Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνηθως οι ελληνικες ρομ εχουν ελληνικα πληκτρολογια και λεξικα οποτε το θεωρω λιγο δυσκολο να εχει ελληνικη ρομ. Βλεποντας και κανοντας ομως φιλε μου.

Ολα φτιαχνουν, μπορεις γινοντας ροοτ πολυ ευκολα να βαλεις εσυ τα ελληνικα η αν δεν θελεις κατεβαζεις αλλο πληκτρολογιο απο το μαρκετ.Λυσεις υπαρχουν.

 

Sent from GalaxyS

 

Χμ, εγώ πάλι αισιοδοξώ ότι έχει και απλά ρωτάω για επιβεβαίωση. Διότι δύο HTC Desire γνωστών μου, αγορασμένα από το αγγλικό και το αμερικάνικο είχαν και ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό :confused:

Caminando...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην τρελοπαρέα!

Μπορει κανείς να μου πεί άν με το data plan της cosmote μπορεί να κάνει tethering?

Μπορώ να κάνω μόνο μέσω WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα 1ο:

Ρε παιδιά, πρόσφατα φλάσαρα το κινητό σε 2.3.3 . Το ίδιο βράδυ είχα internet μέσω COSMOTE (χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος γι' αυτό) αλλά από την επόμενη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχω. Εννοείται πως έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις άπειρες φορές και δεν έχω βγάλει άκρη. Το σύμβολο με τα δύο βελάκια δίπλα από τις μπάρες του σήματος δεν εμφανίζονται με τίποτα. Πρόσφατα, άλλαξα συμβόλαιο στη COSMOTE και μου είπε η τύπισα που μίλησα πως όταν τελειώσουν τα 350 ΜΒ που έχω στο συμβόλαιο θα ενημερωθώ. Μήπως εννοούσε πως θα μου κόψει την πρόσβαση στο internet και γι' αυτό δεν έχω; Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Ερώτημα 2ο:

Υπάρχει τρόπος να δυναμώσουμε την δύναμη λήψης δεδομένων του Wi-Fi του κινητού?

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Χμ, εγώ πάλι αισιοδοξώ ότι έχει και απλά ρωτάω για επιβεβαίωση. Διότι δύο HTC Desire γνωστών μου, αγορασμένα από το αγγλικό και το αμερικάνικο είχαν και ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό :confused:

 

Η απλή απάντηση: Όχι, δε θα έχει, αλλά μπορείς να βάλεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα 1ο:

Ρε παιδιά, πρόσφατα φλάσαρα το κινητό σε 2.3.3 . Το ίδιο βράδυ είχα internet μέσω COSMOTE (χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος γι' αυτό) αλλά από την επόμενη μέρα και μέχρι σήμερα δεν έχω. Εννοείται πως έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις άπειρες φορές και δεν έχω βγάλει άκρη. Το σύμβολο με τα δύο βελάκια δίπλα από τις μπάρες του σήματος δεν εμφανίζονται με τίποτα. Πρόσφατα, άλλαξα συμβόλαιο στη COSMOTE και μου είπε η τύπισα που μίλησα πως όταν τελειώσουν τα 350 ΜΒ που έχω στο συμβόλαιο θα ενημερωθώ. Μήπως εννοούσε πως θα μου κόψει την πρόσβαση στο internet και γι' αυτό δεν έχω; Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Ερώτημα 2ο:

Υπάρχει τρόπος να δυναμώσουμε την δύναμη λήψης δεδομένων του Wi-Fi του κινητού?

 

Ελεγξε μεσα στις ρυθμισεις δικτυου-->κινητη τηλεφωνια αν εχει αποθηκευμενο σημειο προσβασης (apn) γιατι και εμενα μετα το φλασαρισμα ειχε σβηστει και επρεπε να το δημιουργησω χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην τρελοπαρέα!

Μπορει κανείς να μου πεί άν με το data plan της cosmote μπορεί να κάνει tethering?

Μπορώ να κάνω μόνο μέσω WiFi...

