Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία θα το κάνω και εγώ τότε θα ρουταρο σε 4.0 άντε να δούμε.

Τραγική η Samsung.:mad:

Ευχαριστώ καλό βράδυ σε όλους .

 

 

Τελευταίο εσείς πια rom μου προτείνετε ;

Κάντε έναν σύνδεσμο.

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το κάνω και εγώ τότε θα ρουταρο σε 4.0 άντε να δούμε.

Τραγική η Samsung.:mad:

Ευχαριστώ καλό βράδυ .

 

Θα ρουταρεις σε 4.0..;πως θα το κανεις αυτο ρε φιλε..;:rolleyes:

Το εξηγεις λιγο;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα ρουταρεις σε 4.0..;πως θα το κανεις αυτο ρε φιλε..;:rolleyes:

Το εξηγεις λιγο;

 

 

Ok λάθος διατύπωση θα περάσω την 4.0 ανεπίσημα :)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Ok λάθος διατύπωση θα περάσω την 4.0 ανεπίσημα :)

 

Οκ.Γιατι με μπερδεψες για μια στιγμη!Ακολουθα τις οδηγιες που υπαρχουν στο ξεχωριστο θεμα για την slim στους οδηγους (εαν θελεις να βαλεις αυτην;))

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ok λάθος διατύπωση θα περάσω την 4.0 ανεπίσημα :)

 

Οκ.Γιατι με μπερδεψες για μια στιγμη!Ακολουθα τις οδηγιες που υπαρχουν στο ξεχωριστο θεμα για την slim στους οδηγους (εαν θελεις να βαλεις αυτην;))

 

Πάντως φιλαράκι και εγώ που την πέρασα το κινητό απλά πετάει, είναι λίγες μέρες μέχρι να συνηθίσεις το interface και μετά... απλά το ξεχνάς. Σπάνια προβλήματα, διαθέσιμη μνήμη πολύ μπαταρία κλπ. κλπ.

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φιλαράκι και εγώ που την πέρασα το κινητό απλά πετάει, είναι λίγες μέρες μέχρι να συνηθίσεις το interface και μετά... απλά το ξεχνάς. Σπάνια προβλήματα, διαθέσιμη μνήμη πολύ μπαταρία κλπ. κλπ.

 

Ετσι ακριβως!!Το οτι ειναι slim αρκετοι την θεωρουν ελλιπη, για μενα ομως ειναι η πιο καθαρη ρομ, οτι της λειπει για μενα ειναι περιττο!!!παντα ηθελα μια τετοια ρομ:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φιλαράκι και εγώ που την πέρασα το κινητό απλά πετάει, είναι λίγες μέρες μέχρι να συνηθίσεις το interface και μετά... απλά το ξεχνάς. Σπάνια προβλήματα, διαθέσιμη μνήμη πολύ μπαταρία κλπ. κλπ.

Η Εμπειρία μου με τη μπαταρία σε ICS (CM9 / Infinitum) είναι η εξής: καλύτερες επιδόσεις όταν η οθόνη κοιμάται, διορθώθηκε και το 100% στη φόρτιση, αλλά καταναλώνει περισσότερη με ξύπνια την οθόνη. Γενικά εχω 1-1,5% περισσότερη κατανάλωση την ώρα σε σχέση με GB (με όλα ανοικτά, live wallpaper, συγχρονισμούς κτλ). Δε βγάζω τη μέρα πιά! (αμα θέλω τη βγάζω, αλλά δε θελω!!!!!)

Ετσι ακριβως!!Το οτι ειναι slim αρκετοι την θεωρουν ελλιπη, για μενα ομως ειναι η πιο καθαρη ρομ, οτι της λειπει για μενα ειναι περιττο!!!παντα ηθελα μια τετοια ρομ:p

Εγώ θέλω ο γαλαξίας μου να κάνει όσα δεν κάνουν τα "άλλα":lol: (theming, livewallpaper, animations, widgets κτλ)

Τώρα θα μου πείς κόμπλεξ είναι αυτο:p

Η φιλοσοφία μου είναι ότι έδωσα 500Ε πριν 2 χρόνια και πήρα το καλύτερο κινητό της αγοράς (άποψη!) Οτι υπάρχει εκεί έξω που μπορεί να αποδείξει/αναδείξει την αξία του, (είτε λόγω sw, είτε λόγω hw) το βάζω:cool:

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω ο γαλαξίας μου να κάνει όσα δεν κάνουν τα "άλλα":lol: (theming, livewallpaper, animations, widgets κτλ)

