Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ανακάλυψα τι φταίει για τα παράσιτα της οθόνης. Όταν στέλνει η λαμβάνει πια το τηλέφωνο όταν πχ κάνει κλήση η στην αρχή πού κάνει αναζήτηση σήματος κανει κάτι γραμμές η οθόνη. Δοκίμασα και σε μαμίσια rom και το κάνει επίσης. Άντε τώρα να πείσω τη Samsung ότι έχει έχει πρόβλημα η οθόνη

 

Δε θα τους πείσεις γιατί μάλλον το κάνει σε όλους :p Εγώ πάντως έχω καιρό να το παρατηρήσω και δεν είχα προσέξει ότι συμβαίνει στην περίπτωση που ανακάλυψες. Το έβλεπα συνήθως όταν έμπαινα στο μάρκετ που φορτώνει με μια γκρι ολόκληρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε θα τους πείσεις γιατί μάλλον το κάνει σε όλους :p Εγώ πάντως έχω καιρό να το παρατηρήσω και δεν είχα προσέξει ότι συμβαίνει στην περίπτωση που ανακάλυψες. Το έβλεπα συνήθως όταν έμπαινα στο μάρκετ που φορτώνει με μια γκρι ολόκληρη οθόνη.

 

Κι εμενα καμια φορα το κανει στο tapatalk στην αρχη που ειναι γκρι οθονη.Αλλου, δεν το εχω παρατηρησει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα πως μπορω να γραψω ενα ονομα στις επαφες το οποιο εχει πανω απο 10γραμματα???

Δεν με αφηνει να αποθηκευσω ονομα πανω απο 10 γραμματα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα πως μπορω να γραψω ενα ονομα στις επαφες το οποιο εχει πανω απο 10γραμματα???

Δεν με αφηνει να αποθηκευσω ονομα πανω απο 10 γραμματα.

Ευχαριστω.

 

Γιατι προφανως την αποθηκευεις στην sim.

Εγω τις εχω στο gmail και τις συγχρονιζω καθε φορα ευκολα και γρηγορα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χρησιμοποιήσει το Galaxy S μου άπειρες φορές ως hotspot με την ενσωματωμένη λειτουργία του, αλλά σήμερα δεν δούλευε με τίποτε. Με το που έκανα τικ το σχετικό κουμπάκι, εμφανίζεται το μπλε εικονίδιο του hotspot στη μπάρα και αμέσως χάνεται (και στην σχετική επιλογή μέσα στο μενού εμφανίζεται η λέξη "σφάλμα"). Εάν κλείσω τα data, τότε ανοίγει κανονικά αλλά προφανώς χωρίς ενεργά data είναι άχρηστο. Μήπως η sim της Voda μπλοκάρει το tethering; Έχω voda εδώ και κάτι μήνες αλλά δεν θυμάμαι πότε το χρησιμοποίησα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χρησιμοποιήσει το Galaxy S μου άπειρες φορές ως hotspot με την ενσωματωμένη λειτουργία του, αλλά σήμερα δεν δούλευε με τίποτε. Με το που έκανα τικ το σχετικό κουμπάκι, εμφανίζεται το μπλε εικονίδιο του hotspot στη μπάρα και αμέσως χάνεται (και στην σχετική επιλογή μέσα στο μενού εμφανίζεται η λέξη "σφάλμα"). Εάν κλείσω τα data, τότε ανοίγει κανονικά αλλά προφανώς χωρίς ενεργά data είναι άχρηστο. Μήπως η sim της Voda μπλοκάρει το tethering; Έχω voda εδώ και κάτι μήνες αλλά δεν θυμάμαι πότε το χρησιμοποίησα τελευταία.

 

Mήπως έχεις semaphore kernel?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις semaphore kernel?

 

ναι...τι χαζός που είμαι, ήταν το μόνο που δεν θυμήθηκα να κοιτάξω. Εκτός από το netfilter δεν χρειάζεται να σκαλίσω κάτι άλλο, ε; Και με την ευκαιρία, γιατί είναι απενεργοποιημένο; Είναι πιο ασφαλές;

Link to comment
Share on other sites

ναι...τι χαζός που είμαι, ήταν το μόνο που δεν θυμήθηκα να κοιτάξω. Εκτός από το netfilter δεν χρειάζεται να σκαλίσω κάτι άλλο, ε; Και με την ευκαιρία, γιατί είναι απενεργοποιημένο; Είναι πιο ασφαλές;

 

Το έχει βάλει σαν module ο Στράτος γι'αυτό.

Όποιος το θέλει το ενεργοποιεί.

Δεν τίθεται θέμα ασφάλειας κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

έχω ένα πρόβλημα στο SGS μου, έχω φάει το internet, δεν έχω βρει λύση. Το πρόβλημα είναι το εξής:

 

Όταν πάω από την εφαρμογή του Foursquare να ανοίξω έναν λογαριασμό Twitter (κάτι που παλιότερα το έκανε ανοίγοντας τον λογαριασμό με την official Twitter application) τώρα μου τον ανοίγει με τον default web browser του Android. Έχω πάει στις ρυθμίσεις, έχω κάνει clear τις προεπιλογές, μετά μου ζητάει να του επιλέξω με ποια εφαρμογή θέλω να ανοίξω το twitter link, του πατάω την εφαρμογή του Twitter, τσεκάρω το κουτάκι που λέει να αποθηκευτεί ως προεπιλογή, αλλά και πάλι τίποτα, πάλι στον default browser το ανοίγει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;;

 