 

Κάτσε γιατί κάπου σε έχασα. Tethering είναι να μοιράζεις ιντερνετ σε άλλη συσκευή (πχ λαπτοπ). Αν υπάρχει wifi κοντά, ούτε γίνεται (ούτε υπάρχει λόγος να γίνεται) να πάρει πρώτα το κινητό το σήμα από το wifi και μετά να το δώσει αλλού. Οπότε μόνο με data plan από κινητή τηλεφωνία γίνεται το tethering. Αρα, ναι γίνεται αυτό που ρωτάς. Τί ακριβώς προσπαθείς να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί κάπου σε έχασα. Tethering είναι να μοιράζεις ιντερνετ σε άλλη συσκευή (πχ λαπτοπ). Αν υπάρχει wifi κοντά, ούτε γίνεται (ούτε υπάρχει λόγος να γίνεται) να πάρει πρώτα το κινητό το σήμα από το wifi και μετά να το δώσει αλλού. Οπότε μόνο με data plan από κινητή τηλεφωνία γίνεται το tethering. Αρα, ναι γίνεται αυτό που ρωτάς. Τί ακριβώς προσπαθείς να κάνεις;

 

:)

Λοιπον....

Θελω να δωσω internet στο λαπτοπ με το data plan της cosmote.

Δοκιμασα το tethering με ανοιχτα τα δεδομενα στο κινητο και εχοντας σιγουρευτει οτι το κινητο μπορει να κανει ανετα browsing.

Οσες φορες και να το εκανα δεν εδινε internet στο λαπτοπ, ετσι δοκιμασα να συνδεσω το κινητο μεσω WiFi απλα για να δω αν δουλευει η ολη διαδικασια....και δουλεψε!

Αρα γινεται με Wifi, απλα οπως ειπες ειναι ανουσιο!

Μπορει η cosmote με καποιον τροπο να μπλοκαρει το tethering, η κανω κατι λαθος?

Καπου το ειχα διαβασει πριν καιρο...

 

EDIT. Τελικα δουλεψε μετα απο επανεκκινηση του κινητου..

Edited by alexis895
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ενδιαφερόμουν να αγοράσω το κινητό από το γερμανικό Amazon, όπου και κοστίζει περίπου 320 ευρώ. Γνωρίζετε αν θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό; (Δε με ενδιαφέρει ελληνικό locale-menu-Swype).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

πάντως και στην Ελλάδα τόσο το βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια διαβασα καποιες παρατηρησεις που ειχατε κανει για το ξυπνητηρι και το προβλημα που ειχε πριν λιγο καιρο ενας φιλος .Εγω το εχω ρυθμισει το ξυπνητηρι στις 8 .Οταν ξυπναω 7.50 το ανοιγω και απενεργοποιω το πρασινο ρολογακι και γινεται γκρι αλλα παρολαυτα στις 8.00 το ξυπνητηρι βαραει .Η πλακα ειναι οτι οταν μετα δοκιμαζω να το δοκιμασω στις πχ 8.05 να βαρεσει και το απενεργοποιω για να δω αν θα το ξανακανει ,αυτο πραγματι δεν βαραει !!!Δηλαδη το προβλημα το παρουσιαζει μια φορα και μετα εξαφανιζεται .Νομιζω οτι καποιο προβλημα εχει ή καποιο bug.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις αποσυνδεσεις του κινητου με το bluetooth ακουστικο το εχουν ολοι? ακομα και οι κατοχοι Jabra και Plantronics ακουστικων?
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις αποσυνδεσεις του κινητου με το bluetooth ακουστικο το εχουν ολοι? ακομα και οι κατοχοι Jabra και Plantronics ακουστικων?

 

Εγώ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το bluetooth ακουστικό (samsung sbh-650). Δουλεύει απλά άψογα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αρα μονο της ιδιας εταιριας κανουν γι αυτη τη δουλεια? Αλλος κανεις?

 

Εγώ έχω το Sony Ericsson MW600 και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Sony Ericsson MW600 και δουλεύει άψογα.

λειτουργει αψογα. οπως το ειπες !!! αυτο εχω κι'εγω. και με motorola ομως που ειχα μια χαρα ειναι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Έχω ένα Galaxy S με εγκατεστημένη την εφαρμογή Android ΕΜS Antivirus. Προσπαθώ να την απεγκαταστήσω αλλά μου βγάζει το μήνυμα ότι η εγκατάσταση απέτυχε.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει αψογα. οπως το ειπες !!! αυτο εχω κι'εγω. και με motorola ομως που ειχα μια χαρα ειναι.