Τώρα θα μου πείς κόμπλεξ είναι αυτο:p

Η φιλοσοφία μου είναι ότι έδωσα 500Ε πριν 2 χρόνια και πήρα το καλύτερο κινητό της αγοράς (άποψη!) Οτι υπάρχει εκεί έξω που μπορεί να αποδείξει/αναδείξει την αξία του, (είτε λόγω sw, είτε λόγω hw) το βάζω:cool:

 

Αν του κανω αυτα που λες πρεπει να παρω εναν ηλιακο φορτιστη τωρα που μπαινει και το καλοκαιρακι γιατι διαφορετικα πιο πολυ ωρα θα ειναι κλειστο παρα ανοιχτο :lol:

Εγω παλι, δεν μπορω να εχει μεσα η συσκευη μου πραγματα που να μην τα χρησιμοποιω.Γιαυτο τα ξηλωνω και το φερνω στα μετρα μου!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

EasyTether Γνωριζει κανεις να με βοηθησει να το κανω να δουλεψει δεν μπορω να τομκανω να επικοινωνησει με το λαπτοπ θελω να παρω ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ αν μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

EasyTether Γνωριζει κανεις να με βοηθησει να το κανω να δουλεψει δεν μπορω να τομκανω να επικοινωνησει με το λαπτοπ θελω να παρω ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ αν μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις --> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα --> Tethering --> Σημείο πρόσβασης για κινητά

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

EasyTether Γνωριζει κανεις να με βοηθησει να το κανω να δουλεψει δεν μπορω να τομκανω να επικοινωνησει με το λαπτοπ θελω να παρω ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ αν μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις πρόγραμμα από το playstore. Έχει το κινητό το δικό του όπως σου έγραψε ο φίλος πιο πάνω. Έχεις κάνει root στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως γινεται να λειτουργησει το κινητο (σαν ταμπλετα) οταν η sim ειναι μεσα. Αν δε βαλω τη sim ολα παιζουν καλα. Αν ομως αυτη ειναι μεσα τοτε δε με αφηνει να παρακαμψω την εισαγωγη του pin και να το χρησιμοποιησω.

Υπαρχει καποιος τροπος? Εννοειται οτι το τλφ ειναι root + semaphore.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Settings->security και μετά έχει επιλογή να μην σου ζητάει pin. είναι επιλογή όμως που μένει στην σιμ, όχι στο τηλέφωνο. Πρέπει δηλαδή να το ανοίξεις πρώτα με την συγκεκριμένη σιμ και να κανείς αυτήν την διαδικασία.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως γινεται να λειτουργησει το κινητο (σαν ταμπλετα) οταν η sim ειναι μεσα. Αν δε βαλω τη sim ολα παιζουν καλα. Αν ομως αυτη ειναι μεσα τοτε δε με αφηνει να παρακαμψω την εισαγωγη του pin και να το χρησιμοποιησω.

Υπαρχει καποιος τροπος? Εννοειται οτι το τλφ ειναι root + semaphore.

 

Αν το βάλεις σε Airplane mode νομίζω δουλεύει όπως λες :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις σε Airplane mode νομίζω δουλεύει όπως λες :)

Ναι , ξεχασα να το πω. Το τσεκαρα ηδη σλλα οχι, δε γινεται, δε δουλευει το wifi το οποιο το θεωρω απαραιτητο.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως γινεται να λειτουργησει το κινητο (σαν ταμπλετα) οταν η sim ειναι μεσα. Αν δε βαλω τη sim ολα παιζουν καλα. Αν ομως αυτη ειναι μεσα τοτε δε με αφηνει να παρακαμψω την εισαγωγη του pin και να το χρησιμοποιησω.

Υπαρχει καποιος τροπος? Εννοειται οτι το τλφ ειναι root + semaphore.

 

Τι ακριβώς θες να κανεί το κινητό; Τι κάνει δηλαδή όταν "λειτουργεί σαν ταμπλετα";

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θελω

 

1. Να παιζουν τα παιδια angry birds κλπ

2. Να μπαινουν σε google, youtube, και να κανουν κλησεις με viber μεσω wifi.

 

(Εχω 2 sim. Οταν γυριζω απο τη δουλεια δινω το κινητο στα παιδια να παιζουν και εγω ανοιγω ενα παλιο που το εχω για ποδηλασια. Ετσι δε χρειαζετε να ανοιγω βγαζω sim κλπ. Ετσι ισως καταφερω να δικαιολογησω στη συζυγο αργότερα την αγορα του νεου galaxy s3 για μενα οταν πλεον το galaxy s θα ειναι αναντικαταστατο για τα παιδια)

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θελω

 

1. Να παιζουν τα παιδια angry birds κλπ

2. Να μπαινουν σε google, youtube, και να κανουν κλησεις με viber μεσω wifi.

