Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φλασαρω μεσω odin το γνησιο 2.2 θα ειμαι ενταξει.Ειναι ο σωστος τροπος?Δεν θελω να πειραματιστω ακομα ουτε 2 μερες δεν το εχω το κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν φλασαρω μεσω odin το γνησιο 2.2 θα ειμαι ενταξει.Ειναι ο σωστος τροπος?Δεν θελω να πειραματιστω ακομα ουτε 2 μερες δεν το εχω το κινητο

 

βλεποντας οτι ακομη και οι πιο συντηρητικοι εχουν βαλει την 2.2.1 πιστευω θα την βαλεις και εσυ την 2.2.1 αργα η γρηγηορα, οποτε καντο μια ωρα αρχιτερα για να μην καθεσαι να ξαναστυνεις μετα

η διαφορα μεταξυ 2.2 και 2.2.1 ειναι πολυ μεγαλη

τωρα αν σονι και καλα θες να βαλεις την ελληνικη jph 2.2 θα εχεις ελληνικο πληκτρολογιο samsung, αλλα στις επαφες νομιζω καποια γραμματα στη δεξια μπαρα θα εξακολουθουν να λειπουν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μπορει καποιος να μου πει πιο modem ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο για γρηγορο και σταθερο κλειδωμα στο gps γιατι αυτο το πραγμα με το JPY να κλειδωνει σε 7 δευτερα οταν ειμαι σπιτι και να πιανει 7-9 δορυφορους και οταν ειμαι σε καποια αλλη περιοχη να βλεπειι με το ζορι ενα με 2 δορυφορους μου την εχει δωσει λιγο :@:@

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερον για τις απαντησεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και μερικές μέρες διαπύστωσα ενα περίεργο πρόβλημα με το ξυπνητήρι:

 

Ας πούμε λοιπόν οτι βάζει κάποιος το εργοστασιακό ξυπνητήρι στις 07:30 μιας μέρας. Δυστυχως όμως λίγο η οικονομική κρίση, λίγο το τσουνάμι δεν τον αφήνουν να ευχαριστηθεί τον ύπνο και στις 07:00 ξυπνα! Κλείνει ο ξυπνητηρι για να μη βαράει τζαμπα και ετοιμάζει το πρωινο του.

Κι όμως!!! Το ξυπνητηρι, και ενώ μέχρι τις 07:29 ΔΕΝ εμφανίζονταν το σηματάκι του ρολογικού στη μπάρα ξαφνικά, στις 07:30 αρχιζει και χτυπάει!!! Και το εικονιδιο εμφανίζεται!!!

Ακούω προτάσεις ιδέες και σχόλεια...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μπορει καποιος να μου πει πιο modem ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο για γρηγορο και σταθερο κλειδωμα στο gps γιατι αυτο το πραγμα με το JPY να κλειδωνει σε 7 δευτερα οταν ειμαι σπιτι και να πιανει 7-9 δορυφορους και οταν ειμαι σε καποια αλλη περιοχη να βλεπειι με το ζορι ενα με 2 δορυφορους μου την εχει δωσει λιγο :@:@

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερον για τις απαντησεις σας!!!

 

το JPY γενικα δεν ειναι ασχημο...

δες και το ZSJPE

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παλικαρια και καλη εβδομαδα,

 

Το ανεβασα στο Blog μου για να το παρετε οσοι θελετε. Εδω ειναι :

http://antonis-news.blogspot.com/2011/03/flash-player-102-android.html

 

Τhanks Αντωνη!! Το δοκιμαζω κι εγω ευθυς αμεσως.:)

 

Υ.Γ. - Που το βρηκες?:p:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις ακομα :

-επειδη λογω δουλειας βγαινω συχνα εξωτερικο, μπορω να πραγματοποιησω VoIP calls για να γλυτωσω roaming χρεωσεις και πως?Sipdroid ή με αλλο τροπο?

-εκει που ειμαι στη δουλεια μπορω remotely να συνδεθω με το PC στο σπιτι?Teamviewer,Real VNC εχουμε για το SGS ή και τπτ αλλο?