 

εγω ομως που εχω το Sony Ericsson HBH-PV715 με εχει τρελανει στις αποσυνδεσεις και οταν παταω το κουμπι για επανασυνδεση μου κανει και μια επανακληση για να με αποτελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

αρα μονο της ιδιας εταιριας κανουν γι αυτη τη δουλεια? Αλλος κανεις?

Εγω εχω plantronics και δουλευει μια χαρα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δοκίμασα τα apn της Cosmote απο τον οδηγό του Αντώνη αλλά έχω πρόβλημα με τα MMS.Δοκίμασα να τα περάσω και χειροκίνητα αλλά και πάλι τίποτα.Το apn για το gprs λειτουργεί κανονικά.Ζήτησα και τις ρυθμίσεις απο την Cosmote αλλά και πάλι σε όλες τις περιπτώσεις όταν πάω να στείλω mms βγαίνει μήνυμα"Την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνυματός σας.Θα σταλεί όταν η υπηρεσία θα είναι και πάλι διαθέσιμη"

Τώρα έχω JVI αλλά παλιότερα όταν ήμουν σε eclair είχα στείλει απο το κινητό mms.Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δοκίμασα τα apn της Cosmote απο τον οδηγό του Αντώνη αλλά έχω πρόβλημα με τα MMS.Δοκίμασα να τα περάσω και χειροκίνητα αλλά και πάλι τίποτα.Το apn για το gprs λειτουργεί κανονικά.Ζήτησα και τις ρυθμίσεις απο την Cosmote αλλά και πάλι σε όλες τις περιπτώσεις όταν πάω να στείλω mms βγαίνει μήνυμα"Την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνυματός σας.Θα σταλεί όταν η υπηρεσία θα είναι και πάλι διαθέσιμη"

Τώρα έχω JVI αλλά παλιότερα όταν ήμουν σε eclair είχα στείλει απο το κινητό mms.Καμία ιδέα?

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν λίγες μέρες. Αυτό που έκανα και λύθηκε το πρόβλημα ήταν να σβήσω ΟΛΑ τα APN απο το κινητό και να τα περάσω ξανά με το APN Backup & Restore. Την εφαρμογή αυτή θα τη βρείς στο μαρκετ και τις ρυθμίσεις ΕΔΩ

Επίσης όταν σβήσεις τα APN κάνε μια επανεκκίνηση και κάνε άλλη μία μόλις περάσεις τα καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν λίγες μέρες. Αυτό που έκανα και λύθηκε το πρόβλημα ήταν να σβήσω ΟΛΑ τα APN απο το κινητό και να τα περάσω ξανά με το APN Backup & Restore. Την εφαρμογή αυτή θα τη βρείς στο μαρκετ και τις ρυθμίσεις ΕΔΩ

Επίσης όταν σβήσεις τα APN κάνε μια επανεκκίνηση και κάνε άλλη μία μόλις περάσεις τα καινούρια.

 

Το είχα κάνει ήδη, το έκανα πάλι αλλά τίποτα. Είχα κάνει την ίδια διαδικασία και πέρασα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε μεσα στις ρυθμισεις δικτυου-->κινητη τηλεφωνια αν εχει αποθηκευμενο σημειο προσβασης (apn) γιατι και εμενα μετα το φλασαρισμα ειχε σβηστει και επρεπε να το δημιουργησω χειροκινητα.

 

Φίλε μου είχες δίκιο, σε ευχαριστώ πολύ.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις αποσυνδεσεις του κινητου με το bluetooth ακουστικο το εχουν ολοι? ακομα και οι κατοχοι Jabra και Plantronics ακουστικων?

εγώ έχω πρόβλημα από όταν εβαλα 2.3.4. jvq με speedmod t21.

το bloutooth lantronics που έχω μετά από μία ομιλία επιτυχημένη δεν ανταποκρίνεται στις επόμενες, ενώ στην οθόνη δείχνει ότι είναι ακόμα συνδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Μας υποχρεωσαν. Μακαρι αυτο να σημαινει οτι πλησιαζει η στιγμη που θα δωσουν επιτελους επισημη 2.3.4 στην Αγγλια.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

ωραιος Μητσο.

ευχαριστουμε samsung hellas! Ενα 3μηνο εργησες μονο!

Παντως αν ειναι 2.3.3 (που λογικα αυτη θα ειναι), δεν προκειται να δωσουν 2.3.4 ελληνικη ΠΟΤΕ! (πιστευω)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...