Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή στραβώθηκα :wacko: και δε το βρίσκω ,υπάρχει κάποια ενότητα στο φόρουμ με αγοραπωλησίες κινητών??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά επειδή στραβώθηκα :wacko: και δε το βρίσκω ,υπάρχει κάποια ενότητα στο φόρουμ με αγοραπωλησίες κινητών??

 

Υπάρχει αλλά για να έχεις πρόσβαση απαιτούνται τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά για να έχεις πρόσβαση απαιτούνται τουλάχιστον 150 post.

 

αν έχω 150 post θα εμφανισθεί στο αρχικό μενου?sorry που είμαι offtopic..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε μια κληση σε αθορυβο για να αποφευγουμε ενοχλητικες κλησεις?

 

μόλις χτυπήσει πατάς το κουμπί on-off ,πάνω δεξιά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. παρακολουθω καιρο το φορουμ αν και δεν γραφω συχνα... Αποφασισα να αλλαξω το Ρ1i μου με το πολυσυζητημενο galaxy S... Το πηρα λοιπον απο το πλαισιο το πρωι και ερχομαι στο σπιτι το ανοιγω και βλεπω 2 κολλημενα pixel να μου χαμογελανε........:mad:

 

Οπως ειναι, πακεταρισμα και υστερα απο μερικα τηλεφωνα σε samsung και καταστηματος αφου δεν εβγαλα ακρη, παω πισω στο καταστημα. Εκει αντιμετωπισα την απαραδεκτη συμπεριφορα του υπευθυνου του μαγαζιου ο οποιος αρνειται κατηγορηματικα να αλλαξει καινουργιο κινητο μιας μερας! Ειρωνικα μαλιστα μου προτεινε να το χα παρει απο αλλο ανταγωνιστικο καταστημα μετα απο αναφορα μου για την πολιτικη του μαγαζιου του... Τι διαδικασιες μπορω να ακολουθησω να βρω το δικιο μου? Οποιος θελει ας μου πει τη γνωμη του... Η απογοητευση μου δεν περιγραφεται...

Δηλαδη παιρνεις το κινητο για την τελεια οθονη του, και βλεπεις τα pixel και %&(*%$)(*^ !!!

 

Μη μου λες τετοια.. Και γω απο πλαισιο ετοιμαζόμουν να το παρω. Γι αυτο επεσε τοσο χαληλα η τιμη;

Πουλανε ελαττωματικα κομάτια; Το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας κανονικα, η ηταν ανοιχτό; Μην μου πεις απο πλαισιο Θεσσαλονίκης;

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τετοια.. Και γω απο πλαισιο ετοιμαζόμουν να το παρω. Γι αυτο επεσε τοσο χαληλα η τιμη;

Πουλανε ελαττωματικα κομάτια; Το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας κανονικα, η ηταν ανοιχτό; Μην μου πεις απο πλαισιο Θεσσαλονίκης;

 

Απο καλαμαρια που το πηρα εγω, μια χαρα ηταν. Χαλαρωσε .....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει αγοράς του S2 μήπως ξέρει κανείς αν η μπαταρία του S1 κάνει και στο S2;

Εχω και δεύτερη στο S1 και έλεγα να την κρατήσω!

Επισης, στο S1 έχω περάσει τη JVQ (CSC: XEU) αλλά θέλω να το δώσω με την ελληνική 2.2 για εγγύηση κλπ (CSC: COS) ..

Πρέπει να προσέξω κάτι στο φλασάρισμα;

 

Το backup των εφαρμογών από το S1 μέσω Titanium θα παίξει στο S2;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ενόψει αγοράς του S2 μήπως ξέρει κανείς αν η μπαταρία του S1 κάνει και στο S2;

Εχω και δεύτερη στο S1 και έλεγα να την κρατήσω!

Επισης, στο S1 έχω περάσει τη JVQ (CSC: XEU) αλλά θέλω να το δώσω με την ελληνική 2.2 για εγγύηση κλπ (CSC: COS) ..

Πρέπει να προσέξω κάτι στο φλασάρισμα;

 

Το backup των εφαρμογών από το S1 μέσω Titanium θα παίξει στο S2;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Από ότι ξέρω η μπαταρία του S2 κάνει στο S1 επομένως φαντάζομαι πως ισχύει και το αντίθετο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η μπαταρία του S2 κάνει στο S1 επομένως φαντάζομαι πως ισχύει και το αντίθετο.

 

Έχω την αίσθηση ότι το S2 φοράει μπαταρία 1650 mlh ενώ του S1 1500 mlh..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αύριο θα έχω στα χέρια μου το galaxy s1 ελληνικά έχει? από το public το αγόρασα.:worry:

Και ελληνικό μενού?

 

Μια απάντηση παρακαλώ Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

To ηχείο απο χθες τριζει και κολλαει,έκανα hard reset αλλα τιποτα.Μπορεί να ειναι θεμα λογισμικου ή hardware?Ειναι αγορασμενο απο πλαισιο πριν μια βδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αύριο θα έχω στα χέρια μου το galaxy s1 ελληνικά έχει? από το public το αγόρασα.:worry:

Και ελληνικό μενού?

 

Μια απάντηση παρακαλώ Ευχαριστώ προκαταβολικά.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αύριο θα έχω στα χέρια μου το galaxy s1 ελληνικά έχει? από το public το αγόρασα.:worry:

Και ελληνικό μενού?

 

Μια απάντηση παρακαλώ Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ναι εχει κανονικα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι το S2 φοράει μπαταρία 1650 mlh ενώ του S1 1500 mlh..

 

έτσι όπως τα λές είναι αλλά η μπαταρία σα μέγεθος του S2 ταιριάζει στο S1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To ηχείο απο χθες τριζει και κολλαει,έκανα hard reset αλλα τιποτα.Μπορεί να ειναι θεμα λογισμικου ή hardware?Ειναι αγορασμενο απο πλαισιο πριν μια βδομαδα.