Android 2.3.3, I9000XXJVO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ένας φίλος το Galaxy S και ξέχασε τον κωδικό που έχει βάλει για να μπαίνει στο κινητό. Μπορούμε να περάσουμε από την αρχή τη 2.3 ώστε να παρακάμψουμε αυτό τον κωδικό; Αν ναι, με ποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ένας φίλος το Galaxy S και ξέχασε τον κωδικό που έχει βάλει για να μπαίνει στο κινητό. Μπορούμε να περάσουμε από την αρχή τη 2.3 ώστε να παρακάμψουμε αυτό τον κωδικό; Αν ναι, με ποιο τρόπο;

Εννοεις τον κωδικο κλειδωματος ή τον κωδικο του gmail..;μπες σε recovery και κανε wipe data factory reset.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τον κωδικο κλειδωματος ή τον κωδικο του gmail..;μπες σε recovery και κανε wipe data factory reset.

 

Kωδικός κλειδώματος είναι (αντίστοιχο του μοτίβου για να καταλάβεις!). Ξέχασα να τονίσω ότι το κινητό είναι εντελώς stock...

Link to comment
Share on other sites

Kωδικός κλειδώματος είναι (αντίστοιχο του μοτίβου για να καταλάβεις!). Ξέχασα να τονίσω ότι το κινητό είναι εντελώς stock...

 

Κανε αυτο που σου ειπα τοτε απο το recovery κρατωντας πατημενα vol up+power button+ κεντρικο κουμπι, διαφορετικα φλασαρε μεσω odin μια 2.3.6...

Οδηγιες υπαρχουν αναλυτικοτατες στους οδηγους;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που σου ειπα τοτε απο το recovery κρατωντας πατημενα vol up+power button+ κεντρικο κουμπι, διαφορετικα φλασαρε μεσω odin μια 2.3.6...

Οδηγιες υπαρχουν αναλυτικοτατες στους οδηγους;)

 

Οκ! Ευχαριστώ πολύ!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ πολύ!!

 

Υπάρχει ένα θεματάκι! Το κινητό είναι το Galaxy S Verizon και έτσι δεν έχει κεντρικό κουμπί. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;;

 

Ψάχνοντας λίγο βλέπω κάποιους να λένε για volume down + power.

Πάντως αν θες να φλασάρεις δε ξέρω κατά πόσο είναι ίδια η διαδικασία σε σχέση με αυτά που λένε οι οδηγοί :wacko:

 

edit: δούλεψε? γιατί βλέπω έσβησες την τελευταία πρόταση του ποστ :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο βλέπω κάποιους να λένε για volume down + power.

 

edit: δούλεψε? γιατί βλέπω έσβησες την τελευταία πρόταση του ποστ :p

 

Ναι! Απ ότι μου είπε, τελικά με ανοιχτό το κινητό πάτησε το volume up + power και μπήκε σε recovery...

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Απ ότι μου είπε, τελικά με ανοιχτό το κινητό πάτησε το volume up + power και μπήκε σε recovery...

 

Προσοχη, γιατι δεν νομιζω η εκδοση της verizon να ειναι συμβατη με την διαδικασια, ισως δημιουργηθουν προβληματα!!!

Καποιος που γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη, γιατι δεν νομιζω η εκδοση της verizon να ειναι συμβατη με την διαδικασια, ισως δημιουργηθουν προβληματα!!!

Καποιος που γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει...

 

Eντάξει! Το κινητό άνοιξε κανονικά απ ότι έμαθα, οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κατι. Η ενταση των 2 κουμπιων αφης (ιδιοτητες, πισω) οταν μειωνετε τη φωτεινοτητα της οθονης, σε αυτα, μειωνετε η φωτηνοτητά τους; Σε εμενα οταν αναβουν ειναι εντονα. Ριχνω τη φωτεινοτητα της οθονης και αυτα συνεχιζουν να φωτιζονται εντονα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κατι. Η ενταση των 2 κουμπιων αφης (ιδιοτητες, πισω) οταν μειωνετε τη φωτεινοτητα της οθονης, σε αυτα, μειωνετε η φωτηνοτητά τους; Σε εμενα οταν αναβουν ειναι εντονα. Ριχνω τη φωτεινοτητα της οθονης και αυτα συνεχιζουν να φωτιζονται εντονα.

 

Εμενα παντα μου φαινεται οτι φωτιζουν το ιδιο.Δεν νομιζω να επηρεαζονται απο το επιπεδο της φωτεινοτητας :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντα μου φαινεται οτι φωτιζουν το ιδιο.Δεν νομιζω να επηρεαζονται απο το επιπεδο της φωτεινοτητας :rolleyes:

 

Ναι δεν επηρεάζονται....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στο ιντερντετ γκουγκλαρο μια λεξη και παταω εικονες

μου ανοιγει η πρωτη σελιδα και μετα τελος,δεν ανοιγει αλλες:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...σημερα μου ετυχε κατι απροσμενο...εκει που μετεφερα κατι εφαρμογες απο την SD στην συσκευη (games και κατι εφαρμογες επι το πληστον) μετα το ρεσταρτ που του εκανα η αρχικη οθονη μου μετατραπηκε ως εξης....

 

http://img802.imageshack.us/img802/7735/sc20120511152559.png

 

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να κανω!!πως θα επαναφερω τα κατω εικονοδια που ειπηρχαν??drag drop δεν πιανει...τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πάλι ένα restart. Αν δεν φτιάξει πήγαινε και κάνε διαγραφή δεδομένων στον Launcher (θα πρέπει να τον ξαναστήσεις από την αρχή).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...