Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια επείγουσα ερώτηση κάνω αναβάθμιση μέσω του KIES και αφού κατέβηκαν αρχεία που χρειάζονται για την αναβάθμιση στο κινητό άναψε η οθόνη με το ανθρωπάκι που σκάβει λέει Downloading... και Do not turn off Target!!!! και έχει κολλήσει εκεί εδώ και ένα τέταρτο περίπου.

Πόση ώρα χρειάζεται για την αναβάθμιση περίπου συνήθως;

Γιατί μου φαίνεται σαν να έχει κολλήσει και να μη κάνει τίποτα και αν έχει κολλήσει τι κάνω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυριοι βοηθεια

Οταν μιλαω με καποιον,ενω αυτος με ακουει καθαρα και δυνατα εγω με τερμα το ακουστικο με μεγαλη προσπαθεια ισα που τον ακουω.Σαν να ειναι εργοστασιακα χαμηλα η σταθμη εντασης.Υπαρχει πουθενα καμια τετοια ρυθμιση με συνδυασμο πληκτρων;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι βοηθεια

Οταν μιλαω με καποιον,ενω αυτος με ακουει καθαρα και δυνατα εγω με τερμα το ακουστικο με μεγαλη προσπαθεια ισα που τον ακουω.Σαν να ειναι εργοστασιακα χαμηλα η σταθμη εντασης.Υπαρχει πουθενα καμια τετοια ρυθμιση με συνδυασμο πληκτρων;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Υποθέτω ότι πάτησες το κουμπί έντασης στα αριστερά;

 

Μια επείγουσα ερώτηση κάνω αναβάθμιση μέσω του KIES και αφού κατέβηκαν αρχεία που χρειάζονται για την αναβάθμιση στο κινητό άναψε η οθόνη με το ανθρωπάκι που σκάβει λέει Downloading... και Do not turn off Target!!!! και έχει κολλήσει εκεί εδώ και ένα τέταρτο περίπου.

Πόση ώρα χρειάζεται για την αναβάθμιση περίπου συνήθως;

Γιατί μου φαίνεται σαν να έχει κολλήσει και να μη κάνει τίποτα και αν έχει κολλήσει τι κάνω;;

 

Ξαναδοκίμασε..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ορισμενες φορες ιδιαιτερα σε οχι και τοσο ησυχα περιβαλλοντα και εγω εχω ενα θεμα οταν μιλαω...

γενικα θα ελεγα οτι το ακουστικο δεν ειναι και το δυνατοτερο

δεν αποτελει μεγαλο προβλημα, θα μπορουσε ομως να ειναι πιο δυνατο :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το πληκτρο εντασης τερμα.Οταν συνδεω το bluetooth ομως δεν υπαρχει προβλημα.Καπου ειχα διαβασει για συνδυασμο απο νουμερα που εμφανιζει εργοστασιακες ρυθμισεις και μπορεις να πειραξεις την ενταση του ακουστικου αλλα δε βρισκω το link.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα.

Ρωτησα και πριν λιγες μερες και δε πηραν απαντηση.

Δε δουλευει το accelometer, αν το λεω σωστα, παντως η οθονη δε περιστρεφεται και κανει τη ζωη μου πολυ δυσκολη ειδικα στο νετ, αλλα και σε εφαρμογες.

Δουλευει κανονικα μεχρι τη μερα που κολλησε εντελως και αναγκαστηκαν να κανω hard reset...

Μπορει κανεις να βοηθησει σας παρακαλω πολυ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα.

Ρωτησα και πριν λιγες μερες και δε πηραν απαντηση.

Δε δουλευει το accelometer, αν το λεω σωστα, παντως η οθονη δε περιστρεφεται και κανει τη ζωη μου πολυ δυσκολη ειδικα στο νετ, αλλα και σε εφαρμογες.

Δουλευει κανονικα μεχρι τη μερα που κολλησε εντελως και αναγκαστηκαν να κανω hard reset...

Μπορει κανεις να βοηθησει σας παρακαλω πολυ?

Ευχαριστω

 

Έχεις ενεργοποιημένο τον αισθητήρα?

Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Προσανατολισμός?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοειται.

Το ανοιξαν και τον εκλρεισα αμετρητες φορες οπως το εκανα επανεκινηση πριν μια μετα αλλα τιποτα. ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, SOS χρειάζομαι βοήθεια.

Προσπάθησα με 3 διαφορετικούς Η/Υ να περάσω την επίσημη αναβάθμιση 2.2.

Και στους 3 Η/Υ εχω δοκιμάσει και διαφορετικές version του Kies.Σε όλες τις περιπτώσεις όταν συνδέω το τηλέφωνο το Kies παραμένει σε μια κατάσταση που πάει να διαβάσει το κινητό αλλά παραμένει κολλημένο στην αναζήτηση.

Η έκδοση του κινητού μου είναι I9000XXJF3

Υπάρχει περίπτωση το Kies να μην το αναγνωρίζει γιατί είναι παλιό το F/W που έχω?

Βάση των οδηγών που έχουν κάνει παιδιά στο Forum τα windows Mου έχουν εγκατεστημένα τα προγράμματα που χρειάζεται.Έχω δοκιμάσει και με Vista με 7

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις αλλον launcher απο τον μαμα;

για βαλε touchwiz και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my GT-I9000

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις αλλον launcher απο τον μαμα;

για βαλε touchwiz και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my GT-I9000

 

Την εφαρμογή την βρίσκω απο το Market?

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την βρίσκω απο το Market?

 

το touchwiz ειναι ο launcher της samsung που εχει η συσκευη...πρεπει να εχεις αυτον για να "δει" τη συσκευη σου το kies...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το touchwiz ειναι ο launcher της samsung που εχει η συσκευη...πρεπει να εχεις αυτον για να "δει" τη συσκευη σου το kies...

 

 

όχι απαραίτητα. το touchwiz ήταν η πρώτη εφαρμογή που "έστειλα" , χρησιμοποιώ

το launcher pro μόνο και το kies το βλέπει μια χαρά

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

το touchwiz ειναι ο launcher της samsung που εχει η συσκευη...πρεπει να εχεις αυτον για να "δει" τη συσκευη σου το kies...

 

Συγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά κάτι δεν καταλαβαίνω.Αν το έχει η συσκευή προεγκατεστημένο τότε θα έπρεπε να λειτουργεί φαντάζομαι γιατί το πρόβλημα μου το κάνει και έπειτα απο reset to factory defaults που έχω κάνει στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά κάτι δεν καταλαβαίνω.Αν το έχει η συσκευή προεγκατεστημένο τότε θα έπρεπε να λειτουργεί φαντάζομαι γιατί το πρόβλημα μου το κάνει και έπειτα απο reset to factory defaults που έχω κάνει στο τηλέφωνο..

 

μόνο 2 μπορεί να συμβαίνουν:

 

η δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers (κάπως απίθανο να συμβεί σε 3 υπολογιστές μαζί αλλά kies είναι αυτό...:p)

η

Μήπως έμεινε τικαρισμένος ο εντοπισμός σφαλμάτων (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μόνο 2 μπορεί να συμβαίνουν:

 

η δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers (κάπως απίθανο να συμβεί σε 3 υπολογιστές μαζί αλλά kies είναι αυτό...:p)

η

Μήπως έμεινε τικαρισμένος ο εντοπισμός σφαλμάτων (ρυθμίσεις/εφαρμογές/ανάπτυξη)

 

Όχι σίγουρα δεν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων γιατί σε έλεγχο που έκανα σήμερα τον ενεργοποίησα με σκοπό όταν θα πάω στο σπίτι να το δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

Όχι σίγουρα δεν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων γιατί σε έλεγχο που έκανα σήμερα τον ενεργοποίησα με σκοπό όταν θα πάω στο σπίτι να το δοκιμάσω..

 

κάνε απεγκατάσταση το kies κάνε και ένα registry repair στον υπολογιστή και ξανά εγκατέστησε το.

