Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είχες βέβαια την τελευταία επίσημη δεν θα χρειαζόταν να πειράξεις το radio.

ασχολιθικα με τα win7 και κολισε η οθονη λευκη με το htc και δεν εχει καμια επηκινονια με το pc καμια λησι ςος

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να δοκιμασουν:1ST HD2 WP7 custom rom Released!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=938083
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να δοκιμασουν:1ST HD2 WP7 custom rom Released!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=938083

 

 

δοκιμάζω την moonlight τώρα. μου άρεσε που στήθηκε μέσα σε 2 λεπτά! φαίνεται να λειτουργεί ποιο καλά από την πρώτη rom που είχε βγει. το market λειτουργικά κανονικά σε μένα αυτή την φορά :)

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloader μπαίνει η συσκευή;

 

δεν καταλαβα το κινιτο δεν ανοιγει καθολου μονο το λογοτηπο htc και τηποτε αλλο

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι κλειστό το κινητό,κράτα πατημένο το κάτω κουμπί της φωνής και πάτα να το ανοίξεις.σε λίγα δευτερόλεπτα πρέπει να δεις μια οθόνη με 3 χρώματα.αυτό ειναι ο bootloader
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι κλειστό το κινητό,κράτα πατημένο το κάτω κουμπί της φωνής και πάτα να το ανοίξεις.σε λίγα δευτερόλεπτα πρέπει να δεις μια οθόνη με 3 χρώματα.αυτό ειναι ο bootloader

 

ναι οπος τα λες ειναι τι κανο

Link to comment
Share on other sites

ναι οπος τα λες ειναι τι κανο

 

Εφόσον μπαίνει σε bootloader η συσκευή όπως είσαι φλάσαρε την stock rom

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μπαίνει σε bootloader η συσκευή όπως είσαι φλάσαρε την stock rom

 

αφτη την ρομ εχο τοδοκιμασα αλλα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω την moonlight τώρα. μου άρεσε που στήθηκε μέσα σε 2 λεπτά! φαίνεται να λειτουργεί ποιο καλά από την πρώτη rom που είχε βγει. το market λειτουργικά κανονικά σε μένα αυτή την φορά :)

 

δηλαδη αν την βαλω θα μπορω να μπαινω στο μαρκετ και να κατεβαζω ( εστω τις δωρεαν εφαρμογες) κανονικα?χωρις 10000002 αλλα προεργασιες με jailbreak ktl ktl?αυτη απ'οτι ειδα ειναι και jailbreaked?εφαρμογες ομως απο που?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αφτη την ρομ εχο τοδοκιμασα αλλα παλι τα ιδια

 

Για ποια rom μιλάς ακριβώς δηλαδή ότι προσπαθείς να του περάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω την moonlight τώρα. μου άρεσε που στήθηκε μέσα σε 2 λεπτά! φαίνεται να λειτουργεί ποιο καλά από την πρώτη rom που είχε βγει. το market λειτουργικά κανονικά σε μένα αυτή την φορά :)

 

 

 

είναι στα αγγλικά ? όντως αυτή η ρομ είναι

σπασμένη? μπορείς να μπαίνεις στο μάρκετ

και να κατεβάζεις όποια εφαρμογή θέλεις ?

.

.

.

υπάρχει καμιά περίπτωση να δούμε και

μαγειρεμένη ελληνική ρομ windows7 στο ΗD2?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει καμιά περίπτωση να δούμε και

μαγειρεμένη ελληνική ρομ windows7 στο ΗD2?