 

(Εχω 2 sim. Οταν γυριζω απο τη δουλεια δινω το κινητο στα παιδια να παιζουν και εγω ανοιγω ενα παλιο που το εχω για ποδηλασια. Ετσι δε χρειαζετε να ανοιγω βγαζω sim κλπ. Ετσι ισως καταφερω να δικαιολογησω στη συζυγο αργότερα την αγορα του νεου galaxy s3 για μενα οταν πλεον το galaxy s θα ειναι αναντικαταστατο για τα παιδια)

 

Κατ'αρχάς ο κωδικός της sim δε χρειάζεται, βγάλτον, από τις ρυθμίσεις.

Για να κάνεις αυτό που θες, πληκτρολόγησε *#*#4636#*#* εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, μπες στο Phone Information (το πρώτο), και αρκετά χαμηλά στη σελίδα, πάτα το κουμπί "Turn off radio".

 

Άντε καλές αγορές ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς ο κωδικός της sim δε χρειάζεται, βγάλτον, από τις ρυθμίσεις.

Για να κάνεις αυτό που θες, πληκτρολόγησε *#*#4636#*#* εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, μπες στο Phone Information (το πρώτο), και αρκετά χαμηλά στη σελίδα, πάτα το κουμπί "Turn off radio".

 

Άντε καλές αγορές ;)

 

Συνονοματε ευχαριστω. But ?

1. Στα ελληνικα μου γραφει "απενεργοποιηση ραδιοφωνου" (προφανως ειναι λαθος, εννοει ραδιοεπικοινωνια) (προερχομαι απο win mobile και γνωριζω την εννοια του radiο).

2. Μηπως υπαρχει καποιος πιο συντομος τροπος με toggle η widget για πιο γρηγορα.

3. Τι εννοεις "Δε χρειαζετε κωδικο η sim"?. Το πρωι το παιρνω μαζι μου το κινητο στη δουλεια. Τα απογευματα μονο το δινω στα παιδια.

 

ΥΓ. Ειναι καλα εκει στην "πατριδα"? Σπουδασα και εγω εκει και αναπολω ακομη το Λονδινο.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι , ξεχασα να το πω. Το τσεκαρα ηδη σλλα οχι, δε γινεται, δε δουλευει το wifi το οποιο το θεωρω απαραιτητο.

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν λειτουργεί το WiFi όταν είσαι σε airplane mode;

Τώρα είμαι με CM9 (που λειτουργεί) αλλά έχω την εντύπωση ότι και με stock ROM το WiFi λειτουργούσε με airplane mode.

Ίσως πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του WiFi και να το βάλεις να είναι πάντα ενεργό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά.

Απλα αν έχεις ανοιχτό το wifi και βάλεις airplane mode στο κλείνει εκείνη τη στιγμή και θέλει να το ξανα ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά.

Απλα αν έχεις ανοιχτό το wifi και βάλεις airplane mode στο κλείνει εκείνη τη στιγμή και θέλει να το ξανα ανοίξεις.

 

Εισαι ΘΕΟΣ. Δε χανω κανενα σου post!

Που να το φανταστω. Νομιζα οτι το airplane mode μου κοβει μονιμα το wifi. Μαλλον εχω καιρο να πεταξω !

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε ευχαριστω. But ?

1. Στα ελληνικα μου γραφει "απενεργοποιηση ραδιοφωνου" (προφανως ειναι λαθος, εννοει ραδιοεπικοινωνια) (προερχομαι απο win mobile και γνωριζω την εννοια του radiο).

2. Μηπως υπαρχει καποιος πιο συντομος τροπος με toggle η widget για πιο γρηγορα.

3. Τι εννοεις "Δε χρειαζετε κωδικο η sim"?. Το πρωι το παιρνω μαζι μου το κινητο στη δουλεια. Τα απογευματα μονο το δινω στα παιδια.

 

ΥΓ. Ειναι καλα εκει στην "πατριδα"? Σπουδασα και εγω εκει και αναπολω ακομη το Λονδινο.

 

Έδωσε ο Νίκος την απλή λύση, οπότε πάω πάσο. :respect: Πάντως δουλεύει κι αυτό που σου είπα. Όσο για το 3, ok πάσο πάλι, νόμιζα ότι θα το έδινες γενικά στα παιδιά. Εγώ δεν έχω βάλει κωδικό στη sim anyway.

Όσο για το Λονδίνο... τα ίδια όπως τα θυμάσαι :) (Μόνο που τώρα πια δε θα μπορείς να σπουδάσεις αν δεν είσαι αριστοκρατικός γόνος)

 

Ξέρει κανείς πως δουλεύει το usb jig?

 

Κλείνεις το τηλέφωνο, το χώνεις στην υποδοχή φόρτισης, και μπαίνει σε download mode.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...