 

δοκίμασε και με άλλο καλώδιο από αυτό που χρησιμοποιείς μην και είναι ελαττωματικό (μου έχει συμβεί!)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

κάνε απεγκατάσταση το kies κάνε και ένα registry repair στον υπολογιστή και ξανά εγκατέστησε το.

 

δοκίμασε και με άλλο καλώδιο από αυτό που χρησιμοποιείς μην και είναι ελαττωματικό (μου έχει συμβεί!)

 

Το kies το έχω κάνει ήδη απεγκατάσταση και εγκατάσταση και στα 3 μηχανήματα αλλά δεν έχω κάνει registry repair.

Αν το καλώδιο έχει πρόβλημα με χρήση του Kies υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί όμως σαν μέσω φόρτωσης της μπαταρίας μέσω Η/Υ?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν μιλαω στο τηλεφωνο ταυτοχρονα μου την γραφει κιολας σε AMR;
Link to comment
Share on other sites

Το kies το έχω κάνει ήδη απεγκατάσταση και εγκατάσταση και στα 3 μηχανήματα αλλά δεν έχω κάνει registry repair.

Αν το καλώδιο έχει πρόβλημα με χρήση του Kies υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί όμως σαν μέσω φόρτωσης της μπαταρίας μέσω Η/Υ?

 

 

άλλο η φόρτιση του κινητού και άλλο η σύνδεσή του με τον υπολογιστή, ειναι διαφορετικοί ακροδέκτες. ένας να μην λειτουργεί στο καλώδιο δεν θα συνδεθεί στον αιώνα τον άπαντα.

όσο για registry repair, από εδώ μπορείς να κατεβάσεις το easy cleaner της toni arts, πολύ καλό, δωρεάν και έχει και άλλα εργαλεία καθαρισμού του υπολογιστή:

 

http://download.cnet.com/ToniArts-EasyCleaner/3000-2094_4-10529179.html?tag=mncol;10

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το kies το έχω κάνει ήδη απεγκατάσταση και εγκατάσταση και στα 3 μηχανήματα αλλά δεν έχω κάνει registry repair.

Αν το καλώδιο έχει πρόβλημα με χρήση του Kies υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί όμως σαν μέσω φόρτωσης της μπαταρίας μέσω Η/Υ?

 

Παντως φιλε αν δεν βγαζεις ακρη θυμαμαι πριν καιρο οτι καποιος φιλος ειχε βρει την επισημη ελληνικη και την ειχε απομονωσει για κατεβασμα οπως τις υπολοιπες ρομ ωστε να μπορεις να την φλασαρεις μεσω odin. Ειναι στην πρωτη σελιδα hacks/root, κανε τη διαδικασια μεσω odin και μην σπας το κεφαλι σου με το kies. Απλα πρεπει να παρεις backup. Βεβαια και με το kies να το εκανες παλι θα συνιστουσα ενα hard reset...

 

Παντως παιδια ειναι φοβερο οτι ειμαστε σχεδον ενα χρονο μετα την κυκλοφορια της συσκευης στην αγορα και η ΕΠΙΣΗΜΗ σουιτα της samsung για το κινητο που εσπασε το φασμα των 10^6 συσκευων ειναι ακομα προβληματικη. Και αν συνεχισει ετσι η samsung δεν θα παρει αφεση αμαρτιων απο τους υποψηφιους κατοχους του SGS2...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, SOS χρειάζομαι βοήθεια.

Προσπάθησα με 3 διαφορετικούς Η/Υ να περάσω την επίσημη αναβάθμιση 2.2.

Και στους 3 Η/Υ εχω δοκιμάσει και διαφορετικές version του Kies.Σε όλες τις περιπτώσεις όταν συνδέω το τηλέφωνο το Kies παραμένει σε μια κατάσταση που πάει να διαβάσει το κινητό αλλά παραμένει κολλημένο στην αναζήτηση.

Η έκδοση του κινητού μου είναι I9000XXJF3

Υπάρχει περίπτωση το Kies να μην το αναγνωρίζει γιατί είναι παλιό το F/W που έχω?