 

Ας κυκλοφορήσει πρώτα official ελληνική σε κάποια από τις άλλες συσκευές και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για την ΜΟΟΝ εχω να πω ενα μεγαλο FAIL!!!!!μου εχει βγαλει την ψυχη τοσες ωρες.ουτε unlocked ειναι ουτε τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ειναι unlocked με την εννοια οτι το κινητο αναγνωριζεται κατευθειαν ως hd7,χωρις την χρηση του chevron.αλλα αμα δεν εχεις κωδικο για την ενεργοποιηση των windows παλι δε μπορεις να κατεβασεις τιποτε απο το marketplace.
Link to comment
Share on other sites

μα ουτε xap , ουτε τιποτα μπορω , ουτε να το κανω unlock ξανα ουτε να το δει το pc.τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

@gkionis η ΜΟΟΝ είναι στα αγγλικά, δε δοκίμασα να ξεκλειδώσω τα WP7, κάπου είχε σημειωμένο το serial και δε μπορώ να το βρω :D δε με αφήνει να κατεβάσω από το market, επειδή δεν είναι ενεργοποιημένα τα windows, αλλά τουλάχιστον μπαίνει και μπορώ να δω εφαρμογές κτλ. Ποιο πριν ούτε αυτό δεν έκανε!!

 

@nikolis2000 σε μένα λειτουργεί κανονικά και στήθηκε και σε δύο λεπτά. δεν έχω περάσει κωδικό ενεργοποίησης ακόμη αλλά πιστεύω ότι θα δουλέψει κανονικά.

 

@bbbb είχα πει θα σου στείλω κάτι αλλά μάλλον το έχασα και δε το έχω ούτε για μένα. Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα να το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο περιφημος κωδικος θα μας φαει..Η πιο πολυ δεν θα μπορεσουμε να τον βρουμε για το LEO μας και ετσι να δοκιμασουμε και το marketplace απλα και ευκολα για να δουμε τι συμβαινει με τα περιφημα w7s που τοσο καλη εντυπωση μου αφησανε ως προς την λειτουργια τους

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

περασα toms xap installer και πηγα να βαλω κανα 2 εφαρμογες μπας και ηταν ετοιμο αλλα τιποτα.μου εβγαζε κατι error κτλ κτλ.πηγα να το ξανακανω unlock με τον τροπο του chevron αλλα δεν εβρισκε το κινητο που να χτυπαω το κ0@#λ%(# μου κατω.μετα απο 100 ανοιχτα how to δεν τα καταφερα.εννοειται οτι το live δεν δουλεψε και ηθελε κωδικο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

υπεροχα.. απο το κακό στο χειρότερο.

 

ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος πλέον να έχουμε και android? Διαβάζω στο θέμα του android ότι οι rom που έχουν βγει και στήνονται στην NAND δεν είναι καλές, οπότε λέω να εξακολουθήσω να έχω android rom στην sd card και windows στη nand. Αλλά θέλω να έχω WP7, είχα διαβάσει έναν τρόπο, χωρίζεις την κάρτα μνήμης στην μέση κτλ και γίνεται.

Δυστυχώς (ευτυχώς κανονικά πάει) έχω Mac με Snow Leopard και δε μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα που θέλει. Δοκίμασα και σε ένα μηχάνημα με Windows XP αλλά μια εφαρμογή που δίνει ο τύπος μου λέει ότι θέλει Windows Vista ή Seven.. οπότε πάλι δε μπορώ. Έχει βγει κανένας καινούργιος τρόπος να έχουμε android στην sd card?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι οι android rom της nand.απλά όπως πάντα κάποιες ειναι καλύτερες από κάποιες άλλες.πολλοί μπορούν να μαγειρέψουν αλλά λίγοι πετυχαίνουν το φαγητό :lol:

sd roms που μπουτάρουν από τον magldr.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10610258&postcount=1

απλά να ξέρεις ότι αν δε κάνεις το κόλπο με την sd http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=913815

,θα πρέπει να αλλάζεις κάρτα για να μπουτάρεις android και να έχεις και wp7 ή θα έχεις wp7 με 200mb ελεύθερο χώρο

εγώ στην nand έχω τώρα την 2.3 του mdj και στην sd την super ram του darkstone και αυτή την 2.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898831

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...