 

εφόσον έκανες hard και δεν έστρωσε, είναι ξεκάθαρα θέμα hardware το πας άμεσα πίσω και λογικά θα στο αντικαταστήσουν αν δεν έχει πέσει κάτω και έχει σημάδια πτώσης κ.λ.π

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μόλις χτυπήσει πατάς το κουμπί on-off ,πάνω δεξιά..

 

εναλλακτικά μπορείς να κρατήσεις για λίγο πατημένο ένα απο τα κουμπιά αυξομείωσης του ηχου και μπαίνει σε σίγαση

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αύριο θα έχω στα χέρια μου το galaxy s1 ελληνικά έχει? από το public το αγόρασα.:worry:

Και ελληνικό μενού?

 

Μια απάντηση παρακαλώ Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ελληνικό μενού έχει σε κάθε περίπτωση.

Ελληνικά στην εισαγωγή κειμένου θα έχει αν δεν είναι από παραεισαγωγή που προοριζόταν για άλλη χώρα. Αλλά από το κατάστημα που αναφέρεις δεν νομίζω ότι υπαρχει τέτοια πιθανότητα (θα είναι σίγουρα εισαγωγής της ελληνικής αντιπροσωπίας)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το κινητο να φορτισει και βλεπω οτι πηγε μεχρι 98%. Λεω ας το αφησω.. μετα απο καμια ωρα βλεπω 96%! Και ολα αυτα στην πριζα....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το κινητο να φορτισει και βλεπω οτι πηγε μεχρι 98%. Λεω ας το αφησω.. μετα απο καμια ωρα βλεπω 96%! Και ολα αυτα στην πριζα....

 

Old. :) Γνωστό "feature" του Android, συνήθισε το. :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Απο καλαμαρια που το πηρα εγω, μια χαρα ηταν. Χαλαρωσε .....

 

Aπο εκει θα το παρω και γω. Ειναι Ελληνικης αντιπροσωπίας τελικά; Eixε ελληνικο πληκτρολογιο, η το εγκατεστησες εσύ;

Πες μου αν ειναι ευκολο το product code... Eιναι αυτό; GT-I9000HKAEUR

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα...........

Δηλαδη παιρνεις το κινητο για την τελεια οθονη του, και βλεπεις τα pixel και %&(*%$)(*^ !!!

Εχει αναφερθει ξανα εδω μεσα νομιζω οτι το Πλαισιο δεν τα αλλαζει εαν υπαρχουν λιγοτερα απο 4 καμμενα pixel. Απευθυνσου εκει που σε παρεπεμψε ο doganos και ενημερωσε μας. Παντως τελευταια αναφερθηκαν μαζεμενες 2-3 περιπτωσεις με καμμενα pixels. Ισως κυκλοφορησε καμια ελαττωματικη παρτιδα.

 

Οσο για τα υπολοιπα, οταν υπαλληλοι καταστηματων τετοιου βεληνεκους εχουν αυτη τη συμπεριφορα, ειναι απλα λυπηρο. Το χειροτερο ομως ειναι οτι αυτο ειναι δυστυχως το επιπεδο των καταναλωτων στην Ελλαδα και αυτοι οι υπαλληλοι μας αξιζουν. Στη θεση σου θα απευθυνομουν σε καποιον υπευθυνο στο καταστημα εξηγωντας το συμβαν και τη συμπεριφορα του εν λογω υπαλληλου.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει ξανα εδω μεσα νομιζω οτι το Πλαισιο δεν τα αλλαζει εαν υπαρχουν λιγοτερα απο 4 καμμενα pixel. Απευθυνσου εκει που σε παρεπεμψε ο doganos και ενημερωσε μας. Παντως τελευταια αναφερθηκαν μαζεμενες 2-3 περιπτωσεις με καμμενα pixels. Ισως κυκλοφορησε καμια ελαττωματικη παρτιδα.

 

Οσο για τα υπολοιπα, οταν υπαλληλοι καταστηματων τετοιου βεληνεκους εχουν αυτη τη συμπεριφορα, ειναι απλα λυπηρο. Το χειροτερο ομως ειναι οτι αυτο ειναι δυστυχως το επιπεδο των καταναλωτων στην Ελλαδα και αυτοι οι υπαλληλοι μας αξιζουν. Στη θεση σου θα απευθυνομουν σε καποιον υπευθυνο στο καταστημα εξηγωντας το συμβαν και τη συμπεριφορα του εν λογω υπαλληλου.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

σαφως και πρεπει να το κανεις θεμα,δε το συζητω,αλλα τι παει να πει δεν στο αλλαζει κατω απο 4 πιξελ?δηλαδη τους σκας ενα ωραιο μηνιατικο για μια κανουρια συσκευη,και η απαντηση που παιρνεις οταν ειναι ελατωματικη ειναι του στυλ : "ελα μωρε δε βαριεσαι,δεν ειναι και τοσο χαλασμενη"???ημαρτον ρε παιδια,απαιτησε να στο αλλαξουν φιλε μου οτι και να σου λενε.και 10 ευρω να εκανε κατι,το αγορασες για να κανει τη δουλεια που λεει οτι κανει οχι να την κανει στο περιπου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aπο εκει θα το παρω και γω. Ειναι Ελληνικης αντιπροσωπίας τελικά; Eixε ελληνικο πληκτρολογιο, η το εγκατεστησες εσύ;

Πες μου αν ειναι ευκολο το product code... Eιναι αυτό; GT-I9000HKAEUR

 

Ελληνικο ηταν. Το product code το αλλαξα εγω μετά, αλλά ήταν EUR

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...