... αλλά με τέτοια τιμή, πάρε μία και την βάζεις σε καμιά φωτογραφική μηχανή αν δεν παίξει... Δεν την έχω δοκιμάσει βέβαια, και δεν νομίζω να την έχει δοκιμάσει κανείς γιατί θα είχε γίνει χαμός με τέτοια χαμηλή τιμή, αλλά αν την δοκιμάσεις, πες μας αποτελέσματα.

 

edit: αυτό που είδα είναι πως είναι fake, και η πραγματική χωρητικότητα είναι 121ΜΒ μόνο... υπάρχει και σχετικό video στο youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Kbzsp1WJ-4s

 

edit2: είναι σίγουρα fake... δες τι λένε όσοι την πήραν: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059311&page=2

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32Gb με 10 ευρώ; Σίγουρα fake είναι, αλλά ας ρωτήσω μήπως την έχει δοκιμάσει κάποιος.

http://www.ebay.com/itm/NEW-32GB-MicroSD-SDHC-card-32GB-Class-10-with-SD-adap-/260844310324?pt=AU_Electronics_Memory_Cards&hash=item3cbb884f34

 

Όπως βλέπεις ο τύπος έχει μηδέν (0) πωλήσεις. Μην μπεις στον κόπο καν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη κάρτα την πουλάνε πολλοί με τιμές από 10 έως 40 ευρώ. Αλλά έχετε δίκιο είναι απίθανο να είναι κάτι σοβαρό.

 

Μήπως κάποιος έχει απάντηση για το θέμα του backup που ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, το zte blade μου είναι 4 μερών και έχω πρόβλημα με την προ-ενσωματωμένη κάρτα microSD (Verbatim 2GB) Όποτε πάω να διαβάσω ή να αποθηκεύσω στην κάρτα μου παρουσιάζει ότι λείπει ή ότι υπάρχει σφάλμα και κάνει πάλι προετοιμασία από την αρχή αλλά και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα να την κρατάω από πίσω μήπως δεν κάνει καλή επαφή αλλά ξανά τα ίδια. Έκανα και επανεκκινήσεις μήπως έχει κολλήσει αλλα τίποτα. Η κάρτα δουλεύει μία χαρά με nokia n97. Παίζει να είναι προβληματική η συσκευή μου? Υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης της συσκευής? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Η μαμίσια είναι verbatim?? Δυστυχώς την έχω δώσει αλλού και δεν μπορώ να θυμηθώ τι ήταν... Τέσπα δες στην πρώτη σελίδα του συγκεκριμένου thread ποιες κάρτες είναι συμβατές με το blade, το ότι παίζει σε N97 δεν λέει κάτι και προπάντων δεν αποδεικνύει ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο.
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβώς..την είχε μέσα το κινητό κατά την αγορά του! έχω ήδη κοιτάξει την πρώτη σελιδα και λέει ότι είναι οκ το κινητό με αυτήν την κάρτα (λογικό αν είναι σε όλα ενσωματωμένη εξαρχής) πάντως ευχαριστώ για την απάντηση..θα πάω από εβδομάδα να ρωτήσω και στο κατάστημα..αν υπάρχει κάποια άλλη ιδέα, καλοδεχούμενη!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις άλλη κάρτα διαθέσιμη από το n97 πχ, να δοκιμάσεις αν παίζει?? Διαφορετικά βουρ για το κατάστημα...
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, το zte blade μου είναι 4 μερών και έχω πρόβλημα με την προ-ενσωματωμένη κάρτα microSD (Verbatim 2GB) Όποτε πάω να διαβάσω ή να αποθηκεύσω στην κάρτα μου παρουσιάζει ότι λείπει ή ότι υπάρχει σφάλμα και κάνει πάλι προετοιμασία από την αρχή αλλά και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα να την κρατάω από πίσω μήπως δεν κάνει καλή επαφή αλλά ξανά τα ίδια. Έκανα και επανεκκινήσεις μήπως έχει κολλήσει αλλα τίποτα. Η κάρτα δουλεύει μία χαρά με nokia n97. Παίζει να είναι προβληματική η συσκευή μου? Υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης της συσκευής? Ευχαριστώ πολύ!

 

Τα Blades της Wind έρχονται με Trancsend(τουλάχιστον τέτοιες είχαν δύο Blade που έχω δει)...τώρα αν υπάρχουν και με Verbatim, ή αν το έχεις πάρει από αλλού(έξω) δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

@amazed

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμη άλλη microSD για έλεγχο!

 

@redgiwrgos

Το blade αγοράστηκε σφραγισμένο από κατάστημα της Wind στην Αθήνα αλλά περιέχει verbatim και όχι Trancsend.

 

Επίσης η microSD ανοίγει κανονικά με card reader στον υπολογιστή, αμέσως μετά τη βάζω στο κινητό κάνει προετοιμασία και δε μου βγάζει error...όταν όμως πάω να αποθηκεύσω κάτι, βγάζει ξανά το ίδιο μήνυμα. Το έψαξα λίγο παραπάνω στο ίντερνετ και είδα ότι στο εξωτερικό υπάρχει γενικότερα το ίδιο πρόβλημα άσχετα με τη μάρκα της κάρτας :confused:

Αν έχω κάτι νεότερο θα στείλω και εδώ, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

θα πάω από εβδομάδα να ρωτήσω και στο κατάστημα..αν υπάρχει κάποια άλλη ιδέα, καλοδεχούμενη!!

 

Εγώ λέω να μην το ψάξεις καν μόνος σου και προσπαθησεις να το φτιάξεις. Μπορεί να το λύσεις πχ προσωρινά και λίγο καιρό μετά να ξαναπροκύψει ή να σου πούνε ότι εσύ το χάλασες. Απ την στιγμή που σου έδωσαν κάτι που δεν παίζει το πας πίσω και ζητάς να το φτιάξουν ή να σου δώσουν άλλο. Επίσης δεν λέει να χάνεις τον χρόνο σου ψάχνωντας πως να επισκευάσεις ένα ελαττωματικό προιόν για το οποίο έδωσες λεφτά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις format την SD μέσα από το κινητό;

Αν θυμάμαι καλά κι εγώ είχα ένα θέμα με την SD, αλλά μόλις της έκανα format μέσα από το κινητό διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...