-Μπορει να χρησιμοποιηθει σαν Webcam?

 

Σεταρα το Swiftp και βλεπω ΟΛΑ τα περιεχομενα του κινητου απο τον Windows Explorer σαν να ειμαι rooted (ιδεα μου μηπως?)

 

Οι πονοκεφαλοι ακομα :

-Σε εξωτερικο χωρο δεν κλειδωνει με τιποτα δορυφορους ...

-Οταν καλω καποιον μετα απο 5 δευτερολεπτα περιπου πεφτει η ενταση στο ακουστικο (πριν να το εχει σηκωσει ο αλλος)...

 

Κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις ακομα :

-επειδη λογω δουλειας βγαινω συχνα εξωτερικο, μπορω να πραγματοποιησω VoIP calls για να γλυτωσω roaming χρεωσεις και πως?Sipdroid ή με αλλο τροπο?

-εκει που ειμαι στη δουλεια μπορω remotely να συνδεθω με το PC στο σπιτι?Teamviewer,Real VNC εχουμε για το SGS ή και τπτ αλλο?

-Μπορει να χρησιμοποιηθει σαν Webcam?

 

Σεταρα το Swiftp και βλεπω ΟΛΑ τα περιεχομενα του κινητου απο τον Windows Explorer σαν να ειμαι rooted (ιδεα μου μηπως?)

 

Οι πονοκεφαλοι ακομα :

-Σε εξωτερικο χωρο δεν κλειδωνει με τιποτα δορυφορους ...

-Οταν καλω καποιον μετα απο 5 δευτερολεπτα περιπου πεφτει η ενταση στο ακουστικο (πριν να το εχει σηκωσει ο αλλος)...

 

Κανεις?

και στα 3 πρέπει να κάνεις αναζήτηση στο μαρκετ :)

teamviewer που είχα δοκιμάσει πάντως δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.. :(

 

πάνω στο gps πραγματικά θα σου πω ένα πράγμα, σε μερικούς δουλεύει... σε άλλους όχι

αυτό για την ένταση στο ακουστικό έβαλες καμιά εφαρμογή και στα κάνει αυτά;

εμένα είναι κομπλέ και είναι δεδομένα θέμα software

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αυτό για την ένταση στο ακουστικό έβαλες καμιά εφαρμογή και στα κάνει αυτά;

εμένα είναι κομπλέ και είναι δεδομένα θέμα software

 

Μαμισιο το εχω, κανενα προγραμμα για το θεμα εντασης.

Ξεκιναει κανονικα να καλει και μετα απο λιγο πεφτει η ενταση χωρις καν να απομακρυνω το τηλεφωνο απο το κεφαλι

Link to comment
Share on other sites

Phone My PC για ασυρματη διαχειριση του PC. By far the best :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μαμισιο το εχω, κανενα προγραμμα για το θεμα εντασης.

Ξεκιναει κανονικα να καλει και μετα απο λιγο πεφτει η ενταση χωρις καν να απομακρυνω το τηλεφωνο απο το κεφαλι

 

όχι όχι δεν κατάλαβες καλά γιατί μάλλον δεν το έθεσα σωστά, μερικές φορές διάφορες εφαρμογές που βάζουμε ενδέχεται να είναι κακογραμμένες και να προξενούν διάφορα κουλά στο σύστημα

Αυτά είναι τα κακά του δικού μας μάρκετ :mad:

Δοκίμασε να βγάλεις καμια εφαρμογή που έβαλες πρόσφατα μήπως φταίει αυτό

 

prattein ωραίος μαν γιατί ήθελα και εγώ κάτι αντίστοιχο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

prattein ωραίος μαν γιατί ήθελα και εγώ κάτι αντίστοιχο

 

Και εχει και cool feature, πατας μια επιλογη και σου ανοιγει την webcam του υπολογιστη και βλεπεις τι γινεται μπροστα του :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το έχει αγοράσει 1 φίλος το κινητό με 2.1 και θέλω να δώ αν έχει κάποια νέα έκδοση update sto about phone που πήγα δεν βρήκα πως ψάχνω για νέες εκδόσεις.??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το έχει αγοράσει 1 φίλος το κινητό με 2.1 και θέλω να δώ αν έχει κάποια νέα έκδοση update sto about phone που πήγα δεν βρήκα πως ψάχνω για νέες εκδόσεις.??