Βάση των οδηγών που έχουν κάνει παιδιά στο Forum τα windows Mου έχουν εγκατεστημένα τα προγράμματα που χρειάζεται.Έχω δοκιμάσει και με Vista με 7

 

Έκανες τα βήματα που λέει ο Οδηγός για νέους χρήστες όσον αφορά το Kies? (Έψαξες για αρχεία με πάνω από 16 χαρακτήρες, drivers, κτλ?)

Το τηλέφωνό σου είναι Αγγλικό ή Γερμανικό, οπότε η επίσημη αναβάθμιση για σένα είναι 2.2.1, JPY ή JQ3. (μπορείς να δείς ακριβώς ποιό είναι κάνοντας *#1234#). Φυσικά θα συνιστούσα το τελευταίο firmware στην πρώτη σελίδα (JS8).

 

Aν χρειάζεσαι παραπάνω βοήθεια θα είμαι στο chat για κάποια ώρα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας καθως ειμαι νεος στις android συσκευες.Βασικα εγω εχω ενα motorola milestone 2 το οποιο ειναι stock προς το παρον...να μην τα ποληλογω αγορασα για τον αδερφο μου ενα μεταχειρισμενο galaxy s με ημερομινια αγορας 21/1/2011 απο κωτσοβολο αν βοηθαει για να καταλαβετε τι software μπορει να εχει..και αρχιζουμε,μεσα απ το μενου στις ρυθμησεις βλεπω οτι λεει: 1)εκδοση firmware 2.2.1 2)εκδοση βασικου φασματος I9000XXJPY,3)εκδοση kernel 2.6.32.9 root@DELL105#1, 4)αριθμος κατασκευης FROYO.XWJS5g .....Και τωρα οι ερωτησεις κατ αρχην φοραει froyo οπως φαινεται;Και αυτο που με παραξενεψεπαρα πολυ ειναι οτι κατεβασα και ετρεξα το quadrant και εβγαλε 1100 με 1200 αποτελεσμα την ωρα που το δικο μου milestone 2 βγαζει 1580-1600...το galaxy s αφου εχει και καλυτερη καρτα γραφικων δεν θα επρεπε να βγαζει περισσοτερο εφοσον ειναι και το galaxy s σε froyo για αυτο και ρωταω...;Και τελος απο αυτα που σας ειπα οτι ελεγε το τηλεφωνο στις ρυθμησεις εκει που λεει στο kernel κατι για root να υποθεσω οτι ειναι ρουταρισμενο το τηλεφωνο;Συγγνωμη για τον καταιγισμο των ερωτησεων αλλα αυριο θα κατεβει ο αδερφος μου Αθηνα και θελω να ειναι ετοιμο το κινητο και να τρεχει γρηγορα οποτε αν μπορειτε δωστε μου και οτι αλλες συμβουλες για τροποποιησεις που θα βοηθησουν...

Υ.Γ συγγνωμη αν εγραψα σε λαθος ενοτητα αλλα ηταν τοσα πολλα τα θεματα για το galaxy s που χαθηκα..ευχαριστω προκαταβολικα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολεισαι με quadrants,δεν σημαινει οτι το κινητο δεν ειναι γρηγορο επειδη βγαζει χαμηλο βαθμο.Βασικα το κινητο ειναι εκτος εγγυησης απο την samsung,στο γραφω απλα να το ξερεις,λογω του οτι φοραει firmware το οποιο δεν εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα.Επισης αν εχει ενα φακελλο μεσα στα apps που λεει "δικαιωματα" ναι ειναι root.;)

 

Αν δεν κολλαει,lagαρει η εχει καμμενα pixel,προβληματα με κουμπια αστο οπως ειναι,μια χαρα θα ξετρελαθει ο αδερφος σου και ετσι οπως ειναι τωρα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...δηλαδη επειδη εβγαλε πιο χαμηλο σκορ λες πως ειναι οκ δεδομενου οτι δε λαγκαρει...(κατι offtopic δε νομιζω πως υπαρχει θεμα συγκρισης galaxy s,milestone 2 μπορω επισημως να ζηλευω τον αδεφο μου,σωστα;)....και τελος το firmware που φοραει που λες οτι δεν ειναι επισημο ξερεις αν ειναισχετικα σταθερο;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...