 

Υπαρχει νεα εκδοση.

Θα την βρεις αν συνδεσεις την συσκευη με τον υπολογιστη μεσω Kies.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση οι εφαρμογές, τηλεφωνικός κατάλογος, στοιχεία ημερολογίου συνεχίζουν να υπάρχουν στη συσκευή ή χρειάζεται να ξανά περαστούν από την αρχή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση οι εφαρμογές, τηλεφωνικός κατάλογος, στοιχεία ημερολογίου συνεχίζουν να υπάρχουν στη συσκευή ή χρειάζεται να ξανά περαστούν από την αρχή;

 

Αν αναβαθμιστεις επισημα στην ελληνικη 2.2 απο kies τα κραταει. Αν αναβαθμιστεις απο odin πρεπει να τα ξαναπερασεις εσυ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλαβω οταν θελω να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα που θα αποθηκευτει?Κατα το install?Θα πρεπει να εχω καποιο προγραμμα?

Γιατι μεχρι τωρα ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι μεχρι τωρα ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο τηλεφωνο

 

By default όλες οι εφαρμογές στην κύρια μνήμη εγκαθίστανται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

By default όλες οι εφαρμογές στην κύρια μνήμη εγκαθίστανται.

 

Αρα κανω κανονικα την εγκατασταση και αν θελω να ελευθερωσω χωρο μεσω App2SD τις μεταφερω στην external SD και η εφαρμογη συνεχιζει και τρεχει απο κει ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρα κανω κανονικα την εγκατασταση και αν θελω να ελευθερωσω χωρο μεσω App2SD τις μεταφερω στην external SD και η εφαρμογη συνεχιζει και τρεχει απο κει ε?

 

αρκετές έχουνε πρόβλημα και δεν τρέχουν καλά από external έχε υπόψη σου

συνήθως αυτές που έχουνε πρόβλημα το λέει στην περιγραφή στο μαρκετ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες δοκίμασα να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD. (όσες με άφηνε δηλαδή)

 

Περιττό να πω ότι ήταν από τις πιο κακές ιδέες μου. Hard reset και εξ αρχής φλασάρισμα της 2.2.1 (που είχα και πριν) για να έρθει στα ίσια της η συσκευή. Φυσικά μπορεί να έκανα κάτι λάθος ή κάτι να μην κατάλαβα αλλά σίγουρα δε θα τολμήσω να τις μεταφέρω ξανά...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Mα γιατί να το κάνεις αυτό; Πόσες εφαρμογές έχεις, πάνω από 2GB?? Έχει άπειρο χώρο το κινητό, δεν είναι σαν κάποια άλλα... Έχω 13 σελίδες εφαρμογών καί ούτε μία στην SD card...
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν λίγες μέρες δοκίμασα να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD. (όσες με άφηνε δηλαδή)

 

Περιττό να πω ότι ήταν από τις πιο κακές ιδέες μου. Hard reset και εξ αρχής φλασάρισμα της 2.2.1 (που είχα και πριν) για να έρθει στα ίσια της η συσκευή. Φυσικά μπορεί να έκανα κάτι λάθος ή κάτι να μην κατάλαβα αλλά σίγουρα δε θα τολμήσω να τις μεταφέρω ξανά...

 

Οι (λίγες προς το παρόν) εφαρμογές που είναι φτιαγμένες για να τρέχουν στην κάρτα μνήμης δεν δημιουργούν πρόβλημα. Μήπως έκανες κάποιο από τα γνωστά "tweak" για να τις μεταφέρεις όλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα που θα αναβαθμιστω θα δουλευει το MLS destinator?

Αν οχι, τι κανω?

(Σορρυ, μπορει να εχει ξαναρωτηθει )

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...